Finanse Penguin Solutions, Inc. (PENG)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2800 · CEO: Kash Shaikh
- Cena
- 51,93 $ -11,67%
- Kapitalizacja
- 2,66 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,86 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-10-20
- Następny raport
- 2027-01-05 Prognoza EPS: 1,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,66 mld $ EV 2,86 mld $
- Przychody
- 1,73 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +42% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 10,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,4× Prognozowany 11,4× (FY2027)
- P/S
- 1,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 14,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -167 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 180 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,45 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-01-05 Prognoza przychodów: 569 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-06): przychody powyżej o 8,8%, EPS powyżej o 29,5%Przychody 567 mln $ wobec oczekiwanych 521 mln $ (+8,8%); EPS 1,00 $ wobec 0,77 $ (+29,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 67,7%Przychody za Q4 '26: 567 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 12,7%.
- Marża operacyjna 9,8% (TTM), zmiana r/r: +5,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 192,2%, przychody: wzrost 26,5%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 11,8% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 152 mln $, zysk operacyjny 170 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,7% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 11,5 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+22,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -167 mln $ = -92,5% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 17,8%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 64 mln, rok wcześniej: 54,4 mln.
- Dług netto: 200 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 647 mln $, dług z leasingiem: 847 mln $; rok temu dług netto: 279 mln $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-08-28. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 567 mln $ | 338 mln $ | +67,7% |
| Marża brutto | 27,5% | 28,6% | -1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 69,5 mln $ | 12,4 mln $ | +458,0% |
| Marża operacyjna | 12,3% | 3,7% | +8,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 93,2 mln $ | 9,43 mln $ | +888,3% |
| Rozwodniony EPS | 1,29 $ | 0,10 $ | +1190,0% |
| Przepływy operacyjne | -167 mln $ | -67,1 mln $ | -148,3% |
| Capex | 4,25 mln $ | 3,24 mln $ | +31,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -171 mln $ | -70,3 mln $ | -142,9% |
| R&D | 22 mln $ | 19,9 mln $ | +10,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 6,62 mln $ | 7,81 mln $ | -15,3% |
Raport vs konsensus
2026-10-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 567 mln $ | 521 mln $ | +8,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,00 $ | 0,77 $ | +29,5% |
Z raportu z 2026-10-06 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 259 mln $ | – | 79,8% | – | – | |
| Service | 65,5 mln $ | – | 20,2% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Advanced Computing Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Integrated Memory Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Optimized LED Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Advanced Computing Segment | – | – | 3,9 mln $ | – | – | – | – |
| Integrated Memory Segment | – | – | 62,2 mln $ | – | – | – | – |
| Optimized LED Segment | – | – | 4,08 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -155 mln $
- Capex
- -11,5 mln $
- Skup akcji
- -86 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 327 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 21,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -167 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -51,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,4× | 38,3× 3 z 5 lat | 14,3× – 83,2× |
| EV / EBITDA | 14,1× | 17,3× | 11,4× – 21,5× |
| EV / przychody | 1,7× | 1,2× | 0,9× – 1,6× |
| Cena / FCF | -15,9× | 14,1× 4 z 5 lat | 11,3× – 17,5× |
| Cena / wartość księgowa | 4,0× | 3,0× | 2,2× – 4,3× |
| Rentowność FCF | -6,3% | 4,6% | -6,2% – 8,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 10,4% | 3,8% | -0,2% – 10,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 30,7% | -10,2% | -84,3% – 25,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 85,83 $ (+65,3%)
zakres 60,00 $ – 100,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2,45 mld $ | +41,7% | 4,56 $ | +75,3% | 11,4× | 4 |
| FY2028 | 2,75 mld $ | +12,3% | 5,26 $ | +15,3% | 9,9× | 2 |
| FY2029 | 3,36 mld $ | +22,1% | 6,50 $ | +23,7% | 8,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (304), które Penguin Solutions, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -400 tys. $ | – | – | |
| – | – | – | -0,3% | – | – | |
| – | – | – | 3,86 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 2,5% | – | – | |
| – | – | – | 1,65 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 1,95 mln $ | – | – | |
| 93 mln $ | – | – | 93 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 890 mln $ | 319 mln $ | +179,4% | 890 mln $ | 319 mln $ | +179,4% |
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 3,14 mln $ | 1,79 mln $ | +75,3% | 3,14 mln $ | 1,79 mln $ | +75,3% |
| Accounts Payable, Current | 817 mln $ | 267 mln $ | +205,4% | 817 mln $ | 267 mln $ | +205,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 796 mln $ | 308 mln $ | +158,6% | 796 mln $ | 308 mln $ | +158,6% |
| Accounts Receivable, Sale | 0 $ | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 138 mln $ | 129 mln $ | +7,3% | 138 mln $ | 129 mln $ | +7,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 211 tys. $ | 18 tys. $ | +1072,2% | 211 tys. $ | 18 tys. $ | +1072,2% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 584 mln $ | 552 mln $ | +5,8% | 584 mln $ | 552 mln $ | +5,8% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 3,49 mln $2025-08-29 | 3,72 mln $ | -6,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 836 tys. $ | 674 tys. $ | +24,0% | 2,73 mln $ | 3,49 mln $ | -21,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 7,5 mln $ | 8 mln $ | -6,3% | 30,4 mln $ | 35,6 mln $ | -14,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -610 tys. | -350 tys. | -74,3% | 6,38 mln | 7,04 mln | -9,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 10 mln $2026-05-29 | 10,3 mln $ | -2,5% | 31,8 mln $ | 41,2 mln $ | -22,7% |
| Assets | 2,78 mld $ | 1,62 mld $ | +71,8% | 2,78 mld $ | 1,62 mld $ | +71,8% |
| Assets, Current | 2,25 mld $ | 1,06 mld $ | +111,3% | 2,25 mld $ | 1,06 mld $ | +111,3% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | – | – | – | 0 $2025-08-29 | 0 $ | – |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Finite-Lived Intangibles | 2,5 mln $ | 1,9 mln $ | +31,6% | 2,5 mln $ | 1,9 mln $ | +31,6% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 647 mln $ | 454 mln $ | +42,6% | 647 mln $ | 454 mln $ | +42,6% |
| Cash Provided by (Used in) Financing Activities, Discontinued Operations | 0 $2025-08-29 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash Provided by (Used in) Investing Activities, Discontinued Operations | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 28,4 mln $ | -100,0% |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | -4,1 mln $ | +100,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 648 mln $ | 454 mln $ | +42,6% | 648 mln $ | 454 mln $ | +42,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 169 mln $ | -256 mln $ | +165,9% | 193 mln $ | 70,6 mln $ | +174,0% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 9 mln2026-05-29 | 8,4 mln | +7,1% | – | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,03 $ | 0,03 $ | 0,0% | 0,03 $ | 0,03 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 73,8 mln | 62,8 mln | +17,6% | 73,8 mln | 62,8 mln | +17,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 60,2 mln | 52,7 mln | +14,1% | 60,2 mln | 52,7 mln | +14,1% |
| Common Stock, Value, Outstanding | 2,22 mln $ | 1,88 mln $ | +17,6% | 2,22 mln $ | 1,88 mln $ | +17,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 1,81 mln $ | 1,12 mln $ | +61,3% | 5,17 mln $ | 3,44 mln $ | +50,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 93,4 mln $ | 9,43 mln $ | +890,9% | 181 mln $ | 25,4 mln $ | +611,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 95,2 mln $ | 10,5 mln $ | +802,9% | 186 mln $ | 28,8 mln $ | +544,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 2,02 mln $ | 1,93 mln $ | +4,5% | 2,02 mln $ | 1,93 mln $ | +4,5% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,93 mln $2025-08-29 | 1,8 mln $ | +7,1% | 1,93 mln $2025-08-29 | 1,8 mln $ | +7,1% |
| Contract with Customer, Liability | 170 mln $ | 111 mln $ | +52,3% | 170 mln $ | 111 mln $ | +52,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 157 mln $ | 89,9 mln $ | +74,8% | 157 mln $ | 89,9 mln $ | +74,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 12,5 mln $ | 21,5 mln $ | -41,9% | 12,5 mln $ | 21,5 mln $ | -41,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 1,7 mln $ | 3,6 mln $ | -52,8% | 73,9 mln $ | 63,1 mln $ | +17,1% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss | 2,34 mld $ | 894 mln $ | +161,9% | 2,34 mld $ | 894 mln $ | +161,9% |
| Contract with Customer, Refund Liability | 13,7 mln $ | 17,7 mln $ | -22,6% | 13,7 mln $ | 17,7 mln $ | -22,6% |
| Contract with Customer, Refund Liability, Current | 17,7 mln $2025-08-29 | 12,2 mln $ | +45,1% | 17,7 mln $2025-08-29 | 12,2 mln $ | +45,1% |
| Cost of Goods and Services Sold | 411 mln $ | 241 mln $ | +70,3% | 1,25 mld $ | 975 mln $ | +28,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -39 tys. $ | 17,4 mln $ | -100,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 27,6 mln $ | 12,8 mln $ | +116,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28,4 mln $ | 34,2 mln $ | -16,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 863 tys. $ | 4 mln $ | -78,4% |
| Customer Refund Liability, Current | 9,1 mln $ | 15,3 mln $ | -40,5% | 9,1 mln $ | 15,3 mln $ | -40,5% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 15,6 mln $ | 8,16 mln $ | +91,1% | 15,6 mln $ | 8,16 mln $ | +91,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -61,8 mln $ | -12,2 mln $ | -405,1% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 460 tys. $ | -820 tys. $ | +156,1% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 173 mln $ | 99,1 mln $ | +75,0% | 173 mln $ | 99,1 mln $ | +75,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -62,3 mln $ | -14,1 mln $ | -340,5% |
| Deferred Revenue, Current | 123 mln $ | 73,9 mln $ | +66,8% | 123 mln $ | 73,9 mln $ | +66,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-08-28, 10-Q 2026-05-29, 10-Q 2026-02-27, 10-Q 2025-11-28, 10-K 2025-08-29, 10-Q 2025-05-30, 10-Q 2025-02-28, 10-Q 2024-11-29, 10-K 2024-08-30
Dane na 2026-11-02