Finanse Vaxcyte, Inc. (PCVX)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 507 · CEO: Grant E. Pickering
- Cena
- 62,03 $ -0,93%
- Kapitalizacja
- 9,76 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,7 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: -2,11 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 9,76 mld $ EV 9,7 mld $
- Przychody
- 0 $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -8,1× Prognozowany -7,5× (FY2026)
- P/S
- 0,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -9,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,06 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 25 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 12,5 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody b/d, EPS powyżej o 4,4%Przychody – wobec oczekiwanych 12,5 mln $ (–); EPS -1,97 $ wobec -2,06 $ (+4,4%).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 144 mln, rok wcześniej: 136 mln.
- Gotówka netto: 1,37 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,49 mld $, dług z leasingiem: 115 mln $; rok temu gotówka netto: 1,58 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 0 $ | 0 $ | – |
| Zysk operacyjny | -303 mln $ | -226 mln $ | -33,8% |
| Zysk netto | -284 mln $ | -167 mln $ | -70,7% |
| Rozwodniony EPS | -1,97 $ | -1,22 $ | -61,5% |
| Przepływy operacyjne | -513 mln $ | -121 mln $ | -323,5% |
| Capex | 19,4 mln $ | -19,5 mln $ | +199,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -532 mln $ | -102 mln $ | -423,8% |
| R&D | 268 mln $ | 194 mln $ | +37,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 79,2 mln $ | 36,9 mln $ | +114,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| EPS (baza konsensusu) | -1,97 $ | -2,06 $ | +4,4% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '22 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pneumococcal Conjugate Vaccine | 7 mld $ | 0,0% | 100,0% | 21 mld $ | 0,0% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -1,16 mld $
- Capex
- -40,6 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 188 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,2 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -8,1× | – | – |
| EV / EBITDA | -9,2× | – | – |
| EV / przychody | 0,0× | – | – |
| Cena / FCF | -8,1× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,2× | 3,6× | 2,3× – 4,9× |
| Rentowność FCF | -12,3% | -7,5% | -10,7% – -4,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -40,6% | -28,9% | -36,9% – -16,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | -37,6% | -26,7% | -35,2% – -14,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 122,33 $ (+97,2%)
zakres 120,00 $ – 125,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 25 mln $ | – | -8,23 $ | -46,1% | -7,5× | 6 |
| FY2027 | 87,1 mln $ | +248,6% | -6,50 $ | +21,0% | -9,5× | 6 |
| FY2028 | 97,9 mln $ | +12,4% | -6,44 $ | +1,0% | -9,6× | 6 |
| FY2029 | 1,41 mld $ | +1339,3% | 0,74 $ | +111,6% | 83,4× | 3 |
| FY2030 | 2,2 mld $ | +56,0% | 5,18 $ | +596,9% | 12,0× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (172), które Vaxcyte, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 101 mln $ | 31,4 mln $ | +221,3% | 70,9 mln $ | 48,5 mln $ | +46,3% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 1,18 mln $ | 4,49 mln $ | -73,7% | 14,4 mln $ | 38,7 mln $ | -62,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 24,7 mln $ | 32,2 mln $ | -23,2% | 31,1 mln $ | 29,1 mln $ | +6,7% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 32,8 mln $2025-12-31 | 16,3 mln $ | +101,4% | 32,8 mln $ | 16,3 mln $ | +101,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -7,55 mln $ | -1,89 mln $ | -299,9% | 1,59 mln $ | -3,87 mln $ | +141,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 5,53 mld $ | 4,77 mld $ | +15,9% | 4,84 mld $ | 4,7 mld $ | +3,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 15,4 mln | 13,3 mln | +16,2% | 14,5 mln | 11,6 mln | +25,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 41,2 mln $ | 36,9 mln $ | +11,7% | 139 mln $ | 84,8 mln $ | +63,7% |
| Assets | 3,14 mld $ | 3,31 mld $ | -5,1% | 3 mld $ | 3,51 mld $ | -14,5% |
| Assets, Current | 1,55 mld $ | 1,72 mld $ | -9,5% | 1,63 mld $ | 1,79 mld $ | -9,0% |
| Assets, Noncurrent | 1,59 mld $ | 1,59 mld $ | -0,3% | 1,38 mld $ | 1,72 mld $ | -20,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -1,68 mln $ | -418 tys. $ | -302,9% | 7,54 mln $ | 13,2 mln $ | -42,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 183 mln $ | 307 mln $ | -40,3% | 174 mln $ | 388 mln $ | -55,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 185 mln $ | 308 mln $ | -40,1% | 175 mln $ | 389 mln $ | -54,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -77,7 mln $ | -40,1 mln $ | -93,6% | -214 mln $ | -9,36 mln $ | -2184,1% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 5,46 mln2026-03-31 | 3,5 mln | +56,1% | – | – | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | – | – | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 145 mln | 130 mln | +11,5% | 131 mln | 125 mln | +4,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 145 mln | 130 mln | +11,5% | 131 mln | 125 mln | +4,9% |
| Common Stock, Value, Issued | 148 tys. $ | 133 tys. $ | +11,3% | 134 tys. $ | 128 tys. $ | +4,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -285 mln $ | -168 mln $ | -69,5% | -761 mln $ | -468 mln $ | -62,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 2,32 mld $ | 2,52 mld $ | -7,7% | 2,27 mld $ | 2,75 mld $ | -17,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 427 mln $ | 4,1 mln $ | +10 312,2% | 120 mln $ | 10,5 mln $ | +1044,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 7,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 1,02 mld $ | 1,17 mld $ | -12,4% | 882 mln $ | 1,39 mld $ | -36,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 1,3 mld $ | 1,35 mld $ | -3,8% | 1,39 mld $ | 1,36 mld $ | +2,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 1,8 mld $ | 1,3 mld $ | +38,5% | 300 mln $ | 1,5 mld $ | -80,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 27,3 mln $2025-12-31 | 29,3 mln $ | -6,5% | 27,3 mln $ | 29,3 mln $ | -6,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 689 mln $2025-12-31 | 468 mln $ | +47,1% | 689 mln $ | 468 mln $ | +47,1% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 221 mln $2025-12-31 | 155 mln $ | +42,4% | 221 mln $ | 155 mln $ | +42,4% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 43,2 mln $2025-12-31 | 22 mln $ | +96,8% | 43,2 mln $ | 22 mln $ | +96,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 336 mln $2025-12-31 | 196 mln $ | +71,6% | 336 mln $ | 196 mln $ | +71,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 38,3 mln $2025-12-31 | 26,7 mln $ | +43,3% | 38,3 mln $ | 26,7 mln $ | +43,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 22,8 mln $2025-12-31 | 14,7 mln $ | +55,6% | 22,8 mln $ | 14,7 mln $ | +55,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 6,47 mln $2025-12-31 | 14,6 mln $ | -55,8% | 6,47 mln $ | 14,6 mln $ | -55,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 645 mln $2025-12-31 | 446 mln $ | +44,7% | 645 mln $ | 446 mln $ | +44,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 43,2 mln $2025-12-31 | 22 mln $ | +96,8% | 43,2 mln $ | 22 mln $ | +96,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 34,7 mln $2025-12-31 | 21,5 mln $ | +61,1% | 34,7 mln $ | 21,5 mln $ | +61,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 1,3 mln $2025-12-31 | 456 tys. $ | +184,0% | 1,3 mln $ | 456 tys. $ | +184,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 3 mln $ | 2,88 mln $ | +4,3% | 16,4 mln $ | 7 mln $ | +134,1% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | – | – | – | 16,4 mln $ | 7 mln $ | +134,3% |
| Earnings Per Share, Basic | -1,97 $ | -1,22 $ | -61,5% | -5,63 $ | -3,80 $ | -48,2% |
| Earnings Per Share, Diluted | -1,97 $ | -1,22 $ | -61,5% | -5,63 $ | -3,80 $ | -48,2% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,4 mln $ | 800 tys. $ | +74,6% | 2,44 mln $ | 426 tys. $ | +472,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -161 mln $ | -97,4 mln $ | -65,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 140 mln $ | 109 mln $ | +28,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -18,2% | -23,4% | +22,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 3,27 mln $ | 2,11 mln $ | +55,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | -0,4% | -0,5% | +20,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Amount | – | – | – | 3,09 mln $ | -18,5 mln $ | +116,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Percent | – | – | – | -0,4% | 4,0% | -110,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Amount | – | – | – | -29 tys. $ | 65 tys. $ | -144,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Amount | – | – | – | 8,71 mln $ | 11,3 mln $ | -22,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Percent | – | – | – | -1,1% | -2,4% | +54,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02