Finanse Blue Owl Capital Inc. (OWL)
NYSE · Financial Services · Asset Management · Pracownicy: 1365 · CEO: Douglas Irving Ostrover
- Cena
- 10,33 $ -0,77%
- Kapitalizacja
- 16,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 16,5 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 0,25 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 16,1 mld $ EV 16,5 mld $
- Przychody
- 3,07 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -1% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 3,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 74,9× Prognozowany 11,6× (FY2026)
- P/S
- 5,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,5 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 94,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,85 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 741 mln $
- Dywidenda
- 0,91 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 15,5%, EPS powyżej o 6,6%Przychody 807 mln $ wobec oczekiwanych 698 mln $ (+15,5%); EPS 0,24 $ wobec 0,23 $ (+6,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 10,8%Przychody za Q3 '26: 807 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 14,6%.
- Marża operacyjna 23,2% (TTM), zmiana r/r: +7,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 66,1%, przychody: wzrost 11,8%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 65,8% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 429 mln $, zysk operacyjny 711 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 1,8% przychodów (rok temu 1,7%)Zainwestowano 53,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+12,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,5 mld $ = 1588,9% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 507 mln $ = 33,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 52 mln $ (rok temu 77,5 mln $), dywidendy: 455 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 735 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,7%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 699 mln, rok wcześniej: 674 mln.
- Dług netto: 310 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 214 mln $, dług z leasingiem: 524 mln $; rok temu dług netto: 3,64 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 807 mln $ | 728 mln $ | +10,8% |
| Marża brutto | 41,2% | 53,1% | -11,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 148 mln $ | 113 mln $ | +31,1% |
| Marża operacyjna | 18,3% | 15,5% | +2,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 20 mln $ | 6,31 mln $ | +216,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,03 $ | 0,01 $ | +219,1% |
| Przepływy operacyjne | 609 mln $ | 433 mln $ | +40,7% |
| Capex | 7,93 mln $ | 10,6 mln $ | -25,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 601 mln $ | 422 mln $ | +42,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 192 mln $ | 173 mln $ | +11,1% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 807 mln $ | 698 mln $ | +15,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,24 $ | 0,23 $ | +6,6% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asset Management | 806 mln $ | +24,9% | 58,2% | – | – | |
| Credit Platform | – | – | – | – | – | |
| Management Fees | 396 mln $ | – | 28,6% | – | – | |
| GP Strategic Capital Platform | – | – | – | – | – | |
| Administrative Service | 68,1 mln $ | -17,1% | 4,9% | – | – | |
| Real Assets Platform | – | – | – | – | – | |
| Net Lease | 70,4 mln $ | +38,1% | 5,1% | – | – | |
| Digital Infrastructure | 36,1 mln $ | +18,6% | 2,6% | – | – | |
| Other | 8,53 mln $ | – | 0,6% | – | – | |
| Management Service, Incentive | 297 tys. $ | +58,0% | 0,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,56 mld $
- Capex
- -53,8 mln $
- Skup akcji
- -52 mln $
- Dywidendy
- -455 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 575 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 735 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,5 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 33,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 74,9× | 121,7× 3 z 5 lat | 116,3× – 124,5× |
| EV / EBITDA | 18,3× | 35,0× 4 z 5 lat | 28,2× – 46,0× |
| EV / przychody | 5,4× | 12,2× | 9,1× – 18,4× |
| Cena / FCF | 10,7× | 11,7× | 6,9× – 21,8× |
| Cena / wartość księgowa | 3,8× | 4,3× | 2,9× – 6,0× |
| Rentowność FCF | 9,3% | 10,2% | 4,6% – 14,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,0% | 0,4% | -10,9% – 5,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,6% | -2,2% | -22,6% – 5,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 11,14 $ (+7,8%)
zakres 9,00 $ – 17,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,85 mld $ | -0,6% | 0,89 $ | +640,7% | 11,6× | 8 |
| FY2027 | 3,15 mld $ | +10,5% | 0,98 $ | +10,1% | 10,6× | 9 |
| FY2028 | 3,61 mld $ | +14,6% | 1,11 $ | +13,1% | 9,3× | 2 |
| FY2029 | 4,32 mld $ | +19,6% | 1,31 $ | +18,3% | 7,9× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (184), które Blue Owl Capital Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities | 234 mln $ | 188 mln $ | +24,2% | 163 mln $ | 166 mln $ | -1,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 32 mln $ | 23,2 mln $ | +38,0% | 47,4 mln $ | 26,6 mln $ | +78,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 76,6 mln $ | 49,1 mln $ | +56,0% | 54,9 mln $ | 31,6 mln $ | +73,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 2,75 mln $ | 2,35 mln $ | +17,2% | 1,89 mln $ | 0 $ | – |
| Additional Paid in Capital | 3,95 mld $ | 3,8 mld $ | +3,9% | 3,81 mld $ | 3,27 mld $ | +16,6% |
| Alternative Investment | 101 mln $ | 55 mln $ | +82,8% | 61,9 mln $ | 97 mln $ | -36,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 2,24 mln $ | 1,97 mln $ | +13,4% | 7,83 mln $ | 7,21 mln $ | +8,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 86,3 mln $ | 92,7 mln $ | -6,9% | 359 mln $ | 258 mln $ | +39,0% |
| Assets | 12,2 mld $ | 12,5 mld $ | -2,0% | 12,5 mld $ | 11 mld $ | +13,4% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 452 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 214 mln $ | 137 mln $ | +55,6% | 195 mln $ | 152 mln $ | +27,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 214 mln $ | 137 mln $ | +55,6% | 195 mln $ | 152 mln $ | +27,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 44,6 mln $ | 19,7 mln $ | +126,6% | 42,4 mln $ | 47,9 mln $ | -11,5% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,23 $ | 0,23 $ | +2,2% | 0,86 $ | 0,68 $ | +25,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 60,6 mln $ | 40,9 mln $ | +48,0% | 229 mln $ | 311 mln $ | -26,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 20,2 mln $ | 6,23 mln $ | +224,7% | 80,7 mln $ | 110 mln $ | -26,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 80,8 mln $ | 47,2 mln $ | +71,4% | 310 mln $ | 420 mln $ | -26,4% |
| Costs and Expenses | 659 mln $ | 615 mln $ | +7,1% | 2,41 mld $ | 1,69 mld $ | +42,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13 tys. $ | -255 tys. $ | +105,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,51 mln $ | 2,14 mln $ | +17,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 21,2 mln $ | 22 mln $ | -3,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 18,7 mln $ | 20,1 mln $ | -7,1% |
| Debt Instrument, Fair Value Disclosure | 3,3 mld $ | 3,2 mld $ | +3,1% | 3,2 mld $ | 2,5 mld $ | +28,0% |
| Debt Issuance Costs, Line of Credit Arrangements, Net | 9,1 mln $ | 11,4 mln $ | -20,0% | 10,8 mln $ | 9,68 mln $ | +11,9% |
| Debt Securities, Trading, Amortized Cost | 61,3 mln $ | 55,5 mln $ | +10,6% | 58,8 mln $ | 54,2 mln $ | +8,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 17,9 mln $ | 29,7 mln $ | -39,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -242 tys. $ | -167 tys. $ | -44,9% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,43 mld $ | 1,41 mld $ | +1,1% | 1,41 mld $ | 1,25 mld $ | +13,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 7,08 mln $ | 3,47 mln $ | +103,8% | 21,2 mln $ | 26,8 mln $ | -20,8% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 36,8 mln $ | 38 mln $ | -3,2% | 39,7 mln $ | 36,9 mln $ | +7,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,56 mln $ | -2,81 mln $ | +226,5% |
| Deferred Tax Assets, Investment in Subsidiaries | 939 mln $2025-12-31 | 856 mln $ | +9,7% | 939 mln $ | 856 mln $ | +9,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,43 mld $2025-12-31 | 1,26 mld $ | +13,6% | 1,43 mld $ | 1,26 mld $ | +13,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 65,1 mln $2025-12-31 | 41,3 mln $ | +57,9% | 65,1 mln $ | 41,3 mln $ | +57,9% |
| Deferred Tax Assets, Other | 27,2 mln $2025-12-31 | 22,2 mln $ | +22,7% | 27,2 mln $ | 22,2 mln $ | +22,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 42,7 mln $2025-12-31 | 39,4 mln $ | +8,4% | 42,7 mln $ | 39,4 mln $ | +8,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 57,5 mln $2025-12-31 | 51,4 mln $ | +11,8% | 57,5 mln $ | 51,4 mln $ | +11,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 14,7 mln $2025-12-31 | 12 mln $ | +22,9% | 14,7 mln $ | 12 mln $ | +22,9% |
| Depreciation | 7,67 mln $ | 5,82 mln $ | +31,7% | 23,4 mln $ | 16,7 mln $ | +40,7% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,03 $ | 0,01 $ | +200,0% | 0,12 $ | 0,20 $ | -40,0% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,03 $ | 0,01 $ | +200,0% | 0,10 $ | 0,20 $ | -50,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 73,1 mln $ | 98,5 mln $ | -25,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Amount | – | – | – | -96 tys. $ | -70 tys. $ | -37,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Percent | – | – | – | -0,0% | -0,0% | -200,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Noncontrolling Interest Income (Loss), Amount | – | – | – | 53,1 mln $ | 67,3 mln $ | -21,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Noncontrolling Interest Income (Loss), Percent | – | – | – | 15,3% | 14,3% | +6,4% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 1,09 mln $ | 1,73 mln $ | -36,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | 0,3% | 0,4% | -16,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | 14,9% | 14,4% | +3,5% | 12,2% | 10,4% | +17,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Amount | – | – | – | 16,7 mln $ | 10,9 mln $ | +53,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Percent | – | – | – | 4,8% | 2,3% | +107,4% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Amount | – | – | – | 4,86 mln $ | 5,05 mln $ | -3,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Percent | – | – | – | 1,4% | 1,1% | +29,6% |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationCrossBorderTaxEffectAmount | – | – | – | -69 tys. $ | -43 tys. $ | -60,5% |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationCrossBorderTaxEffectPercent | – | – | – | -0,0% | -0,0% | -100,0% |
| Employee-related Liabilities | 640 mln $ | 449 mln $ | +42,4% | 526 mln $ | 424 mln $ | +23,9% |
| Equity Method Investments | 82 mln $ | 114 mln $ | -27,9% | 67,4 mln $ | 63,5 mln $ | +6,2% |
| EquitySecuritiesFvNiCurrentAndNoncurrent | 291 mln $ | 284 mln $ | +2,6% | 291 mln $ | 267 mln $ | +8,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02