Finanse Ouster, Inc. (OUST)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 320 · CEO: Angus Pacala
- Cena
- 29,74 $ -7,47%
- Kapitalizacja
- 2,14 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,07 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: -0,08 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,14 mld $ EV 2,07 mld $
- Przychody
- 205 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +31% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -26,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -35,0× Prognozowany -104,4× (FY2026)
- P/S
- 10,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -54,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -82,5 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -53,3 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 221 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 56,3 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 6,1%, EPS poniżej o 108,5%Przychody 54,6 mln $ wobec oczekiwanych 51,5 mln $ (+6,1%); EPS -0,26 $ wobec -0,12 $ (-108,5%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 55,9%Przychody za Q2 '26: 54,6 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 56,5%.
- Marża operacyjna -30,6% (TTM), zmiana r/r: +51,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 39,7%, przychody: wzrost 62,8%.
- Capex: 14,0% przychodów (rok temu 2,7%)Zainwestowano 28,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+729,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -82,5 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 23,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 66 mln, rok wcześniej: 53,5 mln.
- Gotówka netto: 245 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 261 mln $, dług z leasingiem: 16,4 mln $; rok temu gotówka netto: 209 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 54,6 mln $ | 35 mln $ | +55,9% |
| Marża brutto | 48,9% | 45,2% | +3,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -20 mln $ | -26,8 mln $ | +25,3% |
| Marża operacyjna | -36,7% | -76,5% | +39,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -18,1 mln $ | -20,6 mln $ | +12,1% |
| Rozwodniony EPS | -0,27 $ | -0,38 $ | +28,9% |
| Przepływy operacyjne | -12,8 mln $ | -1,31 mln $ | -874,6% |
| Capex | 2,65 mln $ | 889 tys. $ | +197,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | -15,4 mln $ | -2,2 mln $ | -600,9% |
| R&D | 19,3 mln $ | 17,1 mln $ | +12,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 11,4 mln $ | 13,2 mln $ | -13,9% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 54,6 mln $ | 51,5 mln $ | +6,1% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,26 $ | -0,12 $ | -108,5% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 52,8 mln $ | – | 96,6% | – | – | |
| Royalty | 1,86 mln $ | +24,2% | 3,4% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 35,4 mln $ | +44,3% | 64,9% | – | – | |
| Asia Pacific | 12,6 mln $ | +106,1% | 23,0% | – | – | |
| EMEA | 6,63 mln $ | +50,6% | 12,1% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -53,8 mln $
- Capex
- -28,7 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -27,5 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 38 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -82,5 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -35,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -54,7× | – | – |
| EV / przychody | 10,1× | 6,7× | 2,1× – 15,8× |
| Cena / FCF | -26,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 5,3× | 2,6× | 0,9× – 4,7× |
| Rentowność FCF | -3,8% | -29,6% | -75,6% – -5,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -15,8% | -63,7% | -145,7% – -25,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -18,5% | -80,3% | -208,2% – -23,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 61,25 $ (+106,0%)
zakres 53,00 $ – 75,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 221 mln $ | +30,7% | -0,29 $ | +73,4% | -104,4× | 3 |
| FY2027 | 298 mln $ | +34,5% | 0,01 $ | +102,6% | 3965,3× | 3 |
| FY2028 | 394 mln $ | +32,3% | 0,38 $ | +4922,3% | 79,0× | 4 |
| FY2029 | 566 mln $ | +43,5% | 0,42 $ | +11,5% | 70,8× | 1 |
| FY2030 | 768 mln $ | +35,8% | 0,00 $ | -100,0% | – | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (249), które Ouster, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 169 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 22,3 mln $ | 12,8 mln $ | +73,8% | 20 mln $ | 6,29 mln $ | +217,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 22,1 mln $ | 15,4 mln $ | +43,6% | 27,8 mln $ | 17,9 mln $ | +54,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 470 tys. $2025-12-31 | 753 tys. $ | -37,6% | 470 tys. $ | 753 tys. $ | -37,6% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | -86 tys. $ | 153 tys. $ | -156,2% | -8 tys. $ | -587 tys. $ | +98,6% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 661 tys. $ | 666 tys. $ | -0,8% | 3,24 mln $ | 5,1 mln $ | -36,4% |
| Accrued Liabilities, Current | 38,8 mln $ | 36,3 mln $ | +6,7% | 26,2 mln $ | 30,6 mln $ | -14,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 18,8 mln $ | 21,4 mln $ | -12,3% | 16,7 mln $ | 20 mln $ | -16,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -733 tys. $ | -546 tys. $ | -34,2% | -442 tys. $ | -1 mln $ | +55,9% |
| Additional Paid in Capital | 1,38 mld $ | 1,18 mld $ | +17,3% | 1,24 mld $ | 1,09 mld $ | +12,8% |
| Adjustment of Warrants Granted for Services | 1,27 mln $ | 624 tys. $ | +104,2% | 2,62 mln $ | 892 tys. $ | +194,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 2,1 mln $ | 1,1 mln $ | +90,9% | 4,5 mln $ | 6,6 mln $ | -31,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 766 tys. | -35,8 tys. | +2237,9% | 11 mln | 11,5 mln | -4,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 11,4 mln $ | 13,2 mln $ | -13,9% | 40,8 mln $ | 40,5 mln $ | +0,9% |
| Assets | 475 mln $ | 322 mln $ | +47,5% | 350 mln $ | 276 mln $ | +26,6% |
| Assets, Current | 346 mln $ | 273 mln $ | +26,5% | 279 mln $ | 220 mln $ | +26,9% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 238 mln $ | – | – | 196 mln $ | 151 mln $ | +29,4% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 99 tys. $ | 614 tys. $ | -83,9% | 524 tys. $2023-12-31 | 269 tys. $ | +94,8% |
| Cash | 23 mln $ | 32,9 mln $ | -30,1% | 12,9 mln $ | 20,8 mln $ | -37,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 91,8 mln $ | 76,1 mln $ | +20,5% | 67,4 mln $ | 45,5 mln $ | +48,0% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 263 mln $ | 229 mln $ | +14,6% | 211 mln $ | 175 mln $ | +21,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 93,2 mln $ | 78,7 mln $ | +18,4% | 70 mln $ | 48,1 mln $ | +45,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 12,7 mln $ | 22,1 mln $ | -42,5% | 21,9 mln $ | -4,54 mln $ | +582,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 100 mln | +100,0% | 100 mln | 100 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 68,5 mln | 57,8 mln | +18,5% | 60,9 mln | 52,6 mln | +16,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 68,5 mln | 57,8 mln | +18,5% | 60,9 mln | 52,6 mln | +16,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 48 tys. $ | 47 tys. $ | +2,1% | 48 tys. $ | 47 tys. $ | +2,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -18,3 mln $ | -20,3 mln $ | +9,8% | -59,8 mln $ | -98,2 mln $ | +39,1% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 5 mln $ | 2,9 mln $ | +72,4% | 6,4 mln $ | 3,3 mln $ | +93,9% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 5,25 mln $ | 6,08 mln $ | -13,6% | 8,56 mln $ | 10,1 mln $ | -15,5% |
| Contract with Customer, Liability | 20,5 mln $ | 33,1 mln $ | -38,0% | 23,8 mln $ | 36,9 mln $ | -35,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 17,2 mln $ | 29,5 mln $ | -41,7% | 20,7 mln $ | 34,4 mln $ | -39,7% |
| Contract with Customer, Liability, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | 0 $ | 0 $ | – | 8,38 mln $2023-12-31 | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 3,32 mln $ | 3,59 mln $ | -7,4% | 3,11 mln $ | 2,54 mln $ | +22,4% |
| Cost of Revenue | 27,9 mln $ | 19,2 mln $ | +45,5% | 85,9 mln $ | 70,6 mln $ | +21,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,46 mln $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 187 tys. $ | 314 tys. $ | -40,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,2 mln $ | 348 tys. $ | -1019,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 70 tys. $ | 34 tys. $ | +105,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain | 5 tys. $ | 4 tys. $ | +25,0% | – | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 141 mln $2025-12-31 | 126 mln $ | +11,6% | 141 mln $ | 126 mln $ | +11,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 135 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 265 tys. $ | 54 tys. $ | +390,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 265 tys. $ | 189 tys. $ | +40,2% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 4,94 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 4,28 mln $2025-12-31 | 5,16 mln $ | -17,0% | 4,28 mln $ | 5,16 mln $ | -17,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 271 mln $2025-12-31 | 266 mln $ | +2,2% | 271 mln $ | 266 mln $ | +2,2% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 265 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 265 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 5,13 mln $2025-12-31 | 5,86 mln $ | -12,4% | 5,13 mln $ | 5,86 mln $ | -12,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 243 mln $2025-12-31 | 200 mln $ | +21,3% | 243 mln $ | 200 mln $ | +21,3% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 0 $2025-12-31 | 1,69 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,69 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 7,64 mln $2025-12-31 | 9,86 mln $ | -22,6% | 7,64 mln $ | 9,86 mln $ | -22,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 601 tys. $2025-12-31 | 2,12 mln $ | -71,6% | 601 tys. $ | 2,12 mln $ | -71,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 4,12 mln $2025-12-31 | 4,3 mln $ | -4,1% | 4,12 mln $ | 4,3 mln $ | -4,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 266 mln $2025-12-31 | 260 mln $ | +2,5% | 266 mln $ | 260 mln $ | +2,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 5,13 mln $2025-12-31 | 5,59 mln $ | -8,3% | 5,13 mln $ | 5,59 mln $ | -8,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 1,82 mln $2025-12-31 | 3,02 mln $ | -39,7% | 1,82 mln $ | 3,02 mln $ | -39,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 227 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 227 tys. $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02