Finanse Opendoor Technologies Inc. (OPEN)
NASDAQ · Real Estate · Real Estate - Services · Pracownicy: 1042 · CEO: Kasra Nejatian
- Cena
- 1,80 $ -5,26%
- Kapitalizacja
- 1,75 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,05 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,16 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,75 mld $ EV 1,05 mld $
- Przychody
- 3,25 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -13% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -46,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -1,0× Prognozowany -2,8× (FY2026)
- P/S
- 0,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -0,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -474 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,52 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,81 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 1,07 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody poniżej o 2,5%, EPS poniżej o 139,2%Przychody 883 mln $ wobec oczekiwanych 906 mln $ (-2,5%); EPS -0,17 $ wobec -0,07 $ (-139,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -43,7%Przychody za Q2 '26: 883 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -24,9%.
- Marża operacyjna -16,0% (TTM), zmiana r/r: -11,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -127,0%, przychody: wzrost -37,2%.
- Capex: 0,5% przychodów (rok temu 0,3%)Zainwestowano 15 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (0,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -474 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 32,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 966 mln, rok wcześniej: 729 mln.
- Gotówka netto: 702 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 896 mln $, dług z leasingiem: 194 mln $; rok temu dług netto: 1,4 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 883 mln $ | 1,57 mld $ | -43,7% |
| Marża brutto | 9,7% | 8,2% | +1,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -144 mln $ | -13 mln $ | -1007,7% |
| Marża operacyjna | -16,3% | -0,8% | -15,5 pkt proc. |
| Zysk netto | -162 mln $ | -29 mln $ | -458,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,17 $ | -0,04 $ | -327,1% |
| Przepływy operacyjne | -718 mln $ | 823 mln $ | -187,2% |
| Capex | 5 mln $ | 2 mln $ | +150,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -723 mln $ | 821 mln $ | -188,1% |
| R&D | 27 mln $ | 21 mln $ | +28,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 239 mln $ | 13 mln $ | +1738,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 883 mln $ | 906 mln $ | -2,5% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,17 $ | -0,07 $ | -139,2% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 883 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -459 mln $
- Capex
- -15 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,16 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 371 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -474 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -1,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -0,8× | 497,7× 1 z 5 lat | 497,7× – 497,7× |
| EV / przychody | 0,3× | 0,8× | 0,3× – 1,7× |
| Cena / FCF | -3,7× | 2,2× 3 z 5 lat | 1,0× – 4,3× |
| Cena / wartość księgowa | 1,9× | 2,7× | 0,7× – 4,4× |
| Rentowność FCF | -27,1% | 14,8% | -67,3% – 95,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -26,2% | -11,2% | -14,4% – -6,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -165,1% | -73,4% | -129,4% – -28,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 4,92 $ (+173,3%)
zakres 4,25 $ – 5,50 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,81 mld $ | -12,8% | -0,64 $ | +62,6% | -2,8× | 4 |
| FY2027 | 7,27 mld $ | +90,7% | -0,38 $ | +40,9% | -4,8× | 4 |
| FY2028 | 9,18 mld $ | +26,3% | -0,38 $ | -1,4% | -4,7× | 7 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (222), które Opendoor Technologies Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 80 mln $2025-12-31 | 92 mln $ | -13,0% | 80 mln $ | 92 mln $ | -13,0% |
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 78 mln $ | 86 mln $ | -9,3% | 80 mln $ | 92 mln $ | -13,0% |
| Accounts Payable, Trade, Current | 0 $2025-12-31 | 9 mln $ | -100,0% | 0 $ | 9 mln $ | -100,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 0 $2025-12-31 | 9 mln $ | -100,0% | 0 $ | 9 mln $ | -100,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 20 mln $2025-12-31 | 30 mln $ | -33,3% | 20 mln $ | 30 mln $ | -33,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 85 mln $ | 83 mln $ | +2,4% | 90 mln $ | 75 mln $ | +20,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1 mln $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Additional Paid in Capital | 6,28 mld $ | 4,47 mld $ | +40,6% | 6,04 mld $ | 4,44 mld $ | +36,1% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 47 mln $ | 86 mln $ | -45,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 0 $ | 0 $ | – | 4 mln $2024-12-31 | 7 mln $ | -42,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 262 mln | 56,5 mln | +362,8% | 264 mln | 54,7 mln | +382,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 123 mln $ | 14 mln $ | +778,6% | 163 mln $ | 129 mln $ | +26,4% |
| Assets | 2,96 mld $ | 2,91 mld $ | +1,9% | 2,41 mld $ | 3,13 mld $ | -23,0% |
| Assets, Current | 2,85 mld $ | 2,8 mld $ | +1,9% | 2,3 mld $ | 3 mld $ | -23,3% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Business Exit Costs | 0 $2025-12-31 | – | – | 4 mln $ | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 896 mln $ | 789 mln $ | +13,6% | 962 mln $ | 671 mln $ | +43,4% |
| Cash Divested from Deconsolidation | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 2 mln $ | -100,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 962 mln $ | 1,19 mld $ | -18,8% | 1,3 mld $ | 763 mln $ | +70,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -105 mln $ | 492 mln $ | -121,3% | 538 mln $ | -777 mln $ | +169,2% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 12025-11-21 | – | – | 12025-11-21 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 3 mld | 3 mld | 0,0% | 3 mld | 3 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 969 mln | 734 mln | +32,0% | 957 mln | 720 mln | +33,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 969 mln | 734 mln | +32,0% | 957 mln | 720 mln | +33,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -163 mln $ | -29 mln $ | -462,1% | -1,3 mld $ | -391 mln $ | -232,5% |
| Convertible Debt, Current | 194 mln $ | – | – | 193 mln $ | 0 $ | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | 0 $2025-12-31 | 378 mln $ | -100,0% | 0 $ | 378 mln $ | -100,0% |
| Cost of Revenue | 797 mln $ | 1,44 mld $ | -44,6% | 4,02 mld $ | 4,72 mld $ | -14,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 1 mln $ | -100,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 1 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| DebtInstrumentIssuedPrincipal | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 246 mln $ | 0 $ | – |
| Deconsolidation, Gain (Loss), Amount | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 14 mln $ | -100,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 872 mln $2025-12-31 | 859 mln $ | +1,5% | 872 mln $ | 859 mln $ | +1,5% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 15 mln $2025-12-31 | 25 mln $ | -40,0% | 15 mln $ | 25 mln $ | -40,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 4 mln $2025-12-31 | 64 mln $ | -93,8% | 4 mln $ | 64 mln $ | -93,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 743 mln $2025-12-31 | 633 mln $ | +17,4% | 743 mln $ | 633 mln $ | +17,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 3 mld $2025-12-31 | 2,6 mld $ | +15,4% | 3 mld $ | 2,6 mld $ | +15,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 2,4 mld $2025-12-31 | 2 mld $ | +20,0% | 2,4 mld $ | 2 mld $ | +20,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 49 mln $2025-12-31 | 49 mln $ | 0,0% | 49 mln $ | 49 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 14 mln $2025-12-31 | 14 mln $ | 0,0% | 14 mln $ | 14 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 868 mln $2025-12-31 | 795 mln $ | +9,2% | 868 mln $ | 795 mln $ | +9,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 4 mln $2025-12-31 | 64 mln $ | -93,8% | 4 mln $ | 64 mln $ | -93,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 2 mln $2025-12-31 | 57 mln $ | -96,5% | 2 mln $ | 57 mln $ | -96,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 2 mln $2025-12-31 | 7 mln $ | -71,4% | 2 mln $ | 7 mln $ | -71,4% |
| Depreciation, Amortization and Accretion, Net | 8 mln $ | 12 mln $ | -33,3% | 44 mln $ | 48 mln $ | -8,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 5 mln $ | 8 mln $ | -37,5% | 31 mln $ | 33 mln $ | -6,1% |
| Dividends | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | 0 $2023-12-31 | 0 $ | – |
| Dividends, Common Stock | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02