Finanse ON Semiconductor Corporation (ON)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 22 600 · CEO: Hassane S. El-Khoury
- Cena
- 71,67 $ -4,74%
- Kapitalizacja
- 27,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 28,9 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-03
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 0,88 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 27,9 mld $ EV 28,9 mld $
- Przychody
- 6,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 45,4× Prognozowany 22,4× (FY2026)
- P/S
- 4,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,77 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 630 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 6,56 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 1,71 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-03): przychody powyżej o 0,9%, EPS powyżej o 3,5%Przychody 1,6 mld $ wobec oczekiwanych 1,59 mld $ (+0,9%); EPS 0,74 $ wobec 0,72 $ (+3,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 9,2%Przychody za Q2 '26: 1,6 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -8,5%.
- Marża operacyjna 11,7% (TTM), zmiana r/r: +4,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 52,5%, przychody: wzrost -3,1%.
- Capex: 1,6% przychodów (rok temu 8,5%)Zainwestowano 101 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-81,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,77 mld $ = 281,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,47 mld $ = 82,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,47 mld $ (rok temu 1,01 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 151 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 404 mln, rok wcześniej: 415 mln.
- Dług netto: 618 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,86 mld $, dług z leasingiem: 4,48 mld $; rok temu dług netto: 548 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-07-03. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,6 mld $ | 1,47 mld $ | +9,2% |
| Marża brutto | 38,4% | 37,6% | +0,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 259 mln $ | 193 mln $ | +33,7% |
| Marża operacyjna | 16,1% | 13,2% | +3,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 227 mln $ | 170 mln $ | +33,2% |
| Rozwodniony EPS | 0,56 $ | 0,41 $ | +36,6% |
| Przepływy operacyjne | 460 mln $ | 184 mln $ | +149,4% |
| Capex | 34,3 mln $ | 78,2 mln $ | -56,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 425 mln $ | 106 mln $ | +300,9% |
| R&D | 141 mln $ | 144 mln $ | -2,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 37,4 mln $ | 34,4 mln $ | +8,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,6 mld $ | 1,59 mld $ | +0,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,74 $ | 0,72 $ | +3,5% |
Z raportu z 2026-08-03 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Power Solutions Group | 829 mln $ | +18,7% | 51,7% | – | – | |
| Analog Solutions Group | 546 mln $ | -1,8% | 34,0% | – | – | |
| Intelligent Sensing Group | 229 mln $ | +6,6% | 14,3% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Other Geographical Areas | 118 mln $ | -3,9% | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,67 mld $
- Capex
- 101 mln $
- Skup akcji
- -1,47 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 98,5 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,1 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 151 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,77 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 82,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 45,4× | 52,6× | 14,2× – 186,7× |
| EV / EBITDA | 18,7× | 14,8× | 9,1× – 26,5× |
| EV / przychody | 4,7× | 4,0× | 3,3× – 4,5× |
| Cena / FCF | 15,7× | 31,9× | 15,7× – 82,1× |
| Cena / wartość księgowa | 3,9× | 4,3× | 2,9× – 6,3× |
| Rentowność FCF | 6,4% | 4,5% | 1,2% – 6,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,2% | 12,7% | 0,7% – 18,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 8,4% | 20,1% | 1,6% – 30,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 100,00 $ (+39,5%)
zakres 62,00 $ – 150,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 6,56 mld $ | +9,3% | 3,20 $ | +1004,4% | 22,4× | 20 |
| FY2027 | 7,41 mld $ | +13,0% | 4,52 $ | +41,2% | 15,8× | 21 |
| FY2028 | 8,41 mld $ | +13,5% | 5,87 $ | +29,7% | 12,2× | 11 |
| FY2029 | 9,74 mld $ | +15,8% | 7,28 $ | +24,1% | 9,8× | 4 |
| FY2030 | 10,8 mld $ | +11,0% | 9,00 $ | +23,6% | 8,0× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (317), które ON Semiconductor Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 498 mln $ | 474 mln $ | +5,1% | 572 mln $ | 575 mln $ | -0,4% |
| Accrued Liabilities, Current | 801 mln $ | 790 mln $ | +1,4% | 715 mln $ | 760 mln $ | -5,9% |
| Accrued Salaries, Current | 177 mln $2025-12-31 | 135 mln $ | +31,8% | 177 mln $ | 135 mln $ | +31,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 4,17 mld $2025-12-31 | 3,96 mld $ | +5,4% | 4,17 mld $ | 3,96 mld $ | +5,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -67,1 mln $ | -50,4 mln $ | -33,1% | -55,5 mln $ | -62,4 mln $ | +11,1% |
| Additional Paid in Capital | 5,63 mld $ | 5,45 mld $ | +3,3% | 5,54 mld $ | 5,37 mld $ | +3,1% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 3,8 mln $ | 2,8 mln $ | +35,7% | 11,4 mln $ | 11,1 mln $ | +2,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 10,5 mln $ | 11 mln $ | -4,5% | 44,4 mln $ | 52 mln $ | -14,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 0 | 2,4 mln | -100,0% | 1,4 mln | 500 tys. | +180,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 37,4 mln $ | 34,4 mln $ | +8,7% | 144 mln $ | 136 mln $ | +6,0% |
| Asset Impairment Charges | 16,3 mln $ | 40,6 mln $ | -59,9% | 496 mln $ | 37,8 mln $ | +1212,2% |
| Assets | 13,5 mld $ | 13,1 mld $ | +2,7% | 12,5 mld $ | 14,1 mld $ | -11,1% |
| Assets for Plan Benefits, Defined Benefit Plan | 29,6 mln $ | 25,4 mln $ | +16,5% | 14,7 mln $2021-12-31 | 9 mln $ | +63,3% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group | 31,4 mln $ | 63,5 mln $ | -50,6% | 25 mln $ | 5,3 mln $ | +371,7% |
| Assets, Current | 7,28 mld $ | 6,35 mld $ | +14,6% | 5,82 mld $ | 6,75 mld $ | -13,8% |
| Buildings and Improvements, Gross | – | – | – | 861 mln $2019-12-31 | 820 mln $ | +4,9% |
| Business Combination Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Deferred Tax Assets | 11 mln $2025-10-27 | – | – | 11 mln $2025-10-27 | – | – |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | – | – | – | 3,7 mln $ | 13,1 mln $ | -71,8% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 113 mln $ | – | – | 230 mln $2021-12-31 | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 58,6 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 54,5 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -6,5 mln $ | -4,4 mln $ | -47,7% | 84,1 mln $ | 210 mln $ | -60,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,51 mld $ | 2,53 mld $ | +39,1% | 2,15 mld $ | 2,69 mld $ | -20,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 3,52 mld $ | 2,53 mld $ | +39,0% | 2,15 mld $ | 2,69 mld $ | -20,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 1,51 mld $ | -236 mln $ | +741,3% | -544 mln $ | 208 mln $ | -361,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,25 mld | 1,25 mld | 0,0% | 1,25 mld | 1,25 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 627 mln | 624 mln | +0,4% | 625 mln | 623 mln | +0,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 389 mln | 411 mln | -5,3% | 397 mln | 423 mln | -6,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 6,3 mln $ | 6,2 mln $ | +1,6% | 6,2 mln $ | 6,2 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 700 tys. $ | 1,4 mln $ | -50,0% | 2,6 mln $ | 1,8 mln $ | +44,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 221 mln $ | 176 mln $ | +25,5% | 128 mln $ | 1,56 mld $ | -91,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 222 mln $ | 178 mln $ | +24,9% | 131 mln $ | 1,56 mld $ | -91,6% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 45,6 mln $ | 45,2 mln $ | +0,9% | 47,4 mln $ | 39,9 mln $ | +18,8% |
| Contract with Customer, Liability | 76 mln $ | 185 mln $ | -58,8% | 122 mln $ | 219 mln $ | -44,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 45,3 mln $ | 103 mln $ | -55,8% | 51,8 mln $ | 98,2 mln $ | -47,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 30,7 mln $ | 82 mln $ | -62,6% | 69,8 mln $ | 121 mln $ | -42,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 12,9 mln $ | 24,4 mln $ | -47,1% | – | – | – |
| Cost of Revenue | 987 mln $ | 917 mln $ | +7,7% | 4,01 mld $ | 3,87 mld $ | +3,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 110 mln $ | 277 mln $ | -60,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 59,5 mln $ | 52 mln $ | +14,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 178 mln $ | 349 mln $ | -48,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,7 mln $ | 20,4 mln $ | -57,4% |
| Debt and Lease Obligation | 1,6 mln $ | 900 tys. $ | +77,8% | 900 tys. $ | 900 tys. $ | 0,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 1,9 mln $ | 2,9 mln $ | -34,5% | 2,5 mln $ | 3,4 mln $ | -26,5% |
| Debt Issuance Costs, Net | 43,6 mln $ | 26,3 mln $ | +65,8% | 21,9 mln $ | 30,6 mln $ | -28,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -177 mln $ | -58,2 mln $ | -204,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13,7 mln $ | -9,9 mln $ | +238,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,01 mld $ | 755 mln $ | +34,4% | 929 mln $ | 730 mln $ | +27,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 46,8 mln $ | 39,9 mln $ | +17,3% | 41,7 mln $ | 37,6 mln $ | +10,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -7,1 mln $ | -18,1 mln $ | +60,8% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 300 tys. $2025-12-31 | 4,4 mln $ | -93,2% | 300 tys. $ | 4,4 mln $ | -93,2% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 566 mln $2025-12-31 | 524 mln $ | +8,1% | 566 mln $ | 524 mln $ | +8,1% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 151 mln $2025-12-31 | 116 mln $ | +30,5% | 151 mln $ | 116 mln $ | +30,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | 887 mln $2025-12-31 | 692 mln $ | +28,2% | 887 mln $ | 692 mln $ | +28,2% |
| Deferred Tax Assets, Other | 12,3 mln $2025-12-31 | 21 mln $ | -41,4% | 12,3 mln $ | 21 mln $ | -41,4% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 20,7 mln $2025-12-31 | – | – | 20,7 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Pensions | – | – | – | 200 tys. $2024-12-31 | 5,8 mln $ | -96,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 10,1 mln $2025-12-31 | 10,4 mln $ | -2,9% | 10,1 mln $ | 10,4 mln $ | -2,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 109 mln $2025-12-31 | 61,7 mln $ | +76,2% | 109 mln $ | 61,7 mln $ | +76,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-03, 10-Q 2026-04-03, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-10-03, 10-Q 2025-07-04, 10-Q 2025-04-04, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-27, 10-Q 2024-06-28
Dane na 2026-11-02