Finanse Oklo Inc. (OKLO)
NYSE · Utilities · Independent Power Producers · Pracownicy: 215 · CEO: Jacob DeWitte
- Cena
- 25,25 $ -5,82%
- Kapitalizacja
- 4,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 3,06 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-06 Prognoza EPS: -0,27 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 4,7 mld $ EV 3,06 mld $
- Przychody
- 1,21 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -12 625,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -26,6× Prognozowany -25,4× (FY2026)
- P/S
- 3881,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -20,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -276 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -153 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,59 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-06 Prognoza przychodów: 1,01 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-07): przychody powyżej o 1223,6%, EPS poniżej o 70,9%Przychody 1,21 mln $ wobec oczekiwanych 91,4 tys. $ (+1223,6%); EPS -0,28 $ wobec -0,16 $ (-70,9%).
- Capex: 13 132,0% przychodówZainwestowano 159 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+11 337,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -276 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 25,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 176 mln, rok wcześniej: 140 mln.
- Gotówka netto: 2,46 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,47 mld $, dług z leasingiem: 4,15 mln $; rok temu gotówka netto: 532 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,21 mln $ | 0 $ | – |
| Marża brutto | 40,4% | – | – |
| Zysk operacyjny | -73,2 mln $ | -28 mln $ | -161,3% |
| Marża operacyjna | -6048,8% | – | – |
| Zysk netto | -48,5 mln $ | -24,7 mln $ | -96,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,28 $ | -0,18 $ | -55,6% |
| Przepływy operacyjne | -47,6 mln $ | -18,5 mln $ | -157,7% |
| Capex | 94,1 mln $ | 877 tys. $ | +10 628,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -142 mln $ | -19,3 mln $ | -632,3% |
| R&D | 39,5 mln $ | 11,5 mln $ | +244,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 14,4 mln $ | 11,4 mln $ | +26,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-07| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,21 mln $ | 91,4 tys. $ | +1223,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,28 $ | -0,16 $ | -70,9% |
Z raportu z 2026-08-07 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product and Service, Other | 242 tys. $ | – | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -117 mln $
- Capex
- -159 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -25,7 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,37 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 42,5 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -276 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -26,6× | – | – |
| EV / EBITDA | -20,0× | – | – |
| EV / przychody | 2525,9× | – | – |
| Cena / FCF | -17,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,4× | 56,4× 3 z 5 lat | 7,1× – 150,5× |
| Rentowność FCF | -5,9% | -1,1% | -1,6% – -0,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -6,6% | -65,4% | -156,2% – -8,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | -7,1% | 2,2% | -81,9% – 93,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 63,33 $ (+150,8%)
zakres 41,00 $ – 100,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,59 mln $ | – | -0,99 $ | -37,8% | -25,4× | 14 |
| FY2027 | 11,7 mln $ | +225,4% | -1,06 $ | -7,2% | -23,7× | 14 |
| FY2028 | 63,6 mln $ | +444,6% | -1,20 $ | -13,1% | -21,0× | 14 |
| FY2029 | 141 mln $ | +121,7% | -0,92 $ | +23,5% | -27,4× | 7 |
| FY2030 | 282 mln $ | +100,3% | -0,66 $ | +27,9% | -38,1× | 11 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (219), które Oklo Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 10,5 mln $ | 2,34 mln $ | +347,4% | 4,15 mln $ | 2,97 mln $ | +39,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,98 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | -89 tys. $2025-09-30 | -24 tys. $ | -270,8% | 520 tys. $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 38 mln $ | 4,42 mln $ | +760,2% | 20,5 mln $ | 1,89 mln $ | +987,4% |
| Accrued Professional Fees, Current | 2,69 mln $ | 2,55 mln $ | +5,7% | 1,84 mln $ | 652 tys. $ | +181,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,3 mln $ | 624 tys. $ | +108,3% | 897 tys. $ | 375 tys. $ | +139,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -4,03 mln $ | 1,32 mln $ | -404,8% | 1,18 mln $ | 2,21 mln $ | -46,7% |
| Additional Paid in Capital | 3,6 mld $ | 865 mln $ | +316,3% | 1,72 mld $ | 384 mln $ | +347,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 97 tys. $ | 0 $ | – | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 15,1 mln $ | 11,4 mln $ | +32,9% | 41,8 mln $ | 12,5 mln $ | +234,8% |
| Assets | 3,36 mld $ | 731 mln $ | +359,3% | 1,53 mld $ | 282 mln $ | +442,5% |
| Assets, Current | 2,52 mld $ | 543 mln $ | +364,5% | 1,25 mld $ | 232 mln $ | +440,6% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 3,11 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 1,88 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Pro Forma Information, Earnings or Loss of Acquiree since Acquisition Date, Actual | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Business Combination, Pro Forma Information, Revenue of Acquiree since Acquisition Date, Actual | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -11,6 mln $ | 1,51 mln $ | -871,9% | 540 tys. $2024-12-31 | 392 tys. $ | +37,8% |
| Cash | 57,6 mln $ | 3,44 mln $ | +1573,6% | 11 mln $ | 3,02 mln $ | +265,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,64 mld $ | 227 mln $ | +625,3% | 788 mln $ | 97,1 mln $ | +711,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,66 mld $ | 227 mln $ | +632,7% | 788 mln $ | 97,1 mln $ | +711,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 67,5 mln $ | 137 mln $ | -50,6% | 691 mln $ | 87,3 mln $ | +692,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 185 mln | 148 mln | +25,4% | 161 mln | 138 mln | +16,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 185 mln | 148 mln | +25,4% | 161 mln | 138 mln | +16,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 18 tys. $ | 15 tys. $ | +20,0% | 16 tys. $ | 14 tys. $ | +14,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -51,1 mln $ | -25 mln $ | -104,2% | -107 mln $ | -71,4 mln $ | -49,4% |
| Construction in Progress, Gross | 10,5 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 2,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 53 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 683 tys. $ | -100,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 683 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | – | – | – | 826 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 61 tys. $ | 1,33 mln $ | -95,4% | 1,18 mln $ | 2,22 mln $ | -46,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 4,09 mln $ | 3 tys. $ | +136 366,7% | 6 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 328 mln $2026-03-31 | 59,7 mln $ | +450,2% | 185 mln $ | 47,5 mln $ | +288,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 615 mln $2026-03-31 | 111 mln $ | +453,9% | 440 mln $ | 131 mln $ | +236,3% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostAllowanceForCreditLossExcludingAccruedInterest | 0 $ | – | – | 0 $2024-12-31 | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLoss | 1,38 mld $ | 455 mln $ | +203,7% | 623 mln $ | 176 mln $ | +254,0% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 1,38 mld $ | 456 mln $ | +202,0% | 624 mln $ | 178 mln $ | +250,3% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 820 mln $ | 308 mln $ | +166,7% | 440 mln $ | 131 mln $ | +236,3% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestNoncurrent | 541 mln $ | 149 mln $ | +264,3% | 185 mln $ | 47,5 mln $ | +288,8% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,52 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,53 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,16 mln $ | 1,05 mln $ | +10,3% | 1,16 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 2 tys. $ | 0 $ | – | -4,53 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,01 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 76,8 mln $2025-12-31 | 27,4 mln $ | +179,8% | 76,8 mln $ | 27,4 mln $ | +179,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 5,18 mln $2025-12-31 | 674 tys. $ | +668,4% | 5,18 mln $ | 674 tys. $ | +668,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 5,6 mln $2025-12-31 | 3,08 mln $ | +81,9% | 5,6 mln $ | 3,08 mln $ | +81,9% |
| Deferred Tax Assets, Other | 15 tys. $2025-12-31 | 73 tys. $ | -79,5% | 15 tys. $ | 73 tys. $ | -79,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 10,7 mln $2025-12-31 | 2,44 mln $ | +337,7% | 10,7 mln $ | 2,44 mln $ | +337,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 2,6 mln $2025-12-31 | 394 tys. $ | +559,4% | 2,6 mln $ | 394 tys. $ | +559,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 2,08 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 2,08 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 71,6 mln $2025-12-31 | 26,8 mln $ | +167,5% | 71,6 mln $ | 26,8 mln $ | +167,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 6,33 mln $2025-12-31 | 674 tys. $ | +839,8% | 6,33 mln $ | 674 tys. $ | +839,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 5,79 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 5,79 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 292 tys. $2025-12-31 | 207 tys. $ | +41,1% | 292 tys. $ | 207 tys. $ | +41,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02