Finanse Nextpower Inc. (NXT)
NASDAQ · Energy · Solar · Pracownicy: 1993 · CEO: Daniel S. Shugar
- Cena
- 79,33 $ -0,63%
- Kapitalizacja
- 12 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-01-26 Prognoza EPS: 1,01 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12 mld $ EV 11 mld $
- Przychody
- 3,83 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +23% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 16,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 19,4× Prognozowany 16,6× (FY2027)
- P/S
- 3,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 514 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 613 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,37 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-01-26 Prognoza przychodów: 1,06 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody powyżej o 4,2%, EPS powyżej o 19,1%Przychody 1,11 mld $ wobec oczekiwanych 1,06 mld $ (+4,2%); EPS 1,31 $ wobec 1,10 $ (+19,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 22,5%Przychody za Q2 '27: 1,11 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 19,9%.
- Marża operacyjna 19,0% (TTM), zmiana r/r: -2,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 1,6%, przychody: wzrost 13,7%.
- Capex: 1,5% przychodów (rok temu 1,4%)Zainwestowano 57,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+24,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 514 mln $ = 83,9% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 162 mln $ = 31,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 162 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 0 $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 154 mln, rok wcześniej: 152 mln.
- Gotówka netto: 1,03 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,03 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 800 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-10-02. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,11 mld $ | 905 mln $ | +22,5% |
| Marża brutto | 31,1% | 32,2% | -1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 208 mln $ | 184 mln $ | +12,8% |
| Marża operacyjna | 18,7% | 20,3% | -1,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 165 mln $ | 147 mln $ | +12,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,08 $ | 0,97 $ | +11,3% |
| Przepływy operacyjne | 158 mln $ | 187 mln $ | -15,4% |
| Capex | 23,1 mln $ | 15,5 mln $ | +49,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 135 mln $ | 171 mln $ | -21,3% |
| R&D | 45,6 mln $ | 26,9 mln $ | +69,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 31,7 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,11 mld $ | 1,06 mld $ | +4,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,31 $ | 1,10 $ | +19,1% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 935 mln $ | +8,2% | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 776 mln $ | +29,4% | 82,9% | – | – | |
| Non-US | 160 mln $ | -39,7% | 17,1% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 571 mln $
- Capex
- -57,1 mln $
- Skup akcji
- -162 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -134 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,99 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 $
- Wolne przepływy pieniężne
- 514 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 31,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 19,4× | 308,1× | 11,9× – 1456,2× |
| EV / EBITDA | 13,8× | 12,4× | 6,4× – 22,5× |
| EV / przychody | 2,9× | 2,0× | 0,9× – 4,7× |
| Cena / FCF | 23,4× | 17,7× 4 z 5 lat | 9,7× – 34,9× |
| Cena / wartość księgowa | 4,5× | 4,7× 4 z 5 lat | 2,8× – 7,6× |
| Rentowność FCF | 4,3% | 3,7% | -10,8% – 10,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 18,1% | 19,0% | 9,4% – 29,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 25,3% | 18,9% | -3,9% – 31,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 140,07 $ (+76,6%)
zakres 101,00 $ – 179,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 4,37 mld $ | +22,8% | 4,77 $ | +24,2% | 16,6× | 11 |
| FY2028 | 5,21 mld $ | +19,2% | 5,73 $ | +20,2% | 13,8× | 11 |
| FY2029 | 5,95 mld $ | +14,2% | 6,95 $ | +21,2% | 11,4× | 8 |
| FY2030 | 6,65 mld $ | +11,8% | 7,61 $ | +9,5% | 10,4× | 3 |
| FY2031 | 7,22 mld $ | +8,5% | 8,39 $ | +10,2% | 9,5× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (230), które Nextpower Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 2,1% | – | – | |
| 5,7 mln $2026-03-31 | – | – | 5,7 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 161 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 8,07 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 27,5 mln $ | – | – | |
| 213 mln $2026-03-31 | – | – | 213 mln $ | – | – | |
| 500 mln $2026-01-31 | – | – | 500 mln $2026-01-31 | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 536 mln $ | 581 mln $ | -7,8% | 533 mln $ | 585 mln $ | -8,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 445 mln $ | 554 mln $ | -19,7% | 417 mln $ | 472 mln $ | -11,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 2,08 mln $2026-03-31 | 1,47 mln $ | +41,2% | 2,08 mln $ | 1,47 mln $ | +41,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 2,16 mln $ | 1,43 mln $ | +51,0% | 2,08 mln $ | 1,47 mln $ | +41,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 444 tys. $ | 1 tys. $ | +44 300,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 1,05 mln $ | -2,4 mln $ | +143,8% |
| Accrued Liabilities, Current | 113 mln $ | 86 mln $ | +31,4% | 130 mln $ | 97 mln $ | +34,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 1,89 mln $ | -777 tys. $ | +343,0% | 183 tys. $ | -298 tys. $ | +161,4% |
| Additional Paid in Capital | 4,36 mld $ | 4,21 mld $ | +3,6% | 4,31 mld $ | 4,19 mld $ | +2,9% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 1,15 mln $ | 1,82 mln $ | -37,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 3,38 mln $ | 2,06 mln $ | +63,9% | 12 mln $ | 5,52 mln $ | +116,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 29,6 mln $ | 22,3 mln $ | +32,8% | 120 mln $ | 119 mln $ | +1,2% |
| Assets | 4,26 mld $ | 3,39 mld $ | +25,7% | 4,07 mld $ | 3,19 mld $ | +27,6% |
| Assets, Current | 3,03 mld $ | 2,23 mld $ | +35,6% | 2,85 mld $ | 2,16 mld $ | +31,9% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | – | – | – | 10,3 mln $ | 5,3 mln $ | +94,3% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | – | – | – | 6,13 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 38,5 mln $2026-03-31 | 2,55 mln $ | +1411,5% | 38,5 mln $ | 2,55 mln $ | +1411,5% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Other Noncurrent Assets | – | – | – | 4,63 mln $2024-06-20 | – | – |
| BusinessCombinationPriceOfAcquisitionExpected | -125 tys. $2026-03-31 | 12,6 mln $ | -101,0% | 2,67 mln $ | 14 mln $ | -80,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 2,08 mln $ | 1,42 mln $ | +47,3% | 1,16 mln $ | 1,66 mln $ | -30,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,21 mld $ | 743 mln $ | +63,3% | 1,09 mld $ | 766 mln $ | +42,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,21 mld $ | 743 mln $ | +63,3% | 1,09 mld $ | 766 mln $ | +42,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 119 mln $ | -22,7 mln $ | +623,9% | 329 mln $ | 292 mln $ | +12,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | – | – | – | 62,1 mln2023-07-03 | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 167 mln $ | 157 mln $ | +6,3% | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 151 mln $2026-03-31 | 158 mln $ | -4,0% | 586 mln $ | 517 mln $ | +13,4% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 607 mln $ | 385 mln $ | +57,9% | 533 mln $ | 406 mln $ | +31,4% |
| Contract with Customer, Asset, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Measure of Progress | 74,1 mln $ | -21,2 mln $ | +449,5% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 320 mln $ | 262 mln $ | +22,2% | 307 mln $ | 247 mln $ | +24,4% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 113 mln $ | 101 mln $ | +11,4% | 102 mln $ | 96,6 mln $ | +6,1% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 141 mln $ | 152 mln $ | -6,9% | 237 mln $ | 203 mln $ | +16,6% |
| Cost of Revenue | 599 mln $ | 583 mln $ | +2,9% | 2,4 mld $ | 1,95 mld $ | +23,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 105 mln $ | – | – |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 132 mln $2025-03-31 | 65,3 mln $ | +102,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,6 mln $ | 11,5 mln $ | +26,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 128 mln $ | 144 mln $ | -10,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,36 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 11 mln $ | – | – |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -13,5 mln $2025-03-31 | 30,5 mln $ | -144,1% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -7,76 mln $ | 555 tys. $ | -1498,6% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 509 mln $ | 511 mln $ | -0,4% | 512 mln $ | 499 mln $ | +2,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -223 tys. $ | -12,9 mln $ | +98,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,24 mln $2026-03-31 | 0 $ | – | 1,24 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Taxes and Other Assets, Noncurrent | 509 mln $ | 511 mln $ | -0,4% | 475 mln $2024-03-31 | 274 mln $ | +73,4% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | – | – | – | -223 tys. $ | -8,74 mln $ | +97,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,51 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 562 mln $2026-03-31 | 535 mln $ | +5,0% | 562 mln $ | 535 mln $ | +5,0% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 47,1 mln $2026-03-31 | 0 $ | – | 47,1 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Investment in Subsidiaries | 0 $2026-03-31 | 436 mln $ | -100,0% | 0 $ | 436 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 511 mln $2026-03-31 | 499 mln $ | +2,4% | 511 mln $ | 499 mln $ | +2,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 561 mln $2026-03-31 | 534 mln $ | +5,0% | 561 mln $ | 534 mln $ | +5,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 27,3 mln $2026-03-31 | 23,4 mln $ | +16,6% | 27,3 mln $ | 23,4 mln $ | +16,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 37,8 mln $2026-03-31 | 9,96 mln $ | +279,7% | 37,8 mln $ | 9,96 mln $ | +279,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-03, 10-K 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-26, 10-Q 2025-06-27, 10-K 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-27, 10-Q 2024-06-28
Dane na 2026-11-02