Finanse NetApp, Inc. (NTAP)
NASDAQ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 11 700 · CEO: George Kurian
- Cena
- 199,18 $ -8,81%
- Kapitalizacja
- 39,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 40,1 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-09-02
- Następny raport
- 2026-12-01 Prognoza EPS: 2,60 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 39,1 mld $ EV 40,1 mld $
- Przychody
- 7,39 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +18% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 19,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 27,7× Prognozowany 19,9× (FY2027)
- P/S
- 5,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,65 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,42 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 8,18 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-01 Prognoza przychodów: 2,1 mld $
- Dywidenda
- 2,08 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-02): przychody powyżej o 10,2%, EPS powyżej o 21,7%Przychody 2,03 mld $ wobec oczekiwanych 1,84 mld $ (+10,2%); EPS 2,58 $ wobec 2,12 $ (+21,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 29,9%Przychody za Q1 '27: 2,03 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 5,2%.
- Marża operacyjna 25,7% (TTM), zmiana r/r: +5,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 39,4%, przychody: wzrost 12,2%.
- Capex: 3,3% przychodów (rok temu 2,7%)Zainwestowano 247 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+37,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,65 mld $ = 116,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,26 mld $ = 76,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 850 mln $ (rok temu 1,05 mld $), dywidendy: 411 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 397 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,5%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 200 mln, rok wcześniej: 203 mln.
- Gotówka netto: 1,04 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,58 mld $, dług z leasingiem: 2,53 mld $; rok temu gotówka netto: 579 mln $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,03 mld $ | 1,56 mld $ | +29,9% |
| Marża brutto | 70,1% | 70,4% | -0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 541 mln $ | 309 mln $ | +75,1% |
| Marża operacyjna | 26,7% | 19,8% | +6,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 375 mln $ | 233 mln $ | +60,9% |
| Rozwodniony EPS | 1,88 $ | 1,15 $ | +63,5% |
| Przepływy operacyjne | 503 mln $ | 673 mln $ | -25,3% |
| Capex | 102 mln $ | 53 mln $ | +92,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 401 mln $ | 620 mln $ | -35,3% |
| R&D | 274 mln $ | 242 mln $ | +13,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 98 mln $ | 83 mln $ | +18,1% |
Raport vs konsensus
2026-09-02| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,03 mld $ | 1,84 mld $ | +10,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,58 $ | 2,12 $ | +21,7% |
Z raportu z 2026-09-02 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 987 mln $ | – | 48,7% | – | – | |
| Support | 720 mln $ | – | 35,6% | – | – | |
| Hybrid Cloud Segment | – | – | – | – | – | |
| Public Cloud Segment | 206 mln $ | – | 10,2% | – | – | |
| Professional And Other Services | 112 mln $ | – | 5,5% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 978 mln $ | – | 48,3% | – | – | |
| E M E A | 668 mln $ | – | 33,0% | – | – | |
| Asia Pacific | 379 mln $ | – | 18,7% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,9 mld $
- Capex
- -247 mln $
- Skup akcji
- -850 mln $
- Dywidendy
- -411 mln $
- Przejęcia
- -78 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 397 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,65 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 76,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 27,7× | 16,3× | 10,7× – 21,4× |
| EV / EBITDA | 18,7× | 11,5× | 10,1× – 13,8× |
| EV / przychody | 5,4× | 2,8× | 2,2× – 3,5× |
| Cena / FCF | 23,7× | 14,2× | 11,5× – 16,6× |
| Cena / wartość księgowa | 26,1× | 16,6× | 11,8× – 19,5× |
| Rentowność FCF | 4,2% | 7,2% | 6,0% – 8,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 21,1% | 16,5% | 15,2% – 19,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 113,7% | 103,3% | 86,0% – 114,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 219,30 $ (+10,1%)
zakres 170,00 $ – 300,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 8,18 mld $ | +18,1% | 10,01 $ | +57,3% | 19,9× | 12 |
| FY2028 | 8,71 mld $ | +6,4% | 11,15 $ | +11,4% | 17,9× | 13 |
| FY2029 | 9,3 mld $ | +6,9% | 12,49 $ | +12,0% | 16,0× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (238), które NetApp, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 11 mln $2026-04-24 | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 566 mln $ | 404 mln $ | +40,1% | 550 mln $2026-04-24 | 511 mln $ | +7,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 966 mln $ | 787 mln $ | +22,7% | 1,29 mld $2026-04-24 | 1,25 mld $ | +3,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,2 mld $ | 895 mln $ | +34,1% | 1,15 mld $2026-04-24 | 1,12 mld $ | +2,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,41 mld $ | 1,6 mld $ | -12,2% | 1,39 mld $2026-04-24 | 1,57 mld $ | -11,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -21 mln $ | -40 mln $ | +47,5% | -11 mln $2026-04-24 | -66 mln $ | +83,3% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Other | – | – | – | 4 mln $2024-04-26 | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 4 mln $2026-04-24 | 6 mln $ | -33,3% | 21 mln $2026-04-24 | 47 mln $ | -55,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 2 mln2026-01-23 | 0 | – | 2 mln2024-04-26 | 6 mln | -66,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 100 mln $2026-04-24 | 95 mln $ | +5,3% | 382 mln $2026-04-24 | 386 mln $ | -1,0% |
| Assets | 11 mld $ | 9,68 mld $ | +13,2% | 10,7 mld $2026-04-24 | 10,8 mld $ | -0,7% |
| Assets, Current | 5,67 mld $ | 4,69 mld $ | +21,0% | 5,78 mld $2026-04-24 | 5,85 mld $ | -1,3% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 0 $2026-04-24 | 1 mln $ | -100,0% | 0 $2026-04-24 | 5 mln $ | -100,0% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Assets | 198 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Cash and Equivalents | 9 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Liabilities | 5 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Other Noncurrent Assets | 16 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 8 mln $2026-04-24 | 4 mln $ | +100,0% | 20 mln $2026-04-24 | 14 mln $ | +42,9% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | – | – | – | 106 mln $2026-04-24 | 123 mln $ | -13,8% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $2026-04-24 | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 269 mln $2026-04-24 | 168 mln $ | +60,1% | 269 mln $2026-04-24 | 168 mln $ | +60,1% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 117 mln $2026-04-24 | 64 mln $ | +82,8% | 117 mln $2026-04-24 | 64 mln $ | +82,8% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 152 mln $2026-04-24 | 104 mln $ | +46,2% | 152 mln $2026-04-24 | 104 mln $ | +46,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,57 mld $ | 2,09 mld $ | -24,6% | 2,07 mld $2026-04-24 | 2,74 mld $ | -24,5% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 3,58 mld $2026-04-24 | 3,85 mld $ | -6,8% | 3,58 mld $2026-04-24 | 3,85 mld $ | -6,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,58 mld $ | 2,09 mld $ | -24,5% | 2,08 mld $2026-04-24 | 2,75 mld $ | -24,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 440 mln $2026-04-24 | 1,23 mld $ | -64,3% | -674 mln $2026-04-24 | 840 mln $ | -180,2% |
| Commercial Paper | 0 $ | 0 $ | – | 0 $2026-04-24 | 0 $ | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,52 $2026-04-24 | 0,52 $ | 0,0% | 2,08 $2026-04-24 | 2,08 $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $2026-04-24 | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 885 mln | 885 mln | 0,0% | 885 mln2026-04-24 | 885 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 196 mln | 200 mln | -2,0% | 196 mln2026-04-24 | 201 mln | -2,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 196 mln | 200 mln | -2,0% | 196 mln2026-04-24 | 201 mln | -2,5% |
| Common Stocks, Including Additional Paid in Capital | 1,28 mld $ | 1,02 mld $ | +26,2% | 1,21 mld $2026-04-24 | 1,11 mld $ | +9,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 422 mln $2026-04-24 | 339 mln $ | +24,5% | 1,33 mld $2026-04-24 | 1,18 mld $ | +12,9% |
| Contract with Customer, Liability | – | – | – | 4,54 mld $2025-04-25 | 4,23 mld $ | +7,1% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 2,25 mld $ | 2,27 mld $ | -0,8% | 2,32 mld $2026-04-24 | 2,28 mld $ | +1,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 2,59 mld $ | 2,26 mld $ | +15,0% | 2,53 mld $2026-04-24 | 2,26 mld $ | +11,9% |
| Cost of Goods and Services Sold | 583 mln $2026-04-24 | 539 mln $ | +8,2% | 2,03 mld $2026-04-24 | 1,96 mld $ | +3,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 83 mln $2026-04-24 | 131 mln $ | -36,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 130 mln $2026-04-24 | 128 mln $ | +1,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 237 mln $2026-04-24 | 297 mln $ | -20,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24 mln $2026-04-24 | 38 mln $ | -36,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 2,94 mld $ | 2,74 mld $ | +7,4% | 3,06 mld $2026-04-24 | 3,22 mld $ | -5,0% |
| Deferred Compensation Cash-based Arrangements, Liability, Classified, Noncurrent | 40 mln $2026-04-24 | 34 mln $ | +17,6% | 40 mln $2026-04-24 | 34 mln $ | +17,6% |
| Deferred Compensation Liability, Current | 9 mln $2026-04-24 | 7 mln $ | +28,6% | 9 mln $2026-04-24 | 7 mln $ | +28,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 82 mln $2026-04-24 | -102 mln $ | +180,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 41 mln $2026-04-24 | 18 mln $ | +127,8% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 859 mln $2026-04-24 | 994 mln $ | -13,6% | 859 mln $2026-04-24 | 994 mln $ | -13,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 87 mln $2026-04-24 | 10 mln $ | +770,0% | 135 mln $2026-04-24 | -100 mln $ | +235,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 12 mln $2026-04-24 | -16 mln $ | +175,0% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 267 mln $2026-04-24 | 250 mln $ | +6,8% | 267 mln $2026-04-24 | 250 mln $ | +6,8% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 441 mln $2026-04-24 | 483 mln $ | -8,7% | 441 mln $2026-04-24 | 483 mln $ | -8,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,18 mld $2026-04-24 | 1,29 mld $ | -8,4% | 1,18 mld $2026-04-24 | 1,29 mld $ | -8,4% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 182 mln $2026-04-24 | 198 mln $ | -8,1% | 182 mln $2026-04-24 | 198 mln $ | -8,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 829 mln $2026-04-24 | 966 mln $ | -14,2% | 829 mln $2026-04-24 | 966 mln $ | -14,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,06 mld $2026-04-24 | 1,17 mld $ | -9,6% | 1,06 mld $2026-04-24 | 1,17 mld $ | -9,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 6 mln $2026-04-24 | 6 mln $ | 0,0% | 6 mln $2026-04-24 | 6 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 25 mln $2026-04-24 | 25 mln $ | 0,0% | 25 mln $2026-04-24 | 25 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Reserves | 114 mln $2026-04-24 | 188 mln $ | -39,4% | 114 mln $2026-04-24 | 188 mln $ | -39,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-K 2026-04-24, 10-Q 2026-01-23, 10-Q 2025-10-24, 10-Q 2025-07-25, 10-K 2025-04-25, 10-Q 2025-01-24, 10-Q 2024-10-25, 10-Q 2024-07-26
Dane na 2026-11-02