Finanse NRG Energy, Inc. (NRG)
NYSE · Utilities · Independent Power Producers · Pracownicy: 16 702 · CEO: Robert J. Gaudette
- Cena
- 96,06 $ -1,52%
- Kapitalizacja
- 20,2 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 43,5 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: 3,35 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 20,2 mld $ EV 43,5 mld $
- Przychody
- 33,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 2,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 25,3× Prognozowany 11,0× (FY2026)
- P/S
- 0,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 348 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 849 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 33,8 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 8,42 mld $
- Dywidenda
- 1,87 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 2,3%, EPS poniżej o 11,8%Przychody 7,48 mld $ wobec oczekiwanych 7,31 mld $ (+2,3%); EPS 1,49 $ wobec 1,69 $ (-11,8%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 11,0%Przychody za Q2 '26: 7,48 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,1%.
- Marża operacyjna 5,7% (TTM), zmiana r/r: +1,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 44,5%, przychody: wzrost 12,9%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 92,1% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 992 mln $, zysk operacyjny 1,91 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 3,6% przychodów (rok temu 3,0%)Zainwestowano 1,21 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+34,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 348 mln $ = 41,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,06 mld $ = 303,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 617 mln $ (rok temu 1,53 mld $), dywidendy: 439 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 144 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 212 mln, rok wcześniej: 196 mln.
- Dług netto: 23,3 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 162 mln $, dług z leasingiem: 23,5 mld $; rok temu dług netto: 10,9 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,48 mld $ | 6,74 mld $ | +11,0% |
| Marża brutto | 26,9% | 16,5% | +10,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 976 mln $ | 43 mln $ | +2169,8% |
| Marża operacyjna | 13,0% | 0,6% | +12,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 506 mln $ | -104 mln $ | +586,5% |
| Rozwodniony EPS | 2,31 $ | -0,62 $ | +472,6% |
| Przepływy operacyjne | 1,12 mld $ | 451 mln $ | +147,7% |
| Capex | 338 mln $ | 378 mln $ | -10,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 779 mln $ | 73 mln $ | +967,1% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 31 mln $ | 33 mln $ | -6,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,48 mld $ | 7,31 mld $ | +2,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,49 $ | 1,69 $ | -11,8% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| East Segment | – | – | – | – | – | |
| Texas Segment | – | – | – | – | – | |
| East | 3,51 mld $ | – | 46,9% | – | – | |
| Texas | 2,75 mld $ | – | 36,7% | – | – | |
| West, Services and Other Segment | – | – | – | – | – | |
| Vivint Smart Home Segment | – | – | – | – | – | |
| West/Other | 644 mln $ | – | 8,6% | – | – | |
| Vivint Smart Home | 587 mln $ | – | 7,8% | – | – | |
| Eliminations | -9 mln $ | – | -0,1% | – | – | |
| Corporate | 0 $ | – | 0,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| East Segment | 3,51 mld $ | +28,3% | 50,8% | 21,5 mld $ | – | |
| Texas Segment | 2,75 mld $ | -3,3% | 39,8% | 13,4 mld $ | – | |
| West | 644 mln $ | – | 9,3% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Texas Segment | – | – | 289 mln $ | -24,3% | – | – | 712 mln $ |
| East Segment | – | – | 506 mln $ | +246,2% | – | – | 1,1 mld $ |
| West Services And Other Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Vivint Smart Home Segment | – | – | 71 mln $ | +161,7% | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -44 mln $ | +30,2% | – | – | -191 mln $ |
| West And Other Segment | – | – | 154 mln $ | +8,5% | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,56 mld $
- Capex
- -1,21 mld $
- Skup akcji
- -617 mln $
- Dywidendy
- -439 mln $
- Przejęcia
- -6,53 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- 6,2 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 144 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 348 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 303,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 25,3× | 16,9× 4 z 5 lat | 4,8× – 38,9× |
| EV / EBITDA | 13,8× | 8,9× | 4,4× – 13,1× |
| EV / przychody | 1,3× | 0,9× | 0,5× – 1,4× |
| Cena / FCF | 58,0× | 32,6× 3 z 5 lat | 10,1× – 47,1× |
| Cena / wartość księgowa | 4,2× | 7,0× | 2,0× – 18,5× |
| Rentowność FCF | 1,7% | 1,5% | -6,9% – 9,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,2% | 9,3% | 2,1% – 16,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 25,4% | 36,5% | -7,0% – 60,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 172,43 $ (+79,5%)
zakres 131,00 $ – 221,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 33,8 mld $ | +10,0% | 8,73 $ | +117,7% | 11,0× | 6 |
| FY2027 | 34,2 mld $ | +1,1% | 10,24 $ | +17,3% | 9,4× | 8 |
| FY2028 | 35,5 mld $ | +3,9% | 12,27 $ | +19,8% | 7,8× | 6 |
| FY2029 | 36,5 mld $ | +2,8% | 14,19 $ | +15,7% | 6,8× | 3 |
| FY2030 | 37,6 mld $ | +3,0% | 16,86 $ | +18,8% | 5,7× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (309), które NRG Energy, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 2,58 mld $ | 2,54 mld $ | +1,4% | 2,83 mld $ | 2,51 mld $ | +12,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 3,53 mld $ | 3,42 mld $ | +3,3% | 4,07 mld $ | 3,49 mld $ | +16,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,53 mld $ | 3,42 mld $ | +3,3% | 4,07 mld $ | 3,49 mld $ | +16,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 138 mln $ | 127 mln $ | +8,7% | 146 mln $ | 152 mln $ | -3,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 9 mln $ | 11 mln $ | -18,2% | 46 mln $ | 38 mln $ | +21,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 73 mln $ | 91 mln $ | -19,8% | 343 mln $ | 363 mln $ | -5,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 45 mln $ | 57 mln $ | -21,1% | 272 mln $ | 314 mln $ | -13,4% |
| Accretion Expense, Including Asset Retirement Obligations | – | – | – | 29 mln $ | 34 mln $ | -14,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,86 mld $2025-12-31 | 2,03 mld $ | -8,2% | 1,86 mld $ | 2,03 mld $ | -8,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,93 mld $ | 1,63 mld $ | +18,3% | 1,81 mld $2018-12-31 | 2,26 mld $ | -19,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | -51 mln $2025-12-31 | -72 mln $ | +29,2% | -51 mln $ | -72 mln $ | +29,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -87 mln $ | -101 mln $ | +13,9% | -81 mln $ | -117 mln $ | +30,8% |
| Additional Collateral, Aggregate Fair Value | 61 mln $ | 13 mln $ | +369,2% | 55 mln $ | 10 mln $ | +450,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 3,88 mld $ | 305 mln $ | +1172,1% | 215 mln $ | 705 mln $ | -69,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Convertible Debt with Conversion Feature | 0 $2025-09-30 | – | – | 0 $ | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 239 mln $ | 215 mln $ | +11,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 5 mln $ | 7 mln $ | -28,6% | 51 mln $ | 39 mln $ | +30,8% |
| Amortization of Deferred Sales Commissions | 93 mln $ | 68 mln $ | +36,8% | 295 mln $ | 204 mln $ | +44,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 133 mln $ | 155 mln $ | -14,2% | 673 mln $ | 876 mln $ | -23,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 12 mln $ | -3 mln $ | +500,0% | 48 mln $ | 57 mln $ | -15,8% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2025-12-31 | 21 mln $ | -100,0% | 0 $ | 36 mln $ | -100,0% |
| Asset Retirement Obligation | 389 mln $2025-12-31 | 409 mln $ | -4,9% | 389 mln $ | 409 mln $ | -4,9% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 3 mln $2025-12-31 | -4 mln $ | +175,0% | 25 mln $ | 25 mln $ | 0,0% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | – | – | – | 47 mln $ | 35 mln $ | +34,3% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | – | – | – | -20 mln $ | 6 mln $ | -433,3% |
| Assets | 39,9 mld $ | 24,1 mld $ | +65,8% | 29,1 mld $ | 24 mld $ | +21,3% |
| Assets, Current | 9,65 mld $ | 8,2 mld $ | +17,8% | 13,1 mld $ | 8,96 mld $ | +46,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 4,29 mld $ | 3,25 mld $ | +32,1% | 3,18 mld $ | 3,43 mld $ | -7,5% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 169 mln $ | 118 mln $ | +43,2% | 510 mln $ | 332 mln $ | +53,6% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 1,95 mld $ | 1,48 mld $ | +31,8% | 1,68 mld $ | 1,22 mld $ | +37,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 162 mln $ | 180 mln $ | -10,0% | 4,71 mld $ | 966 mln $ | +387,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 379 mln $ | 643 mln $ | -41,1% | 5 mld $ | 1,17 mld $ | +326,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -32 mln $ | -795 mln $ | +96,0% | 3,83 mld $ | 524 mln $ | +630,0% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,48 $ | 0,44 $ | +8,0% | 1,76 $ | 1,63 $ | +8,0% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 1,76 $2026-03-31 | – | – | 1,76 $ | 1,63 $ | +8,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 225 mln | 201 mln | +12,0% | 200 mln | 205 mln | -2,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 210 mln | 195 mln | +8,1% | 190 mln | 199 mln | -4,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 503 mln $ | -90 mln $ | +658,9% | 900 mln $ | 1,1 mld $ | -18,1% |
| Concentration Risk, Credit Risk, Financial Instrument, Maximum Exposure | -200 mln $ | -900 mln $ | +77,8% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 1,64 mld $2025-12-31 | 1,57 mld $ | +4,5% | 1,64 mld $ | 1,57 mld $ | +4,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 837 mln $ | 715 mln $ | +17,1% | 748 mln $ | 711 mln $ | +5,2% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 984 mln $ | 905 mln $ | +8,7% | 895 mln $ | 862 mln $ | +3,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 327 mln $ | 285 mln $ | +14,7% | 698 mln $ | 606 mln $ | +15,2% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 5,47 mld $ | 5,63 mld $ | -2,8% | 24,8 mld $ | 22,1 mld $ | +12,0% |
| Costs and Expenses | 6,54 mld $ | 6,74 mld $ | -2,9% | 28,8 mld $ | 25,9 mld $ | +11,3% |
| Costs Incurred, Asset Retirement Obligation Incurred | – | – | – | 18 mln $ | 6 mln $ | +200,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -17 mln $ | 55 mln $ | -130,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 16 mln $ | 5 mln $ | +220,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 48 mln $ | 142 mln $ | -66,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 49 mln $ | 82 mln $ | -40,2% |
| Debt and Lease Obligation | 23,4 mld $ | 11 mld $ | +112,4% | 16,6 mld $ | 10,9 mld $ | +52,2% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | 4 mln $ | 12 mln $ | -66,7% | 11 mln $ | 12 mln $ | -8,3% |
| Debt Issuance Costs, Net | 177 mln $ | 79 mln $ | +124,1% | 146 mln $ | 86 mln $ | +69,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 34 mln $ | 28 mln $ | +21,4% | 33 mln $ | 28 mln $ | +17,9% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 221 mln $ | 333 mln $ | -33,6% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -10 mln $ | -18 mln $ | +44,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,73 mld $ | 1,94 mld $ | -10,9% | 1,84 mld $ | 2,07 mld $ | -10,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02