PerpEquities

Finanse NIO Inc. (NIO)

NYSE · Consumer Cyclical · Auto - Manufacturers · Pracownicy: 35 032 · CEO: Bin Li

Cena
3,21 $ -3,17%
Kapitalizacja
7,59 mld $
Wartość przedsiębiorstwa
48,2 mld CNY
Ostatni raport
Q2 '26 złożony 2026-09-01
Następny raport
2026-11-24
Przychody (TTM)114 mld CNY+64,4% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)-3,2%+29,3 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: -3,69 mld CNY
Zysk netto (TTM)-4,56 mld CNY+81,2% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)0 CNY+100,0% rok do rokuCapex: 0 CNY
Rozwodniony EPS (TTM)-1,95 CNY+83,1% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto27,6 mld CNY+309,8% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
7,59 mld $
EV 48,2 mld CNY
Przychody
114 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+48%
Konsensus na FY2026
Marża netto
-4,0%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
-10,2×
P/S
0,4×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
-12,6×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
0 CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
-4,56 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
130 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2026-11-24
Dywidenda
–
Brak dywidendy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 69,2%Przychody za Q2 '26: 32,2 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 53,4%.
  • Marża operacyjna -3,2% (TTM), zmiana r/r: +29,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 83,7%, przychody: wzrost 64,4%.
  • Capex: 0,0% przychodów (rok temu 11,2%)Zainwestowano 0 CNY w ostatnich 4 kwartałach (-100,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 0 CNY.
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 12,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 2,5 mld, rok wcześniej: 2,23 mld.
  • Gotówka netto: 27,6 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 56,6 mld CNY, dług z leasingiem: 29 mld CNY; rok temu dług netto: 13,2 mld CNY.

Ostatni kwartał: Q2 '26

Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q2 '26Rok temuZmiana
Przychody32,2 mld CNY19 mld CNY+69,2%
Marża brutto18,4%10,0%+8,4 pkt proc.
Zysk operacyjny-664 mln CNY-4,91 mld CNY+86,5%
Marża operacyjna-2,1%-25,8%+23,8 pkt proc.
Zysk netto-530 mln CNY-5,14 mld CNY+89,7%
Rozwodniony EPS-0,29 CNY-2,31 CNY+87,4%
Przepływy operacyjne0 CNY-10,9 mld CNY+100,0%
Capex0 CNY2,97 mld CNY-100,0%
Wolne przepływy pieniężne0 CNY-13,9 mld CNY+100,0%
R&D2,15 mld CNY3,01 mld CNY-28,6%
Wynagrodzenie w akcjach554 mln CNY897 mln CNY-38,2%

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Przychody według linii biznesowych

skumulowane, kwartalnie
SegmentQ4 '21r/rUdziałTTMTTM r/r12 kwartałów
Product–––––
Vehicle sales9,22 mld CNY–87,1%––
Product And Service Other–––––
Others Revenue–––––
Other sales685 mln CNY–6,5%––
Automotive Regulatory Credit Sale–––––
Others432 mln CNY–4,1%––
Service Other–––––
Battery Upgrade Service–––––
Charging Pile–––––
Sales of Packages158 mln CNY–1,5%––
Sales of Charging pile75,6 mln CNY–0,7%––
Battery upgrade service20,4 mln CNY–0,2%––
Automotive Regulatory Credits0 CNY–0,0%––

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
0 CNY
Capex
0 CNY
Skup akcji
0 CNY
Dywidendy
0 CNY
Przejęcia
0 CNY
Dług netto zaciągnięty
0 CNY
Wynagrodzenie w akcjach
1,82 mld CNY
Wolne przepływy pieniężne
0 CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
–

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)-10,2×––
EV / EBITDA-12,6×––
EV / przychody0,4×3,1×0,9× – 8,9×
Cena / FCF0,0×––
Cena / wartość księgowa13,1×9,7×4,3× – 19,5×
Rentowność FCF0,0%-10,9%-26,0% – -0,7%
Zwrot z zainwestowanego kapitału-6,7%-26,3%-38,8% – -7,3%
Zwrot z kapitału własnego-108,6%-182,7%-379,7% – -30,5%

Analitycy

Cel konsensusu 6,23 $ (+94,1%)
zakres 5,00 $ – 7,00 $ · rekomendacja Buy

Zdecydowanie kupuj0
Kupuj12
Trzymaj10
Sprzedaj2
Zdecydowanie sprzedaj0

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY2026130 mld CNY+48,1%-0,58 CNY+91,6%–9
FY2027152 mld CNY+17,6%0,39 CNY+166,9%–10
FY2028171 mld CNY+11,9%1,52 CNY+293,9%–10
FY2029178 mld CNY+4,6%1,18 CNY-22,6%–4
FY2030182 mld CNY+2,2%1,23 CNY+4,8%–4

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w USD.