Finanse Nebius Group N.V. (NBIS)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 1543 · CEO: Arkady Volozh
- Cena
- 154,14 $ -10,38%
- Kapitalizacja
- 37 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 39 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-12
- Następny raport
- 2026-11-12 Prognoza EPS: -0,71 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 37 mld $ EV 39 mld $
- Przychody
- 1,36 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +532% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 4,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 592,8× Prognozowany -79,8× (FY2026)
- P/S
- 27,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 38,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -5,88 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 61,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,35 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12 Prognoza przychodów: 906 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody powyżej o 2,2%, EPS powyżej o 83,3%Przychody 582 mln $ wobec oczekiwanych 570 mln $ (+2,2%); EPS -0,12 $ wobec -0,72 $ (+83,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 454,0%Przychody za Q2 '26: 582 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 532,4%.
- Marża operacyjna -49,3% (TTM), zmiana r/r: +148,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -40,2%, przychody: wzrost 460,9%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 1031,2%Zysk przed opodatkowaniem 71,8 mln $, zysk operacyjny -669 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 822,2% przychodów (rok temu 244,1%)Zainwestowano 11,1 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+1789,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -5,88 mld $ = -9551,6% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 16,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 280 mln, rok wcześniej: 240 mln.
- Dług netto: 2,01 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 8,04 mld $, dług z leasingiem: 10,1 mld $; rok temu gotówka netto: 455 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 582 mln $ | 105 mln $ | +454,0% |
| Marża brutto | 77,1% | 71,4% | +5,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -176 mln $ | -111 mln $ | -58,2% |
| Marża operacyjna | -30,2% | -105,8% | +75,6 pkt proc. |
| Zysk netto | -190 mln $ | 584 mln $ | -132,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,68 $ | 2,45 $ | -127,8% |
| Przepływy operacyjne | 2,25 mld $ | 0 $ | – |
| Capex | 5,66 mld $ | 0 $ | – |
| Wolne przepływy pieniężne | -3,41 mld $ | 0 $ | – |
| R&D | 191 mln $ | 42,8 mln $ | +346,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 103 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 582 mln $ | 570 mln $ | +2,2% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,12 $ | -0,72 $ | +83,3% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 5,26 mld $
- Capex
- -11,1 mld $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -252 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 7,5 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 180 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -5,88 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 592,8× | 267,2× 3 z 5 lat | 9,9× – 761,0× |
| EV / EBITDA | 38,9× | 40,2× 1 z 5 lat | 40,2× – 40,2× |
| EV / przychody | 28,8× | 294,7× | 1,7× – 805,0× |
| Cena / FCF | -6,3× | 10,4× 2 z 5 lat | 9,9× – 10,8× |
| Cena / wartość księgowa | 4,2× | 2,6× | 1,7× – 4,6× |
| Rentowność FCF | -15,9% | -2,4% | -17,4% – 10,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -2,2% | -5,7% | -12,1% – -2,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 0,9% | 0,3% | -19,7% – 17,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 284,33 $ (+84,5%)
zakres 144,00 $ – 410,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,35 mld $ | +531,6% | -1,93 $ | -1854,9% | -79,8× | 7 |
| FY2027 | 12,1 mld $ | +260,2% | -3,26 $ | -69,1% | -47,2× | 8 |
| FY2028 | 22,7 mld $ | +88,0% | -0,19 $ | +94,1% | -798,9× | 6 |
| FY2029 | 35,1 mld $ | +54,9% | 4,96 $ | +2673,0% | 31,0× | 5 |
| FY2030 | 52,5 mld $ | +49,6% | 12,24 $ | +146,6% | 12,6× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02