Finanse NAURA Technology Group Co., Ltd. (NAURA)
SHZ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 21 101 · CEO: Hai Hong Tao
- Cena
- 480,66 CNY +0,40%
- Kapitalizacja
- 349 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 346 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-29 Prognoza EPS: 2,39 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 349 mld CNY EV 346 mld CNY
- Przychody
- 43,5 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +26% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 13,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 60,3× Prognozowany 47,2× (FY2026)
- P/S
- 8,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 55,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 7,52 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 5,78 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 49,5 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-29 Prognoza przychodów: 16,3 mld CNY
- Dywidenda
- 0,76 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-30): przychody poniżej o 17,8%, EPS poniżej o 13,7%Przychody 11,2 mld CNY wobec oczekiwanych 13,7 mld CNY (-17,8%); EPS 2,77 CNY wobec 3,21 CNY (-13,7%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 1,3%Przychody za Q3 '26: 11,3 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 28,6%.
- Marża operacyjna 11,0% (TTM), zmiana r/r: -7,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -29,0%, przychody: wzrost 18,1%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 24,2%Zysk przed opodatkowaniem 6,34 mld CNY, zysk operacyjny 4,8 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 6,4% przychodów (rok temu 4,6%)Zainwestowano 2,78 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+62,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 7,52 mld CNY = 130,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 676 mln CNY = 9,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 676 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 725 mln, rok wcześniej: 724 mln.
- Gotówka netto: 2,55 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 19,2 mld CNY, dług z leasingiem: 16,7 mld CNY; rok temu dług netto: 4,2 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 11,3 mld CNY | 11,2 mld CNY | +1,3% |
| Marża brutto | 38,3% | 40,5% | -2,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,78 mld CNY | 1,95 mld CNY | -8,8% |
| Marża operacyjna | 15,8% | 17,5% | -1,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 2,02 mld CNY | 1,92 mld CNY | +5,2% |
| Rozwodniony EPS | 2,79 CNY | 2,65 CNY | +5,3% |
| Przepływy operacyjne | 1,82 mld CNY | 624 mln CNY | +191,5% |
| Capex | 237 mln CNY | 209 mln CNY | +13,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,58 mld CNY | 414 mln CNY | +281,4% |
| R&D | 1,17 mld CNY | 1,2 mld CNY | -1,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-30| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 11,2 mld CNY | 13,7 mld CNY | -17,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,77 CNY | 3,21 CNY | -13,7% |
Z raportu z 2026-10-30 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 10,3 mld CNY
- Capex
- -2,78 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -676 mln CNY
- Przejęcia
- 715 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -1,56 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 7,52 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 9,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 60,3× | 68,3× | 32,5× – 161,6× |
| EV / EBITDA | 55,9× | 51,8× | 25,0× – 118,4× |
| EV / przychody | 8,0× | 9,1× | 5,4× – 17,0× |
| Cena / FCF | 46,4× | 329,3× 1 z 5 lat | 329,3× – 329,3× |
| Cena / wartość księgowa | 8,2× | 7,4× | 5,2× – 10,3× |
| Rentowność FCF | 2,2% | -0,5% | -1,8% – 0,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,9% | 9,4% | 6,0% – 13,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,4% | 13,4% | 6,4% – 18,1% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 49,5 mld CNY | +26,3% | 10,17 CNY | +33,2% | 47,2× | 6 |
| FY2027 | 66,5 mld CNY | +34,4% | 15,45 CNY | +51,8% | 31,1× | 7 |
| FY2028 | 88 mld CNY | +32,2% | 22,01 CNY | +42,5% | 21,8× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02