Finanse MaxLinear, Inc. (MXL)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 1115 · CEO: Kishore Seendripu
- Cena
- 67,47 $ -5,78%
- Kapitalizacja
- 6,12 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,22 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-22
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 0,79 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,12 mld $ EV 6,22 mld $
- Przychody
- 661 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +66% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -4,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -192,8× Prognozowany 34,1× (FY2026)
- P/S
- 9,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 187,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -20,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -29,4 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 777 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 250 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-22): przychody powyżej o 1,4%, EPS powyżej o 11,1%Przychody 218 mln $ wobec oczekiwanych 215 mln $ (+1,4%); EPS 0,62 $ wobec 0,56 $ (+11,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 72,4%Przychody za Q3 '26: 218 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 50,5%.
- Marża operacyjna -0,8% (TTM), zmiana r/r: +28,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 95,5%, przychody: wzrost 56,0%.
- Capex: 2,0% przychodów (rok temu 2,6%)Zainwestowano 13,4 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+20,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -20,6 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 12,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 97,7 mln, rok wcześniej: 87,2 mln.
- Dług netto: 105 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 81,1 mln $, dług z leasingiem: 186 mln $; rok temu dług netto: 31,9 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 218 mln $ | 126 mln $ | +72,4% |
| Marża brutto | 58,7% | 56,6% | +2,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 30,2 mln $ | -30 mln $ | +200,7% |
| Marża operacyjna | 13,9% | -23,7% | +37,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 28,9 mln $ | -45,5 mln $ | +163,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,30 $ | -0,52 $ | +157,7% |
| Przepływy operacyjne | -13,6 mln $ | 10,1 mln $ | -234,2% |
| Capex | 5,94 mln $ | 5,73 mln $ | +3,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -19,5 mln $ | 4,4 mln $ | -544,4% |
| R&D | 60,6 mln $ | 54,3 mln $ | +11,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 19,8 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-10-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 218 mln $ | 215 mln $ | +1,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,62 $ | 0,56 $ | +11,1% |
Z raportu z 2026-10-22 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Infrastructure | 125 mln $ | +209,6% | 57,3% | 319 mln $ | +149,3% | |
| Broadband | 53,3 mln $ | -8,4% | 24,5% | 200 mln $ | +13,2% | |
| Industrial And multi-market | 15,1 mln $ | +69,3% | 6,9% | – | – | |
| Connectivity | 24,7 mln $ | +30,3% | 11,3% | 85,3 mln $ | +6,6% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia | 84,8 mln $ | +0,6% | 76,5% | 373 mln $ | – | |
| Rest of World | 20,8 mln $ | +377,0% | 18,8% | 53,8 mln $ | – | |
| United States | 5,2 mln $ | +3482,8% | 4,7% | 15,9 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -7,25 mln $
- Capex
- -13,4 mln $
- Skup akcji
- -23,7 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 42 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 86,9 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -20,6 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -115,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -192,8× | 79,1× 2 z 5 lat | 21,2× – 137,1× |
| EV / EBITDA | 187,7× | 83,1× 3 z 5 lat | 10,2× – 198,2× |
| EV / przychody | 9,4× | 4,0× | 2,3× – 6,7× |
| Cena / FCF | -296,8× | 108,1× 4 z 5 lat | 7,6× – 215,0× |
| Cena / wartość księgowa | 11,5× | 5,0× | 2,8× – 11,7× |
| Rentowność FCF | -0,3% | 2,5% | -3,8% – 13,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -0,7% | -4,7% | -24,3% – 15,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | -6,1% | -12,3% | -47,5% – 18,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 100,43 $ (+48,9%)
zakres 70,00 $ – 125,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 777 mln $ | +66,1% | 1,98 $ | +225,1% | 34,1× | 6 |
| FY2027 | 1,38 mld $ | +78,3% | 4,66 $ | +135,9% | 14,5× | 6 |
| FY2028 | 1,83 mld $ | +32,3% | 5,72 $ | +22,8% | 11,8× | 6 |
| FY2029 | 1,7 mld $ | -7,3% | 5,03 $ | -12,1% | 13,4× | 3 |
| FY2030 | 1,56 mld $ | -8,4% | 5,25 $ | +4,4% | 12,9× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (294), które MaxLinear, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 36,5 mln $ | 31,4 mln $ | +16,1% | 37,9 mln $ | 31,4 mln $ | +20,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 73,4 mln $ | 52,9 mln $ | +38,6% | 46,1 mln $ | 85,5 mln $ | -46,0% |
| Accrued Bonuses | 27,5 mln $ | 26,7 mln $ | +3,0% | 32,4 mln $ | 4,9 mln $ | +561,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 444 tys. $ | 613 tys. $ | -27,6% | 511 tys. $ | 745 tys. $ | -31,4% |
| Accrued Liabilities, Current | 64,5 mln $ | 76,8 mln $ | -16,1% | 72,4 mln $ | 87,4 mln $ | -17,2% |
| Accrued Professional Fees, Current | 2,47 mln $ | 10,4 mln $ | -76,3% | 6,88 mln $ | 7,1 mln $ | -3,1% |
| Accrued Royalties, Current | 549 tys. $2026-03-31 | 375 tys. $ | +46,4% | 658 tys. $ | 438 tys. $ | +50,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 171 mln $ | 154 mln $ | +10,9% | 158 mln $ | 136 mln $ | +15,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 641 tys. $ | 160 tys. $ | +300,6% | 1,03 mln $ | -6,82 mln $ | +115,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,05 mld $ | 950 mln $ | +10,2% | 951 mln $ | 887 mln $ | +7,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 200 tys. $ | 200 tys. $ | 0,0% | 600 tys. $ | 600 tys. $ | 0,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 3,44 mln $ | 3,31 mln $ | +4,1% | 13,3 mln $ | 23,2 mln $ | -42,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 97 tys. | 4,5 mln | -97,8% | 6,1 mln | 6,8 mln | -10,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 19,8 mln $ | 21,4 mln $ | -7,6% | 77,2 mln $ | 66 mln $ | +17,0% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 916 mln $ | 808 mln $ | +13,4% | 796 mln $ | 865 mln $ | -7,9% |
| Assets, Current | 391 mln $ | 284 mln $ | +37,7% | 249 mln $ | 323 mln $ | -23,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 2,6 mln $ | 2,6 mln $ | 0,0% | 2,6 mln $ | 2,6 mln $ | 0,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 2,6 mln $ | 2,6 mln $ | 0,0% | 2,6 mln $ | 2,6 mln $ | 0,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 81,1 mln $ | 112 mln $ | -27,5% | 72,8 mln $ | 119 mln $ | -38,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 110 mln $ | 113 mln $ | -3,0% | 101 mln $ | 120 mln $ | -15,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 16,1 mln $ | 3,01 mln $ | +435,9% | -18,2 mln $ | -68,8 mln $ | +73,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 550 mln | 550 mln | 0,0% | 550 mln | 550 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 91 mln | 87,4 mln | +4,2% | 86,5 mln | 84,6 mln | +2,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 91 mln | 87,4 mln | +4,2% | 86,5 mln | 84,6 mln | +2,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 9 tys. $ | 9 tys. $ | 0,0% | 9 tys. $ | 8 tys. $ | +12,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 28,2 mln $ | -45,6 mln $ | +161,8% | -129 mln $ | -248 mln $ | +48,1% |
| Contract with Customer, Liability | 284 tys. $ | 76 tys. $ | +273,7% | 4,22 mln $ | 114 tys. $ | +3603,5% |
| Contract with Customer, Right to Recover Product | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% |
| Contractual Obligation | 348 mln $ | 121 mln $ | +187,2% | 210 mln $ | 107 mln $ | +96,7% |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 2,79 mln $2025-12-31 | – | – | 2,79 mln $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Remainder of Fiscal Year | 100 mln $ | 45,1 mln $ | +121,7% | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 647 tys. $2025-12-31 | – | – | 647 tys. $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 647 tys. $ | 629 tys. $ | +2,9% | 629 tys. $ | 0 $ | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 211 mln $ | 55,3 mln $ | +282,4% | 146 mln $ | 72 mln $ | +103,4% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 10,9 mln $ | 1,11 mln $ | +881,8% | 1,11 mln $ | 3,67 mln $ | -69,8% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 21,8 mln $ | 15,4 mln $ | +41,5% | 58 mln $ | 30,9 mln $ | +87,9% |
| Cost of Revenue | 90 mln $ | 54,6 mln $ | +64,9% | 202 mln $ | 166 mln $ | +21,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,82 mln $ | 893 tys. $ | +439,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -436 tys. $ | 4,74 mln $ | -109,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,39 mln $ | 5,65 mln $ | -22,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5 tys. $ | 16 tys. $ | -68,8% |
| Debt Instrument, Interest Rate, Effective Percentage | 7,0% | 7,0% | 0,0% | 6,9% | 7,8% | -11,5% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 226 tys. $ | – | – | 2,1 mln $2017-05-12 | – | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 712 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -13,7 mln $ | -10,8 mln $ | -27,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,27 mln $ | -10,9 mln $ | +139,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 65,4 mln $ | 74,8 mln $ | -12,5% | 77,3 mln $ | 68,7 mln $ | +12,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -3,06 mln $ | 275 tys. $ | -1212,4% | -8,6 mln $ | 833 tys. $ | -1132,2% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | – | – | – | -8,6 mln $ | 826 tys. $ | -1140,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,11 mln $ | -3,54 mln $ | +12,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 7,74 mln $2025-12-31 | 9,7 mln $ | -20,2% | 7,74 mln $ | 9,7 mln $ | -20,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 184 mln $2025-12-31 | 171 mln $ | +7,4% | 184 mln $ | 171 mln $ | +7,4% |
| Deferred Tax Assets, Net | 77,1 mln $2025-12-31 | 68,5 mln $ | +12,5% | 77,1 mln $ | 68,5 mln $ | +12,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 79,4 mln $2025-12-31 | 71,1 mln $ | +11,6% | 79,4 mln $ | 71,1 mln $ | +11,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 53,7 mln $2025-12-31 | 39,3 mln $ | +36,8% | 53,7 mln $ | 39,3 mln $ | +36,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 527 tys. $2025-12-31 | 1,58 mln $ | -66,6% | 527 tys. $ | 1,58 mln $ | -66,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 86,1 mln $2025-12-31 | 85,7 mln $ | +0,5% | 86,1 mln $ | 85,7 mln $ | +0,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 6,9 mln $2025-12-31 | 2,99 mln $ | +130,6% | 6,9 mln $ | 2,99 mln $ | +130,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02