Finanse MSCI Inc. (MSCI)
NYSE · Financial Services · Financial - Data & Stock Exchanges · Pracownicy: 6268 · CEO: Henry A. Fernandez
- Cena
- 623,38 $ +0,78%
- Kapitalizacja
- 45,3 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 51,9 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-20
- Następny raport
- 2027-01-26 Prognoza EPS: 5,09 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 45,3 mld $ EV 51,9 mld $
- Przychody
- 3,43 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +12% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 40,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 33,2× Prognozowany 31,7× (FY2026)
- P/S
- 13,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 24,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,54 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,38 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,52 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-26 Prognoza przychodów: 914 mln $
- Dywidenda
- 7,95 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-20): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 1,6%Przychody 892 mln $ wobec oczekiwanych 888 mln $ (+0,5%); EPS 5,11 $ wobec 5,03 $ (+1,6%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 12,4%Przychody za Q3 '26: 892 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 11,6%.
- Marża operacyjna 55,7% (TTM), zmiana r/r: +1,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 15,4%, przychody: wzrost 12,3%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 17,7% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 1,62 mld $, zysk operacyjny 1,91 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,2% przychodów (rok temu 1,3%)Zainwestowano 76,9 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+87,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,54 mld $ = 111,1% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 2,63 mld $ = 170,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 2,04 mld $ (rok temu 1,95 mld $), dywidendy: 583 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 126 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 6,5%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 72,3 mln, rok wcześniej: 77,3 mln.
- Dług netto: 6,63 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 261 mln $, dług z leasingiem: 6,89 mld $; rok temu dług netto: 5,22 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 892 mln $ | 793 mln $ | +12,4% |
| Marża brutto | 82,9% | 83,3% | -0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 502 mln $ | 448 mln $ | +12,2% |
| Marża operacyjna | 56,3% | 56,4% | -0,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 351 mln $ | 325 mln $ | +7,9% |
| Rozwodniony EPS | 4,86 $ | 4,24 $ | +14,6% |
| Przepływy operacyjne | 436 mln $ | 449 mln $ | -3,0% |
| Capex | 50,7 mln $ | 3,93 mln $ | +1189,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 385 mln $ | 446 mln $ | -13,5% |
| R&D | 47,6 mln $ | 44,8 mln $ | +6,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 27,5 mln $ | 22,6 mln $ | +21,8% |
Raport vs konsensus
2026-10-20| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 892 mln $ | 888 mln $ | +0,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 5,11 $ | 5,03 $ | +1,6% |
Z raportu z 2026-10-20 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Index | 533 mln $ | +18,1% | 59,7% | 2,02 mld $ | +16,8% | |
| Analytics | 191 mln $ | +4,8% | 21,4% | 753 mln $ | +6,8% | |
| E S G And Climate Segment | 93,7 mln $ | +4,0% | 10,5% | – | – | |
| All Other Segments | 74,7 mln $ | +6,8% | 8,4% | 293 mln $ | +7,0% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 396 mln $ | +10,2% | 22,2% | 1,87 mld $ | – | |
| United States | 356 mln $ | +9,8% | 20,0% | 1,68 mld $ | – | |
| E M E A | 361 mln $ | +15,2% | 20,3% | 1,69 mld $ | – | |
| Other Europe Middle East And Africa Countries | 197 mln $ | +12,5% | 11,1% | 935 mln $ | – | |
| United Kingdom | 164 mln $ | +18,7% | 9,2% | 752 mln $ | – | |
| Asia And Australia | 135 mln $ | +11,7% | 7,6% | 649 mln $ | – | |
| Other Asia And Australia Countries | 98,2 mln $ | +11,2% | 5,5% | 475 mln $ | – | |
| Other America Countries | 39,7 mln $ | +13,9% | 2,2% | 188 mln $ | – | |
| JAPAN | 36,8 mln $ | +13,1% | 2,1% | 174 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,61 mld $
- Capex
- -76,9 mln $
- Skup akcji
- -2,04 mld $
- Dywidendy
- -583 mln $
- Przejęcia
- -175 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,22 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 126 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,54 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 170,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 33,2× | 46,3× | 36,8× – 69,6× |
| EV / EBITDA | 24,5× | 32,2× | 25,9× – 46,4× |
| EV / przychody | 15,1× | 19,6× | 16,0× – 26,2× |
| Cena / FCF | 29,5× | 38,8× | 28,6× – 57,2× |
| Cena / wartość księgowa | -14,9× | – | – |
| Rentowność FCF | 3,4% | 2,7% | 1,7% – 3,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 40,3% | 28,9% | 21,2% – 35,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | -49,7% | -169,8% | -444,1% – -45,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 687,70 $ (+10,3%)
zakres 615,00 $ – 735,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,52 mld $ | +12,4% | 19,70 $ | +26,6% | 31,7× | 11 |
| FY2027 | 3,84 mld $ | +9,0% | 22,52 $ | +14,3% | 27,7× | 11 |
| FY2028 | 4,18 mld $ | +8,7% | 25,59 $ | +13,6% | 24,4× | 8 |
| FY2029 | 4,46 mld $ | +6,8% | 28,51 $ | +11,4% | 21,9× | 5 |
| FY2030 | 4,83 mld $ | +8,4% | 31,96 $ | +12,1% | 19,5× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (263), które MSCI Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 5,9 mln $ | 16 mln $ | -63,2% | 15,3 mln $ | 14,5 mln $ | +5,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 860 mln $ | 746 mln $ | +15,3% | 987 mln $ | 821 mln $ | +20,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 7,4 mln $ | 5,9 mln $ | +25,5% | 6,42 mln $ | 5,28 mln $ | +21,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 500 tys. $ | 520 tys. $ | -3,8% | 2,9 mln $ | 2,67 mln $ | +8,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 700 tys. $ | 710 tys. $ | -1,4% | 4 mln $ | 3,99 mln $ | +0,3% |
| Accrued Income Taxes, Current | 57,9 mln $ | 77,2 mln $ | -25,0% | 74,4 mln $ | 38 mln $ | +95,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 181 mln $2025-12-31 | 180 mln $ | +0,6% | 181 mln $ | 180 mln $ | +0,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -58,5 mln $ | -53,8 mln $ | -8,8% | -51,6 mln $ | -71 mln $ | +27,4% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,92 mld $ | 1,78 mld $ | +8,0% | 1,8 mld $ | 1,68 mld $ | +7,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 1,9 mln $ | 1,5 mln $ | +26,7% | 5,88 mln $ | 5,14 mln $ | +14,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 45,2 mln $ | 41 mln $ | +10,2% | 169 mln $ | 164 mln $ | +3,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 27,7 mln $ | 22,5 mln $ | +23,1% | 112 mln $ | 95,9 mln $ | +16,6% |
| Assets | 5,6 mld $ | 5,39 mld $ | +3,8% | 5,7 mld $ | 5,45 mld $ | +4,7% |
| Assets, Current | 1,3 mld $ | 1,31 mld $ | -0,8% | 1,64 mld $ | 1,34 mld $ | +22,4% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 14,6 mln $2025-12-31 | 28,6 mln $ | -49,0% | 14,6 mln $ | 28,6 mln $ | -49,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 9,6 mln $2025-12-31 | 9,4 mln $ | +2,1% | 9,6 mln $ | 9,4 mln $ | +2,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 5 mln $2025-12-31 | 19,2 mln $ | -74,0% | 5 mln $ | 19,2 mln $ | -74,0% |
| Business Combination, Step Acquisition, Equity Interest in Acquiree, Remeasurement Gain | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -3 mln $ | -2 mln $ | -50,0% | 2,38 mln $ | 2,63 mln $ | -9,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 261 mln $ | 400 mln $ | -34,8% | 515 mln $ | 409 mln $ | +25,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 261 mln $ | 400 mln $ | -34,8% | 515 mln $ | 409 mln $ | +25,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -95,4 mln $ | 52,7 mln $ | -281,0% | 106 mln $ | -52,3 mln $ | +302,5% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 2,05 $ | 1,80 $ | +13,9% | 7,20 $ | 6,40 $ | +12,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 750 mln | 750 mln | 0,0% | 750 mln | 750 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 135 mln | 134 mln | +0,1% | 134 mln | 134 mln | +0,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 71,7 mln | 75,2 mln | -4,6% | 73,6 mln | 77,7 mln | -5,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,3 mln $ | 1,34 mln $ | -3,2% | 1,34 mln $ | 1,34 mln $ | +0,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 350 mln $ | 322 mln $ | +8,8% | 1,22 mld $ | 1,1 mld $ | +11,1% |
| Construction in Progress, Gross | 5,78 mln $2025-12-31 | 1,54 mln $ | +274,8% | 5,78 mln $ | 1,54 mln $ | +274,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,04 mld $ | 975 mln $ | +6,4% | 1,23 mld $ | 1,12 mld $ | +9,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 32,5 mln $ | – | – | 34 mln $ | 32,2 mln $ | +5,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 252 mln $ | 239 mln $ | +5,3% | 1,12 mld $ | 1,02 mld $ | +9,8% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 152 mln $ | 133 mln $ | +14,9% | 550 mln $ | 514 mln $ | +7,0% |
| Costs and Expenses | 390 mln $ | 346 mln $ | +12,8% | 1,42 mld $ | 1,33 mld $ | +7,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 95,3 mln $ | 115 mln $ | -17,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 135 mln $ | 98,6 mln $ | +37,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 245 mln $ | 231 mln $ | +6,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,8 mln $ | 17,5 mln $ | -15,8% |
| Debt Instrument, Fair Value Disclosure | 6,24 mld $ | 5,34 mld $ | +16,8% | 6,06 mld $ | 4,15 mld $ | +46,1% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 47,7 mln $ | 48,1 mln $ | -0,8% | 53,3 mln $ | 30,1 mln $ | +77,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 42,3 mln $ | 14 mln $ | +201,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,54 mln $ | -1,59 mln $ | -184,7% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 45,6 mln $ | 41,5 mln $ | +9,8% | 45,9 mln $ | 40,6 mln $ | +12,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 46,7 mln $ | 15,9 mln $ | +193,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 29,7 mln $ | 82,8 mln $ | -64,1% | 102 mln $ | 47,6 mln $ | +113,4% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 500 tys. $ | 31,8 mln $ | -98,4% | 46,7 mln $ | 14,3 mln $ | +225,8% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,94 mln $ | 3,5 mln $ | +155,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 191 mln $2025-12-31 | 188 mln $ | +1,9% | 191 mln $ | 188 mln $ | +1,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 190 mln $2025-12-31 | 183 mln $ | +3,9% | 190 mln $ | 183 mln $ | +3,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 8,18 mln $2025-12-31 | 7,06 mln $ | +15,8% | 8,18 mln $ | 7,06 mln $ | +15,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 32,7 mln $2025-12-31 | 11,9 mln $ | +175,7% | 32,7 mln $ | 11,9 mln $ | +175,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 41,8 mln $2025-12-31 | 28,1 mln $ | +48,8% | 41,8 mln $ | 28,1 mln $ | +48,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 48,3 mln $2025-12-31 | 37,4 mln $ | +29,3% | 48,3 mln $ | 37,4 mln $ | +29,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,38 mln $2025-12-31 | 4,88 mln $ | -71,7% | 1,38 mln $ | 4,88 mln $ | -71,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 246 mln $2025-12-31 | 190 mln $ | +29,4% | 246 mln $ | 190 mln $ | +29,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 116 mln $2025-12-31 | 116 mln $ | +0,2% | 116 mln $ | 116 mln $ | +0,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 23,6 mln $2025-12-31 | 25,2 mln $ | -6,5% | 23,6 mln $ | 25,2 mln $ | -6,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 55,8 mln $2025-12-31 | 7 mln $ | +697,0% | 55,8 mln $ | 7 mln $ | +697,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 14,1 mln $2025-12-31 | 5,15 mln $ | +173,4% | 14,1 mln $ | 5,15 mln $ | +173,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02