Finanse Monolithic Power Systems, Inc. (MPWR)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 4501 · CEO: Michael R. Hsing
- Cena
- 1211,63 $ +1,07%
- Kapitalizacja
- 59,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 59 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 9,20 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 59,5 mld $ EV 59 mld $
- Przychody
- 3,74 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +54% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 23,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 66,5× Prognozowany 42,0× (FY2026)
- P/S
- 15,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 49,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 892 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,31 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 1,33 mld $
- Dywidenda
- 7,12 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 3,5%, EPS powyżej o 5,1%Przychody 1,2 mld $ wobec oczekiwanych 1,16 mld $ (+3,5%); EPS 8,19 $ wobec 7,79 $ (+5,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 63,1%Przychody za Q3 '26: 1,2 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 28,4%.
- Marża operacyjna 29,5% (TTM), zmiana r/r: +3,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 59,3%, przychody: wzrost 40,5%.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 49,2 mln, rok wcześniej: 48 mln.
- Gotówka netto: 1,09 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,09 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 1,25 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,2 mld $ | 737 mln $ | +63,1% |
| Marża brutto | 55,4% | 55,1% | +0,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 358 mln $ | 195 mln $ | +83,3% |
| Marża operacyjna | 29,7% | 26,5% | +3,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 271 mln $ | 178 mln $ | +52,1% |
| Rozwodniony EPS | 5,51 $ | 3,71 $ | +48,5% |
| Przepływy operacyjne | – | 239 mln $ | – |
| Capex | – | 40,5 mln $ | – |
| Wolne przepływy pieniężne | – | 199 mln $ | – |
| R&D | 141 mln $ | 98,2 mln $ | +43,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | – | -121 mln $ | – |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,2 mld $ | 1,16 mld $ | +3,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 8,19 $ | 7,79 $ | +5,1% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '24 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DC To DC Products | 616 mln $ | +37,7% | 99,4% | 1,96 mld $ | +13,8% | |
| Lighting Control Products | 4,01 mln $ | -85,4% | 0,6% | 78,2 mln $ | -24,7% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '24 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHINA | 502 mln $ | +26,1% | 51,2% | 1,7 mld $ | +21,6% | |
| Taiwan, Province Of China | 260 mln $ | +148,2% | 26,6% | 771 mln $ | +34,9% | |
| Korea, Republic Of | 87,9 mln $ | +38,4% | 9,0% | 295 mln $ | +33,5% | |
| South East Asia | 49 mln $ | +40,4% | 5,0% | 170 mln $ | +39,9% | |
| Europe | 34,8 mln $ | +31,5% | 3,6% | 133 mln $ | +30,7% | |
| United States | 26,2 mln $ | +44,6% | 2,7% | 119 mln $ | +99,4% | |
| JAPAN | 20,2 mln $ | +8,8% | 2,1% | 89,2 mln $ | +20,8% | |
| Other Region | 120 tys. $ | -4,0% | 0,0% | 502 tys. $ | +49,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 66,5× | 57,6× | 16,1× – 93,4× |
| EV / EBITDA | 49,5× | 51,1× | 28,9× – 74,5× |
| EV / przychody | 15,8× | 14,4× | 9,0× – 18,6× |
| Cena / FCF | 101,7× | 70,1× | 44,8× – 100,6× |
| Cena / wartość księgowa | 15,9× | 12,8× | 9,1× – 18,2× |
| Rentowność FCF | 1,0% | 1,6% | 1,0% – 2,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 21,3% | 18,3% | 15,3% – 24,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 24,0% | 28,2% | 17,4% – 56,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 1810,50 $ (+49,4%)
zakres 1500,00 $ – 2100,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,31 mld $ | +54,3% | 28,88 $ | +126,5% | 42,0× | 9 |
| FY2027 | 6,32 mld $ | +46,8% | 44,46 $ | +54,0% | 27,2× | 9 |
| FY2028 | 7,82 mld $ | +23,7% | 55,34 $ | +24,5% | 21,9× | 6 |
| FY2029 | 9,54 mld $ | +22,0% | 70,06 $ | +26,6% | 17,3× | 3 |
| FY2030 | 10,5 mld $ | +10,5% | 75,13 $ | +7,2% | 16,1× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (225), które Monolithic Power Systems, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 182 mln $ | 130 mln $ | +40,3% | 138 mln $ | 103 mln $ | +34,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 344 mln $ | 195 mln $ | +76,4% | 256 mln $ | 173 mln $ | +48,2% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 484 tys. $ | 2,12 mln $ | -77,1% | 4,1 mln $ | 20,1 mln $ | -79,6% |
| Accrued Income Taxes, Current | 35,6 mln $ | 36,7 mln $ | -3,1% | 8,06 mln $2023-12-31 | 15,6 mln $ | -48,3% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 75 mln $ | 73,2 mln $ | +2,5% | 75 mln $ | 65,2 mln $ | +15,1% |
| Accrued Liabilities, Current | 222 mln $ | 172 mln $ | +28,9% | 145 mln $ | 128 mln $ | +13,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 305 mln $2025-12-31 | 252 mln $ | +20,8% | 305 mln $ | 252 mln $ | +20,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 509 tys. $ | -23,7 mln $ | +102,1% | -15,2 mln $ | -48,5 mln $ | +68,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 53,2 mln $ | 60,1 mln $ | -11,5% | 227 mln $ | 206 mln $ | +10,6% |
| Assets | 4,69 mld $ | 3,87 mld $ | +21,0% | 4,19 mld $ | 3,52 mld $ | +19,3% |
| Assets, Current | 2,48 mld $ | 1,92 mld $ | +29,1% | 2,18 mld $ | 1,57 mld $ | +39,5% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 722 mln $ | 800 mln $ | -9,7% | 362 mln $ | 248 mln $ | +45,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 16 mln $ | -8,5 mln $ | +287,7% | 14,5 mln $ | 22,3 mln $ | -34,9% |
| Cash | 772 mln $ | 415 mln $ | +86,0% | 970 mln $ | 680 mln $ | +42,6% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,01 mld $ | 787 mln $ | +27,7% | 1,1 mld $ | 692 mln $ | +58,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,01 mld $ | 788 mln $ | +27,7% | 1,1 mld $ | 692 mln $ | +58,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -57,3 mln $ | 150 mln $ | -138,2% | 408 mln $ | 131 mln $ | +211,7% |
| Certificates of Deposit, at Carrying Value | 309 mln $ | 181 mln $ | +70,4% | 157 mln $ | 164 mln $ | -4,4% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 2,00 $ | 1,56 $ | +28,2% | 6,24 $ | 5,00 $ | +24,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 150 mln | 150 mln | 0,0% | 150 mln | 150 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 49,1 mln | 47,9 mln | +2,6% | 48,7 mln | 47,8 mln | +1,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 49,1 mln | 47,9 mln | +2,6% | 48,7 mln | 47,8 mln | +1,9% |
| Common Stocks, Including Additional Paid in Capital | 1,03 mld $ | 823 mln $ | +25,6% | 937 mln $ | 707 mln $ | +32,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 268 mln $ | 155 mln $ | +73,3% | 655 mln $ | 1,57 mld $ | -58,3% |
| Cost of Revenue | 440 mln $ | 299 mln $ | +47,2% | 1,25 mld $ | 986 mln $ | +26,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 19,4 mln $ | 72,6 mln $ | -73,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 84,3 mln $ | 11,2 mln $ | +655,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,35 mln $ | 348 tys. $ | +286,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 688 mln $2025-09-30 | 1,05 mld $ | -34,4% | 183 mln $2024-12-31 | 717 mln $ | -74,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 8 tys. $2025-09-30 | 515 tys. $ | -98,4% | 0 $2024-12-31 | 331 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1 tys. $2025-09-30 | 305 tys. $ | -99,7% | 69 tys. $2024-12-31 | 1,64 mln $ | -95,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 688 mln $2025-09-30 | 1,05 mld $ | -34,4% | 183 mln $2024-12-31 | 718 mln $ | -74,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 25 tys. $ | 75 tys. $ | -66,7% | 50 tys. $ | 150 tys. $ | -66,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 103 mln $ | 97,7 mln $ | +5,5% | 100 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 305 mln $ | 261 mln $ | +16,9% | 57,2 mln $ | 171 mln $ | -66,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 74 tys. $2025-09-30 | 19,3 mln $ | -99,6% | 6,86 mln $2024-12-31 | 71,4 mln $ | -90,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 1 tys. $2025-09-30 | 290 tys. $ | -99,7% | 69 tys. $2024-12-31 | 1,53 mln $ | -95,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 118 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 114 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 5 Through 10 | 25 tys. $ | 74 tys. $ | -66,2% | 49 tys. $ | 148 tys. $ | -66,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 103 mln $ | 97,7 mln $ | +5,5% | 100 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 305 mln $ | 261 mln $ | +16,9% | 57,2 mln $ | 171 mln $ | -66,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Amortized Cost | 408 mln $ | 359 mln $ | +13,8% | 157 mln $ | 171 mln $ | -8,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Fair Value | 408 mln $ | 359 mln $ | +13,8% | 157 mln $ | 171 mln $ | -8,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | – | – | – | 6,86 mln $2024-12-31 | 190 mln $ | -96,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | – | – | – | 69 tys. $2024-12-31 | 1,64 mln $ | -95,8% |
| Deferred Compensation Liability, Classified, Noncurrent | 106 mln $ | 94,6 mln $ | +12,1% | 104 mln $ | 93,7 mln $ | +11,0% |
| Deferred Compensation Liability, Current and Noncurrent | 113 mln $ | 98,1 mln $ | +15,0% | 108 mln $ | 96 mln $ | +12,2% |
| Deferred Compensation Plan Assets | 115 mln $ | 97,8 mln $ | +17,9% | 107 mln $ | 92,6 mln $ | +15,7% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -314 tys. $ | 2,77 mln $ | -111,3% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 40,2 mln $ | -1,11 mld $ | +103,6% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,18 mld $ | 1,21 mld $ | -2,2% | 1,18 mld $ | 1,23 mld $ | -3,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 27 tys. $ | 7,33 mln $ | -99,6% | 39,7 mln $ | -1,11 mld $ | +103,6% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 90,3 mln $ | 92,2 mln $ | -2,0% | 90,5 mln $ | 93,4 mln $ | -3,1% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -212 tys. $ | 160 tys. $ | -232,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 4,71 mld $2025-12-31 | 4,74 mld $ | -0,6% | 4,71 mld $ | 4,74 mld $ | -0,6% |
| Deferred Tax Assets, Net | 1,09 mld $2025-12-31 | 1,13 mld $ | -3,5% | 1,09 mld $ | 1,13 mld $ | -3,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,1 mld $2025-12-31 | 1,14 mld $ | -3,4% | 1,1 mld $ | 1,14 mld $ | -3,4% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 3,48 mld $2025-12-31 | 3,47 mld $ | +0,5% | 3,48 mld $ | 3,47 mld $ | +0,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02