Finanse Marathon Digital Holdings, Inc. (MARA)
NASDAQ · Financial Services · Financial - Capital Markets · Pracownicy: 266 · CEO: Frederick G. Thiel
- Cena
- 6,77 $ -5,51%
- Kapitalizacja
- 2,62 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 4,66 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: -0,39 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,62 mld $ EV 4,66 mld $
- Przychody
- 804 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -16% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -429,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,7× Prognozowany -1,4× (FY2026)
- P/S
- 3,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -2,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,57 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -3,46 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 765 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 183 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 16,5%, EPS poniżej o 1060,4%Przychody 175 mln $ wobec oczekiwanych 209 mln $ (-16,5%); EPS -1,60 $ wobec 0,17 $ (-1060,4%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -26,7%Przychody za Q2 '26: 175 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 33,0%.
- Marża operacyjna -99,6% (TTM), zmiana r/r: -138,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -360,5%, przychody: wzrost 0,7%.
- Capex: 52,6% przychodów (rok temu 48,2%)Zainwestowano 423 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+9,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -1,57 mld $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 13,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 382 mln, rok wcześniej: 441 mln.
- Dług netto: 2,04 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 423 mln $, dług z leasingiem: 2,47 mld $; rok temu dług netto: 2,54 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 175 mln $ | 238 mln $ | -26,7% |
| Marża brutto | 72,1% | 82,5% | -10,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -268 mln $ | 680 mln $ | -139,4% |
| Marża operacyjna | -153,2% | 285,0% | -438,3 pkt proc. |
| Zysk netto | -610 mln $ | 808 mln $ | -175,4% |
| Rozwodniony EPS | -1,60 $ | 1,84 $ | -187,0% |
| Przepływy operacyjne | -471 mln $ | -163 mln $ | -188,3% |
| Capex | 94,3 mln $ | 119 mln $ | -20,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -566 mln $ | -282 mln $ | -100,3% |
| R&D | 7,17 mln $ | 8,55 mln $ | -16,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 77,2 mln $ | 54,7 mln $ | +41,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 175 mln $ | 209 mln $ | -16,5% |
| EPS (baza konsensusu) | -1,60 $ | 0,17 $ | -1060,4% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hosting Services | 0 $ | -100,0% | – | 3,44 mln $ | -23,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -1,14 mld $
- Capex
- -423 mln $
- Skup akcji
- -22,6 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -267 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,23 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 176 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,57 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -1,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,7× | 12,8× 2 z 5 lat | 9,0× – 16,7× |
| EV / EBITDA | -2,7× | 640,5× 3 z 5 lat | 6,6× – 1905,9× |
| EV / przychody | 5,8× | 12,2× | 6,9× – 23,4× |
| Cena / FCF | -1,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,6× | 2,1× | 0,9× – 4,8× |
| Rentowność FCF | -59,9% | -23,0% | -56,1% – -7,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -18,0% | -11,2% | -55,7% – 10,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | -110,4% | -38,8% | -179,8% – 16,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 12,50 $ (+84,6%)
zakres 10,00 $ – 17,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 765 mln $ | -15,6% | -4,83 $ | -30,9% | -1,4× | 4 |
| FY2027 | 962 mln $ | +25,7% | -0,96 $ | +80,0% | -7,0× | 4 |
| FY2028 | 714 mln $ | -25,8% | -1,49 $ | -54,7% | -4,5× | 4 |
| FY2029 | 1,48 mld $ | +106,9% | -1,11 $ | +25,3% | -6,1× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (294), które Marathon Digital Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 10,5 mln $ | 9,84 mln $ | +6,6% | 12,5 mln $ | 12,6 mln $ | -0,1% |
| Accrued Liabilities, Current | 74,2 mln $ | 56,8 mln $ | +30,6% | 87 mln $ | 76,9 mln $ | +13,1% |
| Accrued Professional Fees, Current | 12,1 mln $2025-12-31 | 15,2 mln $ | -20,3% | 12,1 mln $ | 15,2 mln $ | -20,3% |
| Accrued Utilities, Current | 17,9 mln $2025-12-31 | 17,9 mln $ | -0,1% | 17,9 mln $ | 17,9 mln $ | -0,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,41 mld $ | 883 mln $ | +59,8% | 1,2 mld $ | 594 mln $ | +101,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -5,49 mln $ | – | – | -451 tys. $2021-12-31 | -451 tys. $ | 0,0% |
| Additional Paid in Capital | 4,87 mld $ | 4,54 mld $ | +7,3% | 4,81 mld $ | 4,16 mld $ | +15,7% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Other | – | – | – | -2,12 mln $2023-12-31 | – | – |
| Advances to Affiliate | 7,17 mln $ | 6,26 mln $ | +14,6% | 7,65 mln $ | 121 mln $ | -93,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 2,1 mln $ | 300 tys. $ | +600,0% | 900 tys. $ | 22,9 mln $ | -96,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 82,7 mln | 324 tys. | +25 392,7% | 96,8 mln | 324 tys. | +29 731,7% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 26,3 mln $ | -100,0% | 109 mln $ | 0 $ | – |
| Asset Retirement Obligation | 12,5 mln $2025-12-31 | 8,41 mln $ | +48,2% | 12,5 mln $ | 8,41 mln $ | +48,2% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 200 tys. $ | 300 tys. $ | -33,3% | 804 tys. $ | 531 tys. $ | +51,4% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | – | – | – | 3,25 mln $ | 7,88 mln $ | -58,8% |
| Assets | 4,35 mld $ | 7,72 mld $ | -43,7% | 7,29 mld $ | 6,8 mld $ | +7,1% |
| Assets, Current | 527 mln $ | 236 mln $ | +123,0% | 664 mln $ | 470 mln $ | +41,2% |
| Assets, Noncurrent | 3,82 mld $ | 7,48 mld $ | -48,9% | 6,62 mld $ | 6,33 mld $ | +4,6% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | – | – | – | -4,38 mln $ | 15 tys. $ | -29 300,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 25,3 mln $ | 15,3 mln $ | +65,0% | 13,8 mln $ | 8,14 mln $ | +69,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 421 mln $ | 109 mln $ | +284,8% | 547 mln $ | 392 mln $ | +39,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 433 mln $ | 121 mln $ | +256,7% | 559 mln $ | 404 mln $ | +38,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 433 mln $ | 121 mln $ | +256,7% | 559 mln $ | 404 mln $ | +38,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 43,3 mln $ | -86,7 mln $ | +149,9% | 155 mln $ | 46,5 mln $ | +234,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 800 mln | 800 mln | 0,0% | 800 mln | 800 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 382 mln | 362 mln | +5,4% | 379 mln | 340 mln | +11,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 382 mln | 362 mln | +5,4% | 379 mln | 340 mln | +11,5% |
| Common Stock, Value, Issued | 38 tys. $ | 36 tys. $ | +5,6% | 37 tys. $ | 34 tys. $ | +8,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -4,09 mln $ | -30 tys. $ | -13 530,0% | -164 tys. $2016-12-31 | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -616 mln $ | 808 mln $ | -176,2% | 261 mln $2023-12-31 | -694 mln $ | +137,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -620 mln $ | 808 mln $ | -176,7% | -28,6 mln $2016-12-31 | -17,8 mln $ | -60,6% |
| Contractual Obligation | 64,6 mln $ | 145 mln $ | -55,4% | 322 mln $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Remainder of Fiscal Year | 83,9 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 42 mln $2025-12-31 | – | – | 42 mln $ | – | – |
| Cost, Depreciation and Amortization | 175 mln $ | 162 mln $ | +8,0% | 773 mln $ | 429 mln $ | +80,1% |
| CryptoAssetCost | 1,95 mld $ | 3,43 mld $ | -43,1% | 4,36 mld $ | 2,82 mld $ | +54,5% |
| CryptoAssetFairValue | 2,09 mld $ | 5,36 mld $ | -61,1% | 4,71 mld $ | 4,2 mld $ | +12,3% |
| CryptoAssetFairValueCurrent | 2,08 mln $ | 2,26 mln $ | -7,8% | 2,39 mln $ | 4,33 mln $ | -44,7% |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | 1,54 mld $ | 3,69 mld $ | -58,2% | 3,37 mld $ | 3,22 mld $ | +4,5% |
| CryptoAssetMining | – | – | – | 3,13 $2024-04-19 | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 159 tys. $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,27 mln $ | 2,28 mln $ | -0,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,11 mln $ | 2,28 mln $ | -7,3% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 29,5 mln $ | 350 mln $ | -91,6% | 48,2 mln $ | 45,9 mln $ | +4,9% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -263 mln $ | 142 mln $ | -285,2% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -273 mln $ | 151 mln $ | -280,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -58,6 mln $ | 73,2 mln $ | -180,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 7,72 mln $ | 178 mln $ | -95,7% | 29,9 mln $ | 88,5 mln $ | -66,3% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -903 tys. $ | 202 mln $ | -100,4% | -58,6 mln $ | 73,2 mln $ | -180,1% |
| Deferred Other Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 214 mln $ | -78 mln $ | +375,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -9,84 mln $ | 9,09 mln $ | -208,2% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 0 $2025-12-31 | 283 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 283 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Derivative Instruments | 4,26 mln $2025-12-31 | 4,24 mln $ | +0,3% | 4,26 mln $ | 4,24 mln $ | +0,3% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 23,6 mln $2025-12-31 | 5,84 mln $ | +305,1% | 23,6 mln $ | 5,84 mln $ | +305,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 352 mln $2025-12-31 | 177 mln $ | +98,8% | 352 mln $ | 177 mln $ | +98,8% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 138 mln $2025-12-31 | 177 mln $ | -22,2% | 138 mln $ | 177 mln $ | -22,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 258 mln $2025-12-31 | 120 mln $ | +114,5% | 258 mln $ | 120 mln $ | +114,5% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 27,8 mln $2025-12-31 | 10,5 mln $ | +165,4% | 27,8 mln $ | 10,5 mln $ | +165,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 3,95 mln $2025-12-31 | 2,2 mln $ | +79,2% | 3,95 mln $ | 2,2 mln $ | +79,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02