PerpEquities

Finanse Luxshare Precision Industry Co., Ltd. (LUXSHARE)

SHZ · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 416 197 · CEO: Laichun Wang

Cena
46,00 CNY +0,88%
Kapitalizacja
338 mld CNY
Wartość przedsiębiorstwa
405 mld CNY
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-09-30
Następny raport
2027-04-29 Prognoza EPS: 0,98 CNY
Przychody (TTM)396 mld CNY+26,8% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)5,0%-0,9 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 19,8 mld CNY
Zysk netto (TTM)18,1 mld CNY+14,7% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)-11,5 mld CNY-250,9% rok do rokuCapex: 19,5 mld CNY
Rozwodniony EPS (TTM)2,42 CNY+11,4% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto-54,7 mld CNY-46,7% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
338 mld CNY
EV 405 mld CNY
Przychody
396 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+23%
Konsensus na FY2026
Marża netto
4,6%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
18,7×
Prognozowany 16,4× (FY2026)
P/S
0,9×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
14,1×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
-11,5 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
18,1 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
409 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-04-29
Prognoza przychodów: 127 mld CNY
Dywidenda
0,30 CNY
Na akcję, ostatnie 12 miesięcy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-10-28): przychody poniżej o 0,8%, EPS poniżej o 15,3%Przychody 110 mld CNY wobec oczekiwanych 111 mld CNY (-0,8%); EPS 0,68 CNY wobec 0,80 CNY (-15,3%).
  • Wzrost przychodów zwalnia: r/r 14,6%Przychody za Q3 '26: 111 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 33,2%.
  • Marża operacyjna 5,0% (TTM), zmiana r/r: -0,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 8,4%, przychody: wzrost 26,8%.
  • Capex: 4,9% przychodów (rok temu 5,4%)Zainwestowano 19,5 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+16,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -11,5 mld CNY = -63,1% zysku netto.
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 7,61 mld, rok wcześniej: 7,38 mld.
  • Dług netto: 54,7 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 80,7 mld CNY, dług z leasingiem: 135 mld CNY; rok temu dług netto: 37,3 mld CNY.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody111 mld CNY96,4 mld CNY+14,6%
Marża brutto12,1%12,8%-0,7 pkt proc.
Zysk operacyjny6,47 mld CNY4,45 mld CNY+45,3%
Marża operacyjna5,9%4,6%+1,2 pkt proc.
Zysk netto5,21 mld CNY4,87 mld CNY+7,0%
Rozwodniony EPS0,68 CNY0,66 CNY+3,0%
Przepływy operacyjne-3,99 mld CNY5,58 mld CNY-171,5%
Capex4,57 mld CNY3,68 mld CNY+24,3%
Wolne przepływy pieniężne-8,56 mld CNY1,91 mld CNY-548,9%
R&D3,98 mld CNY3,58 mld CNY+11,2%
Wynagrodzenie w akcjach0 CNY0 CNY–

Raport vs konsensus

2026-10-28
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody110 mld CNY111 mld CNY-0,8%
EPS (baza konsensusu)0,68 CNY0,80 CNY-15,3%

Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
8,09 mld CNY
Capex
-19,5 mld CNY
Skup akcji
0 CNY
Dywidendy
-3,97 mld CNY
Przejęcia
4,33 mld CNY
Dług netto zaciągnięty
49,9 mld CNY
Wynagrodzenie w akcjach
0 CNY
Wolne przepływy pieniężne
-11,5 mld CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
-34,7%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)18,7×28,4×21,9× – 48,7×
EV / EBITDA14,1×16,1×11,7× – 28,2×
EV / przychody1,0×1,4×1,1× – 2,3×
Cena / FCF-29,5×17,2× 2 z 5 lat14,9× – 19,5×
Cena / wartość księgowa2,9×5,6×4,2× – 9,8×
Rentowność FCF-3,4%1,9%-1,6% – 6,7%
Zwrot z zainwestowanego kapitału6,5%10,2%8,4% – 11,1%
Zwrot z kapitału własnego18,7%19,7%19,3% – 20,2%

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY2026409 mld CNY+23,2%2,81 CNY+24,2%16,4×6
FY2027483 mld CNY+17,9%3,85 CNY+37,3%11,9×7
FY2028565 mld CNY+17,2%5,00 CNY+29,8%9,2×4
FY2029676 mld CNY+19,6%6,16 CNY+23,1%7,5×2
FY2030744 mld CNY+10,0%6,85 CNY+11,2%6,7×4

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.

Dane na 2026-11-02