Finanse Intuitive Machines, Inc. (LUNR)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 525 · CEO: Stephen J. Altemus
- Cena
- 10,67 $ -8,65%
- Kapitalizacja
- 2,17 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,23 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-13
- Następny raport
- 2026-11-12 Prognoza EPS: -0,10 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,17 mld $ EV 2,23 mld $
- Przychody
- 490 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +341% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -26,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -11,4× Prognozowany -16,5× (FY2026)
- P/S
- 4,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -16,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -191 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -131 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 926 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12 Prognoza przychodów: 246 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-13): przychody poniżej o 2,9%, EPS poniżej o 220,9%Przychody 206 mln $ wobec oczekiwanych 212 mln $ (-2,9%); EPS -0,29 $ wobec -0,09 $ (-220,9%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 309,8%Przychody za Q2 '26: 206 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 47,8%.
- Marża operacyjna -27,5% (TTM), zmiana r/r: +0,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -115,6%, przychody: wzrost 116,5%.
- Capex: 12,5% przychodów (rok temu 9,1%)Zainwestowano 61,5 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+199,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -191 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 51,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 162 mln, rok wcześniej: 107 mln.
- Dług netto: 62,4 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 367 mln $, dług z leasingiem: 430 mln $; rok temu gotówka netto: 308 mln $.
- Reportable Segment: przychody +309,8%, marża -22,9% (było -56,9%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q2 '26: zysk operacyjny -47,1 mln $ przy przychodach 206 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 206 mln $ | 50,3 mln $ | +309,8% |
| Marża brutto | 17,4% | -23,5% | +40,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -47,1 mln $ | -28,6 mln $ | -64,6% |
| Marża operacyjna | -22,9% | -56,9% | +34,1 pkt proc. |
| Zysk netto | -46,4 mln $ | -38,6 mln $ | -20,4% |
| Rozwodniony EPS | -0,29 $ | -0,24 $ | -20,8% |
| Przepływy operacyjne | -59,8 mln $ | -19,3 mln $ | -210,5% |
| Capex | 24,1 mln $ | 8,05 mln $ | +198,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -83,9 mln $ | -27,3 mln $ | -207,0% |
| R&D | 7,73 mln $ | 400 tys. $ | +1832,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 10,5 mln $ | 2,52 mln $ | +316,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-13| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 206 mln $ | 212 mln $ | -2,9% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,29 $ | -0,09 $ | -220,9% |
Z raportu z 2026-08-13 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 167 mln $ | – | 82,0% | – | – | |
| Reportable Segment | – | – | – | – | – | |
| Service | 36,7 mln $ | – | 18,0% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 206 mln $ | +309,8% | -47,1 mln $ | -64,6% | -22,9% | -56,9% | -132 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -129 mln $
- Capex
- -61,5 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -447 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 336 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 22,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -191 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -11,4× | 0,7× 1 z 5 lat | 0,7× – 0,7× |
| EV / EBITDA | -16,2× | 5,5× 1 z 5 lat | 5,5× – 5,5× |
| EV / przychody | 4,5× | 4,5× | 1,2× – 10,6× |
| Cena / FCF | -11,4× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | -6,1× | – | – |
| Rentowność FCF | -8,8% | -39,1% | -166,4% – -2,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -8,9% | -1,1% | -325,1% – 306,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 29,8% | 18,5% | -26,9% – 68,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 31,00 $ (+190,5%)
zakres 25,00 $ – 39,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 926 mln $ | +340,7% | -0,65 $ | +7,3% | -16,5× | 3 |
| FY2027 | 1,14 mld $ | +23,3% | -0,21 $ | +67,5% | -50,7× | 4 |
| FY2028 | 1,38 mld $ | +21,2% | 0,06 $ | +126,6% | 190,6× | 2 |
| FY2029 | 1,81 mld $ | +30,9% | 0,56 $ | +892,1% | 19,2× | 1 |
| FY2030 | 2,05 mld $ | +13,1% | 0,94 $ | +69,6% | 11,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (284), które Intuitive Machines, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 12,2 mln $2025-12-31 | 44,8 mln $ | -72,8% | 12,2 mln $ | 44,8 mln $ | -72,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 3,3 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 3,3 mln $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 3,65 mln $ | 0 $ | – | 3,3 mln $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 136 tys. $ | 440 tys. $ | -69,1% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 79,6 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $ | 135 tys. $ | -100,0% | 3,43 mln $ | 440 tys. $ | +679,8% |
| Accrued Income Taxes, Current | 143 tys. $ | 43 tys. $ | +232,6% | 143 tys. $ | 43 tys. $ | +232,6% |
| Accrued Payroll Taxes, Current | 29,2 mln $ | 8,91 mln $ | +227,2% | 12,8 mln $ | 10,3 mln $ | +24,8% |
| Accrued Professional Fees, Current | 4,83 mln $ | 1,18 mln $ | +310,6% | 11,5 mln $ | 960 tys. $ | +1093,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 22,7 mln $ | 5,67 mln $ | +299,6% | 7,56 mln $ | 4,51 mln $ | +67,5% |
| Additional Paid in Capital | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | 167 tys. $ | 151 tys. $ | +10,6% | 616 tys. $ | 896 tys. $ | -31,3% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | – | – | – | 350 tys. $2024-12-31 | 24,4 mln $ | -98,6% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 509 tys. $ | 0 $ | – | 982 tys. $ | 0 $ | – |
| Amortization of Deferred Charges | 7,1 mln $ | 7,6 mln $ | -6,6% | 29,8 mln $ | 10,1 mln $ | +195,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 7,1 mln $ | 0 $ | – | 332 tys. $ | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 10,5 mln $ | 2,52 mln $ | +316,3% | 8,61 mln $ | 8,8 mln $ | -2,1% |
| Assets | 1,89 mld $ | 476 mln $ | +296,8% | 757 mln $ | 355 mln $ | +113,0% |
| Assets, Current | 663 mln $ | 397 mln $ | +67,1% | 619 mln $ | 293 mln $ | +111,1% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 7,9 mln $ | – | – | 10,8 mln $ | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 890 tys. $ | 0 $ | – | 1,85 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 5,35 mln $2025-12-31 | 134 mln $ | -96,0% | 5,35 mln $ | 134 mln $ | -96,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 6,76 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 1,35 mln $ | 3,51 mln $ | -61,5% | 6,82 mln $ | 1,81 mln $ | +277,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 367 mln $ | 345 mln $ | +6,5% | 583 mln $ | 208 mln $ | +180,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 379 mln $ | 347 mln $ | +9,2% | 585 mln $ | 210 mln $ | +179,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 136 mln $ | -28,4 mln $ | +578,5% | 376 mln $ | 205 mln $ | +83,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 51 mln $ | 8,44 mln $ | +504,3% | 12,2 mln $ | 34,6 mln $ | -64,6% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 51 mln $ | 8,44 mln $ | +504,3% | 12,2 mln $ | 34,6 mln $ | -64,6% |
| Contract with Customer, Liability | 220 mln $ | 71,6 mln $ | +206,5% | 63,7 mln $ | 79,5 mln $ | -19,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 216 mln $ | 68,4 mln $ | +215,0% | 57,4 mln $ | 65,2 mln $ | -12,0% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 4,07 mln $ | 3,22 mln $ | +26,4% | 6,34 mln $ | 14,3 mln $ | -55,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 12,4 mln $2025-12-31 | 5,2 mln $ | +138,5% | 53,3 mln $ | 13,6 mln $ | +291,9% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 23,1 mln $ | -100,0% |
| Costs and Expenses | 253 mln $ | 79 mln $ | +220,8% | 297 mln $ | 285 mln $ | +4,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 35 tys. $ | 41 tys. $ | -14,6% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 7,88 mln $ | – | – | 8,8 mln $ | – | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 771 tys. $ | – | – | 862 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,93 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -4 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 687 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 687 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 19 tys. $2025-12-31 | 25 tys. $ | -24,0% | 19 tys. $ | 25 tys. $ | -24,0% |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | 335 mln $2025-12-31 | 335 mln $ | -0,1% | 335 mln $ | 335 mln $ | -0,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 354 mln $2025-12-31 | 340 mln $ | +4,2% | 354 mln $ | 340 mln $ | +4,2% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 6 tys. $2025-12-31 | 13 tys. $ | -53,8% | 6 tys. $ | 13 tys. $ | -53,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 17,2 mln $2025-12-31 | 3,26 mln $ | +426,8% | 17,2 mln $ | 3,26 mln $ | +426,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 73,9 mln $2025-12-31 | 13,7 mln $ | +439,4% | 73,9 mln $ | 13,7 mln $ | +439,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 653 tys. $2025-12-31 | 664 tys. $ | -1,7% | 653 tys. $ | 664 tys. $ | -1,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 889 tys. $2025-12-31 | 629 tys. $ | +41,3% | 889 tys. $ | 629 tys. $ | +41,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 354 mln $2025-12-31 | 340 mln $ | +4,2% | 354 mln $ | 340 mln $ | +4,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 6 tys. $2025-12-31 | 13 tys. $ | -53,8% | 6 tys. $ | 13 tys. $ | -53,8% |
| Defined Benefit Plan, Benefit Obligation | 393 mln $2026-01-13 | – | – | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Expected Future Employer Contributions, Current Fiscal Year | 8,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Expected Return (Loss) on Plan Assets | 6,47 mln $ | – | – | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Interest Cost | 4,55 mln $ | – | – | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Net Periodic Benefit Cost (Credit) | -1,52 mln $ | – | – | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Plan Assets, Amount | 336 mln $2026-01-13 | – | – | – | – | – |
| Defined Benefit Plan, Service Cost | 400 tys. $ | – | – | – | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02