Finanse Lattice Semiconductor Corporation (LSCC)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 1174 · CEO: Fouad G. Tamer
- Cena
- 105,92 $ +10,98%
- Kapitalizacja
- 15 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 15,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-11-03
- Następny raport
- 2027-02-09 Prognoza EPS: 0,64 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 15 mld $ EV 15,8 mld $
- Przychody
- 809 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +91% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 5,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 326,8× Prognozowany 42,1× (FY2027)
- P/S
- 18,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 124,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 255 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 44,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 998 mln $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-02-09 Prognoza przychodów: 335 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-11-02): przychody powyżej o 13,7%, EPS powyżej o 30,0%Przychody 291 mln $ wobec oczekiwanych 256 mln $ (+13,7%); EPS 0,72 $ wobec 0,55 $ (+30,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 118,3%Przychody za Q3 '26: 291 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 33,4%.
- Marża operacyjna 9,3% (TTM), zmiana r/r: +9,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 3744,5%, przychody: wzrost 63,4%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 26,2% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 59,6 mln $, zysk operacyjny 75,2 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,5% przychodów (rok temu 7,0%)Zainwestowano 36,4 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+4,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 255 mln $ = 569,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 29,1 mln $ = 11,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 29,1 mln $ (rok temu 106 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 158 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 4,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 144 mln, rok wcześniej: 138 mln.
- Dług netto: 790 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 128 mln $, dług z leasingiem: 918 mln $; rok temu gotówka netto: 83 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-10-03. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 291 mln $ | 133 mln $ | +118,3% |
| Marża brutto | 67,4% | 67,9% | -0,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 24 mln $ | -1,53 mln $ | +1662,5% |
| Marża operacyjna | 8,2% | -1,2% | +9,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 11,2 mln $ | 2,79 mln $ | +301,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,08 $ | 0,02 $ | +296,0% |
| Przepływy operacyjne | 95 mln $ | 47,1 mln $ | +101,8% |
| Capex | 17,4 mln $ | 13,1 mln $ | +33,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 77,6 mln $ | 34 mln $ | +128,1% |
| R&D | 80,3 mln $ | 49,6 mln $ | +61,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 50,3 mln $ | 35,8 mln $ | +40,6% |
Raport vs konsensus
2026-11-02| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 291 mln $ | 256 mln $ | +13,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,72 $ | 0,55 $ | +30,0% |
Z raportu z 2026-11-02 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '22 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| License and Service | 4,54 mln $ | -46,5% | 100,0% | 17,1 mln $ | -16,3% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '22 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia | 221 mln $ | +154,8% | 43,2% | 619 mln $ | +90,3% | |
| CHINA | 163 mln $ | +151,6% | 31,8% | 551 mln $ | – | |
| Americas | 46,4 mln $ | +86,8% | 9,1% | 109 mln $ | +1,0% | |
| Europe | 23,7 mln $ | +8,7% | 4,6% | 80,3 mln $ | +30,9% | |
| MALAYSIA | 24,8 mln $ | – | 4,8% | – | – | |
| Other Asia | 6,88 mln $ | -52,9% | 1,3% | 36,5 mln $ | – | |
| TAIWAN | 17,8 mln $ | – | 3,5% | – | – | |
| JAPAN | 8,46 mln $ | +15,9% | 1,7% | 32,2 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fpga | 252 mln $ | – | 101 mln $ | – | 40,2% | – | – |
| Ami | 39,1 mln $ | – | 12,2 mln $ | – | 31,1% | – | – |
| Unallocated | – | – | -89,6 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 291 mln $
- Capex
- -36,4 mln $
- Skup akcji
- -29,1 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -971 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 874 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 158 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 255 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 11,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 326,8× | 765,2× | 36,7× – 3495,6× |
| EV / EBITDA | 124,8× | 84,3× | 36,8× – 191,7× |
| EV / przychody | 19,6× | 16,6× | 12,7× – 20,5× |
| Cena / FCF | 59,0× | 59,0× | 38,1× – 81,3× |
| Cena / wartość księgowa | 10,7× | 16,8× | 11,4× – 25,6× |
| Rentowność FCF | 1,7% | 1,9% | 1,2% – 2,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 2,4% | 15,2% | 0,5% – 28,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,9% | 21,3% | 0,4% – 37,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 178,13 $ (+68,2%)
zakres 160,00 $ – 200,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 998 mln $ | +90,8% | 2,51 $ | +11 169,0% | 42,1× | 10 |
| FY2028 | 1,61 mld $ | +61,5% | 4,39 $ | +74,6% | 24,1× | 10 |
| FY2029 | 2,03 mld $ | +25,8% | 5,89 $ | +34,3% | 18,0× | 9 |
| FY2030 | 2,65 mld $ | +30,5% | 7,58 $ | +28,7% | 14,0× | 7 |
| FY2031 | 3,23 mld $ | +22,1% | 9,42 $ | +24,3% | 11,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (230), które Lattice Semiconductor Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 115 mln $ | 47,7 mln $ | +141,7% | 56,5 mln $ | 36,8 mln $ | +53,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 163 mln $ | – | – | 102 mln $ | 81,1 mln $ | +26,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 163 mln $ | 95,5 mln $ | +70,3% | 102 mln $ | 81,1 mln $ | +26,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 408 tys. $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 163 mln $ | 95,5 mln $ | +70,7% | 102 mln $ | 81,1 mln $ | +26,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 86,7 mln $ | 32,1 mln $ | +170,3% | 30,6 mln $ | 45,6 mln $ | -33,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 127 mln $ | 132 mln $ | -4,3% | 124 mln $ | 126 mln $ | -1,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -4,24 mln $ | -3,47 mln $ | -22,1% | -3,14 mln $ | -3,84 mln $ | +18,2% |
| Additional Paid in Capital | 1,16 mld $ | 489 mln $ | +136,5% | 504 mln $ | 504 mln $ | -0,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 411 tys. $ | 67 tys. $ | +513,4% | 264 tys. $ | 266 tys. $ | -0,8% |
| Amortization of Intangible Assets | 13,9 mln $ | 597 tys. $ | +2220,8% | 2,25 mln $ | 4,7 mln $ | -52,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 400 tys. | 700 tys. | -42,9% | 700 tys. | 1 mln | -30,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 50,3 mln $ | 35,8 mln $ | +40,6% | 116 mln $ | 53 mln $ | +118,2% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 3,5 mln $ | 13,9 mln $ | -74,9% |
| Assets | 2,61 mld $ | 844 mln $ | +209,1% | 883 mln $ | 844 mln $ | +4,6% |
| Assets, Current | 498 mln $ | 342 mln $ | +45,4% | 364 mln $ | 365 mln $ | -0,3% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | 24,8 mln $ | -23,4 mln $ | +205,8% | – | – | – |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | 310 mln $ | 191 mln $ | +62,4% | – | – | – |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 25,9 mln $ | 0 $ | – | 0 $2024-12-28 | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 2,58 mln $ | 1,37 mln $ | +89,2% | 6,77 mln $ | 2,13 mln $ | +217,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 128 mln $ | 118 mln $ | +8,8% | 134 mln $ | 136 mln $ | -1,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 128 mln $ | 118 mln $ | +8,8% | 134 mln $ | 136 mln $ | -1,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -45 mln $ | 10,8 mln $ | -518,7% | -2,41 mln $ | 7,97 mln $ | -130,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 142 mln | 137 mln | +3,9% | 137 mln | 138 mln | -0,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 142 mln | 137 mln | +3,9% | 137 mln | 138 mln | -0,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,42 mln $ | 1,37 mln $ | +3,9% | 1,37 mln $ | 1,38 mln $ | -0,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 11,3 mln $ | 2,28 mln $ | +398,0% | 3,78 mln $ | 60,2 mln $ | -93,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 21,2 mln $ | 7,38 mln $ | +186,9% | 7,67 mln $ | 17,9 mln $ | -57,1% |
| Contract with Customer, Asset, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | 11,6 mln $2018-12-29 | – | – |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | 9,71 mln $ | 4,33 mln $ | +124,4% | 36,1 mln $ | 7,72 mln $ | +366,9% |
| Contract with Customer, Liability | 37,1 mln $ | 6,01 mln $ | +517,1% | 4,01 mln $ | 11,2 mln $ | -64,2% |
| Contract with Customer, Liability, Change in Timeframe, Performance Obligation Satisfied, Revenue Recognized | 0 $2025-09-27 | – | – | 6,95 mln $ | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Measure of Progress | -1,41 mln $2025-09-27 | – | – | 6,95 mln $2024-12-28 | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 35 mln $ | 6,01 mln $ | +483,0% | 4,01 mln $ | 11,2 mln $ | -64,2% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 2,05 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 94,9 mln $ | 42,8 mln $ | +121,7% | 166 mln $ | 169 mln $ | -1,6% |
| Cost of Revenue | 94,9 mln $ | 42,8 mln $ | +121,7% | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,32 mln $ | -15,9 mln $ | +114,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,8 mln $ | 2,57 mln $ | +8,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,11 mln $ | -12,8 mln $ | +139,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -10 tys. $ | 460 tys. $ | -102,2% |
| Debt Instrument, Interest Rate, Stated Percentage | 5,8% | – | – | – | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 5,92 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,91 mln $ | -7,53 mln $ | +165,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 275 tys. $ | -4,54 mln $ | +106,1% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 4,76 mln $ | 69 mln $ | -93,1% | 62,7 mln $ | 67 mln $ | -6,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -2,94 mln $2026-07-04 | 314 tys. $ | -1036,3% | 5,19 mln $ | -12,1 mln $ | +143,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 156 mln $2026-01-03 | 152 mln $ | +2,6% | 156 mln $ | 152 mln $ | +2,6% |
| Deferred Tax Assets, Net | 59,4 mln $2026-01-03 | 64,6 mln $ | -8,1% | 59,4 mln $ | 64,6 mln $ | -8,1% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,2 mln $ | – | – | 70 mln $ | 69,7 mln $ | +0,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 12,3 mln $2026-01-03 | 13,3 mln $ | -7,8% | 12,3 mln $ | 13,3 mln $ | -7,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 3,47 mln $2026-01-03 | 5,48 mln $ | -36,8% | 3,47 mln $ | 5,48 mln $ | -36,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 104 mln $2026-01-03 | 101 mln $ | +3,4% | 104 mln $ | 101 mln $ | +3,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 3,11 mln $2026-01-03 | 2,24 mln $ | +38,8% | 3,11 mln $ | 2,24 mln $ | +38,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 25,1 mln $2026-01-03 | 26,6 mln $ | -5,6% | 25,1 mln $ | 26,6 mln $ | -5,6% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 86,3 mln $2026-01-03 | 82,7 mln $ | +4,3% | 86,3 mln $ | 82,7 mln $ | +4,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 10,6 mln $2026-01-03 | 5,03 mln $ | +111,3% | 10,6 mln $ | 5,03 mln $ | +111,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-10-03, 10-Q 2026-07-04, 10-Q 2026-04-04, 10-K 2026-01-03, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-K 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28
Dane na 2026-11-04