Finanse Lennar Corporation (LEN)
NYSE · Consumer Cyclical · Residential Construction · Pracownicy: 12 532 · CEO: Stuart A. Miller
- Cena
- 86,94 $ +1,73%
- Kapitalizacja
- 20,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 23,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-02
- Następny raport
- 2026-12-15 Prognoza EPS: 1,47 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 20,7 mld $ EV 23,8 mld $
- Przychody
- 32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -8% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 4,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 16,4× Prognozowany 18,0× (FY2026)
- P/S
- 0,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 11,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 908 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,31 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 31,5 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-12-15 Prognoza przychodów: 8,73 mld $
- Dywidenda
- 2,00 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-16): przychody poniżej o 3,8%, EPS poniżej o 3,9%Przychody 8 mld $ wobec oczekiwanych 8,32 mld $ (-3,8%); EPS 1,23 $ wobec 1,28 $ (-3,9%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r -8,7%Przychody za Q3 '26: 8,05 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -7,7%.
- Marża operacyjna 5,3% (TTM), zmiana r/r: -4,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -50,8%, przychody: wzrost -8,0%.
- Capex: 0,4% przychodów (rok temu 0,4%)Zainwestowano 134 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-7,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 908 mln $ = 69,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,49 mld $ = 163,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 993 mln $ (rok temu 2,34 mld $), dywidendy: 493 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 143 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 7,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 238 mln, rok wcześniej: 256 mln.
- Dług netto: 3,15 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,15 mld $, dług z leasingiem: 4,3 mld $; rok temu dług netto: 3,94 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-08-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,05 mld $ | 8,81 mld $ | -8,7% |
| Marża brutto | 16,6% | 10,1% | +6,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 460 mln $ | 721 mln $ | -36,2% |
| Marża operacyjna | 5,7% | 8,2% | -2,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 284 mln $ | 591 mln $ | -52,0% |
| Rozwodniony EPS | 1,19 $ | 2,29 $ | -48,0% |
| Przepływy operacyjne | -104 mln $ | -159 mln $ | +34,2% |
| Capex | 0 $ | 32,2 mln $ | -100,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -104 mln $ | -191 mln $ | +45,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 29,3 mln $ | 25,5 mln $ | +14,7% |
Raport vs konsensus
2026-09-16| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8 mld $ | 8,32 mld $ | -3,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,23 $ | 1,28 $ | -3,9% |
Z raportu z 2026-09-16 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lennar Homebuilding East, Central, West, Houston, and Other | 7,76 mld $ | -6,0% | 96,1% | 38,4 mld $ | – | |
| Lennar Financial Services | 226 mln $ | -28,0% | 2,8% | 1,29 mld $ | – | |
| Lennar Multifamily | 40,9 mln $ | -82,9% | 0,5% | 642 mln $ | – | |
| Lennar - Other | 48,4 mln $ | +6,5% | 0,6% | 246 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Homebuilding West | 2,59 mld $ | -12,5% | 40,6% | 13,7 mld $ | – | |
| Homebuilding Central | 1,95 mld $ | -6,2% | 30,5% | 9,08 mld $ | – | |
| Homebuilding East | 1,83 mld $ | +7,6% | 28,8% | 8,69 mld $ | – | |
| Homebuilding Other Regions | 3,46 mln $ | -43,8% | 0,1% | 26,5 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lennar Homebuilding East Central West Houstonand Other | 7,76 mld $ | -6,0% | – | – | – | 9,2% | – |
| Homebuilding West | 2,59 mld $ | -12,5% | – | – | – | 9,1% | – |
| Homebuilding Central | 1,95 mld $ | -3,7% | – | – | – | 9,4% | – |
| Homebuilding East | 1,83 mld $ | +4,4% | – | – | – | 10,3% | – |
| Lennar Financial Services | 226 mln $ | -28,0% | – | – | – | 56,6% | – |
| Lennar Multifamily | 38,5 mln $ | -83,2% | – | – | – | -7,2% | – |
| Lennar Other | 22 mln $ | +58,0% | – | – | – | 448,2% | – |
| Homebuilding Other Regions | 3,46 mln $ | -43,8% | – | – | – | -191,2% | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | – | – | – | – | – |
| Operating Segments And Corporate Non Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Homebuilding Texas | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,04 mld $
- Capex
- -134 mln $
- Skup akcji
- -993 mln $
- Dywidendy
- -493 mln $
- Przejęcia
- -57,6 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 355 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 143 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 908 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 163,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 16,4× | 10,2× | 5,6× – 16,3× |
| EV / EBITDA | 11,9× | 7,6× | 4,4× – 12,2× |
| EV / przychody | 0,7× | 1,1× | 0,8× – 1,3× |
| Cena / FCF | 22,8× | 248,1× | 7,1× – 1191,0× |
| Cena / wartość księgowa | 1,0× | 1,4× | 1,1× – 1,7× |
| Rentowność FCF | 4,4% | 7,8% | 0,1% – 14,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,0% | 11,3% | 6,6% – 15,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 6,0% | 15,8% | 9,5% – 21,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 77,38 $ (-11,0%)
zakres 63,00 $ – 108,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 31,5 mld $ | -8,0% | 4,82 $ | -39,6% | 18,0× | 10 |
| FY2027 | 31,9 mld $ | +1,3% | 5,11 $ | +5,8% | 17,0× | 12 |
| FY2028 | 33,7 mld $ | +5,6% | 6,40 $ | +25,4% | 13,6× | 10 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (164), które Lennar Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 1,47 mld $2025-11-30 | 1,65 mld $ | -11,0% | 1,47 mld $ | 1,65 mld $ | -11,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 315 mln $2025-11-30 | 291 mln $ | +8,2% | 315 mln $ | 291 mln $ | +8,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 5,76 mln $ | 6,02 mln $ | -4,4% | 6,01 mln $ | 7,53 mln $ | -20,2% |
| Additional Paid in Capital | 6,05 mld $ | 5,88 mld $ | +2,8% | 5,91 mld $ | 5,73 mld $ | +3,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 211 mln $ | 191 mln $ | +10,4% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 1,18 mln $ | 109 tys. $ | +979,8% | 88 tys. $ | 148 tys. $ | -40,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 02025-08-31 | 0 | – | 02015-11-30 | 0 | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Restricted Stock Unit, Increase for Cost Recognition | 29,3 mln $ | 25,5 mln $ | +14,7% | – | – | – |
| Assets | 33,7 mld $2026-05-31 | 34,4 mld $ | -2,0% | 34,4 mld $ | 41,3 mld $ | -16,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,76 mld $2025-11-30 | 4,91 mld $ | -23,5% | 3,76 mld $ | 4,91 mld $ | -23,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,5 mld $ | 1,76 mld $ | -14,7% | 3,83 mld $ | 4,99 mld $ | -23,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -675 mln $ | 278 mln $ | -342,8% | -1,16 mld $ | -1,58 mld $ | +26,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 3,36 mln $2026-05-31 | 4,37 mln $ | -23,2% | 30,1 mln $ | 35,1 mln $ | -14,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 284 mln $ | 591 mln $ | -52,0% | 2,08 mld $ | 3,94 mld $ | -47,2% |
| Costs and Expenses | 7,59 mld $ | 8,11 mld $ | -6,5% | 31,5 mld $ | 30,7 mld $ | +2,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 474 mln $ | 864 mln $ | -45,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 628 mln $ | 1,16 mld $ | -45,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 154 mln $ | 293 mln $ | -47,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 39,1 mln $2025-11-30 | 40,6 mln $ | -3,7% | 39,1 mln $ | 40,6 mln $ | -3,7% |
| Debt Securities, Held-to-maturity | 133 mln $2025-11-30 | 136 mln $ | -2,0% | 133 mln $ | 136 mln $ | -2,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 61,9 mln $ | 48,1 mln $ | +28,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 77,3 mln $ | 60,4 mln $ | +27,9% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 64,1 mln $ | 39 mln $ | +64,7% | 77,3 mln $ | 60,4 mln $ | +27,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 15,4 mln $ | 12,3 mln $ | +24,8% |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | 47,5 mln $2025-11-30 | 62,4 mln $ | -23,9% | 47,5 mln $ | 62,4 mln $ | -23,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 586 mln $2025-11-30 | 661 mln $ | -11,3% | 586 mln $ | 661 mln $ | -11,3% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 26,2 mln $2025-11-30 | 23 mln $ | +14,1% | 26,2 mln $ | 23 mln $ | +14,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 135 mln $2025-11-30 | 272 mln $ | -50,5% | 135 mln $ | 272 mln $ | -50,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 584 mln $2025-11-30 | 658 mln $ | -11,3% | 584 mln $ | 658 mln $ | -11,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 38,2 mln $2025-11-30 | 43,9 mln $ | -12,9% | 38,2 mln $ | 43,9 mln $ | -12,9% |
| Deferred Tax Assets, Other | 23,3 mln $2025-11-30 | 39 mln $ | -40,2% | 23,3 mln $ | 39 mln $ | -40,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 35,7 mln $2025-11-30 | 49,7 mln $ | -28,0% | 35,7 mln $ | 49,7 mln $ | -28,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 189 mln $2025-11-30 | 199 mln $ | -4,9% | 189 mln $ | 199 mln $ | -4,9% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 2,55 mln $2025-11-30 | 2,59 mln $ | -1,8% | 2,55 mln $ | 2,59 mln $ | -1,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense | 175 mln $2025-11-30 | 171 mln $ | +2,8% | 175 mln $ | 171 mln $ | +2,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 449 mln $2025-11-30 | 386 mln $ | +16,3% | 449 mln $ | 386 mln $ | +16,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 30,1 mln $2025-11-30 | 28,9 mln $ | +4,4% | 30,1 mln $ | 28,9 mln $ | +4,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Tax Deferred Income | 210 mln $2025-11-30 | 181 mln $ | +15,7% | 210 mln $ | 181 mln $ | +15,7% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 78,5 mln $ | 69,7 mln $ | +12,6% |
| Depreciation, Amortization and Accretion, Net | 35,9 mln $ | 34,2 mln $ | +5,1% | 134 mln $ | 116 mln $ | +16,3% |
| Disposal Group, Not Discontinued Operation, Gain (Loss) on Disposal | – | – | – | -156 mln $ | 0 $ | – |
| Dividends, Common Stock, Cash | 119 mln $ | 129 mln $ | -7,5% | – | – | – |
| Earnings Per Share, Basic | 1,19 $ | 2,29 $ | -48,0% | 7,98 $ | 14,31 $ | -44,2% |
| Earnings Per Share, Diluted | 1,19 $ | 2,29 $ | -48,0% | 14,31 $2024-11-30 | 13,73 $ | +4,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | 0,1% | -0,2% | +141,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | 26,4% | 24,4% | +8,2% | 25,4% | 23,6% | +7,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Percent | – | – | – | 4,9% | 4,7% | +4,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Percent | – | – | – | 1,9% | 1,9% | +1,1% |
| Equity Method Investment, Other than Temporary Impairment | 0 $2025-08-31 | – | – | 65 mln $2023-11-30 | – | – |
| Equity Method Investment, Realized Gain (Loss) on Disposal | 0 $ | 645 tys. $ | -100,0% | 165 mln $2018-11-30 | 0 $ | – |
| Equity Method Investment, Underlying Equity in Net Assets | 1,79 mld $2025-11-30 | 1,64 mld $ | +9,4% | 1,79 mld $ | 1,64 mld $ | +9,4% |
| Equity Method Investments | 2,42 mld $2025-11-30 | 2,23 mld $ | +8,7% | 2,42 mld $ | 2,23 mld $ | +8,7% |
| Equity Securities without Readily Determinable Fair Value, Amount | 72,7 mln $ | 118 mln $ | -38,5% | 114 mln $ | 143 mln $ | -20,0% |
| Equity Securities, FV-NI | 347 mln $2025-11-30 | 348 mln $ | -0,3% | 347 mln $ | 348 mln $ | -0,3% |
| Escrow Deposit | 575 mln $ | 674 mln $ | -14,6% | 151 mln $ | 266 mln $ | -43,3% |
| Financing Receivable, Held-for-Sale, Not Part of Disposal Group, after Valuation Allowance | 2,21 mld $2025-11-30 | 2,25 mld $ | -1,7% | 2,21 mld $ | 2,25 mld $ | -1,7% |
| Gain (Loss) on Disposition of Property Plant Equipment | -5,11 mln $ | -511 tys. $ | -900,2% | 77,7 mln $ | 38,8 mln $ | +100,2% |
| Gain (Loss) on Extinguishment of Debt | – | – | – | 0 $ | 825 tys. $ | -100,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-31, 10-Q 2026-05-31, 10-Q 2026-02-28, 10-K 2025-11-30, 10-Q 2025-08-31, 10-Q 2025-05-31, 10-Q 2025-02-28, 10-K 2024-11-30, 10-Q 2024-08-31
Dane na 2026-11-02