Finanse Largan Precision Co., Ltd. (LARGAN)
TAI · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 7800 · CEO: En-Ping Lin
- Cena
- 5490,00 TWD +1,10%
- Kapitalizacja
- 718 mld TWD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 600 mld TWD
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-01-14 Prognoza EPS: 41,49 TWD
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 718 mld TWD EV 600 mld TWD
- Przychody
- 62,1 mld TWD Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +1% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 37,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 31,9× Prognozowany 33,0× (FY2026)
- P/S
- 11,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 20,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 23 mld TWD Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 61,9 mld TWD Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-14 Prognoza przychodów: 16,6 mld TWD
- Dywidenda
- 69,50 TWD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS poniżej o 0,9%Przychody 15,7 mld TWD wobec oczekiwanych 15,7 mld TWD (0,0%); EPS 39,63 TWD wobec 40,00 TWD (-0,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -11,5%Przychody za Q3 '26: 15,7 mld TWD, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 2,9%.
- Marża operacyjna 35,5% (TTM), zmiana r/r: -5,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -13,8%, przychody: wzrost -0,1%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 20,5%Zysk przed opodatkowaniem 27,7 mld TWD, zysk operacyjny 22 mld TWD (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,3%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 133 mln, rok wcześniej: 135 mln.
- Gotówka netto: 135 mld TWDGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 135 mld TWD, dług z leasingiem: 167 mln TWD; rok temu gotówka netto: 123 mld TWD.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 15,7 mld TWD | 17,7 mld TWD | -11,5% |
| Marża brutto | 42,2% | 46,2% | -4,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 4,73 mld TWD | 6,26 mld TWD | -24,4% |
| Marża operacyjna | 30,3% | 35,4% | -5,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 5,26 mld TWD | 7,08 mld TWD | -25,7% |
| Rozwodniony EPS | 39,63 TWD | 52,61 TWD | -24,7% |
| Przepływy operacyjne | – | 1,91 mld TWD | – |
| Capex | – | 3,38 mld TWD | – |
| Wolne przepływy pieniężne | – | -1,47 mld TWD | – |
| R&D | 0 TWD | 1,54 mld TWD | -100,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | – | 0 TWD | – |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 15,7 mld TWD | 15,7 mld TWD | 0,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 39,63 TWD | 40,00 TWD | -0,9% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 31,9× | 16,1× | 12,0× – 21,4× |
| EV / EBITDA | 20,2× | 7,4× | 4,9× – 10,0× |
| EV / przychody | 9,7× | 4,4× | 3,4× – 5,6× |
| Cena / FCF | 33,7× | 21,6× | 7,6× – 39,3× |
| Cena / wartość księgowa | 3,8× | 2,0× | 1,8× – 2,3× |
| Rentowność FCF | 3,0% | 6,1% | 2,5% – 13,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,4% | 11,4% | 8,7% – 14,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 12,3% | 12,8% | 10,8% – 14,6% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 61,9 mld TWD | +1,2% | 166,37 TWD | +4,4% | 33,0× | 17 |
| FY2027 | 71,2 mld TWD | +15,1% | 188,25 TWD | +13,1% | 29,2× | 16 |
| FY2028 | 99,3 mld TWD | +39,5% | 259,75 TWD | +38,0% | 21,1× | 9 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02