Finanse Kimberly-Clark Corporation (KMB)
NASDAQ · Consumer Defensive · Household & Personal Products · Pracownicy: 36 000 · CEO: Michael D. Hsu
- Cena
- 107,94 $ -1,89%
- Kapitalizacja
- 35,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 41,5 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 1,65 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 35,9 mld $ EV 41,5 mld $
- Przychody
- 16,6 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -4% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 11,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,4× Prognozowany 14,6× (FY2026)
- P/S
- 2,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,56 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,96 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 16,6 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 4,13 mld $
- Dywidenda
- 5,10 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody poniżej o 0,8%, EPS poniżej o 10,4%Przychody 4,19 mld $ wobec oczekiwanych 4,22 mld $ (-0,8%); EPS 1,80 $ wobec 2,01 $ (-10,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 0,6%Przychody za Q2 '26: 4,19 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -8,3%.
- Marża operacyjna 12,4% (TTM), zmiana r/r: -3,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -30,1%, przychody: wzrost -8,4%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 10,2%Zysk przed opodatkowaniem 2,29 mld $, zysk operacyjny 2,05 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,7% przychodów (rok temu 4,3%)Zainwestowano 772 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+0,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 2,56 mld $ = 131,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,7 mld $ = 66,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 21 mln $ (rok temu 964 mln $), dywidendy: 1,68 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 131 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 333 mln, rok wcześniej: 333 mln.
- Dług netto: 5,56 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 956 mln $, dług z leasingiem: 6,52 mld $; rok temu dług netto: 6,61 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,19 mld $ | 4,16 mld $ | +0,6% |
| Marża brutto | 38,3% | 35,0% | +3,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 448 mln $ | 592 mln $ | -24,3% |
| Marża operacyjna | 10,7% | 14,2% | -3,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 345 mln $ | 509 mln $ | -32,2% |
| Rozwodniony EPS | 1,04 $ | 1,53 $ | -32,0% |
| Przepływy operacyjne | 908 mln $ | 770 mln $ | +17,9% |
| Capex | 352 mln $ | 197 mln $ | +78,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 556 mln $ | 573 mln $ | -3,0% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 41 mln $ | 41 mln $ | 0,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,19 mld $ | 4,22 mld $ | -0,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,80 $ | 2,01 $ | -10,4% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| International Personal Care (IPC) | – | – | – | – | – | |
| Diapers | 1,75 mld $ | -0,9% | 42,1% | 6,82 mld $ | – | |
| Consumer tissue products | 1,02 mld $ | +1,8% | 24,4% | 3,55 mld $ | – | |
| International Family Care & Professional (IFP) | – | – | – | – | – | |
| Away from Home Professional Products | 476 mln $ | +2,4% | 11,4% | 1,62 mld $ | – | |
| Adult care products | 493 mln $ | +0,2% | 11,9% | 1,96 mld $ | – | |
| Feminine care products | 423 mln $ | +2,7% | 10,2% | 1,73 mld $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Personal Care | – | – | – | – | – | – | – |
| Consumer Tissue | – | – | – | – | – | – | – |
| KC Professional | – | – | – | – | – | – | – |
| Corporate And Other | – | – | – | – | – | – | – |
| North America NA | – | – | 725 mln $ | +10,7% | – | – | 2,57 mld $ |
| International Personal Care IPC | – | – | 186 mln $ | +2,2% | – | – | 844 mln $ |
| International Family Care Professional IFP | – | – | – | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -278 mln $ | -13,5% | – | – | -898 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 3,33 mld $
- Capex
- -772 mln $
- Skup akcji
- -21 mln $
- Dywidendy
- -1,68 mld $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 876 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 131 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,56 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 66,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,4× | 21,5× | 16,6× – 26,6× |
| EV / EBITDA | 13,0× | 14,8× | 12,2× – 17,4× |
| EV / przychody | 2,5× | 2,6× | 2,3× – 2,9× |
| Cena / FCF | 14,0× | 21,1× | 14,8× – 28,0× |
| Cena / wartość księgowa | 20,5× | 59,5× | 22,4× – 93,8× |
| Rentowność FCF | 7,1% | 5,0% | 3,6% – 6,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 12,5% | 19,2% | 16,8% – 25,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 122,6% | 267,4% | 134,6% – 353,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 114,20 $ (+5,8%)
zakres 105,00 $ – 120,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 16,6 mld $ | -3,5% | 7,39 $ | +21,7% | 14,6× | 10 |
| FY2027 | 17 mld $ | +2,4% | 7,36 $ | -0,3% | 14,7× | 7 |
| FY2028 | 17,4 mld $ | +2,5% | 7,91 $ | +7,3% | 13,7× | 2 |
| FY2029 | 26,2 mld $ | +50,1% | 8,20 $ | +3,8% | 13,2× | 1 |
| FY2030 | 35,8 mld $ | +36,9% | 8,79 $ | +7,1% | 12,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (326), które Kimberly-Clark Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 3,37 mld $2026-06-30 | 3,25 mld $ | +3,7% | 3,39 mld $ | 3,26 mld $ | +3,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,86 mld $2026-06-30 | 2,01 mld $ | -7,4% | 1,89 mld $ | 1,73 mld $ | +9,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 45 mln $2025-12-31 | 48 mln $ | -6,3% | 45 mln $ | 48 mln $ | -6,3% |
| Accrued Advertising, Current | 459 mln $2025-12-31 | 486 mln $ | -5,6% | 459 mln $ | 486 mln $ | -5,6% |
| Accrued Liabilities, Current | 2,27 mld $2026-06-30 | 2,02 mld $ | +12,4% | 1,89 mld $ | 2,09 mld $ | -9,7% |
| Accrued Salaries, Current | 284 mln $2025-12-31 | 394 mln $ | -27,9% | 284 mln $ | 394 mln $ | -27,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 9,89 mld $2026-06-30 | 9,76 mld $ | +1,4% | 9,73 mld $ | 9,42 mld $ | +3,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3,39 mld $2026-06-30 | -3,51 mld $ | +3,5% | -3,44 mld $ | -3,77 mld $ | +8,6% |
| Additional Paid in Capital | 788 mln $2026-06-30 | 798 mln $ | -1,3% | 849 mln $ | 862 mln $ | -1,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | 426 mln $2026-06-30 | 418 mln $ | +1,9% | 1,71 mld $ | 1,67 mld $ | +2,0% |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,02 mld $ | 1,12 mld $ | -9,1% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 2 mln $ | 7 mln $ | -71,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 2,4 mln2026-06-30 | 1,1 mln | +118,2% | 1,9 mln | 1,2 mln | +58,3% |
| AOCI, Cash Flow Hedge, Cumulative Gain (Loss), after Tax | -61 mln $2025-09-30 | -95 mln $ | +35,8% | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 39 mln $2026-06-30 | 39 mln $ | 0,0% | 135 mln $ | 128 mln $ | +5,5% |
| Asset Impairment Charges | 18 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 18 mln $ | 114 mln $ | -84,2% |
| Assets | 18,6 mld $2026-06-30 | 16,8 mld $ | +10,6% | 17,1 mld $ | 16,5 mld $ | +3,3% |
| Assets, Current | 6,35 mld $2026-06-30 | 5,56 mld $ | +14,3% | 5,31 mld $ | 5,58 mld $ | -4,8% |
| Buildings and Improvements, Gross | 2,38 mld $2026-06-30 | 2,39 mld $ | -0,7% | 2,35 mld $ | 2,31 mld $ | +1,7% |
| Capital Expenditure, Discontinued Operations | 67 mln $2026-06-30 | 21 mln $ | +219,0% | 118 mln $ | 116 mln $ | +1,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 956 mln $2026-06-30 | 634 mln $ | +50,8% | 688 mln $ | 1,01 mld $ | -31,9% |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | 3 mln $2026-06-30 | -8 mln $ | +137,5% | -21 mln $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 956 mln $2026-06-30 | 634 mln $ | +50,8% | 688 mln $ | 1,01 mld $ | -31,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | 407 mln $2026-06-30 | 23 mln $ | +1669,6% | 13 mln $ | 11 mln $ | +18,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 1,36 mld $2026-06-30 | 657 mln $ | +107,5% | 701 mln $ | 1,02 mld $ | -31,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 804 mln $2026-06-30 | 94 mln $ | +755,3% | -320 mln $ | -72 mln $ | -344,4% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 1,28 $2026-06-30 | 1,26 $ | +1,6% | 5,04 $ | 4,88 $ | +3,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 1,25 $2026-06-30 | 1,25 $ | 0,0% | 1,25 $ | 1,25 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,2 mld2026-06-30 | 1,2 mld | 0,0% | 1,2 mld | 1,2 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 379 mln2026-06-30 | 379 mln | 0,0% | 379 mln | 379 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 333 mln2026-06-30 | 332 mln | +0,2% | 332 mln | 332 mln | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 473 mln $2026-06-30 | 473 mln $ | 0,0% | 473 mln $ | 473 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 4 mln $2026-06-30 | 9 mln $ | -55,6% | 28 mln $ | 21 mln $ | +33,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 371 mln $2026-06-30 | 636 mln $ | -41,7% | 2,34 mld $ | 2,36 mld $ | -0,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 375 mln $2026-06-30 | 645 mln $ | -41,9% | 2,37 mld $ | 2,38 mld $ | -0,5% |
| Construction in Progress, Gross | 1,45 mld $2026-06-30 | 824 mln $ | +76,0% | 1,2 mld $ | 780 mln $ | +54,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 2,59 mld $2026-06-30 | 2,71 mld $ | -4,5% | 10,5 mld $ | 10,5 mld $ | +0,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 117 mln $ | 236 mln $ | -50,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 226 mln $ | 195 mln $ | +15,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 385 mln $ | 487 mln $ | -20,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 42 mln $ | 56 mln $ | -25,0% |
| Debt, Current | 43 mln $2026-06-30 | 771 mln $ | -94,4% | 694 mln $ | 564 mln $ | +23,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 241 mln $ | -14 mln $ | +1821,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -28 mln $ | -13 mln $ | -115,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -119 mln $2026-06-30 | -37 mln $ | -221,6% | 241 mln $ | -38 mln $ | +734,2% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 473 mln $2026-06-30 | 243 mln $ | +94,7% | 445 mln $ | 300 mln $ | +48,3% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 mln $ | -18 mln $ | +105,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,62 mld $2025-12-31 | 1,54 mld $ | +4,9% | 1,62 mld $ | 1,54 mld $ | +4,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,16 mld $2025-12-31 | 1,25 mld $ | -6,5% | 1,16 mld $ | 1,25 mld $ | -6,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 423 mln $2025-12-31 | 364 mln $ | +16,2% | 423 mln $ | 364 mln $ | +16,2% |
| Deferred Tax Assets, Other Tax Carryforwards | 712 mln $2025-12-31 | 623 mln $ | +14,3% | 712 mln $ | 623 mln $ | +14,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Postretirement Benefits | 162 mln $2025-12-31 | 169 mln $ | -4,1% | 162 mln $ | 169 mln $ | -4,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 451 mln $2025-12-31 | 295 mln $ | +52,9% | 451 mln $ | 295 mln $ | +52,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill | 69 mln $2025-12-31 | 64 mln $ | +7,8% | 69 mln $ | 64 mln $ | +7,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 1,35 mld $2025-12-31 | 1,34 mld $ | +0,7% | 1,35 mld $ | 1,34 mld $ | +0,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 109 mln $2025-12-31 | 105 mln $ | +3,8% | 109 mln $ | 105 mln $ | +3,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 184 mln $2025-12-31 | 94 mln $ | +95,7% | 184 mln $ | 94 mln $ | +95,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 186 mln $2025-12-31 | 203 mln $ | -8,4% | 186 mln $ | 203 mln $ | -8,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 851 mln $2025-12-31 | 854 mln $ | -0,4% | 851 mln $ | 854 mln $ | -0,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Undistributed Foreign Earnings | 133 mln $2025-12-31 | 113 mln $ | +17,7% | 133 mln $ | 113 mln $ | +17,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02