Finanse The Kraft Heinz Company (KHC)
NYSE · Consumer Defensive · Packaged Foods · Pracownicy: 35 000 · CEO: Steven A. Cahillane
- Cena
- 24,34 $ +1,84%
- Kapitalizacja
- 28,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 45,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 0,42 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 28,9 mld $ EV 45,4 mld $
- Przychody
- 24,9 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -1% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -13,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -8,5× Prognozowany 11,9× (FY2026)
- P/S
- 1,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -23,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,82 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -3,4 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 24,7 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 6,09 mld $
- Dywidenda
- 1,60 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 1,4%, EPS powyżej o 3,5%Przychody 6,26 mld $ wobec oczekiwanych 6,18 mld $ (+1,4%); EPS 0,56 $ wobec 0,54 $ (+3,5%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r -1,4%Przychody za Q2 '26: 6,26 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -1,7%.
- Marża operacyjna -12,8% (TTM), zmiana r/r: +14,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 54,1%, przychody: wzrost -1,6%.
- Capex: 3,2% przychodów (rok temu 3,6%)Zainwestowano 805 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-11,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,82 mld $.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,49 mld $ = 39,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: -407 mln $ (rok temu 886 mln $), dywidendy: 1,9 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 95 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 1,19 mld, rok wcześniej: 1,19 mld.
- Dług netto: 16,3 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,68 mld $, dług z leasingiem: 19 mld $; rok temu dług netto: 18,6 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-27. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 6,26 mld $ | 6,35 mld $ | -1,4% |
| Marża brutto | 32,4% | 34,4% | -2,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -6,43 mld $ | -7,97 mld $ | +19,4% |
| Marża operacyjna | -102,7% | -125,5% | +22,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -5,46 mld $ | -7,82 mld $ | +30,2% |
| Rozwodniony EPS | -4,60 $ | -6,60 $ | +30,3% |
| Przepływy operacyjne | 1,08 mld $ | 1,21 mld $ | -10,5% |
| Capex | 189 mln $ | 187 mln $ | +1,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 893 mln $ | 1,02 mld $ | -12,6% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 31 mln $ | 26 mln $ | +19,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 6,26 mld $ | 6,18 mld $ | +1,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,56 $ | 0,54 $ | +3,5% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Taste Elevation | – | – | – | – | – | |
| Condiments, Sauces, and Spreads | 2,9 mld $ | – | 46,3% | – | – | |
| Easy Ready Meals | – | – | – | – | – | |
| Cheese and dairy | – | – | – | – | – | |
| Ambient Meals and Sides | 679 mln $ | – | 10,8% | – | – | |
| Hydration | – | – | – | – | – | |
| Meats | 481 mln $ | -8,9% | 7,7% | 1,86 mld $ | -8,8% | |
| Refreshment Beverages | 584 mln $ | – | 9,3% | – | – | |
| Substantial Snacking | – | – | – | – | – | |
| Frozen Meals and Sides | 363 mln $ | – | 5,8% | – | – | |
| Cheese | 396 mln $ | – | 6,3% | – | – | |
| Desserts, toppings and baking | – | – | – | – | – | |
| Refrigerated Snacks | 298 mln $ | – | 4,8% | – | – | |
| Other products | – | – | – | – | – | |
| Desserts | 281 mln $ | – | 4,5% | – | – | |
| Coffee | 225 mln $ | +8,7% | 3,6% | 897 mln $ | +6,9% | |
| Other Category | 58 mln $ | – | 0,9% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America Segment | 4,63 mld $ | -2,8% | 73,9% | – | – | |
| International Developed Markets Segment | 865 mln $ | -3,6% | 13,8% | – | – | |
| Emerging Markets | 771 mln $ | +10,5% | 12,3% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 4,62 mld $
- Capex
- -805 mln $
- Skup akcji
- 407 mln $
- Dywidendy
- -1,9 mld $
- Przejęcia
- 146 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,83 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 95 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,82 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 39,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -8,5× | 23,2× 4 z 5 lat | 13,5× – 42,5× |
| EV / EBITDA | -23,5× | 14,9× 4 z 5 lat | 11,6× – 20,5× |
| EV / przychody | 1,8× | 2,3× | 1,9× – 2,6× |
| Cena / FCF | 7,6× | 15,3× | 7,8× – 32,1× |
| Cena / wartość księgowa | 0,8× | 0,9× | 0,7× – 1,0× |
| Rentowność FCF | 13,2% | 8,3% | 3,1% – 12,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -4,5% | 1,2% | -6,2% – 4,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | -8,4% | 0,8% | -14,0% – 5,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 24,38 $ (+0,2%)
zakres 21,00 $ – 32,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 24,7 mld $ | -1,1% | 2,05 $ | +141,5% | 11,9× | 11 |
| FY2027 | 24,7 mld $ | +0,1% | 2,06 $ | +0,5% | 11,8× | 11 |
| FY2028 | 25 mld $ | +1,3% | 2,13 $ | +3,6% | 11,4× | 3 |
| FY2029 | 25,1 mld $ | +0,3% | 2,19 $ | +2,8% | 11,1× | 1 |
| FY2030 | 25,2 mld $ | +0,5% | 2,24 $ | +2,2% | 10,9× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (341), które The Kraft Heinz Company oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Trade | 868 mln $ | 752 mln $ | +15,4% | 755 mln $ | 745 mln $ | +1,3% |
| Accounts Payable, Trade, Current | 4,48 mld $ | 4,34 mld $ | +3,2% | 4,31 mld $ | 4,19 mld $ | +2,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 2,29 mld $ | 2,34 mld $ | -2,5% | 2,25 mld $ | 2,15 mld $ | +5,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 34 mln $ | 26 mln $ | +30,8% | 34 mln $ | 26 mln $ | +30,8% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 990 mln $ | 749 mln $ | +32,2% | 801 mln $ | 697 mln $ | +14,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -2,46 mld $ | -2,32 mld $ | -6,0% | -2,37 mld $ | -2,92 mld $ | +18,7% |
| Additional Paid in Capital | 50,4 mld $ | 52,2 mld $ | -3,5% | 51,3 mld $ | 52,1 mld $ | -1,6% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | 477 mln $ | – | – | – | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,07 mld $ | 1,03 mld $ | +4,1% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | – | – | – | 15 mln $ | 16 mln $ | -6,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 12 mln $ | 12 mln $ | 0,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 62 mln $ | 62 mln $ | 0,0% | 246 mln $ | 252 mln $ | -2,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 17 mln | 14 mln | +21,4% | 14 mln | 6 mln | +133,3% |
| Asset Impairment Charges | 7,35 mld $ | 9,27 mld $ | -20,7% | 9,31 mld $ | 3,67 mld $ | +153,6% |
| Assets | 73,1 mld $ | 81,6 mld $ | -10,4% | 81,8 mld $ | 88,3 mld $ | -7,4% |
| Assets, Current | 9,25 mld $ | 9,24 mld $ | +0,1% | 10,1 mld $ | 7,66 mld $ | +32,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,42 mld $ | 1,57 mld $ | +54,4% | 2,62 mld $ | 1,33 mld $ | +96,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,69 mld $ | 1,71 mld $ | +57,1% | 2,94 mld $ | 1,49 mld $ | +98,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -927 mln $ | -551 mln $ | -68,2% | 1,46 mld $ | 82 mln $ | +1678,0% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,40 $ | 0,40 $ | 0,0% | 1,60 $ | 1,60 $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 5 mld | 5 mld | 0,0% | 5 mld | 5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,26 mld | 1,26 mld | +0,2% | 1,26 mld | 1,25 mld | +0,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 1,19 mld | 1,18 mld | +0,2% | 1,18 mld | 1,2 mld | -0,9% |
| Common Stock, Value, Issued | 12 mln $ | 12 mln $ | 0,0% | 12 mln $ | 12 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -5 mln $ | -11 mln $ | +54,5% | -13 mln $ | -25 mln $ | +48,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -5,47 mld $ | -7,45 mld $ | +26,6% | -5,3 mld $ | 2,43 mld $ | -317,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -5,48 mld $ | -7,46 mld $ | +26,6% | -5,31 mld $ | 2,41 mld $ | -320,7% |
| Construction in Progress, Gross | 625 mln $ | 625 mln $ | 0,0% | 625 mln $ | 625 mln $ | 0,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 4,23 mld $ | 4,17 mld $ | +1,6% | 16,6 mld $ | 16,9 mld $ | -1,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 459 mln $ | 627 mln $ | -26,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 364 mln $ | 284 mln $ | +28,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 898 mln $ | 967 mln $ | -7,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 75 mln $ | 56 mln $ | +33,9% |
| Debt Instrument, Interest Rate, Stated Percentage | – | – | – | 3,5%2024-03-01 | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | -194 mln $2025-12-27 | -217 mln $ | +10,6% | -194 mln $ | -217 mln $ | +10,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 366 mln $ | 1,01 mld $ | -63,8% | 1,28 mld $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $ | 1 mln $ | -100,0% | 0 $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 366 mln $ | 1,01 mld $ | -63,8% | 1,28 mld $ | – | – |
| Debt Securities, Held-to-Maturity, Accrued Interest, before Allowance for Credit Loss | 2 mln $ | 11 mln $ | -81,8% | 4 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -502 mln $ | -417 mln $ | -20,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 92 mln $ | -2,36 mld $ | +103,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -1,2 mld $ | -646 mln $ | -85,1% | -495 mln $ | -2,86 mld $ | +82,7% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 7,85 mld $ | 9,1 mld $ | -13,8% | 9,02 mld $ | 9,68 mld $ | -6,8% |
| Deferred Income, Noncurrent | 1,29 mld $ | 1,35 mld $ | -4,2% | 1,32 mld $ | 1,37 mld $ | -3,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -85 mln $ | -79 mln $ | -7,6% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 317 mln $2025-12-27 | 277 mln $ | +14,4% | 317 mln $ | 277 mln $ | +14,4% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 3,17 mld $2025-12-27 | 2,96 mld $ | +7,2% | 3,17 mld $ | 2,96 mld $ | +7,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 4,46 mld $2025-12-27 | 4,12 mld $ | +8,3% | 4,46 mld $ | 4,12 mld $ | +8,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 274 mln $2025-12-27 | 243 mln $ | +12,8% | 274 mln $ | 243 mln $ | +12,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Not Subject to Expiration | 904 mln $2025-12-27 | 774 mln $ | +16,8% | 904 mln $ | 774 mln $ | +16,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 26 mln $2025-12-27 | 21 mln $ | +23,8% | 26 mln $ | 21 mln $ | +23,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Subject to Expiration | 52 mln $2025-12-27 | 62 mln $ | -16,1% | 52 mln $ | 62 mln $ | -16,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 545 mln $2025-12-27 | 441 mln $ | +23,6% | 545 mln $ | 441 mln $ | +23,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 25 mln $2025-12-27 | 39 mln $ | -35,9% | 25 mln $ | 39 mln $ | -35,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 14 mln $2025-12-27 | 22 mln $ | -36,4% | 14 mln $ | 22 mln $ | -36,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 317 mln $2025-12-27 | 328 mln $ | -3,4% | 317 mln $ | 328 mln $ | -3,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 932 mln $2025-12-27 | 851 mln $ | +9,5% | 932 mln $ | 851 mln $ | +9,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 9,91 mld $2025-12-27 | 10,5 mld $ | -5,5% | 9,91 mld $ | 10,5 mld $ | -5,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-27, 10-Q 2026-03-28, 10-K 2025-12-27, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-K 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28, 10-Q 2024-06-29
Dane na 2026-11-02