Finanse Ingenic Semiconductor Co., Ltd. (JUNZHENG)
SHZ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 1243 · CEO: Qiang Liu
- Cena
- 113,00 CNY +3,09%
- Kapitalizacja
- 54,7 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 47,5 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-01 Prognoza EPS: 1,52 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 54,7 mld CNY EV 47,5 mld CNY
- Przychody
- 8,4 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +101% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 32,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 20,1× Prognozowany 17,9× (FY2026)
- P/S
- 6,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 15,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,75 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 2,74 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 9,5 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-01 Prognoza przychodów: 2,5 mld CNY
- Dywidenda
- 0,15 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-27): przychody powyżej o 24,6%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 3,12 mld CNY wobec oczekiwanych 2,5 mld CNY (+24,6%); EPS 1,52 CNY wobec 1,52 CNY (0,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 164,8%Przychody za Q3 '26: 3,14 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 46,4%.
- Marża operacyjna 33,8% (TTM), zmiana r/r: +25,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 697,2%, przychody: wzrost 88,8%.
- Capex: 3,3% przychodów (rok temu 1,8%)Zainwestowano 278 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (+239,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,75 mld CNY = 63,9% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 72,5 mln CNY = 4,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 72,5 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 492 mln, rok wcześniej: 483 mln.
- Gotówka netto: 8,64 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 8,65 mld CNY, dług z leasingiem: 13,5 mln CNY; rok temu gotówka netto: 5 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,14 mld CNY | 1,19 mld CNY | +164,8% |
| Marża brutto | 65,9% | 31,6% | +34,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,55 mld CNY | 57,3 mln CNY | +2611,9% |
| Marża operacyjna | 49,4% | 4,8% | +44,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,42 mld CNY | 52,6 mln CNY | +2595,5% |
| Rozwodniony EPS | 2,88 CNY | 0,11 CNY | +2518,2% |
| Przepływy operacyjne | 945 mln CNY | 86,5 mln CNY | +993,3% |
| Capex | 158 mln CNY | 17,4 mln CNY | +808,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 788 mln CNY | 69,1 mln CNY | +1039,8% |
| R&D | 244 mln CNY | 0 CNY | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,12 mld CNY | 2,5 mld CNY | +24,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,52 CNY | 1,52 CNY | 0,0% |
Z raportu z 2026-10-27 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 2,03 mld CNY
- Capex
- -278 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -72,5 mln CNY
- Przejęcia
- 39,9 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 0 CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,75 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 4,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 20,1× | 78,9× | 43,0× – 135,9× |
| EV / EBITDA | 15,6× | 53,7× | 32,1× – 78,3× |
| EV / przychody | 5,7× | 8,0× | 5,6× – 11,4× |
| Cena / FCF | 31,2× | 91,0× 4 z 5 lat | 68,6× – 131,2× |
| Cena / wartość księgowa | 3,2× | 3,7× | 2,6× – 6,1× |
| Rentowność FCF | 3,2% | 0,8% | -0,6% – 1,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 14,8% | 4,9% | 1,7% – 8,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 19,5% | 5,3% | 3,0% – 9,0% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 9,5 mld CNY | +100,6% | 6,30 CNY | +708,2% | 17,9× | 1 |
| FY2027 | 13,2 mld CNY | +39,2% | 8,59 CNY | +36,3% | 13,1× | 2 |
| FY2028 | 17,9 mld CNY | +35,3% | 13,09 CNY | +52,3% | 8,6× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02