Finanse Jersey Mike's Subs Inc. (JMKE)
NYSE · Consumer Cyclical · Restaurants · Pracownicy: 899 · CEO: Charles Robert Morrison
- Cena
- 19,84 $ -3,97%
- Kapitalizacja
- 4,63 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,13 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-01-27 Prognoza EPS: 0,15 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 4,63 mld $ EV 6,13 mld $
- Przychody
- 808 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -3,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3542,9× Prognozowany 31,0× (FY2026)
- P/S
- 5,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 44,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 165 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -24 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 796 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-27 Prognoza przychodów: 192 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 34,8%Przychody 209 mln $ wobec oczekiwanych 208 mln $ (+0,3%); EPS 0,21 $ wobec 0,16 $ (+34,8%).
- Capex: 1,1% przychodówZainwestowano 9 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (– r/r). Wolne przepływy pieniężne: 165 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 79 mln $ = 47,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu –), dywidendy: 79 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 44 mln $ (TTM).
- Dług netto: 1,5 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 295 mln $, dług z leasingiem: 1,8 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-27. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 209 mln $ | – | – |
| Marża brutto | 96,7% | – | – |
| Zysk operacyjny | 43 mln $ | – | – |
| Marża operacyjna | 20,6% | – | – |
| Zysk netto | -11 mln $ | – | – |
| Rozwodniony EPS | -0,05 $ | – | – |
| Przepływy operacyjne | 72 mln $ | – | – |
| Capex | 3 mln $ | – | – |
| Wolne przepływy pieniężne | 69 mln $ | – | – |
| R&D | 0 $ | – | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 37 mln $ | – | – |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 209 mln $ | 208 mln $ | +0,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,21 $ | 0,16 $ | +34,8% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Royalty | 76 mln $ | – | 51,0% | – | – | |
| Advertising | 57 mln $ | – | 38,3% | – | – | |
| Franchisor Owned Outlet | 9 mln $ | – | 6,0% | – | – | |
| Product and Service, Other | 7 mln $ | – | 4,7% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 174 mln $
- Capex
- -9 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -79 mln $
- Przejęcia
- 4 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -298 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 44 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 165 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 47,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3542,9× | – | – |
| EV / EBITDA | 44,1× | 37,7× | 37,7× – 37,7× |
| EV / przychody | 7,6× | 9,6× | 9,6× – 9,6× |
| Cena / FCF | 28,1× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,3× | 0,9× | 0,9× – 0,9× |
| Rentowność FCF | 3,6% | -4,4% | -4,4% – -4,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 0,2% | 0,9% | 0,9% – 0,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | -0,5% | -0,4% | -0,4% – -0,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 25,00 $ (+26,0%)
zakres 25,00 $ – 25,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 796 mln $ | +9,9% | 0,64 $ | +681,8% | 31,0× | 6 |
| FY2027 | 867 mln $ | +8,9% | 0,77 $ | +20,3% | 25,8× | 7 |
| FY2028 | 970 mln $ | +12,0% | 0,70 $ | -8,7% | 28,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (86), które Jersey Mike's Subs Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 mln $ | 29 mln $ | -3,4% | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 23 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 33 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 111 mln $ | – | – | – | – | – |
| Additional Paid in Capital | 3,31 mld $ | – | – | – | – | – |
| Advertising Expense | 46 mln $ | 45 mln $ | +2,2% | – | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 26 mln $ | 25 mln $ | +4,0% | – | – | – |
| Assets | 8,47 mld $ | – | – | – | – | – |
| Assets, Current | 376 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 2 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Cash | 1 $2026-06-28 | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 295 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 325 mln $ | 256 mln $ | +27,0% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 39 mln $ | 29 mln $ | +34,5% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 14 mln $ | 14 mln $ | 0,0% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 25 mln $ | 15 mln $ | +66,7% | – | – | – |
| Debt Instrument, Interest Rate, Effective Percentage | 5,1% | – | – | – | – | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 15 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 278 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net | 284 mln $2026-07-31 | – | – | – | – | – |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 26 mln $ | 25 mln $ | +4,0% | – | – | – |
| Earnings Per Share, Basic | -0,05 $ | – | – | – | – | – |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,05 $ | – | – | – | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | 41,0% | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Asset, Expected Amortization, Remainder of Fiscal Year | 25 mln $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Asset, Expected Amortization, Year Four | 91 mln $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Asset, Expected Amortization, Year One | 102 mln $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Asset, Expected Amortization, Year Three | 102 mln $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Asset, Expected Amortization, Year Two | 102 mln $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Assets, Accumulated Amortization | 170 mln $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Assets, Gross | 1,83 mld $ | – | – | – | – | – |
| Finite-Lived Intangible Assets, Net | 1,66 mld $ | – | – | – | – | – |
| Gain (Loss) on Extinguishment of Debt | -6 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| General and Administrative Expense | 87 mln $ | 54 mln $ | +61,1% | – | – | – |
| Goodwill | 407 mln $ | – | – | – | – | – |
| Income (Loss) from Continuing Operations before Income Taxes, Noncontrolling Interest | 17 mln $ | 32 mln $ | -46,9% | – | – | – |
| Income Tax Expense (Benefit) | 7 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Indefinite-lived Intangible Assets (Excluding Goodwill) | 5,71 mld $ | – | – | – | – | – |
| Intangible Assets, Gross (Excluding Goodwill) | 7,54 mld $ | – | – | – | – | – |
| Intangible Assets, Net (Excluding Goodwill) | 7,37 mld $ | – | – | – | – | – |
| Interest Payable, Current | 11 mln $ | – | – | – | – | – |
| Investment Income, Interest | 3 mln $ | 3 mln $ | 0,0% | – | – | – |
| Legal Fees | 1 mln $ | – | – | – | – | – |
| Liabilities | 3,6 mld $ | – | – | – | – | – |
| Liabilities and Equity | 8,47 mld $ | – | – | – | – | – |
| Liabilities, Current | 134 mln $ | – | – | – | – | – |
| Limited Liability Company (LLC) Members' Equity, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 5,84 mld $2026-06-28 | – | – | – | – | – |
| Long-term Debt | 1,83 mld $ | – | – | – | – | – |
| Long-term Debt, Current Maturities | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Long-term Debt, Excluding Current Maturities | 1,8 mld $ | – | – | – | – | – |
| Long-Term Debt, Maturity, Remainder of Fiscal Year | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Long-Term Debt, Maturity, Year Four | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Long-Term Debt, Maturity, Year One | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Long-Term Debt, Maturity, Year Three | 244 mln $ | – | – | – | – | – |
| Long-Term Debt, Maturity, Year Two | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Members' Equity | 5,84 mld $2026-06-28 | 6,26 mld $ | -6,6% | – | – | – |
| Members' Equity Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $2025-12-28 | – | – | – | – | – |
| Net Income (Loss) Attributable to Noncontrolling Interest | -2 mln $ | – | – | – | – | – |
| Net Income (Loss) Attributable to Parent | 37 mln $2026-06-28 | 59 mln $ | -37,3% | – | – | – |
| Net Income (Loss), Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 10 mln $ | – | – | – | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-27, 10-Q 2026-06-28
Dane na 2026-11-05