Finanse JetBlue Airways Corporation (JBLU)
NASDAQ · Industrials · Airlines, Airports & Air Services · Pracownicy: 19 647 · CEO: Joanna L. Geraghty
- Cena
- 2,85 $ -6,56%
- Kapitalizacja
- 1,08 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,16 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-26
- Następny raport
- 2027-01-26 Prognoza EPS: -0,62 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,08 mld $ EV 9,16 mld $
- Przychody
- 9,99 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +16% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -10,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -1,1× Prognozowany -1,1× (FY2026)
- P/S
- 0,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 41,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,17 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 10,5 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-26 Prognoza przychodów: 2,77 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-26): przychody poniżej o 0,6%, EPS poniżej o 10,4%Przychody 2,81 mld $ wobec oczekiwanych 2,83 mld $ (-0,6%); EPS -0,60 $ wobec -0,54 $ (-10,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 21,1%Przychody za Q3 '26: 2,81 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,0%.
- Marża operacyjna -6,1% (TTM), zmiana r/r: -3,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -141,7%, przychody: wzrost 9,9%.
- Capex: 9,5% przychodów (rok temu 13,1%)Zainwestowano 947 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-20,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -1,17 mld $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,7%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 377 mln, rok wcześniej: 364 mln.
- Dług netto: 7,84 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,51 mld $, dług z leasingiem: 9,35 mld $; rok temu dług netto: 6,8 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,81 mld $ | 2,32 mld $ | +21,1% |
| Marża brutto | 20,5% | 45,1% | -24,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -144 mln $ | -100 mln $ | -44,0% |
| Marża operacyjna | -5,1% | -4,3% | -0,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -257 mln $ | -143 mln $ | -79,7% |
| Rozwodniony EPS | -0,68 $ | -0,39 $ | -74,4% |
| Przepływy operacyjne | -238 mln $ | -142 mln $ | -67,6% |
| Capex | 227 mln $ | 281 mln $ | -19,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -465 mln $ | -423 mln $ | -9,9% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 7 mln $ | 10 mln $ | -30,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,81 mld $ | 2,83 mld $ | -0,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,60 $ | -0,54 $ | -10,4% |
Z raportu z 2026-10-26 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Passenger | 2,6 mld $ | +21,8% | 92,5% | 9,19 mld $ | -12,0% | |
| Product and Service, Other | 212 mln $ | +13,4% | 7,5% | 805 mln $ | -7,2% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Domestic & Canada | 1,63 mld $ | +26,5% | 57,8% | 6,13 mld $ | – | |
| Caribbean and Latin America | 988 mln $ | +13,6% | 35,1% | 3,33 mld $ | – | |
| Atlantic | 199 mln $ | +19,2% | 7,1% | 534 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -224 mln $
- Capex
- -947 mln $
- Skup akcji
- -8 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -285 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 35 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,17 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -1,1× | – | – |
| EV / EBITDA | 41,7× | 15,6× 4 z 5 lat | 11,2× – 20,0× |
| EV / przychody | 0,9× | 0,9× | 0,6× – 1,2× |
| Cena / FCF | -0,9× | 7,0× 1 z 5 lat | 7,0× – 7,0× |
| Cena / wartość księgowa | 0,8× | 0,8× | 0,6× – 1,2× |
| Rentowność FCF | -108,9% | -36,4% | -72,5% – 14,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -4,6% | -2,2% | -4,5% – -0,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | -58,4% | -16,5% | -30,1% – -4,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 4,51 $ (+58,2%)
zakres 2,30 $ – 8,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 10,5 mld $ | +16,1% | -2,66 $ | -60,2% | -1,1× | 9 |
| FY2027 | 11,5 mld $ | +9,1% | -1,21 $ | +54,6% | -2,4× | 10 |
| FY2028 | 12,1 mld $ | +5,7% | 0,31 $ | +126,0% | 9,1× | 3 |
| FY2029 | 13,4 mld $ | +10,6% | 1,80 $ | +474,0% | 1,6× | 1 |
| FY2030 | 14,4 mld $ | +7,3% | 2,27 $ | +26,1% | 1,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (253), które JetBlue Airways Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 633 mln $ | 589 mln $ | +7,5% | 655 mln $ | 619 mln $ | +5,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 3 mln $ | 6 mln $ | -50,0% | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 1 mln $ | 2 mln $ | -50,0% | -1 mln $ | 2 mln $ | -150,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 3,46 mld $ | 3,38 mld $ | +2,2% | 3,41 mld $ | 3,32 mld $ | +2,8% |
| Advertising Expense | – | – | – | 76 mln $ | 79 mln $ | -3,8% |
| Aircraft Maintenance, Materials, and Repairs | 204 mln $ | 210 mln $ | -2,9% | 791 mln $ | 628 mln $ | +26,0% |
| Aircraft Rental | 19 mln $ | 21 mln $ | -9,5% | 74 mln $ | 92 mln $ | -19,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 8,1 mln | 5,6 mln | +44,6% | 7,4 mln | 4,4 mln | +68,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 7 mln $ | 10 mln $ | -30,0% | 40 mln $ | 39 mln $ | +2,6% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 3 mln $2025-12-31 | 10 mln $ | -70,0% | 3 mln $ | 10 mln $ | -70,0% |
| Assets | 16 mld $ | 16,6 mld $ | -3,8% | 16,6 mld $ | 16,8 mld $ | -1,6% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current | 165 mln $ | 125 mln $ | +32,0% | 138 mln $ | 33 mln $ | +318,2% |
| Assets, Current | 2,79 mld $ | 3,42 mld $ | -18,2% | 3,24 mld $ | 4,26 mld $ | -24,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,26 mld $ | 2,41 mld $ | -47,8% | 1,95 mld $ | 1,92 mld $ | +1,3% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 891 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,52 mld $ | 2,65 mld $ | -42,5% | 2,3 mld $ | 2,15 mld $ | +6,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -397 mln $ | 279 mln $ | -242,3% | 147 mln $ | 831 mln $ | -82,3% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 9,50 $2020-12-31 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | – | – | – | 85,5 tys.2020-12-31 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 19,2 mln2025-12-31 | 40,7 mln | -52,8% | 19,2 mln | 40,7 mln | -52,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 900 mln | 900 mln | 0,0% | 900 mln | 900 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 540 mln | 525 mln | +2,9% | 532 mln | 513 mln | +3,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 377 mln | 364 mln | +3,6% | 370 mln | 353 mln | +4,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -257 mln $ | -148 mln $ | -73,6% | -605 mln $ | -789 mln $ | +23,3% |
| Contract with Customer, Liability | 2,98 mld $ | 2,68 mld $ | +11,5% | 2,71 mld $ | 2,61 mld $ | +3,6% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,93 mld $ | 1,65 mld $ | +16,5% | 1,67 mld $ | 1,57 mld $ | +6,2% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 771 mln $ | 679 mln $ | +13,5% | 704 mln $ | 653 mln $ | +7,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 100 mln $ | 100 mln $ | 0,0% | 1,1 mld $ | 1,1 mld $ | 0,0% |
| Costs and Expenses | 2,96 mld $ | 2,42 mld $ | +22,0% | 9,43 mld $ | 9,96 mld $ | -5,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8 mln $ | 8 mln $ | 0,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 11 mln $ | 8 mln $ | +37,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3 mln $ | 0 $ | – |
| Debt and Lease Obligation | 8,45 mld $ | 8,54 mld $ | -1,1% | 8,56 mld $ | 8,62 mld $ | -0,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 76 mln $ | 152 mln $ | -50,0% | 67 mln $ | 1,62 mld $ | -95,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Gain (Loss) | 7 mln $2025-09-30 | 1 mln $ | +600,0% | – | – | – |
| Debt Securities, Held-to-maturity | 292 mln $ | 331 mln $ | -11,8% | 464 mln $ | 404 mln $ | +14,9% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Transfer, Unrealized Gain (Loss) | -1 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Debt Securities, Realized Gain (Loss) | – | – | – | 15 mln $ | 1 mln $ | +1400,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -158 mln $ | -93 mln $ | -69,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 11 mln $ | -100,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -12 mln $ | -58 mln $ | +79,3% | -183 mln $ | -110 mln $ | -66,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 386 mln $ | 486 mln $ | -20,6% | 447 mln $ | 633 mln $ | -29,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -25 mln $ | -28 mln $ | +10,7% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 181 mln $2025-12-31 | 110 mln $ | +64,5% | 181 mln $ | 110 mln $ | +64,5% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 110 mln $2025-12-31 | 125 mln $ | -12,0% | 110 mln $ | 125 mln $ | -12,0% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 262 mln $2025-12-31 | 242 mln $ | +8,3% | 262 mln $ | 242 mln $ | +8,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 2,19 mld $2025-12-31 | 1,93 mld $ | +13,4% | 2,19 mld $ | 1,93 mld $ | +13,4% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 38 mln $2025-12-31 | 34 mln $ | +11,8% | 38 mln $ | 34 mln $ | +11,8% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 2,06 mld $2025-12-31 | 1,69 mld $ | +21,4% | 2,06 mld $ | 1,69 mld $ | +21,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 1,22 mld $2025-12-31 | 1,08 mld $ | +12,6% | 1,22 mld $ | 1,08 mld $ | +12,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 17 mln $2025-12-31 | 18 mln $ | -5,6% | 17 mln $ | 18 mln $ | -5,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 0 $2025-12-31 | 44 mln $ | -100,0% | 0 $ | 44 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Other | 14 mln $2025-12-31 | 13 mln $ | +7,7% | 14 mln $ | 13 mln $ | +7,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Benefits | 105 mln $2025-12-31 | 106 mln $ | -0,9% | 105 mln $ | 106 mln $ | -0,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Deferred Rent | 4 mln $2025-12-31 | 12 mln $ | -66,7% | 4 mln $ | 12 mln $ | -66,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 133 mln $2025-12-31 | 238 mln $ | -44,1% | 133 mln $ | 238 mln $ | -44,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 2,5 mld $2025-12-31 | 2,33 mld $ | +7,6% | 2,5 mld $ | 2,33 mld $ | +7,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02