Finanse Iovance Biotherapeutics, Inc. (IOVA)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 975 · CEO: Frederick G. Vogt
- Cena
- 8,48 $ -11,30%
- Kapitalizacja
- 3,84 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 3,78 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,08 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 3,84 mld $ EV 3,78 mld $
- Przychody
- 325 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +57% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -89,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -11,6× Prognozowany -19,1× (FY2026)
- P/S
- 11,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -15,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -296 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -290 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 415 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 116 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 13,1%, EPS powyżej o 17,6%Przychody 99,3 mln $ wobec oczekiwanych 87,8 mln $ (+13,1%); EPS -0,11 $ wobec -0,13 $ (+17,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 65,7%Przychody za Q2 '26: 99,3 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 42,6%.
- Marża operacyjna -91,1% (TTM), zmiana r/r: +78,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 27,9%, przychody: wzrost 34,5%.
- Capex: 9,9% przychodów (rok temu 8,3%)Zainwestowano 32,2 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+60,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -296 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 34,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 450 mln, rok wcześniej: 335 mln.
- Gotówka netto: 252 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 298 mln $, dług z leasingiem: 46 mln $; rok temu gotówka netto: 248 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 99,3 mln $ | 60 mln $ | +65,7% |
| Marża brutto | 56,1% | 18,5% | +37,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -51,9 mln $ | -114 mln $ | +54,4% |
| Marża operacyjna | -52,3% | -189,8% | +137,5 pkt proc. |
| Zysk netto | -47,3 mln $ | -112 mln $ | +57,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,11 $ | -0,33 $ | +66,7% |
| Przepływy operacyjne | -60,8 mln $ | -67,4 mln $ | +9,8% |
| Capex | 5,44 mln $ | 7,46 mln $ | -27,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -66,3 mln $ | -74,9 mln $ | +11,5% |
| R&D | 58,9 mln $ | 77,9 mln $ | -24,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 11,7 mln $ | 14,9 mln $ | -21,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 99,3 mln $ | 87,8 mln $ | +13,1% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,11 $ | -0,13 $ | +17,6% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '23 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 500 tys. $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '23 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 99 mln $ | +68,9% | 99,7% | 321 mln $ | +19,8% | |
| Non-US | 346 tys. $ | -74,3% | 0,3% | 3,64 mln $ | -18,7% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -264 mln $
- Capex
- -32,2 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 46,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -296 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -11,6× | – | – |
| EV / EBITDA | -15,0× | – | – |
| EV / przychody | 11,6× | 530,3× 3 z 5 lat | 3,3× – 1574,9× |
| Cena / FCF | -13,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 5,2× | 2,9× | 1,4× – 4,7× |
| Rentowność FCF | -7,7% | -22,3% | -34,5% – -9,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -36,0% | -57,0% | -68,2% – -49,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -40,5% | -63,7% | -79,2% – -52,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 13,44 $ (+58,5%)
zakres 5,00 $ – 20,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 415 mln $ | +57,4% | -0,44 $ | +59,3% | -19,1× | 6 |
| FY2027 | 594 mln $ | +43,1% | -0,17 $ | +61,7% | -49,9× | 6 |
| FY2028 | 882 mln $ | +48,5% | 0,24 $ | +241,7% | 35,2× | 4 |
| FY2029 | 1,11 mld $ | +26,0% | 0,27 $ | +10,0% | 32,0× | 1 |
| FY2030 | 1,42 mld $ | +27,6% | 0,52 $ | +96,2% | 16,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (179), które Iovance Biotherapeutics, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 26,2 mln $ | 32 mln $ | -18,1% | 22,2 mln $ | 27,5 mln $ | -19,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 102 mln $ | 59,9 mln $ | +70,4% | 82,4 mln $ | 69,3 mln $ | +18,9% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 1,41 mln $ | 2 mln $ | -29,5% | 7,2 mln $ | 10,3 mln $ | -29,8% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 30,7 mln $ | 24,3 mln $ | +26,3% | 33,8 mln $ | 31,9 mln $ | +5,9% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 78 mln $ | 89,1 mln $ | -12,5% | 111 mln $ | 81,9 mln $ | +35,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 78 mln $ | 89,1 mln $ | -12,5% | 111 mln $ | 81,9 mln $ | +35,7% |
| Accrued Professional Fees, Current | 1,54 mln $ | 2,04 mln $ | -24,6% | 1,42 mln $ | 2,47 mln $ | -42,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 56,4 mln $ | 42,1 mln $ | +33,9% | 48,8 mln $ | 36 mln $ | +35,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 13,1 mln $ | 20,9 mln $ | -37,3% | 16,4 mln $ | -1,05 mln $ | +1671,7% |
| Additional Paid in Capital | 3,62 mld $ | 3,29 mld $ | +10,2% | 3,46 mld $ | 3,1 mld $ | +11,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 5,72 mln $ | 5,7 mln $ | +0,3% | 23,1 mln $ | 26,4 mln $ | -12,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -1,39 mln | -349 tys. | -299,5% | 29,7 mln | 30,9 mln | -4,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 11,9 mln $ | 14,5 mln $ | -17,9% | 60,9 mln $ | 111 mln $ | -45,1% |
| Assets | 916 mln $ | 907 mln $ | +0,9% | 913 mln $ | 910 mln $ | +0,3% |
| Assets, Current | 464 mln $ | 423 mln $ | +9,9% | 443 mln $ | 457 mln $ | -3,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 111 mln $ | 132 mln $ | -16,4% | 163 mln $ | 116 mln $ | +41,0% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 61,1 mln $ | 81,4 mln $ | -24,9% | 60,5 mln $ | 61,4 mln $ | -1,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 117 mln $ | 138 mln $ | -15,6% | 169 mln $ | 122 mln $ | +38,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -85,7 mln $ | -39,6 mln $ | -116,3% | 47 mln $ | -59,3 mln $ | +179,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 650 mln | 500 mln | +30,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 453 mln | 342 mln | +32,5% | 412 mln | 305 mln | +35,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 453 mln | 342 mln | +32,5% | 412 mln | 305 mln | +35,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 19 tys. $ | 14 tys. $ | +35,7% | 17 tys. $ | 13 tys. $ | +30,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -46,9 mln $ | -97,1 mln $ | +51,7% | -373 mln $ | -376 mln $ | +0,6% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 0 $2025-12-31 | – | – | 1 tys. $ | – | – |
| Cost of Revenue | 43,6 mln $ | 48,9 mln $ | -10,8% | 173 mln $ | 93,2 mln $ | +85,7% |
| Costs and Expenses | 151 mln $ | 174 mln $ | -13,0% | 667 mln $ | 559 mln $ | +19,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 248 mln $ | 250 mln $ | -0,8% | 194 mln $ | 270 mln $ | -27,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 1 tys. $2026-03-31 | 7 tys. $ | -85,7% | 63 tys. $ | 117 tys. $ | -46,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 74 tys. $ | 24 tys. $ | +208,3% | 910 tys. $2022-12-31 | 612 tys. $ | +48,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 248 mln $ | 250 mln $ | -0,8% | 194 mln $ | 269 mln $ | -27,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Number of Positions | 0,0% | 0,0% | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Number of Positions | 0 item2025-12-31 | – | – | 0 item | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 187 mln $ | 169 mln $ | +10,8% | 134 mln $ | 208 mln $ | -35,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -1,37 mln $ | 1,99 mln $ | -169,1% | -2,07 mln $ | -2,83 mln $ | +26,8% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 29,3 mln $ | 34,7 mln $ | -15,5% | 31,8 mln $ | 32,3 mln $ | -1,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 706 mln $2025-12-31 | 575 mln $ | +23,0% | 706 mln $ | 575 mln $ | +23,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 19 mln $2025-12-31 | 16,9 mln $ | +12,1% | 19 mln $ | 16,9 mln $ | +12,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 416 mln $2025-12-31 | 303 mln $ | +37,4% | 416 mln $ | 303 mln $ | +37,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 2,22 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 2,22 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 65,2 mln $2025-12-31 | 66,9 mln $ | -2,5% | 65,2 mln $ | 66,9 mln $ | -2,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 41,3 mln $2025-12-31 | 40,9 mln $ | +0,9% | 41,3 mln $ | 40,9 mln $ | +0,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 18,9 mln $2025-12-31 | 11,5 mln $ | +64,2% | 18,9 mln $ | 11,5 mln $ | +64,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 688 mln $2025-12-31 | 558 mln $ | +23,3% | 688 mln $ | 558 mln $ | +23,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 31,8 mln $2025-12-31 | 32,3 mln $ | -1,5% | 31,8 mln $ | 32,3 mln $ | -1,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 179 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 179 tys. $ | 0 $ | – |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 6,4 mln $ | 4,7 mln $ | +36,2% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 3,78 mln $ | 3,4 mln $ | +11,3% | 12,9 mln $ | 11,3 mln $ | +14,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 9,5 mln $ | 9,35 mln $ | +1,6% | 35,9 mln $ | 37,6 mln $ | -4,4% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,11 $ | -0,33 $ | +66,7% | -1,09 $ | -1,28 $ | +14,8% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,11 $ | -0,33 $ | +66,7% | -1,09 $ | -1,28 $ | +14,8% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -124 tys. $ | 739 tys. $ | -116,8% | 1,14 mln $ | -541 tys. $ | +311,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -82,5 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | 0,0% | 0,0% | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 58,5 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -15,0% | -29,0% | +48,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 1,78 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | 0,0% | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02