Finanse Samsara Inc. (IOT)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 4100 · CEO: Sanjit Biswas
- Cena
- 42,07 $ +1,01%
- Kapitalizacja
- 24,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 24,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-08
- Następny raport
- 2026-12-03 Prognoza EPS: 0,19 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 24,6 mld $ EV 24,4 mld $
- Przychody
- 1,85 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +26% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 4,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 260,3× Prognozowany 54,4× (FY2027)
- P/S
- 13,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 183,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 255 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 90,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,05 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-03 Prognoza przychodów: 515 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-03): przychody powyżej o 5,2%, EPS powyżej o 25,0%Przychody 508 mln $ wobec oczekiwanych 483 mln $ (+5,2%); EPS 0,20 $ wobec 0,16 $ (+25,0%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 29,9%Przychody za Q2 '27: 508 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 29,6%.
- Marża operacyjna 1,0% (TTM), zmiana r/r: +9,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 116,0%, przychody: wzrost 29,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 81,2%Zysk przed opodatkowaniem 103 mln $, zysk operacyjny 19,4 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 1,8% przychodów (rok temu 1,6%)Zainwestowano 32,9 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+43,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 255 mln $ = 282,1% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 590 mln, rok wcześniej: 570 mln.
- Gotówka netto: 759 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 829 mln $, dług z leasingiem: 69,5 mln $; rok temu gotówka netto: 625 mln $.
- Reportable Segment: przychody +29,9%, marża 1,0% (było -6,8%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q2 '27: zysk operacyjny 4,88 mln $ przy przychodach 508 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-08-01. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 508 mln $ | 391 mln $ | +29,9% |
| Marża brutto | 77,2% | 76,9% | +0,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 4,88 mln $ | -26,6 mln $ | +118,3% |
| Marża operacyjna | 1,0% | -6,8% | +7,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 16,2 mln $ | -16,8 mln $ | +196,7% |
| Rozwodniony EPS | 0,03 $ | -0,03 $ | +202,0% |
| Przepływy operacyjne | 73,5 mln $ | 50,2 mln $ | +46,6% |
| Capex | 8,78 mln $ | 5,97 mln $ | +47,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 64,7 mln $ | 44,2 mln $ | +46,5% |
| R&D | 103 mln $ | 85,6 mln $ | +19,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 96,4 mln $ | 81,1 mln $ | +18,8% |
Raport vs konsensus
2026-09-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 508 mln $ | 483 mln $ | +5,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,20 $ | 0,16 $ | +25,0% |
Z raportu z 2026-09-03 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Circulation | 500 mln $ | +30,2% | 98,3% | 1,82 mld $ | +29,9% | |
| Product and Service, Other | 8,67 mln $ | +14,3% | 1,7% | 31,9 mln $ | +10,5% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 431 mln $ | +28,7% | 84,8% | 1,57 mld $ | +27,6% | |
| Non-US | 77,3 mln $ | +36,8% | 15,2% | 276 mln $ | +41,2% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '27
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 508 mln $ | +29,9% | 4,88 mln $ | +118,3% | 1,0% | -6,8% | 19,4 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 288 mln $
- Capex
- -32,9 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 597 tys. $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 331 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 255 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 260,3× | – | – |
| EV / EBITDA | 183,7× | 634,8× 1 z 5 lat | 634,8× – 634,8× |
| EV / przychody | 13,2× | 16,1× | 9,8× – 22,8× |
| Cena / FCF | 96,4× | 167,3× 2 z 5 lat | 77,5× – 257,0× |
| Cena / wartość księgowa | 15,3× | 14,6× | 7,5× – 26,8× |
| Rentowność FCF | 1,0% | -0,5% | -2,1% – 1,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 0,9% | -10,7% | -28,2% – 32,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 6,2% | -21,7% | -35,9% – -0,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 51,15 $ (+21,6%)
zakres 45,00 $ – 58,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2,05 mld $ | +26,4% | 0,77 $ | +4962,5% | 54,4× | 13 |
| FY2028 | 2,45 mld $ | +19,7% | 0,95 $ | +22,6% | 44,4× | 12 |
| FY2029 | 2,93 mld $ | +19,6% | 1,18 $ | +24,4% | 35,7× | 5 |
| FY2030 | 3,57 mld $ | +21,9% | 0,00 $ | -100,0% | – | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (211), które Samsara Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 41,2 mln $ | 30,1 mln $ | +36,9% | 47,7 mln $ | 64 mln $ | -25,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 338 mln $ | 246 mln $ | +37,3% | 321 mln $ | 234 mln $ | +37,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 14 mln $ | 10,1 mln $ | +38,6% | 14,1 mln $ | 9,1 mln $ | +54,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 4,2 mln $ | – | – | 8,2 mln $ | 2 mln $ | +310,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 3,7 mln $ | 1,7 mln $ | +117,6% | 13,2 mln $ | 3,3 mln $ | +300,0% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 2,87 mln $ | 2,41 mln $ | +19,2% | 10,6 mln $ | 15,3 mln $ | -30,8% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 62,2 mln $ | 51,2 mln $ | +21,6% | 75,4 mln $ | 43,4 mln $ | +73,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 106 mln $ | 76,3 mln $ | +39,1% | 89,8 mln $ | 65,9 mln $ | +36,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -887 tys. $ | 2,22 mln $ | -139,9% | 4,36 mln $ | -846 tys. $ | +615,0% |
| Additional Paid in Capital | 3,16 mld $ | 2,86 mld $ | +10,5% | 3,04 mld $ | 2,68 mld $ | +13,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 5,75 mln | 27,3 mln | -78,9% | 24 mln | 28,8 mln | -16,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 99,3 mln $ | 83,7 mln $ | +18,6% | 324 mln $ | 283 mln $ | +14,7% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2026-01-31 | 419 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 4,03 mln $ | -100,0% |
| Assets | 2,77 mld $ | 2,21 mld $ | +25,5% | 2,54 mld $ | 2,02 mld $ | +25,5% |
| Assets, Current | 1,57 mld $ | 1,19 mld $ | +32,6% | 1,51 mld $ | 1,21 mld $ | +24,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 637 tys. $ | -426 tys. $ | +249,5% | 1,15 mln $ | 320 tys. $ | +258,8% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 5,2 mln $ | 3,3 mln $ | +57,6% | 14,1 mln $ | 9 mln $ | +56,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 291 mln $ | 258 mln $ | +12,7% | 319 mln $ | 228 mln $ | +40,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 215 mln $ | – | – | 242 mln $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 295 mln $ | 282 mln $ | +4,6% | 325 mln $ | 246 mln $ | +32,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 72,3 mln $ | 623 tys. $ | +11 504,2% | 79 mln $ | 91,1 mln $ | -13,2% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 189 mln | 166 mln | +14,0% | 159 mln | 140 mln | +13,6% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | – | – | – | 0,00 $2021-12-31 | – | – |
| Common Stock, Shares Authorized | – | – | – | 5,8 mld2021-12-31 | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 14 mln $ | -15,2 mln $ | +192,0% | -3,91 mln $ | -157 mln $ | +97,5% |
| Contract with Customer, Liability | 853 mln $ | 741 mln $ | +15,2% | 809 mln $ | 686 mln $ | +18,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 729 mln $ | 611 mln $ | +19,2% | 679 mln $ | 563 mln $ | +20,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 124 mln $ | 129 mln $ | -4,1% | 130 mln $ | 123 mln $ | +5,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 413 mln $ | 345 mln $ | +19,8% | 563 mln $ | 426 mln $ | +32,1% |
| Cost of Revenue | 116 mln $ | 90,5 mln $ | +28,0% | 377 mln $ | 298 mln $ | +26,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,54 mln $ | 2,22 mln $ | +59,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,85 mln $ | 2,42 mln $ | +59,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 309 tys. $ | 201 tys. $ | +53,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | 8,1 mln $ | 6,9 mln $ | +17,4% | 6,5 mln $ | 6,2 mln $ | +4,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 141 tys. $ | 1,96 mln $ | -92,8% | 2,36 mln $ | 1,1 mln $ | +114,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 3,58 mln $ | 174 tys. $ | +1958,6% | 200 tys. $ | 690 tys. $ | -71,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Rolling within One Year, Fair Value | 538 mln $ | 443 mln $ | +21,3% | 515 mln $ | 467 mln $ | +10,2% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLoss | 1,04 mld $ | 828 mln $ | +25,4% | 916 mln $ | 749 mln $ | +22,2% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 1,03 mld $ | 830 mln $ | +24,7% | 918 mln $ | 750 mln $ | +22,4% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 538 mln $ | 443 mln $ | +21,3% | 515 mln $ | 467 mln $ | +10,2% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestNoncurrent | 497 mln $ | 386 mln $ | +28,6% | 403 mln $ | 283 mln $ | +42,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,17 mln $ | 2,07 mln $ | +197,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,17 mln $ | 2,07 mln $ | +197,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 821 mln $2026-01-31 | 712 mln $ | +15,4% | 821 mln $ | 712 mln $ | +15,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 182 mln $2026-01-31 | 151 mln $ | +20,9% | 182 mln $ | 151 mln $ | +20,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 544 mln $2026-01-31 | 545 mln $ | -0,3% | 544 mln $ | 545 mln $ | -0,3% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 1,38 mln $2026-01-31 | 1,36 mln $ | +1,5% | 1,38 mln $ | 1,36 mln $ | +1,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 59,7 mln $2026-01-31 | 42,8 mln $ | +39,5% | 59,7 mln $ | 42,8 mln $ | +39,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 146 mln $2026-01-31 | 39 mln $ | +274,3% | 146 mln $ | 39 mln $ | +274,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 639 mln $2026-01-31 | 561 mln $ | +13,9% | 639 mln $ | 561 mln $ | +13,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 194 mln $2026-01-31 | 156 mln $ | +24,6% | 194 mln $ | 156 mln $ | +24,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 14,8 mln $2026-01-31 | 15,3 mln $ | -3,4% | 14,8 mln $ | 15,3 mln $ | -3,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 12,1 mln $2026-01-31 | 5,17 mln $ | +133,2% | 12,1 mln $ | 5,17 mln $ | +133,2% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Match | – | – | – | 4,0% | 4,0% | 0,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 8,41 mln $ | 5,4 mln $ | +55,8% | 24 mln $ | 20,6 mln $ | +16,5% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,03 $ | -0,03 $ | +200,0% | -0,02 $ | -0,28 $ | +92,9% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,03 $ | -0,03 $ | +200,0% | -0,02 $ | -0,28 $ | +92,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-01, 10-Q 2026-05-02, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-11-01, 10-Q 2025-08-02, 10-Q 2025-05-03, 10-K 2025-02-01, 10-Q 2024-11-02, 10-Q 2024-08-03
Dane na 2026-11-02