Finanse IonQ, Inc. (IONQ)
NYSE · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 1132 · CEO: Niccolo Mcleod De Masi
- Cena
- 30,04 $ -5,30%
- Kapitalizacja
- 12,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11,7 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,34 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12,9 mld $ EV 11,7 mld $
- Przychody
- 246 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -573,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -7,0×
- P/S
- 52,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 6,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -484 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,41 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 141 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 20,5%, EPS poniżej o 13,8%Przychody 80,1 mln $ wobec oczekiwanych 66,4 mln $ (+20,5%); EPS -0,33 $ wobec -0,29 $ (-13,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 286,8%Przychody za Q2 '26: 80,1 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 371,6%.
- Marża operacyjna -414,0% (TTM), zmiana r/r: +259,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -189,2%, przychody: wzrost 370,6%.
- Capex: 12,8% przychodów (rok temu 29,8%)Zainwestowano 31,5 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+101,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -484 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 46,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 368 mln, rok wcześniej: 251 mln.
- Gotówka netto: 2,06 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,12 mld $, dług z leasingiem: 54,5 mln $; rok temu gotówka netto: 524 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 80,1 mln $ | 20,7 mln $ | +286,8% |
| Marża brutto | 24,9% | 8,5% | +16,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -337 mln $ | -146 mln $ | -130,2% |
| Marża operacyjna | -421,3% | -707,9% | +286,6 pkt proc. |
| Zysk netto | -1,87 mld $ | -177 mln $ | -956,2% |
| Rozwodniony EPS | -5,08 $ | -0,70 $ | -625,7% |
| Przepływy operacyjne | -104 mln $ | -52,6 mln $ | -97,4% |
| Capex | 10,2 mln $ | 2,28 mln $ | +347,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -114 mln $ | -54,9 mln $ | -107,8% |
| R&D | 161 mln $ | 103 mln $ | +55,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 142 mln $ | 99,2 mln $ | +43,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 80,1 mln $ | 66,4 mln $ | +20,5% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,33 $ | -0,29 $ | -13,8% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 38,2 mln $ | +139,1% | 47,8% | – | – | |
| Non-US | 15,2 mln $ | +223,2% | 19,0% | – | – | |
| Korea, Republic Of | 17,8 mln $ | – | 22,2% | – | – | |
| SWITZERLAND | 8,84 mln $ | – | 11,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -452 mln $
- Capex
- -31,5 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -31,8 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 417 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -484 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -7,0× | – | – |
| EV / EBITDA | 6,4× | – | – |
| EV / przychody | 47,5× | 361,4× | 57,7× – 1341,7× |
| Cena / FCF | -26,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,3× | 7,7× | 1,2× – 23,2× |
| Rentowność FCF | -3,8% | -3,5% | -8,4% – -1,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -15,5% | -21,9% | -48,9% – -6,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -39,3% | -31,8% | -86,4% – -8,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 64,00 $ (+113,0%)
zakres 43,00 $ – 80,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (256), które IonQ, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 44,6 mln $ | 8,94 mln $ | +398,7% | 26,1 mln $2025-12-31 | 5,23 mln $ | +399,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 106 mln $ | 19,1 mln $ | +454,1% | 66,5 mln $2025-12-31 | 10,2 mln $ | +553,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 2,16 mln $2025-12-31 | 1,72 mln $ | +25,5% | 8,32 mln $2025-12-31 | 8,8 mln $ | -5,5% |
| Accrued Liabilities, Current | 97 mln $ | 49,2 mln $ | +97,2% | 89,7 mln $2025-12-31 | 16,8 mln $ | +433,7% |
| Accrued Professional Fees, Current | 10,3 mln $ | 19,2 mln $ | -46,2% | 18,6 mln $2025-12-31 | 936 tys. $ | +1885,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 72,1 mln $ | 37,3 mln $ | +93,2% | 54,4 mln $2025-12-31 | 27,6 mln $ | +96,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -54,3 mln $ | 4,07 mln $ | -1432,6% | -12,7 mln $2025-12-31 | 157 tys. $ | -8170,7% |
| Additional Paid in Capital | 5,64 mld $ | 2,05 mld $ | +175,0% | 5,01 mld $2025-12-31 | 1,07 mld $ | +369,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 32,7 mln $ | 5,4 mln $ | +505,6% | 52,8 mln $2025-12-31 | 5,6 mln $ | +842,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 114 mln | 33,4 mln | +240,8% | 61,8 mln2025-12-31 | 50,2 mln | +23,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 132 mln $ | 97,4 mln $ | +35,0% | 292 mln $2025-12-31 | 106 mln $ | +176,2% |
| Assets | 6,78 mld $ | 1,35 mld $ | +403,4% | 6,57 mld $2025-12-31 | 508 mln $ | +1192,4% |
| Assets, Current | 2,41 mld $ | 626 mln $ | +285,0% | 2,59 mld $2025-12-31 | 379 mln $ | +582,8% |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | 81,9 mln $ | 39,4 mln $ | +108,0% | 189 mln $2025-12-31 | 145 mln $ | +30,8% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 10,5 mln $ | – | – | 36,5 mln $2025-12-31 | – | – |
| Business Combination, Consideration Transferred | – | – | – | 2,66 mld $2025-12-31 | – | – |
| Business Combination, Consideration Transferred, Equity Interests Issued and Issuable | – | – | – | 2,54 mld $2025-12-31 | – | – |
| Business Combination, Consideration Transferred, Including Equity Interest in Acquiree Held Prior to Combination | – | – | – | 59,8 mln $2025-12-31 | – | – |
| Business Combination, Consideration Transferred, Liabilities Incurred | – | – | – | 4,4 mln $2025-12-31 | – | – |
| Business Combination, Provisional Information, Initial Accounting Incomplete, Adjustment, Intangibles | 0 $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 1,78 mln $ | 313 tys. $ | +468,1% | 1,28 mln $2025-12-31 | 1,06 mln $ | +20,6% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,24 mld $ | 140 mln $ | +782,2% | 1,03 mld $2025-12-31 | 54,4 mln $ | +1795,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,24 mld $ | 144 mln $ | +766,3% | 1,04 mld $2025-12-31 | 56,8 mln $ | +1725,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 742 mln $ | -18,8 mln $ | +4036,4% | 981 mln $2025-12-31 | 18,8 mln $ | +5129,0% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 1,38 $ | 1,38 $ | 0,0% | 1,38 $2025-12-31 | 1,38 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 8,3 mln2025-12-31 | 8,3 mln | 0,0% | 8,3 mln2025-12-31 | 8,3 mln | 0,0% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 144 mln2025-12-31 | 73,9 mln | +95,1% | 144 mln2025-12-31 | 73,9 mln | +95,1% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $2025-12-31 | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld2025-12-31 | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 381 mln | 270 mln | +41,3% | 222 mln2024-12-31 | 207 mln | +7,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 381 mln | 270 mln | +41,3% | 363 mln2025-12-31 | 222 mln | +63,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 38 tys. $ | 27 tys. $ | +40,7% | 36 tys. $2025-12-31 | 22 tys. $ | +63,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -1,36 mln $ | -105 tys. $ | -1197,1% | -1,14 mln $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -1,87 mld $ | -173 mln $ | -980,7% | -523 mln $2025-12-31 | -330 mln $ | -58,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -1,87 mld $ | -173 mln $ | -980,8% | -524 mln $2025-12-31 | -330 mln $ | -59,1% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 60,1 mln $ | 8,33 mln $ | +621,9% | 77,5 mln $2025-12-31 | 20,6 mln $ | +276,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 296 tys. $2025-12-31 | 59 tys. $ | +401,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 296 tys. $2025-12-31 | 59 tys. $ | +401,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 2,97 mld $ | 660 mln $ | +349,4% | 3,34 mld $2025-12-31 | 366 mln $ | +812,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 42 mln $ | 3,98 mln $ | +953,3% | 0 $2025-12-31 | 28,4 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 54 tys. $ | 2 tys. $ | +2600,0% | 0 $2025-12-31 | 60 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 1,5 mld $ | 362 mln $ | +314,5% | 915 mln $2025-12-31 | 67,6 mln $ | +1253,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 9,46 mln $ | 236 tys. $ | +3910,2% | 435 tys. $2025-12-31 | 111 tys. $ | +291,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 847 mln $ | 113 mln $ | +651,0% | 951 mln $2025-12-31 | 26 mln $ | +3564,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 2,12 mld $ | 547 mln $ | +287,2% | 2,39 mld $2025-12-31 | 340 mln $ | +603,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 1,54 mld $ | 366 mln $ | +321,4% | 915 mln $2025-12-31 | 96 mln $ | +852,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 9,52 mln $ | 238 tys. $ | +3899,2% | 435 tys. $2025-12-31 | 171 tys. $ | +154,4% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostAfterAllowanceForCreditLoss | 2,98 mld $ | 660 mln $ | +350,8% | 3,34 mld $2025-12-31 | 366 mln $ | +812,8% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAndHeldToMaturityCumulativeUnrecognizedGain | 31 tys. $ | 161 tys. $ | -80,7% | 2,33 mln $2025-12-31 | 341 tys. $ | +584,5% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAndHeldToMaturityCumulativeUnrecognizedLoss | 9,52 mln $ | 238 tys. $ | +3899,2% | 435 tys. $2025-12-31 | 171 tys. $ | +154,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -33,6 mln $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -6,26 mln $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -6,37 mln $ | -15,3 mln $ | +58,4% | -44,9 mln $2025-12-31 | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 76,5 mln $ | 3,55 mln $ | +2053,3% | – | – | – |
| Deferred Revenue | 25,2 mln $2025-09-30 | 8,39 mln $ | +200,8% | 10,7 mln $2024-12-31 | 12,5 mln $ | -14,8% |
| Deferred Revenue, Additions | 7,44 mln $2025-09-30 | -5,08 mln $ | +246,5% | 10,1 mln $2024-12-31 | 11,3 mln $ | -10,7% |
| Deferred Revenue, Current | 72,8 mln $ | 16,7 mln $ | +335,4% | 42,1 mln $2025-12-31 | 10,7 mln $ | +294,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02