Finanse Insmed Incorporated (INSM)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 1664 · CEO: William H. Lewis
- Cena
- 112,58 $ +0,89%
- Kapitalizacja
- 24,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 25 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-18 Prognoza EPS: -0,32 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 24,7 mld $ EV 25 mld $
- Przychody
- 1,52 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +205% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -39,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -39,9× Prognozowany -68,0× (FY2026)
- P/S
- 16,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -50,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -658 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -606 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,85 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-18 Prognoza przychodów: 597 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 4,8%, EPS poniżej o 20,2%Przychody 524 mln $ wobec oczekiwanych 500 mln $ (+4,8%); EPS -0,46 $ wobec -0,38 $ (-20,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 268,4%Przychody za Q3 '26: 524 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 182,7%.
- Marża operacyjna -35,6% (TTM), zmiana r/r: +223,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 53,3%, przychody: wzrost 240,0%.
- Capex: 4,1% przychodów (rok temu 5,1%)Zainwestowano 62 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+172,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -658 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,5%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 219 mln, rok wcześniej: 211 mln.
- Gotówka netto: 405 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,15 mld $, dług z leasingiem: 741 mln $; rok temu gotówka netto: 935 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 524 mln $ | 142 mln $ | +268,4% |
| Marża brutto | 85,1% | 79,4% | +5,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -89,4 mln $ | -366 mln $ | +75,6% |
| Marża operacyjna | -17,0% | -257,1% | +240,1 pkt proc. |
| Zysk netto | -100 mln $ | -370 mln $ | +72,9% |
| Rozwodniony EPS | -0,46 $ | -1,75 $ | +73,7% |
| Przepływy operacyjne | -36,5 mln $ | -220 mln $ | +83,4% |
| Capex | 5,63 mln $ | 2,42 mln $ | +132,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -42,1 mln $ | -222 mln $ | +81,1% |
| R&D | 270 mln $ | 186 mln $ | +44,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 41,2 mln $ | 31,4 mln $ | +31,1% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 524 mln $ | 500 mln $ | +4,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,46 $ | -0,38 $ | -20,2% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 406 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 474 mln $ | +364,1% | 90,3% | 1,34 mld $ | +265,6% | |
| Non-US | 50,8 mln $ | +26,1% | 9,7% | 247 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -596 mln $
- Capex
- -62 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -15 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -3,25 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 128 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -658 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -39,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -50,7× | – | – |
| EV / przychody | 16,5× | 27,5× | 10,4× – 61,7× |
| Cena / FCF | -37,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 33,9× | 31,3× 4 z 5 lat | 7,4× – 50,3× |
| Rentowność FCF | -2,7% | -10,1% | -16,7% – -2,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -32,8% | -48,7% | -64,8% – -31,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -82,7% | -184,1% | -547,5% – 225,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 191,31 $ (+69,9%)
zakres 154,00 $ – 235,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,85 mld $ | +204,5% | -1,65 $ | +74,2% | -68,0× | 14 |
| FY2027 | 2,97 mld $ | +61,0% | 0,65 $ | +139,4% | 172,6× | 14 |
| FY2028 | 3,96 mld $ | +33,0% | 3,16 $ | +384,8% | 35,6× | 16 |
| FY2029 | 4,99 mld $ | +26,0% | 6,37 $ | +101,4% | 17,7× | 13 |
| FY2030 | 6,21 mld $ | +24,6% | 9,98 $ | +56,8% | 11,3× | 13 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (240), które Insmed Incorporated oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 575 mln $ | 410 mln $ | +40,2% | 456 mln $ | 285 mln $ | +59,9% |
| Accounts Payable, Current | 84,3 mln $ | 79,6 mln $ | +5,9% | 79,9 mln $ | 73 mln $ | +9,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 259 mln $ | 65,3 mln $ | +297,3% | 141 mln $ | 52 mln $ | +170,8% |
| Accrued Professional Fees | 34,3 mln $ | 25,8 mln $ | +33,0% | 23,7 mln $ | 17,9 mln $ | +32,2% |
| Accrued Royalties | 146 mln $ | 164 mln $ | -10,8% | 163 mln $ | 161 mln $ | +1,1% |
| Accrued Royalties, Current | 10,2 mln $ | 9,37 mln $ | +9,2% | 17,1 mln $ | 6,32 mln $ | +170,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 70,1 mln $ | 57,2 mln $ | +22,5% | 60,8 mln $ | 50,3 mln $ | +20,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -40 tys. $ | 2 mln $ | -102,0% | 1,46 mln $ | -2,29 mln $ | +163,8% |
| Additional Paid in Capital | 6,64 mld $ | 6,25 mld $ | +6,2% | 6,37 mld $ | 4,65 mld $ | +37,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 1,48 mln $ | 1,34 mln $ | +10,3% | 6,22 mln $ | 6,88 mln $ | -9,7% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,48 mln $ | 1,34 mln $ | +10,3% | 6,22 mln $ | 6,88 mln $ | -9,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 5,05 mln $ | 1,54 mln $ | +228,3% | 6 mln $ | 5,05 mln $ | +18,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 41,2 mln $ | 31,4 mln $ | +31,1% | 153 mln $ | 96,8 mln $ | +57,7% |
| Assets | 2,23 mld $ | 2,36 mld $ | -5,7% | 2,26 mld $ | 2,03 mld $ | +11,8% |
| Assets, Current | 1,71 mld $ | 1,93 mld $ | -11,7% | 1,79 mld $ | 1,62 mld $ | +10,6% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 7,54 mln $ | 105 mln $ | -92,8% | 252 mln $ | 91,7 mln $ | +174,9% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 0 $ | 42,5 mln $ | -100,0% | 57,8 mln $ | 24,7 mln $ | +134,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 178 mln $ | 260 mln $ | -31,4% | 314 mln $ | 144 mln $ | +118,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 397 mln $ | 335 mln $ | +18,5% | 510 mln $ | 555 mln $ | -8,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 397 mln $ | 335 mln $ | +18,5% | 510 mln $ | 555 mln $ | -8,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -148 mln $ | -950 mln $ | +84,4% | -44,6 mln $ | 72,7 mln $ | -161,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 219 mln | 213 mln | +3,2% | 214 mln | 179 mln | +19,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 219 mln | 213 mln | +3,2% | 214 mln | 179 mln | +19,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 2,19 mln $ | 2,13 mln $ | +3,2% | 2,14 mln $ | 1,79 mln $ | +19,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -97 mln $ | -370 mln $ | +73,8% | -1,27 mld $ | -915 mln $ | -39,1% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss | 79,4 mln $2025-12-31 | 22,3 mln $ | +256,5% | 79,4 mln $ | 22,3 mln $ | +256,5% |
| Contract with Customer, Refund Liability, Current | 4,19 mln $ | 10 mln $ | -58,3% | 6,96 mln $ | 5,99 mln $ | +16,2% |
| Cost of Goods and Services Sold | 78,2 mln $ | 29,4 mln $ | +166,4% | 123 mln $ | 85,7 mln $ | +43,4% |
| Costs and Expenses | 614 mln $ | 508 mln $ | +20,7% | 1,85 mld $ | 1,24 mld $ | +49,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,48 mln $ | 3,38 mln $ | +32,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,05 mln $ | 3,74 mln $ | +35,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 577 tys. $ | 356 tys. $ | +62,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 750 mln $ | 1,35 mld $ | -44,2% | 920 mln $ | 879 mln $ | +4,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Gain | – | – | – | 400 tys. $ | 300 tys. $ | +33,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | 0 $ | – | -27 tys. $ | -29 tys. $ | +6,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -27 tys. $ | -29 tys. $ | +6,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,46 mld $2025-12-31 | 1,14 mld $ | +28,6% | 1,46 mld $ | 1,14 mld $ | +28,6% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 167 mln $2025-12-31 | 178 mln $ | -5,9% | 167 mln $ | 178 mln $ | -5,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 7,1 mln $2025-12-31 | 12,5 mln $ | -43,1% | 7,1 mln $ | 12,5 mln $ | -43,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 956 mln $2025-12-31 | 673 mln $ | +42,1% | 956 mln $ | 673 mln $ | +42,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 41,6 mln $2025-12-31 | 38,5 mln $ | +8,1% | 41,6 mln $ | 38,5 mln $ | +8,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, General Business | 268 mln $2025-12-31 | 218 mln $ | +22,9% | 268 mln $ | 218 mln $ | +22,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 30,9 mln $2025-12-31 | 30,7 mln $ | +0,5% | 30,9 mln $ | 30,7 mln $ | +0,5% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,46 mld $2025-12-31 | 1,13 mld $ | +29,4% | 1,46 mld $ | 1,13 mld $ | +29,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 7,13 mln $2025-12-31 | 12,5 mln $ | -43,1% | 7,13 mln $ | 12,5 mln $ | -43,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 0 $2025-12-31 | 5,58 mln $ | -100,0% | 0 $ | 5,58 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 7,13 mln $2025-12-31 | 6,95 mln $ | +2,5% | 7,13 mln $ | 6,95 mln $ | +2,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 29 tys. $2025-12-31 | 55 tys. $ | -47,3% | 29 tys. $ | 55 tys. $ | -47,3% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 12,8 mln $ | 7,4 mln $ | +73,0% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Employees' Gross Pay | – | – | – | 5,0% | 4,0% | +25,0% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Match | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Depreciation | 3,35 mln $ | 2,46 mln $ | +36,1% | 10,4 mln $ | 5,96 mln $ | +75,3% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,46 $ | -1,75 $ | +73,7% | -6,42 $ | -5,57 $ | -15,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,46 $ | -1,75 $ | +73,7% | -6,42 $ | -5,57 $ | -15,3% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 269 tys. $ | -976 tys. $ | +127,6% | 931 tys. $ | -1,31 mln $ | +171,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02