Finanse Hut 8 Corp. (HUT)
NASDAQ · Financial Services · Financial - Capital Markets · Pracownicy: 248 · CEO: Asher Kevin Genoot
- Cena
- 59,40 $ -10,60%
- Kapitalizacja
- 7,32 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,57 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -0,72 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,32 mld $ EV 7,57 mld $
- Przychody
- 318 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +25% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -212,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -11,1× Prognozowany -12,9× (FY2026)
- P/S
- 23,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 150,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,24 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -675 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 295 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 75,5 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody poniżej o 5,6%, EPS poniżej o 130,9%Przychody 74,9 mln $ wobec oczekiwanych 79,4 mln $ (-5,6%); EPS -1,27 $ wobec -0,55 $ (-130,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 81,4%Przychody za Q2 '26: 74,9 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 152,0%.
- Marża operacyjna -170,2% (TTM), zmiana r/r: -242,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -268,8%, przychody: wzrost -28,8%.
- Capex: 363,2% przychodów (rok temu 80,0%)Zainwestowano 1,15 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+223,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -1,24 mld $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 118 mln, rok wcześniej: 119 mln.
- Dług netto: 648 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,02 mld $, dług z leasingiem: 7,67 mld $; rok temu dług netto: 146 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 74,9 mln $ | 41,3 mln $ | +81,4% |
| Marża brutto | 64,1% | 47,3% | +16,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -206 mln $ | 188 mln $ | -209,8% |
| Marża operacyjna | -275,4% | 454,9% | -730,2 pkt proc. |
| Zysk netto | -204 mln $ | 137 mln $ | -248,6% |
| Rozwodniony EPS | -1,72 $ | 1,18 $ | -245,8% |
| Przepływy operacyjne | -5,62 mln $ | -48,8 mln $ | +88,5% |
| Capex | 518 mln $ | 45,4 mln $ | +1042,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -524 mln $ | -94,2 mln $ | -456,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 51,2 mln $ | 7,64 mln $ | +570,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 74,9 mln $ | 79,4 mln $ | -5,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -1,27 $ | -0,55 $ | -130,9% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| High Performance Computing, Colocation And Cloud | 24,7 mln $ | +68,5% | 90,6% | – | – | |
| Power | 1,18 mln $ | -78,6% | 4,3% | – | – | |
| Digital Infrastructure | 1,37 mln $ | -35,2% | 5,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 72,2 mln $ | +113,1% | 96,4% | – | – | |
| CANADA | 2,7 mln $ | -63,5% | 3,6% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -89,4 mln $
- Capex
- -1,15 mld $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 47 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 7,57 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 148 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,24 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -11,1× | 13,5× 2 z 5 lat | 5,5× – 21,5× |
| EV / EBITDA | 150,6× | 18,4× 4 z 5 lat | 4,0× – 41,3× |
| EV / przychody | 23,8× | 11,1× | 1,6× – 22,2× |
| Cena / FCF | -9,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 5,1× | 1,8× | 0,4× – 3,4× |
| Rentowność FCF | -11,1% | -26,8% | -72,6% – -5,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -3,2% | -0,6% | -16,9% – 24,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -39,5% | -1,0% | -18,4% – 34,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 162,08 $ (+172,9%)
zakres 96,00 $ – 275,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 295 mln $ | +25,4% | -4,60 $ | -114,8% | -12,9× | 9 |
| FY2027 | 581 mln $ | +97,1% | -3,93 $ | +14,4% | -15,1× | 9 |
| FY2028 | 1,33 mld $ | +129,2% | -1,06 $ | +73,1% | -56,2× | 9 |
| FY2029 | 2,07 mld $ | +55,3% | -0,55 $ | +48,4% | -109,0× | 3 |
| FY2030 | 3,44 mld $ | +66,2% | 1,68 $ | +408,2% | 35,4× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (306), które Hut 8 Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 69,7 mln $ | 43,7 mln $ | +59,4% | 44,5 mln $ | 41,8 mln $ | +6,5% |
| Accounts Payable, Current | 15,8 mln $2025-12-31 | 11,3 mln $ | +39,6% | 15,8 mln $ | 11,3 mln $ | +39,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 11,9 mln $ | 8,5 mln $ | +40,4% | 31,1 mln $ | 6,99 mln $ | +345,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 200 tys. $2026-03-31 | 200 tys. $ | 0,0% | 200 tys. $ | 200 tys. $ | 0,0% |
| Accrued Professional Fees, Current | 2,43 mln $2025-12-31 | 1,95 mln $ | +24,2% | 2,43 mln $ | 1,95 mln $ | +24,2% |
| Accrued Utilities, Current | 3 mln $2025-12-31 | 6,52 mln $ | -54,0% | 3 mln $ | 6,52 mln $ | -54,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | -32,4 mln $ | -4,53 mln $ | -615,0% | -10,4 mln $ | -45,6 mln $ | +77,1% |
| Additional Paid in Capital | 1,84 mld $ | 1,04 mld $ | +77,6% | 1,43 mld $ | 790 mln $ | +80,6% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 18 tys. $2025-09-30 | – | – | 18 tys. $ | – | – |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 171 tys. $2026-03-31 | 144 tys. $ | +18,8% | 508 tys. $ | 4,18 mln $ | -87,8% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 900 tys. $ | 100 tys. $ | +800,0% | 500 tys. $ | 4,2 mln $ | -88,1% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 3 mln $ | 3 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 10,2 mln | 2,14 mln | +373,9% | 20,6 mln | 65,4 tys. | +31 411,7% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 6,1 mln $2024-12-31 | – | – |
| Assets | 9,98 mld $ | 2,02 mld $ | +393,5% | 2,75 mld $ | 1,52 mld $ | +81,3% |
| Assets Held-for-sale, Long Lived, Fair Value Disclosure | – | – | – | 0 $2024-12-31 | – | – |
| Assets, Current | 7,09 mld $ | 411 mln $ | +1622,8% | 408 mln $ | 257 mln $ | +58,9% |
| Assets, Noncurrent | 2,89 mld $ | 1,61 mld $ | +79,5% | 2,35 mld $ | 1,26 mld $ | +85,9% |
| Business Combination, Bargain Purchase, Gain Recognized, Amount | – | – | – | 3,06 mln $2024-12-31 | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 7,48 mln $ | 0 $ | – | 353 mln $ | – | – |
| Cash Acquired from Acquisition | – | – | – | 23 mln $2023-12-31 | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 234 mln $ | 216 mln $ | +8,0% | 44,9 mln $ | 85 mln $ | -47,2% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 7,02 mld $ | 222 mln $ | +3057,5% | 48,6 mln $ | 85,6 mln $ | -43,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 6,86 mld $ | 113 mln $ | +5950,6% | -37 mln $ | 54,7 mln $ | -167,7% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 37,00 $2025-09-30 | 53,45 $ | -30,8% | 53,45 $2024-12-31 | 53,45 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 22,8 tys.2025-09-30 | 1895 | +1104,5% | 18952024-12-31 | 1895 | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 123 mln | 104 mln | +18,0% | 110 mln | 99,5 mln | +10,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 123 mln | 104 mln | +18,0% | 110 mln | 99,5 mln | +10,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,23 mln $ | 1,04 mln $ | +18,0% | 1,1 mln $ | 995 tys. $ | +10,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -27 mln $ | 227 tys. $ | -11 972,7% | -21,8 mln $ | -549 tys. $ | -3870,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -163 mln $ | 177 mln $ | -192,0% | -191 mln $ | 276 mln $ | -169,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -190 mln $ | 177 mln $ | -207,0% | -213 mln $ | 275 mln $ | -177,4% |
| Consolidation, Less than Wholly Owned Subsidiary, Parent Ownership Interest, Change Due to Net Income Attributable to Parent and Effects of Changes, Net | -145 mln $ | 260 mln $ | -155,9% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 3,04 mln $ | 6,15 mln $ | -50,6% | 1,46 mln $ | 6,2 mln $ | -76,5% |
| Cost of Revenue | 26,9 mln $ | 21,8 mln $ | +23,5% | 108 mln $ | 86,7 mln $ | +24,4% |
| CryptoAssetCustomerReceipt | – | – | – | 4,26 mln $2024-12-31 | – | – |
| CryptoAssetFairValue | 1,04 mld $ | 1,14 mld $ | -9,3% | 1,37 mld $ | 950 mln $ | +44,5% |
| CryptoAssetFairValueCurrent | 581 tys. $ | – | – | 812 tys. $ | – | – |
| CryptoAssetMining | 66 mln $2025-09-30 | 11,6 mln $ | +468,0% | 71,5 mln $2024-12-31 | – | – |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 17 316 item | 10 667 item | +62,3% | 10 171 item2024-12-31 | 64 203 item | -84,2% |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 15,7 mln $2025-12-31 | 10,2 mln $ | +54,2% | 15,7 mln $ | 10,2 mln $ | +54,2% |
| CryptoAssetRealizedGainLossOperating | -139 mln $ | 218 mln $ | -163,7% | -220 mln $ | 509 mln $ | -143,2% |
| CryptoAssetRealizedLossOperating | 0 $2025-12-31 | – | – | 2,3 mln $ | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,21 mln $ | 1,13 mln $ | +94,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -306 tys. $ | 439 tys. $ | -169,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,81 mln $ | 1,7 mln $ | +65,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 910 tys. $ | 126 tys. $ | +622,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -41,7 mln $ | 95,4 mln $ | -143,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -12,5 mln $ | 15,8 mln $ | -178,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -33,1 mln $ | 27,5 mln $ | -220,3% | -54,6 mln $ | 112 mln $ | -148,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 53,5 mln $ | 118 mln $ | -54,8% | 130 mln $ | 111 mln $ | +16,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -475 tys. $ | 475 tys. $ | -200,0% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 22 mln $2025-12-31 | 14,4 mln $ | +52,7% | 22 mln $ | 14,4 mln $ | +52,7% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 8,43 mln $2025-12-31 | 6,71 mln $ | +25,6% | 8,43 mln $ | 6,71 mln $ | +25,6% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 826 tys. $2025-12-31 | – | – | 826 tys. $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 291 mln $2025-12-31 | 125 mln $ | +133,9% | 291 mln $ | 125 mln $ | +133,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 132 mln $2025-12-31 | 44,4 mln $ | +197,8% | 132 mln $ | 44,4 mln $ | +197,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02