Finanse HubSpot, Inc. (HUBS)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 9016 · CEO: Yamini Rangan
- Cena
- 234,87 $ -1,96%
- Kapitalizacja
- 12 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11,3 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 3,27 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12 mld $ EV 11,3 mld $
- Przychody
- 3,45 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +18% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 4,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 83,0× Prognozowany 17,7× (FY2026)
- P/S
- 3,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 33,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 767 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 147 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,68 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 926 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 1,5%, EPS powyżej o 7,9%Przychody 912 mln $ wobec oczekiwanych 898 mln $ (+1,5%); EPS 3,26 $ wobec 3,02 $ (+7,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 19,8%Przychody za Q2 '26: 912 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,0%.
- Marża operacyjna 3,8% (TTM), zmiana r/r: +6,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 282,3%, przychody: wzrost 21,1%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 23,9%Zysk przed opodatkowaniem 174 mln $, zysk operacyjny 132 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,6% przychodów (rok temu 0,4%)Zainwestowano 89,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+778,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 767 mln $ = 522,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 758 mln $ = 98,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 758 mln $ (rok temu 125 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 515 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 3,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 50,6 mln, rok wcześniej: 52,7 mln.
- Gotówka netto: 1,1 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,34 mld $, dług z leasingiem: 237 mln $; rok temu gotówka netto: 1,39 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 912 mln $ | 761 mln $ | +19,8% |
| Marża brutto | 82,4% | 83,9% | -1,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 43,3 mln $ | -24,6 mln $ | +276,0% |
| Marża operacyjna | 4,8% | -3,2% | +8,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 43,3 mln $ | -3,26 mln $ | +1430,2% |
| Rozwodniony EPS | 0,86 $ | -0,06 $ | +1491,6% |
| Przepływy operacyjne | 223 mln $ | 164 mln $ | +35,5% |
| Capex | 19,7 mln $ | 16 mln $ | +22,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 203 mln $ | 148 mln $ | +36,9% |
| R&D | 226 mln $ | 237 mln $ | -4,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 128 mln $ | 141 mln $ | -8,9% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 912 mln $ | 898 mln $ | +1,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 3,26 $ | 3,02 $ | +7,9% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Circulation | 894 mln $ | +20,1% | 98,1% | 3,38 mld $ | +21,2% | |
| Service | 17,7 mln $ | +8,5% | 1,9% | 72,1 mln $ | +15,0% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 534 mln $ | +16,7% | 58,5% | 2,03 mld $ | +17,6% | |
| Europe | 301 mln $ | +23,4% | 33,0% | 1,14 mld $ | +27,3% | |
| Asia Pacific | 77 mln $ | +29,2% | 8,4% | 281 mln $ | +23,6% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 856 mln $
- Capex
- -89,1 mln $
- Skup akcji
- -758 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -45,2 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 515 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 767 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 98,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 83,0× | 4099,0× 2 z 5 lat | 456,0× – 7741,9× |
| EV / EBITDA | 33,9× | 6542,5× 3 z 5 lat | 98,9× – 19 250,9× |
| EV / przychody | 3,3× | 13,2× | 6,5× – 24,0× |
| Cena / FCF | 15,7× | 92,0× | 29,8× – 174,8× |
| Cena / wartość księgowa | 7,2× | 20,0× | 10,2× – 35,4× |
| Rentowność FCF | 6,4% | 1,5% | 0,6% – 3,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,6% | -3,7% | -9,3% – 0,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 7,8% | -5,9% | -12,3% – 2,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 245,17 $ (+4,4%)
zakres 190,00 $ – 300,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,68 mld $ | +17,7% | 13,30 $ | +1447,0% | 17,7× | 19 |
| FY2027 | 4,2 mld $ | +13,9% | 16,87 $ | +26,8% | 13,9× | 19 |
| FY2028 | 4,77 mld $ | +13,5% | 20,15 $ | +19,5% | 11,7× | 5 |
| FY2029 | 5,29 mld $ | +11,0% | 23,45 $ | +16,4% | 10,0× | 1 |
| FY2030 | 5,88 mld $ | +11,2% | 27,02 $ | +15,2% | 8,7× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (256), które HubSpot, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 26 mln $ | 12,5 mln $ | +107,4% | 24,8 mln $ | 3,65 mln $ | +578,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 378 mln $ | 321 mln $ | +17,8% | 419 mln $ | 335 mln $ | +25,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 7,29 mln $ | 6,24 mln $ | +16,8% | 6,83 mln $ | 6,09 mln $ | +12,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 24,2 mln $ | 19,3 mln $ | +25,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 24,9 mln $ | 19,9 mln $ | +25,6% |
| Accrued Liabilities | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 195 mln $ | 153 mln $ | +27,4% | 167 mln $ | 125 mln $ | +33,3% |
| Accrued Sales Commission, Current | 122 mln $ | 98,9 mln $ | +23,8% | 132 mln $ | 102 mln $ | +29,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 191 mln $ | 160 mln $ | +19,7% | 176 mln $ | 147 mln $ | +20,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 165 tys. $ | 5,43 mln $ | -97,0% | 5,24 mln $ | -5,65 mln $ | +192,7% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,33 mld $ | 2,88 mld $ | -19,1% | 2,81 mld $ | 2,71 mld $ | +3,7% |
| Advertising Expense | – | – | – | 144 mln $ | 118 mln $ | +22,5% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 146 tys. $ | 77 tys. $ | +89,6% | 577 tys. $ | 2,01 mln $ | -71,3% |
| Amortization of Deferred Sales Commissions | 71 mln $ | 37 mln $ | +91,9% | 188 mln $ | 143 mln $ | +31,2% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 12,1 mln $ | 9,6 mln $ | +26,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 131 mln $ | 150 mln $ | -12,5% | 552 mln $ | 524 mln $ | +5,3% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | – | – | – | 145 tys. $ | 130 tys. $ | +11,5% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | – | – | – | 697 tys. $ | -373 tys. $ | +286,9% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 6,7 mln $2025-12-31 | 5,85 mln $ | +14,4% | 6,7 mln $ | 5,85 mln $ | +14,4% |
| Assets | 3,5 mld $ | 3,68 mld $ | -4,9% | 3,85 mld $ | 3,8 mld $ | +1,5% |
| Assets, Current | 2,13 mld $ | 2,31 mld $ | -7,9% | 2,45 mld $ | 2,63 mld $ | -7,0% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 806 mln $ | 1,41 mld $ | -42,8% | 1,17 mld $ | 1,79 mld $ | -34,6% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -2,47 mln $ | -2,24 mln $ | -9,9% | 3,39 mln $ | 1,7 mln $ | +99,0% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 389 mln $ | 267 mln $ | +45,9% | 324 mln $ | 220 mln $ | +47,5% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 39,7 mln $ | 29,3 mln $ | +35,5% | 118 mln $ | 74,3 mln $ | +58,7% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 622 mln $ | 458 mln $ | +35,9% | 538 mln $ | 374 mln $ | +43,8% |
| Capitalized Computer Software, Net | 233 mln $ | 191 mln $ | +21,9% | 214 mln $ | 154 mln $ | +38,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 958 mln $ | 601 mln $ | +59,4% | 882 mln $ | 513 mln $ | +72,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 362 mln $ | 130 mln $ | +178,1% | 191 mln $ | 64,1 mln $ | +198,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 961 mln $ | 604 mln $ | +59,1% | 885 mln $ | 517 mln $ | +71,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 961 mln $ | 604 mln $ | +59,1% | 885 mln $ | 517 mln $ | +71,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 14,4 mln $ | -25,2 mln $ | +157,1% | 368 mln $ | 125 mln $ | +195,3% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 1,65 mln2025-12-31 | 1,85 mln | -11,0% | 1,65 mln | 1,85 mln | -11,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 55,4 mln | 54,2 mln | +2,2% | 54,8 mln | 52,7 mln | +4,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 49,7 mln | 52,7 mln | -5,8% | 52,6 mln | 51,8 mln | +1,5% |
| Common Stock, Value, Issued | 50 tys. $ | 53 tys. $ | -5,7% | 53 tys. $ | 52 tys. $ | +1,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 41,7 mln $ | 4,83 mln $ | +763,6% | 56,8 mln $ | -2,85 mln $ | +2091,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,06 mld $ | 888 mln $ | +18,9% | 1 mld $ | 784 mln $ | +28,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 6,38 mln $ | 5,99 mln $ | +6,4% | 8,5 mln $ | 3,97 mln $ | +114,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 554 mln $ | 452 mln $ | +22,6% | 670 mln $2024-12-31 | 543 mln $ | +23,4% |
| Convertible Notes Payable, Current | – | – | – | 458 mln $2024-12-31 | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 161 mln $ | 122 mln $ | +31,7% | 508 mln $ | 393 mln $ | +29,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,35 mln $ | 7,63 mln $ | -43,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 17,8 mln $ | 12,1 mln $ | +47,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 23,6 mln $ | 21,4 mln $ | +10,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,41 mln $ | 1,64 mln $ | -14,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 425 mln $ | 1,26 mld $ | -66,3% | 958 mln $ | 1,71 mld $ | -44,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 83 tys. $ | 897 tys. $ | -90,7% | 1,32 mln $ | 1,57 mln $ | -16,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 315 tys. $ | 261 tys. $ | +20,7% | 4 tys. $ | 353 tys. $ | -98,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 425 mln $ | 1,26 mld $ | -66,2% | 957 mln $ | 1,71 mld $ | -44,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 45,5 mln $ | 191 mln $ | -76,2% | 136 mln $ | 154 mln $ | -11,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 380 mln $ | 1,07 mld $ | -64,5% | 821 mln $ | 1,56 mld $ | -47,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 380 mln $ | 1,07 mld $ | -64,5% | 822 mln $ | 1,56 mld $ | -47,2% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 45,3 mln $ | 191 mln $ | -76,3% | 137 mln $ | 154 mln $ | -11,4% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 380 mln $ | 1,07 mld $ | -64,5% | 822 mln $ | 1,56 mld $ | -47,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 45,3 mln $ | 191 mln $ | -76,3% | 137 mln $ | 154 mln $ | -11,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02