Finanse Hengtong Optic-Electric Co., Ltd. (HTGD)
SHH · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 17 124 · CEO: Jianfeng Zhang
- Cena
- 43,52 CNY +2,59%
- Kapitalizacja
- 106 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 110 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-23 Prognoza EPS: 0,57 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 106 mld CNY EV 110 mld CNY
- Przychody
- 81,6 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +25% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 7,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 16,4× Prognozowany 13,3× (FY2026)
- P/S
- 1,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -327 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 6,47 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 83,7 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-23 Prognoza przychodów: 19,4 mld CNY
- Dywidenda
- 0,28 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody poniżej o 0,8%, EPS powyżej o 27,6%Przychody 22,2 mld CNY wobec oczekiwanych 22,3 mld CNY (-0,8%); EPS 1,25 CNY wobec 0,98 CNY (+27,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 27,1%Przychody za Q3 '26: 22,3 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 18,1%.
- Marża operacyjna 9,0% (TTM), zmiana r/r: +4,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 120,7%, przychody: wzrost 21,4%.
- Capex: 4,3% przychodów (rok temu 3,0%)Zainwestowano 3,49 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+72,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -327 mln CNY = -5,1% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 2,44 mld, rok wcześniej: 2,44 mld.
- Dług netto: 2,85 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 13,7 mld CNY, dług z leasingiem: 16,6 mld CNY; rok temu dług netto: 10,4 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 22,3 mld CNY | 17,6 mld CNY | +27,1% |
| Marża brutto | 24,7% | 12,9% | +11,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 3,45 mld CNY | 883 mln CNY | +290,8% |
| Marża operacyjna | 15,4% | 5,0% | +10,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 3,04 mld CNY | 763 mln CNY | +299,1% |
| Rozwodniony EPS | 1,25 CNY | 0,31 CNY | +303,2% |
| Przepływy operacyjne | 1,71 mld CNY | 493 mln CNY | +246,1% |
| Capex | 662 mln CNY | 756 mln CNY | -12,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,04 mld CNY | -262 mln CNY | +497,7% |
| R&D | 1,07 mld CNY | 585 mln CNY | +82,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 22,2 mld CNY | 22,3 mld CNY | -0,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,25 CNY | 0,98 CNY | +27,6% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 3,16 mld CNY
- Capex
- -3,49 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -271 mln CNY
- Przejęcia
- 1,38 mld CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 444 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- -327 mln CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -82,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 16,4× | 19,6× | 13,5× – 24,4× |
| EV / EBITDA | 13,0× | 10,4× | 7,7× – 13,5× |
| EV / przychody | 1,3× | 0,8× | 0,7× – 1,1× |
| Cena / FCF | -325,2× | 34,1× 1 z 5 lat | 34,1× – 34,1× |
| Cena / wartość księgowa | 2,9× | 1,5× | 1,1× – 1,9× |
| Rentowność FCF | -0,3% | -1,3% | -5,0% – 2,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,7% | 5,0% | 4,0% – 6,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 19,2% | 8,0% | 6,7% – 9,7% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 83,7 mld CNY | +25,3% | 3,26 CNY | +193,9% | 13,3× | 1 |
| FY2027 | 96 mld CNY | +14,7% | 4,15 CNY | +27,3% | 10,5× | 3 |
| FY2028 | 105 mld CNY | +9,9% | 4,65 CNY | +12,1% | 9,4× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02