Finanse HIVE Digital Technologies Ltd. (HIVE)
NASDAQ · Technology · Information Technology Services · Pracownicy: 29 · CEO: Aydin Kilic
- Cena
- 1,91 $ -7,73%
- Kapitalizacja
- 524 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 690 mln $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-08-14
- Następny raport
- 2026-11-13
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 524 mln $ EV 690 mln $
- Przychody
- 329 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +21% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -98,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -1,4× Prognozowany -2,1× (FY2027)
- P/S
- 1,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 77,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -125 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -323 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 359 mln $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-13
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 69,1%Przychody za Q1 '27: 77,1 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 168,9%.
- Marża operacyjna -60,7% (TTM), zmiana r/r: -84,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -749,2%, przychody: wzrost 156,0%.
- Capex: 54,9% przychodów (rok temu 161,9%)Zainwestowano 181 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-13,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -125 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 38,1%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 266 mln, rok wcześniej: 193 mln.
- Dług netto: 144 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 230 mln $, dług z leasingiem: 374 mln $; rok temu gotówka netto: 18,1 mln $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 77,1 mln $ | 45,6 mln $ | +69,1% |
| Marża brutto | -37,3% | 34,7% | -72,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -44,4 mln $ | 35,7 mln $ | -224,6% |
| Marża operacyjna | -57,6% | 78,2% | -135,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -139 mln $ | 35 mln $ | -497,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,54 $ | 0,18 $ | -400,0% |
| Przepływy operacyjne | 4,06 mln $ | 10,2 mln $ | -60,3% |
| Capex | 49,7 mln $ | 47,4 mln $ | +4,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | -45,6 mln $ | -37,1 mln $ | -22,9% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 7,08 mln $ | 5,75 mln $ | +23,2% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '20 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Software Subscriptions and Services | – | – | – | – | – | |
| Subscription and Support | – | – | – | – | – | |
| Product | 24,7 mln $ | – | 65,1% | – | – | |
| Service | 13,3 mln $ | – | 34,9% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '20 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 24,1 mln $ | +3,1% | 63,4% | 159 mln $ | -2,3% | |
| EMEA | 11,3 mln $ | -10,8% | 29,7% | 85,1 mln $ | +6,8% | |
| Asia Pacific | 2,61 mln $ | -40,9% | 6,9% | 21,9 mln $ | -5,7% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 56,2 mln $
- Capex
- -181 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 176 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 26,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -125 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -1,4× | 11,0× 2 z 5 lat | 10,4× – 11,6× |
| EV / EBITDA | 77,2× | 8,4× 4 z 5 lat | 3,3× – 17,5× |
| EV / przychody | 2,1× | 2,7× | 1,6× – 4,1× |
| Cena / FCF | -4,2× | 139,6× 1 z 5 lat | 139,6× – 139,6× |
| Cena / wartość księgowa | 1,2× | 1,3× | 0,4× – 2,1× |
| Rentowność FCF | -23,8% | -29,7% | -85,0% – 0,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -25,1% | 7,3% | -19,9% – 32,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | -60,4% | -31,4% | -158,8% – 20,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 7,00 $ (+266,5%)
zakres 5,50 $ – 8,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 359 mln $ | +20,5% | -0,92 $ | -39,2% | -2,1× | 2 |
| FY2028 | 524 mln $ | +45,9% | -0,32 $ | +64,9% | -5,9× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (171), które HIVE Digital Technologies Ltd. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 765 tys. $ | 17,3 mln $ | -95,6% | 10,7 mln $ | -3,68 mln $ | +391,2% | |
| Accounts and Other Receivables, Net, Current | 17,7 mln $2026-03-31 | 18,4 mln $ | -3,5% | 17,7 mln $ | 18,4 mln $ | -3,5% |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 118 mln $ | – | – | 27 mln $ | 15,4 mln $ | +75,9% |
| Accounts Payable, Current | 12,8 mln $ | – | – | 10,7 mln $ | 11,7 mln $ | -8,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 20,9 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 18,9 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 2,05 mln $ | – | – | 2,15 mln $ | 6,6 mln $ | -67,5% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 25,8 mln $ | – | – | 22,7 mln $ | 25 mln $ | -9,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 15,9 mln $ | – | – | 12,8 mln $ | 2,25 mln $ | +467,7% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 423 mln $ | – | – | 376 mln $ | 215 mln $ | +75,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 6,76 mln $ | – | – | 7,62 mln $ | 6,29 mln $ | +21,1% |
| Additional Paid in Capital | 981 mln $ | – | – | 944 mln $ | 717 mln $ | +31,7% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | 156 tys. $ | 145 tys. $ | +7,6% | 426 tys. $ | 512 tys. $ | -16,8% |
| Advertising Expense | 611 tys. $ | 514 tys. $ | +18,9% | 2,57 mln $ | 2,16 mln $ | +19,2% |
| Assets | 925 mln $ | – | – | 639 mln $ | 532 mln $ | +20,2% |
| Assets, Current | 280 mln $ | – | – | 59,8 mln $ | 242 mln $ | -75,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 208 mln $ | – | – | 23,1 mln $ | 23,4 mln $ | -1,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 208 mln $ | 24,6 mln $ | +745,7% | 23,1 mln $ | 23,4 mln $ | -1,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 185 mln $ | 1,23 mln $ | +14 983,7% | -262 tys. $ | 13,7 mln $ | -101,9% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 2,88 mln | – | – | 2,88 mln | 2,88 mln | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -144 mln $ | 36,9 mln $ | -489,9% | -147 mln $ | -3,03 mln $ | -4749,0% |
| Convertible Debt, Current | 0 $2026-03-31 | 1,87 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,87 mln $ | -100,0% |
| Convertible Debt, Noncurrent | 235 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cost, Depreciation | 53,7 mln $ | 22 mln $ | +143,9% | 170 mln $ | 64,5 mln $ | +164,3% |
| Cost, Maintenance | 53,9 mln $ | 29 mln $ | +85,9% | – | – | – |
| CryptoAssetFairValue | 11,2 mln $ | – | – | 10,8 mln $ | 181 mln $ | -94,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,78 mln $ | 4,23 mln $ | +60,1% |
| Customer Advances and Deposits | 2,2 mln $ | – | – | 2,2 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,91 mln $ | 375 tys. $ | -876,5% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 21 tys. $ | – | – | 295 tys. $ | 3,21 mln $ | -90,8% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 3,24 mln $2026-03-31 | 40 tys. $ | +7997,5% | 3,24 mln $ | 40 tys. $ | +7997,5% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 474 tys. $2026-03-31 | 292 tys. $ | +62,3% | 474 tys. $ | 292 tys. $ | +62,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 45,7 mln $2026-03-31 | 26,4 mln $ | +73,1% | 45,7 mln $ | 26,4 mln $ | +73,1% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 950 tys. $2026-03-31 | 0 $ | – | 950 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 16,6 mln $2026-03-31 | 10 mln $ | +65,3% | 16,6 mln $ | 10 mln $ | +65,3% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 4,29 mln $2026-03-31 | 2,03 mln $ | +111,0% | 4,29 mln $ | 2,03 mln $ | +111,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 29,2 mln $2026-03-31 | 16,4 mln $ | +77,9% | 29,2 mln $ | 16,4 mln $ | +77,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 0 $2026-03-31 | 351 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 351 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 16,9 mln $2026-03-31 | 13,2 mln $ | +27,5% | 16,9 mln $ | 13,2 mln $ | +27,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 0 $2026-03-31 | 1,18 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,18 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 295 tys. $2026-03-31 | 3,21 mln $ | -90,8% | 295 tys. $ | 3,21 mln $ | -90,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 5,42 mln $2026-03-31 | 9,58 mln $ | -43,4% | 5,42 mln $ | 9,58 mln $ | -43,4% |
| Deposit Assets | 83 mln $ | – | – | 53,6 mln $ | 74,9 mln $ | -28,5% |
| Depreciation | 53,7 mln $ | 22 mln $ | +143,9% | 170 mln $ | 64,5 mln $ | +164,3% |
| Derivative Asset, Current | 31 mln $ | – | – | 606 tys. $ | 1,3 mln $ | -53,4% |
| Derivative, Gain (Loss) on Derivative, Net | -7,06 mln $ | 16,4 mln $ | -143,0% | -22,7 mln $ | 3,65 mln $ | -721,7% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,54 $ | 0,19 $ | -384,2% | -0,66 $ | -0,02 $ | -3200,0% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,54 $ | 0,18 $ | -400,0% | -0,66 $ | -0,02 $ | -3200,0% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 425 tys. $ | 102 tys. $ | +316,7% | 425 tys. $ | 102 tys. $ | +316,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -39 mln $ | 435 tys. $ | -9074,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 27,0% | 27,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 15,4 mln $ | -5,83 mln $ | +364,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Amount | – | – | – | 28 mln $ | 8,8 mln $ | +218,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Amount | – | – | – | 10,9 mln $ | 2,39 mln $ | +355,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Amount | – | – | – | -5,85 mln $ | -1,52 mln $ | -285,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Prior Year Income Taxes, Amount | – | – | – | -5,7 mln $ | 606 tys. $ | -1039,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Repatriation of Foreign Earnings, Amount | – | – | – | 99 tys. $ | -272 tys. $ | +136,4% |
| Equity Method Investments | 458 tys. $ | – | – | 463 tys. $ | 429 tys. $ | +7,9% |
| Finance Lease, Liability | 27,7 mln $ | – | – | 29,9 mln $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-K 2026-03-31
Dane na 2026-11-02