Finanse Hims & Hers Health, Inc. (HIMS)
NYSE · Healthcare · Medical - Care Facilities · Pracownicy: 2442 · CEO: Andrew Dudum
- Cena
- 27,68 $ -6,71%
- Kapitalizacja
- 6,23 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,16 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: 0,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,23 mld $ EV 7,16 mld $
- Przychody
- 2,58 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +37% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -5,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -45,4× Prognozowany -47,0× (FY2026)
- P/S
- 2,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -93,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 89,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -142 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,21 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 893 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 7,8%, EPS poniżej o 643,1%Przychody 753 mln $ wobec oczekiwanych 699 mln $ (+7,8%); EPS -0,37 $ wobec -0,05 $ (-643,1%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 38,2%Przychody za Q2 '26: 753 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 38,5%.
- Marża operacyjna -3,6% (TTM), zmiana r/r: -9,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -173,8%, przychody: wzrost 28,0%.
- Capex: 6,9% przychodów (rok temu 7,1%)Zainwestowano 177 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+24,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 89,9 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 113 mln $ = 125,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 113 mln $ (rok temu 35 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 154 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 9,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 232 mln, rok wcześniej: 257 mln.
- Dług netto: 705 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 841 mln $, dług z leasingiem: 1,55 mld $; rok temu gotówka netto: 100 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 753 mln $ | 545 mln $ | +38,2% |
| Marża brutto | 63,8% | 76,4% | -12,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -97,2 mln $ | 26,7 mln $ | -463,7% |
| Marża operacyjna | -12,9% | 4,9% | -17,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -86,3 mln $ | 42,5 mln $ | -303,0% |
| Rozwodniony EPS | -0,37 $ | 0,17 $ | -317,6% |
| Przepływy operacyjne | -35,9 mln $ | -19,1 mln $ | -88,0% |
| Capex | 19,4 mln $ | 50,3 mln $ | -61,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -55,4 mln $ | -69,4 mln $ | +20,2% |
| R&D | 0 $ | 37,8 mln $ | -100,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 42,1 mln $ | 35,7 mln $ | +17,9% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 753 mln $ | 699 mln $ | +7,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,37 $ | -0,05 $ | -643,1% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 622 mln $ | – | 82,6% | – | – | |
| Non-US | 131 mln $ | – | 17,4% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 267 mln $
- Capex
- -177 mln $
- Skup akcji
- -113 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -458 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 387 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 154 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 89,9 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 125,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -45,4× | 49,3× 2 z 5 lat | 41,7× – 57,0× |
| EV / EBITDA | -93,7× | 51,2× 2 z 5 lat | 45,9× – 56,4× |
| EV / przychody | 2,8× | 3,1× | 2,0× – 4,3× |
| Cena / FCF | 69,3× | 54,9× 3 z 5 lat | 26,3× – 98,8× |
| Cena / wartość księgowa | 19,8× | 7,5× | 3,7× – 13,5× |
| Rentowność FCF | 1,4% | 0,3% | -3,2% – 3,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -3,7% | -8,7% | -32,6% – 12,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -30,0% | -2,0% | -32,2% – 26,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 32,17 $ (+16,2%)
zakres 24,50 $ – 42,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,21 mld $ | +36,6% | -0,59 $ | -215,5% | -47,0× | 8 |
| FY2027 | 4,05 mld $ | +26,1% | 0,30 $ | +150,6% | 92,8× | 9 |
| FY2028 | 4,6 mld $ | +13,8% | 0,69 $ | +131,9% | 40,0× | 7 |
| FY2029 | 4,98 mld $ | +8,0% | 0,78 $ | +13,2% | 35,3× | 2 |
| FY2030 | 4,64 mld $ | -6,7% | 0,85 $ | +8,5% | 32,6× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (252), które Hims & Hers Health, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 501 mln $ | 105 mln $ | +377,4% | 143 mln $ | 91,2 mln $ | +57,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 32,1 mln $2025-12-31 | 6,1 mln $ | +426,2% | 32,1 mln $ | 6,1 mln $ | +426,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 96 tys. $ | 367 tys. $ | -73,8% | 2,03 mln $ | 4,36 mln $ | -53,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 210 mln $ | 65,7 mln $ | +220,2% | 78,5 mln $ | 53 mln $ | +48,1% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 26 mln $ | 14 mln $ | +85,2% | 16,7 mln $ | 21,8 mln $ | -23,3% |
| Accrued Professional Fees, Current | 32,3 mln $ | 12,2 mln $ | +164,2% | 9,86 mln $ | 8,46 mln $ | +16,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 71,2 mln $ | 36,6 mln $ | +94,2% | 52,6 mln $ | 24,5 mln $ | +114,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -46 mln $ | 822 tys. $ | -5700,6% | 2,29 mln $ | -324 tys. $ | +808,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 662 mln $ | 712 mln $ | -7,0% | 652 mln $ | 719 mln $ | -9,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,96 mln $ | 1,05 mln $ | +86,7% | 4,53 mln $ | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | 18,7 mln $ | 2,8 mln $ | +567,9% | 23,7 mln $ | 3,8 mln $ | +523,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 44,4 mln $ | 36,7 mln $ | +21,0% | 139 mln $ | 94,6 mln $ | +46,7% |
| Assets | 3,63 mld $ | 1,88 mld $ | +93,3% | 2,15 mld $ | 708 mln $ | +204,5% |
| Assets, Current | 1,38 mld $ | 1,36 mld $ | +2,1% | 768 mln $ | 396 mln $ | +93,9% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 440 mln $ | – | – | 822 mln $ | 145 mln $ | +465,9% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 3,65 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 3,65 mln $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 7,84 mln $ | 5,94 mln $ | +32,1% | 25,2 mln $ | 7,78 mln $ | +224,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 610 mln $ | 1,12 mld $ | -45,8% | 229 mln $ | 221 mln $ | +3,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 610 mln $ | 1,12 mld $ | -45,8% | 229 mln $ | 221 mln $ | +3,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 388 mln $ | 850 mln $ | -54,4% | 7,18 mln $ | 124 mln $ | -94,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 23 tys. $ | 23 tys. $ | 0,0% | 23 tys. $ | 22 tys. $ | +4,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -128 mln $ | 43,5 mln $ | -394,1% | 131 mln $ | 126 mln $ | +4,1% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 141 mln $ | 98,4 mln $ | +43,7% | 127 mln $ | 75,3 mln $ | +68,9% |
| Convertible Debt, Noncurrent | 1,37 mld $ | 969 mln $ | +40,8% | 973 mln $ | 0 $ | – |
| Cost of Revenue | 272 mln $ | 129 mln $ | +111,8% | 614 mln $ | 303 mln $ | +102,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -34 tys. $ | 1,64 mln $ | -102,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,63 mln $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,52 mln $ | 7,32 mln $ | +16,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,93 mln $ | 5,68 mln $ | -48,5% |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | 0 $ | -384 tys. $ | +100,0% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 284 mln $2025-09-30 | 88,6 mln $ | +220,7% | 79,7 mln $2024-12-31 | 124 mln $ | -35,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 194 tys. $2025-09-30 | 247 tys. $ | -21,5% | 124 tys. $2024-12-31 | 43 tys. $ | +188,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 19 tys. $2025-09-30 | 0 $ | – | 1 tys. $2024-12-31 | 15 tys. $ | -93,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 284 mln $2025-09-30 | 88,3 mln $ | +221,4% | 79,5 mln $2024-12-31 | 124 mln $ | -36,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Current | 232 mln $ | – | – | 348 mln $ | 79,5 mln $ | +338,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Noncurrent | 350 mln $2025-12-31 | – | – | 350 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 231 mln $ | 20 mln $ | +1054,3% | 349 mln $ | 79,7 mln $ | +337,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 0 $ | – | – | 351 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Accumulated Unrecognized Gain | 605 tys. $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Accumulated Unrecognized Loss | 130 tys. $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Fair Value | 438 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| DebtSecuritiesHeldToMaturityAmortizedCostAfterAllowanceForCreditLoss | 438 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,59 mln $ | -43,3 mln $ | +89,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -6,21 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 112 mln $ | 84,2 mln $ | +32,5% | 82,7 mln $ | 61,6 mln $ | +34,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -9,36 mln $ | -9,46 mln $ | +1,0% | -13 mln $ | -61,6 mln $ | +79,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 30,9 mln $ | – | – | 28,9 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Revenue | 119 mln $2025-09-30 | – | – | 75,3 mln $2024-12-31 | 7,7 mln $ | +877,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,16 mln $ | -18,3 mln $ | +88,2% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 8,99 mln $2025-12-31 | 276 tys. $ | +3155,8% | 8,99 mln $ | 276 tys. $ | +3155,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 147 mln $2025-12-31 | 77,1 mln $ | +90,1% | 147 mln $ | 77,1 mln $ | +90,1% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 5,84 mln $2025-12-31 | 5,87 mln $ | -0,5% | 5,84 mln $ | 5,87 mln $ | -0,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | 53,9 mln $2025-12-31 | 61,6 mln $ | -12,6% | 53,9 mln $ | 61,6 mln $ | -12,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 143 mln $2025-12-31 | 74,6 mln $ | +91,2% | 143 mln $ | 74,6 mln $ | +91,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 19,3 mln $2025-12-31 | 21 mln $ | -8,4% | 19,3 mln $ | 21 mln $ | -8,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 26,3 mln $2025-12-31 | 60,8 mln $ | -56,7% | 26,3 mln $ | 60,8 mln $ | -56,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 31,4 mln $2025-12-31 | 9,9 mln $ | +217,2% | 31,4 mln $ | 9,9 mln $ | +217,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 83,7 mln $2025-12-31 | 97,2 mln $ | -13,9% | 83,7 mln $ | 97,2 mln $ | -13,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02