Finanse Jiangsu Hengrui Pharmaceuticals Co., Ltd. (A shares) (HENGRUI)
SHH · Healthcare · Drug Manufacturers - Specialty & Generic · Pracownicy: 20 602 · CEO: Sun Piaoyang
- Cena
- 48,97 CNY +1,05%
- Kapitalizacja
- 312 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 269 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-19 Prognoza EPS: 0,32 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 312 mld CNY EV 269 mld CNY
- Przychody
- 32,9 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 27,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 36,3× Prognozowany 35,3× (FY2026)
- P/S
- 9,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 27,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 6,11 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 8,88 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 33,5 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-19 Prognoza przychodów: 8,85 mld CNY
- Dywidenda
- 0,20 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-27): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 11,2%Przychody 8,88 mld CNY wobec oczekiwanych 8,91 mld CNY (-0,3%); EPS 0,37 CNY wobec 0,33 CNY (+11,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 20,6%Przychody za Q3 '26: 8,95 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,9%.
- Marża operacyjna 27,4% (TTM), zmiana r/r: -0,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 4,9%, przychody: wzrost 6,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 10,1%Zysk przed opodatkowaniem 10 mld CNY, zysk operacyjny 9,01 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 11,9% przychodów (rok temu 7,0%)Zainwestowano 3,92 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+81,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 6,11 mld CNY = 68,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 2,31 mld CNY = 37,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 978 mln CNY (rok temu 228 mln CNY), dywidendy: 1,33 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 6,6 mld, rok wcześniej: 6,6 mld.
- Gotówka netto: 43,1 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 43,6 mld CNY, dług z leasingiem: 422 mln CNY; rok temu gotówka netto: 40,4 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,95 mld CNY | 7,43 mld CNY | +20,6% |
| Marża brutto | 87,6% | 85,5% | +2,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 2,81 mld CNY | 1,28 mld CNY | +118,3% |
| Marża operacyjna | 31,3% | 17,3% | +14,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 2,46 mld CNY | 1,3 mld CNY | +88,9% |
| Rozwodniony EPS | 0,37 CNY | 0,20 CNY | +85,0% |
| Przepływy operacyjne | 5,88 mld CNY | 4,81 mld CNY | +22,1% |
| Capex | 1,09 mld CNY | 447 mln CNY | +144,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 4,78 mld CNY | 4,36 mld CNY | +9,6% |
| R&D | 1,93 mld CNY | 1,72 mld CNY | +12,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,88 mld CNY | 8,91 mld CNY | -0,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,37 CNY | 0,33 CNY | +11,2% |
Z raportu z 2026-10-27 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 10 mld CNY
- Capex
- -3,92 mld CNY
- Skup akcji
- -978 mln CNY
- Dywidendy
- -1,33 mld CNY
- Przejęcia
- -476 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -81,3 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 6,11 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 37,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 36,3× | 59,4× | 45,9× – 71,4× |
| EV / EBITDA | 27,6× | 52,0× | 35,9× – 72,0× |
| EV / przychody | 8,2× | 11,0× | 9,5× – 12,0× |
| Cena / FCF | 51,2× | 68,2× 4 z 5 lat | 46,5× – 126,7× |
| Cena / wartość księgowa | 4,8× | 7,1× | 6,3× – 9,2× |
| Rentowność FCF | 2,0% | 1,3% | -0,3% – 2,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,4% | 11,8% | 10,0% – 14,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,9% | 12,1% | 10,3% – 13,9% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 33,5 mld CNY | +6,7% | 1,39 CNY | +17,6% | 35,3× | 12 |
| FY2027 | 38 mld CNY | +13,4% | 1,56 CNY | +12,2% | 31,4× | 10 |
| FY2028 | 43,4 mld CNY | +14,1% | 1,81 CNY | +16,2% | 27,1× | 14 |
| FY2029 | 59,6 mld CNY | +37,5% | 2,88 CNY | +58,9% | 17,0× | 7 |
| FY2030 | 73,8 mld CNY | +23,8% | 3,59 CNY | +24,8% | 13,6× | 11 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02