Finanse Grab Holdings Limited (GRAB)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 12 012 · CEO: Ping Yeow Tan
- Cena
- 2,71 $ -1,81%
- Kapitalizacja
- 10,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,94 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 0,05 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 10,8 mld $ EV 9,94 mld $
- Przychody
- 3,73 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +24% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 16,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,6× Prognozowany 18,9× (FY2026)
- P/S
- 2,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 11,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -67 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 596 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,17 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 1,05 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 21,2%Przychody 997 mln $ wobec oczekiwanych 993 mln $ (+0,4%); EPS 0,06 $ wobec 0,05 $ (+21,2%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 21,7%Przychody za Q2 '26: 997 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,9%.
- Marża operacyjna 6,9% (TTM), zmiana r/r: +6,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 975,0%, przychody: wzrost 21,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 50,2%Zysk przed opodatkowaniem 518 mln $, zysk operacyjny 258 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,8% przychodów (rok temu 3,1%)Zainwestowano 104 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+9,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -67 mln $ = -11,2% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 4,17 mld, rok wcześniej: 4,24 mld.
- Gotówka netto: 4,27 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 6,3 mld $, dług z leasingiem: 2,03 mld $; rok temu gotówka netto: 5,06 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 997 mln $ | 819 mln $ | +21,7% |
| Marża brutto | 43,6% | 43,2% | +0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 19 mln $ | 39 mln $ | -51,3% |
| Marża operacyjna | 1,9% | 4,8% | -2,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 252 mln $ | 35 mln $ | +620,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,06 $ | 0,01 $ | +628,9% |
| Przepływy operacyjne | 89 mln $ | 64 mln $ | +39,1% |
| Capex | 17 mln $ | 13 mln $ | +30,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 72 mln $ | 51 mln $ | +41,2% |
| R&D | 103 mln $ | 114 mln $ | -9,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 60 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 997 mln $ | 993 mln $ | +0,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,06 $ | 0,05 $ | +21,2% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 37 mln $
- Capex
- -104 mln $
- Skup akcji
- -400 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 47 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -120 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 100 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -67 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -597,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,6× | 76,2× 1 z 5 lat | 76,2× – 76,2× |
| EV / EBITDA | 11,9× | 105,8× 2 z 5 lat | 36,8× – 174,8× |
| EV / przychody | 2,7× | 12,0× | 4,6× – 35,6× |
| Cena / FCF | -160,7× | 350,6× 3 z 5 lat | 24,3× – 875,0× |
| Cena / wartość księgowa | 1,6× | 2,7× | 1,9× – 3,5× |
| Rentowność FCF | -0,6% | -1,2% | -7,0% – 4,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 2,7% | -7,0% | -15,8% – 1,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 9,0% | -14,9% | -44,6% – 4,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 5,96 $ (+119,9%)
zakres 4,00 $ – 7,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,17 mld $ | +23,7% | 0,14 $ | +125,3% | 18,9× | 7 |
| FY2027 | 5,15 mld $ | +23,5% | 0,17 $ | +16,4% | 16,2× | 7 |
| FY2028 | 6,08 mld $ | +18,2% | 0,22 $ | +34,2% | 12,1× | 8 |
| FY2029 | 6,44 mld $ | +5,9% | 0,17 $ | -22,0% | 15,5× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02