Finanse GoPro, Inc. (GPRO)
NASDAQ · Technology · Consumer Electronics · Pracownicy: 636 · CEO: Nicholas D. Woodman
- Cena
- 0,93 $ -7,00%
- Kapitalizacja
- 175 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 234 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,14 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 175 mln $ EV 234 mln $
- Przychody
- 569 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -17% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -28,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,9× Prognozowany -1,3× (FY2026)
- P/S
- 0,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -1,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -23,3 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -162 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 543 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 206 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody poniżej o 30,7%, EPS poniżej o 1150,0%Przychody 105 mln $ wobec oczekiwanych 151 mln $ (-30,7%); EPS -0,21 $ wobec 0,02 $ (-1150,0%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -31,3%Przychody za Q2 '26: 105 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -20,2%.
- Marża operacyjna -21,1% (TTM), zmiana r/r: -6,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -13,0%, przychody: wzrost -23,9%.
- Capex: 0,6% przychodów (rok temu 0,6%)Zainwestowano 3,64 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-12,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -23,3 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 171 mln, rok wcześniej: 158 mln.
- Dług netto: 58,8 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 27,3 mln $, dług z leasingiem: 86 mln $; rok temu dług netto: 65,1 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 105 mln $ | 153 mln $ | -31,3% |
| Marża brutto | 30,2% | 35,8% | -5,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -39 mln $ | -14 mln $ | -178,3% |
| Marża operacyjna | -37,1% | -9,2% | -28,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -51 mln $ | -16,4 mln $ | -210,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,30 $ | -0,10 $ | -200,0% |
| Przepływy operacyjne | -10,8 mln $ | 8,75 mln $ | -223,3% |
| Capex | 1,02 mln $ | 478 tys. $ | +113,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -11,8 mln $ | 8,27 mln $ | -242,8% |
| R&D | 29,6 mln $ | 30,5 mln $ | -2,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 4,06 mln $ | 5,12 mln $ | -20,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 105 mln $ | 151 mln $ | -30,7% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,21 $ | 0,02 $ | -1150,0% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hardware | 76 mln $ | – | 72,4% | – | – | |
| Subscription and Service Revenue | – | – | – | – | – | |
| Subscription and services | 29 mln $ | – | 27,6% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 65,9 mln $ | – | 38,6% | 431 mln $ | – | |
| Americas | 68,6 mln $ | -30,5% | 40,2% | 339 mln $ | -14,0% | |
| EMEA | 20,1 mln $ | -42,7% | 11,8% | 156 mln $ | -28,1% | |
| Asia Pacific | 16,2 mln $ | -13,7% | 9,5% | 73,2 mln $ | -45,7% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -19,6 mln $
- Capex
- -3,64 mln $
- Skup akcji
- 429 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -6,16 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 11,4 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -23,3 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 1,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,9× | 16,0× 2 z 5 lat | 4,3× – 27,7× |
| EV / EBITDA | -1,6× | 13,4× 2 z 5 lat | 11,9× – 15,0× |
| EV / przychody | 0,4× | 0,6× | 0,2× – 1,3× |
| Cena / FCF | -7,5× | 172,6× 2 z 5 lat | 7,1× – 338,2× |
| Cena / wartość księgowa | -4,9× | 1,8× | 1,0× – 2,9× |
| Rentowność FCF | -13,3% | -16,1% | -77,4% – 14,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -162,9% | -14,3% | -46,3% – 12,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | -529,6% | -70,3% | -285,0% – 60,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 5,00 $ (+437,6%)
zakres 5,00 $ – 5,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 543 mln $ | -16,6% | -0,72 $ | -22,0% | -1,3× | 1 |
| FY2027 | 736 mln $ | +35,5% | -0,01 $ | +98,6% | -93,0× | 1 |
| FY2028 | 803 mln $ | +9,1% | 0,12 $ | +1300,0% | 7,8× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (259), które GoPro, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 126 mln $ | 61,1 mln $ | +106,1% | 97 mln $ | 85,9 mln $ | +12,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 60,4 mln $ | 83,5 mln $ | -27,7% | 93,5 mln $ | 85,9 mln $ | +8,8% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 14,8 mln $ | 15 mln $ | -1,6% | 13,5 mln $ | 11,6 mln $ | +16,5% |
| Accrued Liabilities, Current | 132 mln $ | 85,9 mln $ | +54,0% | 95,9 mln $ | 111 mln $ | -13,5% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 26,5 mln $ | 34,1 mln $ | -22,2% | 38,3 mln $ | 54 mln $ | -29,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 76,5 mln $ | 76,9 mln $ | -0,6% | 75,7 mln $ | 78 mln $ | -3,0% |
| Advertising Expense | – | – | – | 11,6 mln $ | 33,3 mln $ | -65,2% |
| Amortization | 1,8 mln $ | 1,8 mln $ | 0,0% | 7 mln $ | 5,1 mln $ | +37,3% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 2 mln $ | 0 $ | – | 0 $2023-12-31 | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | 400 tys. $ | 400 tys. $ | 0,0% | 1,9 mln $ | 1,6 mln $ | +18,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 34 mln | 24,9 mln | +36,5% | 25,3 mln | 26,3 mln | -3,6% |
| Assets | 398 mln $ | 439 mln $ | -9,2% | 428 mln $ | 544 mln $ | -21,3% |
| Assets, Current | 229 mln $ | 255 mln $ | -10,3% | 253 mln $ | 339 mln $ | -25,5% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Intangible Assets, Other than Goodwill | – | – | – | 7,5 mln $2024-02-27 | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 113 tys. $ | 1,05 mln $ | -89,2% |
| Cash | 10,1 mln $ | 18,5 mln $ | -45,4% | 9,6 mln $ | 60,4 mln $ | -84,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 27,3 mln $ | 58,6 mln $ | -53,4% | 49,7 mln $ | 103 mln $ | -51,7% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 27,3 mln $ | 58,6 mln $ | -53,4% | 49,7 mln $ | 103 mln $ | -51,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 49,7 mln $2025-12-31 | 103 mln $ | -51,7% | 103 mln $2024-12-31 | 223 mln $ | -53,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -13,5 mln $ | -11,1 mln $ | -21,6% | -53,1 mln $ | -120 mln $ | +55,7% |
| Common Stocks, Including Additional Paid in Capital | 1,07 mld $ | 1,04 mld $ | +2,9% | 1,04 mld $ | 1,03 mld $ | +1,8% |
| Contract with Customer, Liability | 51,7 mln $ | 54,4 mln $ | -5,0% | 54,2 mln $ | 58,3 mln $ | -7,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 50,9 mln $ | 52,3 mln $ | -2,7% | 52,6 mln $ | 55,4 mln $ | -5,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 16,1 mln $ | 16,7 mln $ | -3,6% | 55,4 mln $ | 55,8 mln $ | -0,7% |
| Contractual Obligation | 153 mln $2025-12-31 | 219 mln $ | -30,2% | 153 mln $ | 219 mln $ | -30,2% |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 71,3 mln $2025-12-31 | 156 mln $ | -54,2% | 71,3 mln $ | 156 mln $ | -54,2% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 47,3 mln $2025-12-31 | 16,7 mln $ | +183,6% | 47,3 mln $ | 16,7 mln $ | +183,6% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 34,4 mln $2025-12-31 | 47,1 mln $ | -26,8% | 34,4 mln $ | 47,1 mln $ | -26,8% |
| Cost of Revenue | 73,3 mln $ | 98 mln $ | -25,2% | 432 mln $ | 530 mln $ | -18,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 tys. $ | 1 tys. $ | 0,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | 1,2 mln $ | 1,7 mln $ | -29,4% | 1,69 mln $ | 2,48 mln $ | -31,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,76 mln $ | 2,45 mln $ | -28,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 72 tys. $ | -28 tys. $ | +357,1% |
| Customer Refund Liability, Current | 1,24 mln $ | 3,47 mln $ | -64,3% | 3,29 mln $ | 4,91 mln $ | -33,0% |
| Debt Instrument, Repurchase Amount | – | – | – | 46,3 mln $2023-12-31 | – | – |
| Debt Instrument, Repurchased Face Amount | – | – | – | 49,4 mln $2023-12-31 | – | – |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 66,4 mln $2025-12-31 | – | – | 66,4 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 87 tys. $ | 222 mln $ | -100,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 190 tys. $ | -202 tys. $ | +194,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 277 tys. $ | 297 mln $ | -99,9% |
| Deferred Income Taxes and Other Assets, Noncurrent | 0 $ | 686 tys. $ | -100,0% | 581 tys. $ | 765 tys. $ | -24,1% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 8 tys. $ | -233 tys. $ | +103,4% | 280 tys. $ | 297 mln $ | -99,9% |
| Deferred Revenue, Revenue Recognized | 22,5 mln $ | 22,9 mln $ | -1,7% | – | – | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 74,9 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 2,54 mln $2025-12-31 | 1,87 mln $ | +35,4% | 2,54 mln $ | 1,87 mln $ | +35,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 347 mln $2025-12-31 | 331 mln $ | +4,8% | 347 mln $ | 331 mln $ | +4,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 117 tys. $2025-12-31 | 153 tys. $ | -23,5% | 117 tys. $ | 153 tys. $ | -23,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 2,52 mln $2025-12-31 | 3,58 mln $ | -29,6% | 2,52 mln $ | 3,58 mln $ | -29,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 191 mln $2025-12-31 | 111 mln $ | +72,5% | 191 mln $ | 111 mln $ | +72,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 753 mln $2025-12-31 | 397 mln $ | +89,8% | 753 mln $ | 397 mln $ | +89,8% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 1,46 mln $2025-12-31 | 1,18 mln $ | +23,6% | 1,46 mln $ | 1,18 mln $ | +23,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 104 mln $2025-12-31 | 102 mln $ | +2,4% | 104 mln $ | 102 mln $ | +2,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 3,16 mln $2025-12-31 | 4,53 mln $ | -30,2% | 3,16 mln $ | 4,53 mln $ | -30,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 19,1 mln $2025-12-31 | 21,9 mln $ | -13,1% | 19,1 mln $ | 21,9 mln $ | -13,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Returns and Allowances | 1,1 mln $2025-12-31 | 1,71 mln $ | -35,6% | 1,1 mln $ | 1,71 mln $ | -35,6% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 345 mln $ | – | – | 344 mln $ | 327 mln $ | +5,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 2,64 mln $2025-12-31 | 3,42 mln $ | -23,0% | 2,64 mln $ | 3,42 mln $ | -23,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02