PerpEquities

Finanse GigaDevice Semiconductor (GIGADEV)

SHH · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2333 · CEO: Wei He

Cena
265,67 CNY +3,05%
Kapitalizacja
187 mld CNY
Wartość przedsiębiorstwa
168 mld CNY
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-09-30
Następny raport
2027-04-23 Prognoza EPS: 9,72 CNY
Przychody (TTM)22,7 mld CNY+165,5% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)50,5%+34,7 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 11,5 mld CNY
Zysk netto (TTM)11,6 mld CNY+759,2% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)8,81 mld CNY+660,5% rok do rokuCapex: 1,74 mld CNY
Rozwodniony EPS (TTM)16,56 CNY+713,8% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto19,6 mld CNY+109,5% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
187 mld CNY
EV 168 mld CNY
Przychody
22,7 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+210%
Konsensus na FY2026
Marża netto
51,3%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
15,9×
Prognozowany 12,4× (FY2026)
P/S
8,3×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
14,3×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
8,81 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
11,6 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
28,6 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-04-23
Prognoza przychodów: 6,75 mld CNY
Dywidenda
0,75 CNY
Na akcję, ostatnie 12 miesięcy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 16,6%, EPS poniżej o 32,5%Przychody 8,66 mld CNY wobec oczekiwanych 7,43 mld CNY (+16,6%); EPS 5,89 CNY wobec 8,73 CNY (-32,5%).
  • Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 225,6%Przychody za Q3 '26: 8,73 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 104,7%.
  • Marża operacyjna 50,5% (TTM), zmiana r/r: +34,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 745,3%, przychody: wzrost 165,5%.
  • Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 11,8%Zysk przed opodatkowaniem 13 mld CNY, zysk operacyjny 11,5 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
  • Capex: 7,7% przychodów (rok temu 10,2%)Zainwestowano 1,74 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+99,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 8,81 mld CNY = 75,7% zysku netto.
  • Akcjonariuszom zwrócono 523 mln CNY = 5,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 523 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 709 mln, rok wcześniej: 668 mln.
  • Gotówka netto: 19,6 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 19,7 mld CNY, dług z leasingiem: 89,4 mln CNY; rok temu gotówka netto: 9,34 mld CNY.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody8,73 mld CNY2,68 mld CNY+225,6%
Marża brutto70,3%40,7%+29,6 pkt proc.
Zysk operacyjny5,2 mld CNY501 mln CNY+938,9%
Marża operacyjna59,6%18,7%+40,9 pkt proc.
Zysk netto4,21 mld CNY508 mln CNY+728,9%
Rozwodniony EPS5,94 CNY0,76 CNY+681,6%
Przepływy operacyjne4,12 mld CNY897 mln CNY+359,6%
Capex459 mln CNY303 mln CNY+51,8%
Wolne przepływy pieniężne3,66 mld CNY594 mln CNY+516,2%
R&D441 mln CNY292 mln CNY+50,8%
Wynagrodzenie w akcjach0 CNY0 CNY–

Raport vs konsensus

2026-10-29
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody8,66 mld CNY7,43 mld CNY+16,6%
EPS (baza konsensusu)5,89 CNY8,73 CNY-32,5%

Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
10,5 mld CNY
Capex
-1,74 mld CNY
Skup akcji
0 CNY
Dywidendy
-523 mln CNY
Przejęcia
39,4 mln CNY
Dług netto zaciągnięty
-571 mln CNY
Wynagrodzenie w akcjach
0 CNY
Wolne przepływy pieniężne
8,81 mld CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
5,9%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)15,9×123,7×33,3× – 385,0×
EV / EBITDA14,3×59,3×25,9× – 101,3×
EV / przychody7,4×10,6×7,6× – 14,5×
Cena / FCF21,2×98,8×46,3× – 171,4×
Cena / wartość księgowa2,4×5,8×4,1× – 8,6×
Rentowność FCF4,7%1,3%0,6% – 2,2%
Zwrot z zainwestowanego kapitału12,5%8,8%0,8% – 15,4%
Zwrot z kapitału własnego29,4%9,5%1,1% – 17,3%

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY202628,6 mld CNY+210,5%21,41 CNY+766,9%12,4×5
FY202738,7 mld CNY+35,5%25,15 CNY+17,5%10,6×7
FY202843,1 mld CNY+11,5%26,03 CNY+3,5%10,2×8

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02