Finanse GoDaddy Inc. (GDDY)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 5845 · CEO: Amanpal Singh Bhutani
- Cena
- 117,24 $ +10,72%
- Kapitalizacja
- 14,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 17,6 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-02-23 Prognoza EPS: 2,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 14,8 mld $ EV 17,6 mld $
- Przychody
- 5,18 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +6% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 18,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 15,9× Prognozowany 15,7× (FY2026)
- P/S
- 2,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 12,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,74 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 962 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,25 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-23 Prognoza przychodów: 1,35 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 1,1%, EPS powyżej o 9,5%Przychody 1,34 mld $ wobec oczekiwanych 1,33 mld $ (+1,1%); EPS 2,08 $ wobec 1,90 $ (+9,5%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 6,0%Przychody za Q3 '26: 1,34 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 7,4%.
- Marża operacyjna 26,0% (TTM), zmiana r/r: +3,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 25,4%, przychody: wzrost 6,4%.
- Capex: 0,6% przychodów (rok temu 0,6%)Zainwestowano 28,5 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-9,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,74 mld $ = 181,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,52 mld $ = 87,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,52 mld $ (rok temu 1,39 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 290 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 9,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 126 mln, rok wcześniej: 139 mln.
- Dług netto: 2,72 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,12 mld $, dług z leasingiem: 3,84 mld $; rok temu dług netto: 2,95 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,34 mld $ | 1,27 mld $ | +6,0% |
| Marża brutto | 62,8% | 63,0% | -0,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 363 mln $ | 302 mln $ | +20,0% |
| Marża operacyjna | 27,0% | 23,9% | +3,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 262 mln $ | 211 mln $ | +24,4% |
| Rozwodniony EPS | 2,08 $ | 1,51 $ | +37,7% |
| Przepływy operacyjne | 488 mln $ | 444 mln $ | +9,8% |
| Capex | 11,9 mln $ | 9,3 mln $ | +28,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 476 mln $ | 435 mln $ | +9,4% |
| R&D | 211 mln $ | 211 mln $ | 0,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 67,3 mln $ | 79,6 mln $ | -15,5% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,34 mld $ | 1,33 mld $ | +1,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,08 $ | 1,90 $ | +9,5% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Core Platform | 2,34 mld $ | +4,1% | 66,4% | 6,98 mld $ | +16,4% | |
| Applications And Commerce | 1,19 mld $ | +6,8% | 33,6% | 3,52 mld $ | +13,7% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 906 mln $ | +7,5% | 67,5% | 3,48 mld $ | +6,1% | |
| Non-US | 436 mln $ | +3,1% | 32,5% | 1,7 mld $ | +7,0% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,77 mld $
- Capex
- -28,5 mln $
- Skup akcji
- -1,52 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -6,1 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 290 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,74 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 87,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 15,9× | 30,7× | 11,5× – 58,9× |
| EV / EBITDA | 12,1× | 24,3× | 15,9× – 29,4× |
| EV / przychody | 3,4× | 4,7× | 3,7× – 6,7× |
| Cena / FCF | 8,5× | 17,4× | 10,9× – 24,7× |
| Cena / wartość księgowa | -105,7× | 136,9× 4 z 5 lat | 40,3× – 253,1× |
| Rentowność FCF | 11,7% | 6,3% | 4,0% – 9,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 22,2% | 12,9% | 7,3% – 19,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 1200,9% | 588,6% | -106,1% – 2210,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 99,67 $ (-15,0%)
zakres 76,00 $ – 120,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 5,25 mld $ | +6,1% | 7,47 $ | +20,1% | 15,7× | 10 |
| FY2027 | 5,52 mld $ | +5,1% | 9,28 $ | +24,2% | 12,6× | 12 |
| FY2028 | 5,74 mld $ | +4,0% | 10,05 $ | +8,4% | 11,7× | 10 |
| FY2029 | 6,12 mld $ | +6,7% | 13,93 $ | +38,5% | 8,4× | 4 |
| FY2030 | 6,41 mld $ | +4,7% | 16,36 $ | +17,4% | 7,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (239), które GoDaddy Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 126 mln $ | 73,5 mln $ | +71,8% | 67,5 mln $ | 81,6 mln $ | -17,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 92,9 mln $ | 109 mln $ | -14,6% | 83,1 mln $ | 91,1 mln $ | -8,8% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 89,6 mln $ | 80,2 mln $ | +11,7% | 84,6 mln $ | 66,9 mln $ | +26,5% |
| Accrued Liabilities, Current | 485 mln $ | 536 mln $ | -9,4% | 529 mln $ | 379 mln $ | +39,6% |
| Accrued Professional Fees, Current | 31,4 mln $ | 26,5 mln $ | +18,5% | 32,1 mln $ | 35,3 mln $ | -9,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 481 mln $2025-12-31 | 537 mln $ | -10,4% | 481 mln $ | 537 mln $ | -10,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 46,9 mln $ | 35,3 mln $ | +32,9% | 29,2 mln $ | 133 mln $ | -78,0% |
| Additional Paid in Capital | 3,21 mld $ | 2,88 mld $ | +11,4% | 2,98 mld $ | 2,61 mld $ | +13,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 274 mln $ | 252 mln $ | +8,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 2,7 mln $ | 17,3 mln $ | -84,4% | 71,7 mln $ | 78,5 mln $ | -8,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 67,9 mln $ | 80,2 mln $ | -15,3% | 320 mln $ | 302 mln $ | +6,1% |
| Assets | 7,91 mld $ | 7,98 mld $ | -1,0% | 8,03 mld $ | 8,24 mld $ | -2,4% |
| Assets, Current | 1,93 mld $ | 1,73 mld $ | +11,5% | 1,84 mld $ | 1,95 mld $ | -5,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 506 mln $ | – | – | 608 mln $ | 592 mln $ | +2,7% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 13,8 mln $ | 12,8 mln $ | +7,8% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 220 mln $ | 215 mln $ | +2,5% | 837 mln $ | 793 mln $ | +5,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,12 mld $ | 924 mln $ | +21,2% | 1,08 mld $ | 1,09 mld $ | -0,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -35,7 mln $ | -163 mln $ | +78,1% | -8,1 mln $ | 630 mln $ | -101,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 122 mln | 135 mln | -9,7% | 135 mln | 141 mln | -4,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 122 mln | 135 mln | -9,7% | 135 mln | 141 mln | -4,6% |
| Common Stock, Value, Outstanding | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 268 mln $ | 210 mln $ | +27,7% | 772 mln $ | 958 mln $ | -19,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 772 mln $ | 958 mln $ | -19,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 2,54 mld $ | 2,42 mld $ | +4,9% | 2,38 mld $ | 2,22 mld $ | +7,3% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 995 mln $ | 945 mln $ | +5,3% | 935 mln $ | 883 mln $ | +5,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 533 mln $ | 504 mln $ | +5,7% | 2,37 mld $ | 2,18 mld $ | +8,7% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 499 mln $ | 468 mln $ | +6,5% | 1,8 mld $ | 1,65 mld $ | +9,0% |
| Costs and Expenses | 979 mln $ | 969 mln $ | +1,1% | 3,82 mld $ | 3,68 mld $ | +3,9% |
| Credit and Debit Card Receivables, at Carrying Value | 31,6 mln $2025-12-31 | 30,1 mln $ | +5,0% | 31,6 mln $ | 30,1 mln $ | +5,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -300 tys. $ | +100,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -15,5 mln $ | 18,9 mln $ | -182,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -12,6 mln $ | 18,5 mln $ | -168,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,9 mln $ | -100 tys. $ | +3000,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 39,4 mln $ | 51 mln $ | -22,7% | 48,9 mln $ | 58,9 mln $ | -17,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 152 mln $ | -145 mln $ | +204,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -8,9 mln $ | -26,4 mln $ | +66,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 846 mln $ | 1,09 mld $ | -22,6% | 1,05 mld $ | 1,18 mld $ | -10,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 158 mln $ | -190 mln $ | +182,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 4,7 mln $2025-12-31 | 20,2 mln $ | -76,7% | 4,7 mln $ | 20,2 mln $ | -76,7% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 64,5 mln $ | 59,2 mln $ | +9,0% | 157 mln $ | -190 mln $ | +183,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,5 mln $ | -18,5 mln $ | +178,4% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 197 mln $2025-12-31 | 177 mln $ | +11,3% | 197 mln $ | 177 mln $ | +11,3% |
| Deferred Tax Assets, Investment in Subsidiaries | 4,4 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 4,4 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net | 1,05 mld $2025-12-31 | 1,16 mld $ | -9,8% | 1,05 mld $ | 1,16 mld $ | -9,8% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,24 mld $2025-12-31 | 1,38 mld $ | -10,6% | 1,24 mld $ | 1,38 mld $ | -10,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 571 mln $2025-12-31 | 507 mln $ | +12,6% | 571 mln $ | 507 mln $ | +12,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 37,5 mln $2025-12-31 | 42,2 mln $ | -11,1% | 37,5 mln $ | 42,2 mln $ | -11,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 243 mln $2025-12-31 | 217 mln $ | +12,2% | 243 mln $ | 217 mln $ | +12,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 172 mln $2025-12-31 | 162 mln $ | +6,4% | 172 mln $ | 162 mln $ | +6,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 0 $2025-12-31 | 40,9 mln $ | -100,0% | 0 $ | 40,9 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 190 mln $2025-12-31 | 223 mln $ | -14,8% | 190 mln $ | 223 mln $ | -14,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 11,9 mln $2025-12-31 | 13,9 mln $ | -14,4% | 11,9 mln $ | 13,9 mln $ | -14,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 10,7 mln $2025-12-31 | 10,9 mln $ | -1,8% | 10,7 mln $ | 10,9 mln $ | -1,8% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 14,7 mln $ | 15,1 mln $ | -2,6% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Deposits Assets, Current | 35,7 mln $ | 39,7 mln $ | -10,1% | 43,9 mln $ | 34,5 mln $ | +27,2% |
| Depreciation | – | – | – | 41,4 mln $ | 53,2 mln $ | -22,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02