Finanse Fastly, Inc. (FSLY)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 1140 · CEO: Charles Compton
- Cena
- 23,12 $ -9,85%
- Kapitalizacja
- 3,68 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 3,99 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 0,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 3,68 mld $ EV 3,99 mld $
- Przychody
- 687 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +19% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -11,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -43,6× Prognozowany 44,0× (FY2026)
- P/S
- 5,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 3041,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 42,2 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -81,1 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 741 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 188 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 5,4%, EPS powyżej o 127,5%Przychody 183 mln $ wobec oczekiwanych 174 mln $ (+5,4%); EPS 0,15 $ wobec 0,07 $ (+127,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 23,3%Przychody za Q2 '26: 183 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 17,6%.
- Marża operacyjna -11,9% (TTM), zmiana r/r: +14,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 45,2%, przychody: wzrost 20,4%.
- Capex: 11,3% przychodów (rok temu 5,6%)Zainwestowano 77,3 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+142,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 42,2 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 158 mln, rok wcześniej: 146 mln.
- Dług netto: 60,8 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 337 mln $, dług z leasingiem: 398 mln $; rok temu dług netto: 89,1 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 183 mln $ | 149 mln $ | +23,3% |
| Marża brutto | 63,3% | 51,3% | +11,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -14,4 mln $ | -36,5 mln $ | +60,5% |
| Marża operacyjna | -7,9% | -24,6% | +16,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -15,6 mln $ | -37,5 mln $ | +58,5% |
| Rozwodniony EPS | -0,10 $ | -0,26 $ | +61,5% |
| Przepływy operacyjne | 39,3 mln $ | 25,8 mln $ | +52,5% |
| Capex | 31,6 mln $ | 5,09 mln $ | +521,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 7,71 mln $ | 20,7 mln $ | -62,8% |
| R&D | 42,1 mln $ | 42,2 mln $ | -0,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 35,2 mln $ | 26,3 mln $ | +33,6% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 183 mln $ | 174 mln $ | +5,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,15 $ | 0,07 $ | +127,5% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Network Services | 134 mln $ | +16,6% | 73,0% | 510 mln $ | -7,3% | |
| Security | 41,7 mln $ | +42,6% | 22,8% | 150 mln $ | +11,7% | |
| Other | 7,7 mln $ | +68,6% | 4,2% | 27,5 mln $ | +41,9% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 129 mln $ | +14,2% | 70,2% | 494 mln $ | +13,7% | |
| Non-US | 54,6 mln $ | – | 29,8% | – | – | |
| Asia Pacific | – | – | – | – | – | |
| Europe | – | – | – | – | – | |
| All Other Countries | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 120 mln $
- Capex
- -77,3 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 141 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 136 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 42,2 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -43,6× | – | – |
| EV / EBITDA | 3041,7× | – | – |
| EV / przychody | 5,8× | 5,7× | 2,6× – 14,1× |
| Cena / FCF | 87,2× | 22,7× 1 z 5 lat | 22,7× – 22,7× |
| Cena / wartość księgowa | 3,7× | 2,1× | 1,0× – 4,1× |
| Rentowność FCF | 1,1% | -3,2% | -15,0% – 4,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -5,7% | -11,8% | -13,9% – -8,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | -8,5% | -17,0% | -22,0% – -13,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 28,33 $ (+22,6%)
zakres 23,00 $ – 35,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 741 mln $ | +18,7% | 0,52 $ | +163,3% | 44,0× | 7 |
| FY2027 | 851 mln $ | +14,8% | 0,64 $ | +22,4% | 36,0× | 7 |
| FY2028 | 975 mln $ | +14,6% | 0,79 $ | +23,1% | 29,2× | 4 |
| FY2029 | 1,12 mld $ | +14,5% | 0,97 $ | +22,7% | 23,8× | 2 |
| FY2030 | 1,32 mld $ | +17,9% | 1,14 $ | +17,5% | 20,3× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (252), które Fastly, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 20,1 mln $ | 13,3 mln $ | +50,8% | 17,6 mln $ | 6,04 mln $ | +191,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 114 mln $ | 117 mln $ | -2,6% | 118 mln $ | 116 mln $ | +1,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6,97 mln $ | 6,49 mln $ | +7,3% | 6,26 mln $ | 8,25 mln $ | -24,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 6,17 mln $ | 2,63 mln $ | +134,4% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,01 mln $ | 1,05 mln $ | -3,2% | 4,18 mln $ | 3,83 mln $ | +9,1% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 1,02 mln $ | 1,36 mln $ | -24,9% | 4,7 mln $ | 3,97 mln $ | +18,4% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 4,57 mln $ | 4,54 mln $ | +0,6% | 4,8 mln $ | 4,27 mln $ | +12,5% |
| Accrued Bonuses, Current | – | – | – | 6,57 mln $2024-12-31 | 24,6 mln $ | -73,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 52,9 mln $ | 45,3 mln $ | +16,9% | 70,7 mln $ | 41,6 mln $ | +69,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -493 tys. $ | -169 tys. $ | -191,7% | -41 tys. $ | -100 tys. $ | +59,0% |
| Additional Paid in Capital | 2,14 mld $ | 2,01 mld $ | +6,4% | 2,04 mld $ | 1,96 mld $ | +4,4% |
| Advertising Expense | – | – | – | 5,1 mln $ | 5,8 mln $ | -12,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 366 tys. $ | 217 tys. $ | +68,7% | 906 tys. $ | 1,38 mln $ | -34,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 2,3 mln $ | 4,9 mln $ | -53,1% | 16,8 mln $ | 19,6 mln $ | -14,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -693 tys. | 2,23 mln | -131,1% | 42,2 mln | 27 mln | +56,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 24,6 mln $ | 19,6 mln $ | +25,7% | 89,5 mln $ | 108 mln $ | -17,3% |
| Assets | 1,5 mld $ | 1,46 mld $ | +2,8% | 1,5 mld $ | 1,45 mld $ | +3,3% |
| Assets, Current | 479 mln $ | 465 mln $ | +3,1% | 507 mln $ | 440 mln $ | +15,1% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 271 mln $2025-09-30 | 290 mln $ | -6,5% | 243 mln $2024-12-31 | 308 mln $ | -21,0% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 4,7 mln $ | 4,8 mln $ | -2,1% | 19,4 mln $ | 18,6 mln $ | +4,0% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 42,9 mln $ | 47,9 mln $ | -10,5% | 47,6 mln $ | 52,6 mln $ | -9,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 89,8 mln $ | 82,5 mln $ | +8,9% | 181 mln $ | 286 mln $ | -36,9% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 41,4 mln $2025-09-30 | 199 mln $ | -79,2% | 233 mln $2024-12-31 | 86,7 mln $ | +169,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 89,8 mln $ | 82,5 mln $ | +8,9% | 181 mln $ | 286 mln $ | -36,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -56,9 mln $ | -43 mln $ | -32,3% | -106 mln $ | 178 mln $ | -159,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | – | – | – | 0,00 $2024-12-31 | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | – | – | – | 1 mld2024-12-31 | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 159 mln | – | – | 142 mln2024-12-31 | 133 mln | +6,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 159 mln | – | – | 142 mln2024-12-31 | 133 mln | +6,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 3 tys. $2025-09-30 | 3 tys. $ | 0,0% | 3 tys. $2024-12-31 | 3 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -15,7 mln $ | -37,6 mln $ | +58,3% | -122 mln $ | -157 mln $ | +22,6% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 1,32 mln $ | 2,04 mln $ | -35,4% | 1,67 mln $ | 1,07 mln $ | +55,6% |
| Contract with Customer, Liability | 36,2 mln $ | 41,5 mln $ | -12,8% | 40,8 mln $ | 29,6 mln $ | +38,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 34,3 mln $ | 34,4 mln $ | -0,3% | 6,12 mln $ | 1,21 mln $ | +404,1% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 15,2 mln $ | 13,5 mln $ | +12,9% | 27,1 mln $ | 33,7 mln $ | -19,6% |
| Cost of Revenue | 67,4 mln $ | 67,6 mln $ | -0,3% | 268 mln $ | 248 mln $ | +8,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,02 mln $ | 611 tys. $ | +66,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 35 tys. $ | 200 tys. $ | -82,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 271 mln $2025-09-30 | 290 mln $ | -6,5% | 243 mln $2024-12-31 | 286 mln $ | -15,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 5 tys. $ | -100,0% | 66 tys. $ | 3 tys. $ | +2100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 380 tys. $ | 91 tys. $ | +317,6% | 2 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 271 mln $2025-09-30 | 290 mln $ | -6,5% | 243 mln $2024-12-31 | 287 mln $ | -15,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,43 mln $ | 1,79 mln $ | -20,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -23 tys. $ | 327 tys. $ | -107,0% | 1,43 mln $ | 1,79 mln $ | -20,1% |
| Deferred Revenue, Current | 35,2 mln $2025-12-31 | 26,5 mln $ | +32,9% | 35,2 mln $ | 26,5 mln $ | +32,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 7,62 mln $2025-12-31 | 5,16 mln $ | +47,7% | 7,62 mln $ | 5,16 mln $ | +47,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 352 mln $2025-12-31 | 332 mln $ | +5,9% | 352 mln $ | 332 mln $ | +5,9% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 52,1 mln $2025-12-31 | 46,8 mln $ | +11,3% | 52,1 mln $ | 46,8 mln $ | +11,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 591 tys. $2025-12-31 | 349 tys. $ | +69,3% | 591 tys. $ | 349 tys. $ | +69,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 199 mln $2025-12-31 | 184 mln $ | +8,1% | 199 mln $ | 184 mln $ | +8,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 4,83 mln $2025-12-31 | 4,58 mln $ | +5,3% | 4,83 mln $ | 4,58 mln $ | +5,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 14 mln $2025-12-31 | 6,92 mln $ | +102,1% | 14 mln $ | 6,92 mln $ | +102,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 5,33 mln $2025-12-31 | 4,89 mln $ | +9,0% | 5,33 mln $ | 4,89 mln $ | +9,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 303 mln $2025-12-31 | 279 mln $ | +8,6% | 303 mln $ | 279 mln $ | +8,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 6,32 mln $2025-12-31 | 11 mln $ | -42,5% | 6,32 mln $ | 11 mln $ | -42,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 47,7 mln $2025-12-31 | 52,5 mln $ | -9,2% | 47,7 mln $ | 52,5 mln $ | -9,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 13,8 mln $2025-12-31 | 13,4 mln $ | +3,3% | 13,8 mln $ | 13,4 mln $ | +3,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02