Finanse FormFactor, Inc. (FORM)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2153 · CEO: Michael D. Slessor
- Cena
- 87,53 $ -10,19%
- Kapitalizacja
- 6,84 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,73 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-02-03 Prognoza EPS: 0,94 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,84 mld $ EV 6,73 mld $
- Przychody
- 980 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +34% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 17,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 39,4× Prognozowany 26,1× (FY2026)
- P/S
- 7,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 29,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 181 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 174 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,05 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-03 Prognoza przychodów: 284 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody powyżej o 3,7%, EPS powyżej o 20,6%Przychody 281 mln $ wobec oczekiwanych 271 mln $ (+3,7%); EPS 1,04 $ wobec 0,86 $ (+20,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 38,4%Przychody za Q3 '26: 281 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 18,7%.
- Marża operacyjna 21,9% (TTM), zmiana r/r: +16,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 376,5%, przychody: wzrost 29,1%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 11,2% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 193 mln $, zysk operacyjny 215 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 7,7% przychodów (rok temu 13,2%)Zainwestowano 75,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-24,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 181 mln $ = 104,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 9,24 mln $ = 5,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 9,24 mln $ (rok temu 20,2 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 35,4 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 79,4 mln, rok wcześniej: 77,7 mln.
- Gotówka netto: 368 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 395 mln $, dług z leasingiem: 27,8 mln $; rok temu gotówka netto: 233 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-26. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 281 mln $ | 203 mln $ | +38,4% |
| Marża brutto | 54,7% | 39,7% | +15,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 81,6 mln $ | 19 mln $ | +330,2% |
| Marża operacyjna | 29,1% | 9,4% | +19,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 73,8 mln $ | 15,7 mln $ | +371,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,93 $ | 0,20 $ | +365,0% |
| Przepływy operacyjne | 104 mln $ | 27 mln $ | +286,3% |
| Capex | 39,6 mln $ | 7,51 mln $ | +428,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 64,6 mln $ | 19,5 mln $ | +231,6% |
| R&D | 29,5 mln $ | 28,7 mln $ | +2,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 8,84 mln $ | 9,52 mln $ | -7,2% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 281 mln $ | 271 mln $ | +3,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,04 $ | 0,86 $ | +20,6% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Foundry & Logic Product Group | 122 mln $ | +22,4% | 47,2% | 418 mln $ | +11,3% | |
| Systems Product Group | 48,5 mln $ | +44,1% | 18,8% | 155 mln $ | +8,0% | |
| DRAM Product Group | 85 mln $ | +49,0% | 32,9% | 309 mln $ | +34,9% | |
| Flash Product Group | 2,86 mln $ | -48,4% | 1,1% | 19,7 mln $ | +21,7% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Europe | 9,47 mln $ | +30,6% | 64,5% | – | – | |
| Rest Of The World | 5,21 mln $ | +203,3% | 35,5% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 257 mln $
- Capex
- -75,8 mln $
- Skup akcji
- -9,24 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -20,2 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,13 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 35,4 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 181 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 5,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 39,4× | 50,0× | 34,2× – 82,9× |
| EV / EBITDA | 29,5× | 26,9× | 17,3× – 38,6× |
| EV / przychody | 6,9× | 4,3× | 2,2× – 5,6× |
| Cena / FCF | 37,7× | 175,7× | 25,9× – 382,5× |
| Cena / wartość księgowa | 5,8× | 3,6× | 2,1× – 4,4× |
| Rentowność FCF | 2,7% | 1,7% | 0,3% – 3,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,1% | 6,6% | 4,7% – 9,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 15,8% | 7,6% | 5,3% – 10,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 160,00 $ (+82,8%)
zakres 115,00 $ – 200,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,05 mld $ | +33,5% | 3,35 $ | +385,2% | 26,1× | 7 |
| FY2027 | 1,3 mld $ | +24,2% | 4,34 $ | +29,7% | 20,2× | 7 |
| FY2028 | 1,65 mld $ | +27,1% | 6,03 $ | +39,0% | 14,5× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (266), które FormFactor, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 77,4 mln $ | 59,9 mln $ | +29,2% | 47,4 mln $ | 62,3 mln $ | -23,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 156 mln $ | 115 mln $ | +35,2% | 125 mln $ | 104 mln $ | +20,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6 tys. $ | 36 tys. $ | -83,3% | 29 tys. $ | 4 tys. $ | +625,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 13 tys. $ | 517 tys. $ | -97,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 38 tys. $ | 20 tys. $ | +90,0% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | – | – | – | 1,98 mln $ | 3,24 mln $ | -39,0% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 5,6 mln $ | 5,3 mln $ | +5,8% | – | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 53,3 mln $ | 38,5 mln $ | +38,3% | 47,5 mln $ | 43,7 mln $ | +8,7% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 401 mln $ | 398 mln $ | +0,6% | 390 mln $ | 380 mln $ | +2,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | -5,06 mln $2025-12-27 | -11,4 mln $ | +55,7% | -5,06 mln $ | -11,4 mln $ | +55,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -10,6 mln $ | 3,45 mln $ | -408,5% | -3,53 mln $ | -10,8 mln $ | +67,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 870 mln $ | 850 mln $ | +2,3% | 864 mln $ | 838 mln $ | +3,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 941 tys. $ | 665 tys. $ | +41,5% | 2,46 mln $ | 2,58 mln $ | -4,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 3000 | 620 tys. | -99,5% | 02018-12-29 | 1000 | -100,0% |
| AOCI, Cash Flow Hedge, Cumulative Gain (Loss), after Tax | 1,42 mln $2025-12-27 | 884 tys. $ | +60,9% | 1,42 mln $ | 884 tys. $ | +60,9% |
| AOCI, Debt Securities, Available-for-sale, Adjustment, after Tax | 110 tys. $2025-12-27 | -295 tys. $ | +137,3% | 110 tys. $ | -295 tys. $ | +137,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 8,58 mln $ | 9,47 mln $ | -9,3% | 38,4 mln $ | 39,8 mln $ | -3,4% |
| Assets | 1,34 mld $ | 1,18 mld $ | +13,6% | 1,22 mld $ | 1,15 mld $ | +6,8% |
| Assets, Current | 670 mln $ | 525 mln $ | +27,5% | 557 mln $ | 605 mln $ | -7,9% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 306 mln $ | 206 mln $ | +49,0% | 237 mln $ | 304 mln $ | -22,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 110 mln $ | 67,4 mln $ | +62,9% | 103 mln $ | 191 mln $ | -45,8% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 67,6 mln $ | 19 mln $ | +256,6% | 62,5 mln $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 113 mln $ | 70,9 mln $ | +59,6% | 107 mln $ | 197 mln $ | -45,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -13,3 mln $ | -62,4 mln $ | +78,7% | -90,2 mln $ | 15,9 mln $ | -665,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 1,00 $ | 1,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 250 mln | 250 mln | 0,0% | 250 mln | 250 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 78,1 mln | 77,1 mln | +1,3% | 77,6 mln | 77,1 mln | +0,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 78,1 mln | 77,1 mln | +1,3% | 77,6 mln | 77,1 mln | +0,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 78 tys. $ | 77 tys. $ | +1,3% | 78 tys. $ | 77 tys. $ | +1,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 53,2 mln $ | 18,6 mln $ | +186,6% | 61,7 mln $ | 62,8 mln $ | -1,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 5,2 mln $ | 8,6 mln $ | -39,5% | 2,3 mln $ | 6,9 mln $ | -66,7% |
| Contract with Customer, Liability | 24,8 mln $ | 18 mln $ | +37,8% | 21,4 mln $ | 16,9 mln $ | +26,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 5,5 mln $ | 4,6 mln $ | +19,6% | 14,6 mln $ | 14,1 mln $ | +3,5% |
| Cost of Goods and Services Sold | 127 mln $ | 123 mln $ | +3,6% | 476 mln $ | 456 mln $ | +4,5% |
| Cost, Amortization | – | – | – | 2,58 mln $2024-12-28 | 6,85 mln $ | -62,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,59 mln $ | 15,7 mln $ | -70,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,85 mln $ | 5,76 mln $ | +1,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 11,1 mln $ | 23,2 mln $ | -52,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 647 tys. $ | 1,7 mln $ | -62,0% |
| Debt Issuance Costs, Current, Net | 5 tys. $2025-12-27 | 5 tys. $ | 0,0% | 5 tys. $ | 5 tys. $ | 0,0% |
| Debt Issuance Costs, Net | 50 tys. $2025-12-27 | 54 tys. $ | -7,4% | 50 tys. $ | 54 tys. $ | -7,4% |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 44 tys. $2025-12-27 | 49 tys. $ | -10,2% | 44 tys. $ | 49 tys. $ | -10,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 172 mln $2025-12-27 | 169 mln $ | +1,5% | 172 mln $ | 169 mln $ | +1,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 550 tys. $2025-12-27 | 365 tys. $ | +50,7% | 550 tys. $ | 365 tys. $ | +50,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 18 tys. $2025-12-27 | 228 tys. $ | -92,1% | 18 tys. $ | 228 tys. $ | -92,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 171 mln $2025-12-27 | 169 mln $ | +1,3% | 171 mln $ | 169 mln $ | +1,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 66 mln $2025-12-27 | 86,7 mln $ | -23,9% | 66 mln $ | 86,7 mln $ | -23,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 105 mln $2025-12-27 | 82,5 mln $ | +27,7% | 105 mln $ | 82,5 mln $ | +27,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 172 mln $2025-12-27 | 169 mln $ | +1,5% | 172 mln $ | 169 mln $ | +1,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 66,2 mln $2025-12-27 | 86,7 mln $ | -23,7% | 66,2 mln $ | 86,7 mln $ | -23,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 106 mln $2025-12-27 | 82,6 mln $ | +27,9% | 106 mln $ | 82,6 mln $ | +27,9% |
| Deferred Credits and Other Liabilities, Current | 20,1 mln $2025-12-27 | 15,8 mln $ | +26,8% | 20,1 mln $ | 15,8 mln $ | +26,8% |
| Deferred Credits and Other Liabilities, Noncurrent | 26,1 mln $ | 22,7 mln $ | +14,9% | 21,9 mln $ | 19,3 mln $ | +13,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,7 mln $ | -11,4 mln $ | +123,6% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -115 tys. $ | -103 tys. $ | -11,7% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 90,9 mln $ | 94,8 mln $ | -4,1% | 89,5 mln $ | 92 mln $ | -2,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -504 tys. $ | -1,95 mln $ | +74,1% | 1,93 mln $ | -13,4 mln $ | +114,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 2,38 mln $ | – | – | 1,6 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Revenue, Current | 24 mln $ | 16,5 mln $ | +45,8% | 4,98 mln $2017-12-30 | 5,31 mln $ | -6,2% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -657 tys. $ | -1,81 mln $ | +63,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-27, 10-Q 2026-03-28, 10-K 2025-12-27, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-K 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28, 10-Q 2024-06-29
Dane na 2026-11-02