Finanse Franco-Nevada Corporation (FNV)
NYSE · Basic Materials · Gold · Pracownicy: 42 · CEO: Paul J. Brink
- Cena
- 224,95 $ -2,87%
- Kapitalizacja
- 43,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 42,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-12
- Następny raport
- 2026-11-11 Prognoza EPS: 1,77 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 43,4 mld $ EV 42,4 mld $
- Przychody
- 2,32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +36% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 63,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 29,4× Prognozowany 28,1× (FY2026)
- P/S
- 18,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 19,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 891 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,48 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,49 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-11 Prognoza przychodów: 568 mln $
- Dywidenda
- 1,70 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-11): przychody poniżej o 5,8%, EPS poniżej o 7,2%Przychody 581 mln $ wobec oczekiwanych 617 mln $ (-5,8%); EPS 1,81 $ wobec 1,95 $ (-7,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 57,3%Przychody za Q2 '26: 581 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 70,4%.
- Marża operacyjna 75,6% (TTM), zmiana r/r: +7,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 92,5%, przychody: wzrost 73,6%.
- Capex: 38,2% przychodów (rok temu 158,4%)Zainwestowano 886 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-58,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 891 mln $ = 60,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 299 mln $ = 33,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu 0 $), dywidendy: 299 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 5,3 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 193 mln, rok wcześniej: 193 mln.
- Gotówka netto: 1,01 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,01 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 150 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 581 mln $ | 369 mln $ | +57,3% |
| Marża brutto | 77,6% | 73,6% | +4,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 446 mln $ | 263 mln $ | +69,2% |
| Marża operacyjna | 76,7% | 71,3% | +5,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 354 mln $ | 247 mln $ | +43,3% |
| Rozwodniony EPS | 1,83 $ | 1,28 $ | +43,0% |
| Przepływy operacyjne | 483 mln $ | 430 mln $ | +12,1% |
| Capex | 98,5 mln $ | 1,36 mld $ | -92,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 384 mln $ | -931 mln $ | +141,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-11| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 581 mln $ | 617 mln $ | -5,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,81 $ | 1,95 $ | -7,2% |
Z raportu z 2026-08-11 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '23 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mining | 737 mln $ | +2,2% | 41,4% | – | – | |
| Gold | 571 mln $ | +7,2% | 32,1% | – | – | |
| Energy | 152 mln $ | – | 8,6% | – | – | |
| Gas | 39,9 mln $ | -64,7% | 2,2% | – | – | |
| Oil | 98 mln $ | -10,7% | 5,5% | – | – | |
| Silver | 91,3 mln $ | -12,3% | 5,1% | – | – | |
| Diversified | – | – | – | – | – | |
| Iron Ore | 37,1 mln $ | -9,3% | 2,1% | – | – | |
| Platinum-group metals | 29,9 mln $ | -24,1% | 1,7% | – | – | |
| Natural gas liquids | 14,3 mln $ | -25,9% | 0,8% | – | – | |
| Other mining commodities | 8,1 mln $ | +80,0% | 0,5% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '23 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| South America | 106 mln $ | +18,8% | 32,1% | – | – | |
| Central America And Mexico | – | – | – | – | – | |
| United States | 57,8 mln $ | -34,7% | 17,5% | – | – | |
| Central America & Mexico | 86,3 mln $ | +2,1% | 26,2% | – | – | |
| Latin American Countries | – | – | – | – | – | |
| U | – | – | – | – | – | |
| Canada | 43,1 mln $ | -29,0% | 13,1% | – | – | |
| Country Of Domicile | – | – | – | – | – | |
| Rest of World | 36,7 mln $ | +24,8% | 11,1% | – | – | |
| Rest Of World Excluding United States And Canada And Latin America | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,78 mld $
- Capex
- -886 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -299 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 5,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 891 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 33,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 29,4× | 37,7× 4 z 5 lat | 35,3× – 41,0× |
| EV / EBITDA | 19,1× | 22,2× 4 z 5 lat | 21,4× – 22,9× |
| EV / przychody | 18,3× | 19,2× | 16,3× – 21,7× |
| Cena / FCF | 48,7× | 66,3× 4 z 5 lat | 30,5× – 135,6× |
| Cena / wartość księgowa | 5,3× | 4,2× | 3,7× – 5,2× |
| Rentowność FCF | 2,1% | 1,3% | -1,8% – 3,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,7% | 11,0% | 8,4% – 12,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 19,1% | 7,8% | -8,1% – 14,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 275,00 $ (+22,2%)
zakres 245,00 $ – 291,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,49 mld $ | +36,4% | 8,00 $ | +36,6% | 28,1× | 7 |
| FY2027 | 2,83 mld $ | +13,9% | 8,93 $ | +11,6% | 25,2× | 6 |
| FY2028 | 2,96 mld $ | +4,6% | 10,55 $ | +18,1% | 21,3× | 1 |
| FY2029 | 2,86 mld $ | -3,6% | 9,41 $ | -10,8% | 23,9× | 1 |
| FY2030 | 2,67 mld $ | -6,5% | 11,26 $ | +19,7% | 20,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02