Finanse Fair Isaac Corporation (FICO)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 3876 · CEO: William J. Lansing
- Cena
- 711,23 $ +0,29%
- Kapitalizacja
- 15,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 20,7 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-07-29
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 10,75 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 15,4 mld $ EV 20,7 mld $
- Przychody
- 2,39 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +27% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 34,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 20,4× Prognozowany 16,7× (FY2026)
- P/S
- 6,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 16,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 996 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 815 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,53 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 654 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-07-29): przychody poniżej o 0,7%, EPS powyżej o 3,6%Przychody 674 mln $ wobec oczekiwanych 679 mln $ (-0,7%); EPS 12,18 $ wobec 11,76 $ (+3,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 25,7%Przychody za Q3 '26: 674 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 22,1%.
- Marża operacyjna 51,7% (TTM), zmiana r/r: +5,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 39,7%, przychody: wzrost 24,1%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 16,1% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 1,07 mld $, zysk operacyjny 1,24 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,2% przychodów (rok temu 1,7%)Zainwestowano 5,53 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-83,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 996 mln $ = 122,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 3,59 mld $ = 360,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 3,59 mld $ (rok temu 1,19 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 174 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 7,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 22,7 mln, rok wcześniej: 24,6 mln.
- Dług netto: 5,35 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 248 mln $, dług z leasingiem: 5,6 mld $; rok temu dług netto: 2,61 mld $.
- Scores: przychody +41,5%, marża 90,8% (było 87,8%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q3 '26: zysk operacyjny 417 mln $ przy przychodach 459 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 674 mln $ | 536 mln $ | +25,7% |
| Marża brutto | 87,1% | 83,7% | +3,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 363 mln $ | 263 mln $ | +38,1% |
| Marża operacyjna | 53,8% | 48,9% | +4,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 237 mln $ | 182 mln $ | +30,5% |
| Rozwodniony EPS | 10,45 $ | 7,40 $ | +41,2% |
| Przepływy operacyjne | 380 mln $ | 286 mln $ | +32,9% |
| Capex | 863 tys. $ | 9,98 mln $ | -91,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 380 mln $ | 276 mln $ | +37,4% |
| R&D | 53,7 mln $ | 47,2 mln $ | +13,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 52,3 mln $ | 41,9 mln $ | +24,8% |
Raport vs konsensus
2026-07-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 674 mln $ | 679 mln $ | -0,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 12,18 $ | 11,76 $ | +3,6% |
Z raportu z 2026-07-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Scores | 459 mln $ | +41,5% | 68,1% | 1,55 mld $ | +40,1% | |
| Applications | 215 mln $ | – | 31,9% | 844 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 612 mln $ | +30,2% | 49,9% | 2,14 mld $ | +28,6% | |
| United States | 552 mln $ | – | 45,0% | – | – | |
| EMEA | 41,4 mln $ | +0,1% | 3,4% | 166 mln $ | +0,4% | |
| Asia Pacific | 20,8 mln $ | -16,2% | 1,7% | 86,6 mln $ | -11,8% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scores | 459 mln $ | +41,5% | 417 mln $ | +46,4% | 90,8% | 87,8% | 1,39 mld $ |
| Software | 215 mln $ | +1,5% | 55 mln $ | -19,0% | 25,6% | 32,0% | 232 mln $ |
| Corporate (unallocated) | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1 mld $
- Capex
- -5,53 mln $
- Skup akcji
- -3,59 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 2,81 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 174 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 996 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 360,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 20,4× | 51,5× | 28,7× – 93,5× |
| EV / EBITDA | 16,3× | 37,6× | 22,3× – 65,7× |
| EV / przychody | 8,7× | 16,6× | 9,1× – 29,1× |
| Cena / FCF | 15,4× | 44,3× | 21,3× – 79,0× |
| Cena / wartość księgowa | -3,9× | – | – |
| Rentowność FCF | 6,5% | 2,8% | 1,3% – 4,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 59,4% | 41,0% | 32,7% – 53,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -33,4% | -110,6% | -353,4% – -37,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 1025,46 $ (+44,2%)
zakres 700,00 $ – 1675,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,53 mld $ | +27,1% | 42,69 $ | +60,9% | 16,7× | 13 |
| FY2027 | 2,69 mld $ | +6,3% | 46,77 $ | +9,6% | 15,2× | 13 |
| FY2028 | 2,88 mld $ | +7,2% | 52,51 $ | +12,3% | 13,5× | 10 |
| FY2029 | 3,07 mld $ | +6,5% | 50,64 $ | -3,6% | 14,0× | 3 |
| FY2030 | 3,06 mld $ | -0,3% | 62,78 $ | +24,0% | 11,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (248), które Fair Isaac Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accelerated Share Repurchases, Settlement (Payment) or Receipt | -1,5 mld $2026-06-05 | – | – | – | – | – |
| Accounts Payable, Current | 26,9 mln $ | 29,3 mln $ | -8,4% | 32,3 mln $ | 22,5 mln $ | +43,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 617 mln $ | 499 mln $ | +23,5% | 566 mln $ | 469 mln $ | +20,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 593 mln $ | 454 mln $ | +30,5% | 529 mln $ | 427 mln $ | +24,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 24,3 mln $ | 45,3 mln $ | -46,4% | 37,2 mln $ | 42,6 mln $ | -12,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 7,68 mln $ | 8,04 mln $ | -4,5% | 7,96 mln $ | 6,45 mln $ | +23,4% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 624 mln $ | 507 mln $ | +23,1% | 574 mln $ | 476 mln $ | +20,7% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 6 tys. $ | 495 tys. $ | -98,8% | 1,49 mln $ | 1,68 mln $ | -11,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 102 mln $ | 74,3 mln $ | +37,3% | 115 mln $ | 79,8 mln $ | +43,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 49,6 mln $ | 65,6 mln $ | -24,3% | 45,6 mln $ | 77,5 mln $ | -41,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -96,1 mln $ | -88,3 mln $ | -8,8% | -92,1 mln $ | -91,6 mln $ | -0,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,06 mld $ | 1,29 mld $ | -17,8% | 1,33 mld $ | 1,37 mld $ | -2,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 0 $2025-09-30 | 92 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 917 tys. $ | -100,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 52,3 mln $ | 41,9 mln $ | +24,8% | 157 mln $ | 149 mln $ | +4,8% |
| Assets | 2,04 mld $ | 1,86 mld $ | +9,4% | 1,87 mld $ | 1,72 mld $ | +8,7% |
| Assets, Current | 882 mln $ | 710 mln $ | +24,2% | 705 mln $ | 617 mln $ | +14,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 69,3 mln $ | – | – | – | – | – |
| Billed Contracts Receivable | 365 mln $ | 255 mln $ | +43,3% | 328 mln $ | 265 mln $ | +23,7% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 146 tys. $ | 2,59 mln $ | -94,4% | 47 tys. $ | 62 tys. $ | -24,2% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | – | – | – | 9,9 mln $ | 9,2 mln $ | +7,6% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 63,2 mln $2025-09-30 | 60,5 mln $ | +4,5% | 63,2 mln $ | 60,5 mln $ | +4,5% |
| Cash | 235 mln $ | 157 mln $ | +50,1% | 134 mln $ | 143 mln $ | -6,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 248 mln $ | 189 mln $ | +31,4% | 134 mln $ | 151 mln $ | -11,0% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 13,2 mln $ | – | – | 134 mln $ | 151 mln $ | -11,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 248 mln $ | 189 mln $ | +31,4% | 134 mln $ | 151 mln $ | -11,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 29 mln $ | 42,4 mln $ | -31,6% | -16,5 mln $ | 13,9 mln $ | -219,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 88,9 mln | 88,9 mln | 0,0% | 88,9 mln | 88,9 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 21,6 mln | 24,1 mln | -10,4% | 23,8 mln | 24,4 mln | -2,6% |
| Common Stock, Value, Outstanding | 216 tys. $ | 241 tys. $ | -10,4% | 238 tys. $ | 244 tys. $ | -2,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 237 mln $ | 195 mln $ | +21,5% | 652 mln $ | 523 mln $ | +24,5% |
| Contract with Customer, Liability | 207 mln $ | 175 mln $ | +18,4% | 189 mln $ | 160 mln $ | +18,1% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 205 mln $ | 172 mln $ | +19,6% | 187 mln $ | 157 mln $ | +19,4% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 1,9 mln $ | 3,4 mln $ | -44,1% | 1,8 mln $ | 3,3 mln $ | -45,5% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 31,2 mln $ | 256 mln $ | -87,8% | 152 mln $ | 134 mln $ | +13,7% |
| Cost of Revenue | 87 mln $ | 87,6 mln $ | -0,6% | 354 mln $ | 348 mln $ | +1,6% |
| Costs and Expenses | 312 mln $ | 274 mln $ | +13,8% | 1,07 mld $ | 984 mln $ | +8,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 123 mln $ | 110 mln $ | +11,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 36 mln $ | 35,9 mln $ | +0,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 183 mln $ | 157 mln $ | +17,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 23,8 mln $ | 10,2 mln $ | +133,5% |
| Debt Issuance Costs, Current, Net | 0 $ | 655 tys. $ | -100,0% | 459 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 27,6 mln $ | 19,8 mln $ | +39,5% | 18,9 mln $ | 9,73 mln $ | +93,8% |
| Debt Securities, Trading, and Equity Securities, FV-NI | 54,6 mln $2025-09-30 | 45,3 mln $ | +20,6% | 54,6 mln $ | 45,3 mln $ | +20,6% |
| Debt Securities, Trading, and Equity Securities, FV-NI, Cost | 40,6 mln $2025-09-30 | 36 mln $ | +12,6% | 40,6 mln $ | 36 mln $ | +12,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -26,9 mln $ | -26,2 mln $ | -2,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,21 mln $ | 609 tys. $ | -462,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 92,4 mln $ | 106 mln $ | -12,8% | 119 mln $ | 86,5 mln $ | +37,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 11 mln $ | -6,65 mln $ | +265,0% | -32,5 mln $ | -27,3 mln $ | -18,9% |
| Deferred Revenue, Current | 205 mln $ | 172 mln $ | +19,6% | 187 mln $ | 157 mln $ | +19,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,33 mln $ | -1,71 mln $ | -94,5% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 100 mln $2025-09-30 | 67,8 mln $ | +48,0% | 100 mln $ | 67,8 mln $ | +48,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 119 mln $2025-09-30 | 86,5 mln $ | +37,0% | 119 mln $ | 86,5 mln $ | +37,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 168 mln $2025-09-30 | 134 mln $ | +25,4% | 168 mln $ | 134 mln $ | +25,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 21,5 mln $2025-09-30 | 18,2 mln $ | +18,1% | 21,5 mln $ | 18,2 mln $ | +18,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 31,6 mln $2025-09-30 | 32,1 mln $ | -1,4% | 31,6 mln $ | 32,1 mln $ | -1,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 7,38 mln $2025-09-30 | 7,88 mln $ | -6,4% | 7,38 mln $ | 7,88 mln $ | -6,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Other Capitalized Costs | 15,1 mln $2025-09-30 | 14,5 mln $ | +4,5% | 15,1 mln $ | 14,5 mln $ | +4,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-K 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-K 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02