Finanse Guangdong Fenghua Advanced Technology (Holding) Co., Ltd. (FENGHUA)
SHZ · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 9396 · CEO: Xiao Ping Yang
- Cena
- 32,80 CNY +1,67%
- Kapitalizacja
- 37,6 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 35,9 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-20 Prognoza EPS: 0,27 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 37,6 mld CNY EV 35,9 mld CNY
- Przychody
- 7,45 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +46% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 9,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 53,3× Prognozowany 46,9× (FY2026)
- P/S
- 5,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 32,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 654 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 697 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 8,36 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-20 Prognoza przychodów: 2,35 mld CNY
- Dywidenda
- 0,10 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 72,0%Przychody za Q3 '26: 2,3 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,3%.
- Marża operacyjna 8,1% (TTM), zmiana r/r: +2,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 96,9%, przychody: wzrost 36,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 23,9%Zysk przed opodatkowaniem 792 mln CNY, zysk operacyjny 603 mln CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,7% przychodów (rok temu 8,0%)Zainwestowano 201 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (-53,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 654 mln CNY = 93,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 797 tys. CNY = 0,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 797 tys. CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 4,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,15 mld, rok wcześniej: 1,2 mld.
- Gotówka netto: 1,79 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,61 mld CNY, dług z leasingiem: 1,82 mld CNY; rok temu gotówka netto: 2,56 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,3 mld CNY | 1,34 mld CNY | +72,0% |
| Marża brutto | 29,0% | 23,8% | +5,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 376 mln CNY | 64,9 mln CNY | +478,3% |
| Marża operacyjna | 16,3% | 4,9% | +11,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 351 mln CNY | 61,6 mln CNY | +470,2% |
| Rozwodniony EPS | 0,31 CNY | 0,05 CNY | +504,3% |
| Przepływy operacyjne | 471 mln CNY | -93,3 mln CNY | +604,9% |
| Capex | 50,3 mln CNY | 76,2 mln CNY | -34,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 421 mln CNY | -170 mln CNY | +348,3% |
| R&D | 95,7 mln CNY | 78,7 mln CNY | +21,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 855 mln CNY
- Capex
- -201 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -797 tys. CNY
- Przejęcia
- 29,4 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -261 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 654 mln CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 53,3× | 56,5× | 28,4× – 91,7× |
| EV / EBITDA | 32,9× | 15,5× | 12,5× – 18,7× |
| EV / przychody | 4,8× | 3,3× | 2,5× – 5,3× |
| Cena / FCF | 57,6× | 482,2× 3 z 5 lat | 107,5× – 860,9× |
| Cena / wartość księgowa | 2,9× | 1,9× | 1,3× – 3,9× |
| Rentowność FCF | 1,7% | -1,2% | -5,9% – 0,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 3,5% | 3,8% | 1,1% – 10,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 5,5% | 4,6% | 1,5% – 13,6% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 8,36 mld CNY | +45,6% | 0,70 CNY | +180,0% | 46,9× | 2 |
| FY2027 | 10,8 mld CNY | +29,5% | 1,13 CNY | +61,4% | 29,0× | 2 |
| FY2028 | 11,8 mld CNY | +8,8% | 1,25 CNY | +10,6% | 26,2× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02