Finanse FANUC Corporation (FANUC)
JPX · Industrials · Industrial - Machinery · Pracownicy: 10 040 · CEO: Kenji Yamaguchi
- Cena
- 5668,00 JPY -0,63%
- Kapitalizacja
- 5,24 bln JPY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 4,5 bln JPY
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-01-27 Prognoza EPS: 59,63 JPY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 5,24 bln JPY EV 4,5 bln JPY
- Przychody
- 924 mld JPY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +16% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 21,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 26,5× Prognozowany 23,8× (FY2027)
- P/S
- 5,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 15,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 0 JPY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 199 mld JPY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 999 mld JPY Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-01-27 Prognoza przychodów: 251 mld JPY
- Dywidenda
- 115,58 JPY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-23): przychody powyżej o 1,3%, EPS powyżej o 22,8%Przychody 243 mld JPY wobec oczekiwanych 240 mld JPY (+1,3%); EPS 66,32 JPY wobec 53,99 JPY (+22,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 14,9%Przychody za Q2 '27: 243 mld JPY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 11,8%.
- Marża operacyjna 23,2% (TTM), zmiana r/r: +2,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 26,7%, przychody: wzrost 13,1%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 20,2%Zysk przed opodatkowaniem 269 mld JPY, zysk operacyjny 214 mld JPY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,0% przychodów (rok temu 0,0%)Zainwestowano 0 JPY w ostatnich 4 kwartałach (– r/r). Wolne przepływy pieniężne: 0 JPY = 0,0% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 929 mln, rok wcześniej: 933 mln.
- Gotówka netto: 787 mld JPYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 787 mld JPY, dług z leasingiem: 0 JPY; rok temu gotówka netto: 654 mld JPY.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 243 mld JPY | 211 mld JPY | +14,9% |
| Marża brutto | 42,3% | 37,4% | +4,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 63,2 mld JPY | 43,5 mld JPY | +45,1% |
| Marża operacyjna | 26,0% | 20,6% | +5,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 61,6 mld JPY | 42 mld JPY | +46,7% |
| Rozwodniony EPS | 66,27 JPY | 44,98 JPY | +47,3% |
| Przepływy operacyjne | 0 JPY | 0 JPY | – |
| Capex | 0 JPY | 0 JPY | – |
| Wolne przepływy pieniężne | 0 JPY | 0 JPY | – |
| R&D | 0 JPY | 0 JPY | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 JPY | 0 JPY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-23| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 243 mld JPY | 240 mld JPY | +1,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 66,32 JPY | 53,99 JPY | +22,8% |
Z raportu z 2026-10-23 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 0 JPY
- Capex
- 0 JPY
- Skup akcji
- 0 JPY
- Dywidendy
- 0 JPY
- Przejęcia
- 0 JPY
- Dług netto zaciągnięty
- 0 JPY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 JPY
- Wolne przepływy pieniężne
- 0 JPY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 26,5× | 27,9× | 25,8× – 30,7× |
| EV / EBITDA | 15,8× | 14,5× | 13,6× – 15,5× |
| EV / przychody | 4,9× | 4,6× | 4,2× – 4,9× |
| Cena / FCF | 0,0× | 41,1× | 17,8× – 86,5× |
| Cena / wartość księgowa | 2,8× | 2,6× | 2,2× – 2,8× |
| Rentowność FCF | 0,0% | 3,3% | 1,2% – 5,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,4% | 7,4% | 6,0% – 8,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 10,7% | 9,2% | 7,8% – 10,6% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 999 mld JPY | +16,5% | 238,47 JPY | +33,6% | 23,8× | 17 |
| FY2028 | 1,08 bln JPY | +8,1% | 257,13 JPY | +7,8% | 22,0× | 20 |
| FY2029 | 1,1 bln JPY | +2,1% | 264,90 JPY | +3,0% | 21,4× | 18 |
| FY2030 | 1,13 bln JPY | +2,2% | 254,66 JPY | -3,9% | 22,3× | 8 |
| FY2031 | 1,24 bln JPY | +9,5% | 279,21 JPY | +9,6% | 20,3× | 12 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02