Finanse Eve Holding, Inc. (EVEX)
NYSE · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 198 · CEO: Johann Christian Jean Charles Bordais
- Cena
- 1,49 $ -8,02%
- Kapitalizacja
- 519 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 776 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,19 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 519 mln $ EV 776 mln $
- Przychody
- 0 $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -2,4× Prognozowany -2,2× (FY2026)
- P/S
- 0,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -3,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -210 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -214 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 222 tys. $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 200 tys. $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody b/d, EPS powyżej o 45,7%Przychody – wobec oczekiwanych – (–); EPS -0,10 $ wobec -0,18 $ (+45,7%).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 15,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 352 mln, rok wcześniej: 304 mln.
- Gotówka netto: 85,8 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 395 mln $, dług z leasingiem: 309 mln $; rok temu gotówka netto: 88,2 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 0 $ | 0 $ | – |
| Zysk operacyjny | -37,2 mln $ | -53,9 mln $ | +30,9% |
| Zysk netto | -34,2 mln $ | -64,7 mln $ | +47,1% |
| Rozwodniony EPS | -0,10 $ | -0,21 $ | +52,4% |
| Przepływy operacyjne | -47,2 mln $ | -55,6 mln $ | +15,1% |
| Capex | 1,12 mln $ | 1,26 mln $ | -10,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -48,3 mln $ | -56,9 mln $ | +15,0% |
| R&D | 28,9 mln $ | 45,7 mln $ | -36,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1,15 mln $ | 2,14 mln $ | -46,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| EPS (baza konsensusu) | -0,10 $ | -0,18 $ | +45,7% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -195 mln $
- Capex
- -14,7 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 152 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 3,43 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -210 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -2,4× | – | – |
| EV / EBITDA | -3,9× | – | – |
| EV / przychody | 0,0× | – | – |
| Cena / FCF | -2,5× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 23,0× | 58,6× | 6,4× – 251,5× |
| Rentowność FCF | -40,4% | -6,2% | -13,7% – -0,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -64,5% | -85,0% | -159,4% – -60,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | -221,2% | -120,3% | -181,2% – -60,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 6,13 $ (+311,4%)
zakres 5,00 $ – 7,25 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 222 tys. $ | – | -0,67 $ | +4,9% | -2,2× | 5 |
| FY2027 | 4,78 mln $ | +2050,0% | -0,59 $ | +11,0% | -2,5× | 5 |
| FY2028 | 140 mln $ | +2833,0% | -0,53 $ | +10,4% | -2,8× | 8 |
| FY2029 | 476 mln $ | +239,8% | -0,41 $ | +21,9% | -3,6× | 5 |
| FY2030 | 995 mln $ | +109,0% | -0,05 $ | +87,1% | -27,9× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (173), które Eve Holding, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 1,88 mln $ | 2,21 mln $ | -14,8% | 3,83 mln $ | 1,14 mln $ | +237,0% |
| Accrued Income Taxes, Current | 968 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 968 tys. $ | 0 $ | – |
| Accrued Salaries, Current | 7,6 mln $2025-12-31 | 4,64 mln $ | +63,8% | 7,6 mln $ | 4,64 mln $ | +63,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,19 mln $ | 432 tys. $ | +174,3% | 688 tys. $ | 328 tys. $ | +109,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 833 mln $ | 609 mln $ | +36,6% | 831 mln $ | 606 mln $ | +36,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Other | – | – | – | 436 tys. $2023-12-31 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 1,86 mln $2023-12-31 | 105 mln $ | -98,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 2,08 mln | 675 tys. | +208,7% | 52,2 tys. | 51 tys. | +2,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Restricted Stock Unit, Increase for Cost Recognition | 1,11 mln $2026-03-31 | 1 mln $ | +10,6% | – | – | – |
| Assets | 458 mln $ | 261 mln $ | +75,4% | 435 mln $ | 318 mln $ | +36,6% |
| Assets, Current | 421 mln $ | 250 mln $ | +68,4% | 411 mln $ | 313 mln $ | +31,4% |
| Assets, Noncurrent | 36,5 mln $ | 10,9 mln $ | +236,7% | 24 mln $ | 5,44 mln $ | +341,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 548 tys. $ | 150 tys. $ | +265,3% | 2,98 mln $ | 137 tys. $ | +2075,9% |
| Capitalized Computer Software, Net | 7,43 mln $ | – | – | 0 $2022-12-31 | 700 tys. $ | -100,0% |
| Cash | 24,3 mln $ | 40,7 mln $ | -40,2% | 71,4 mln $ | 11,8 mln $ | +507,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 52,2 mln $ | 41,5 mln $ | +25,7% | 103 mln $ | 56,4 mln $ | +83,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 60,8 mln $ | 41,5 mln $ | +46,4% | 112 mln $ | 56,4 mln $ | +98,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -68,6 mln $ | -18 mln $ | -281,9% | 55,2 mln $ | 9,48 mln $ | +482,5% |
| Certificates of Deposit, at Carrying Value | 27 mln $ | 0 $ | – | 30,1 mln $ | 40,2 mln $ | -25,1% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 348 mln | 298 mln | +17,0% | 348 mln | 298 mln | +17,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 348 mln | 298 mln | +17,0% | 348 mln | 298 mln | +17,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 348 tys. $ | 298 tys. $ | +16,8% | 348 tys. $ | 298 tys. $ | +16,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -34,2 mln $ | -64,7 mln $ | +47,1% | -224 mln $ | -138 mln $ | -62,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,29 mln $ | 1,43 mln $ | +59,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,29 mln $ | 1,43 mln $ | +59,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Customer Advances, Current | 2,77 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 2,77 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 4,21 mln $ | 1,75 mln $ | +141,5% | 2,69 mln $ | 1,6 mln $ | +67,6% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Allowance for Credit Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,28 mln $ | -923 tys. $ | -38,6% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 6,89 mln $ | 2,64 mln $ | +161,1% | 3,92 mln $ | 2,64 mln $ | +48,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,28 mln $ | -923 tys. $ | -38,6% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -2,97 mln $ | 99 tys. $ | -3100,0% | -1,28 mln $ | -923 tys. $ | -38,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 1,5 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 1,5 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 251 mln $2025-12-31 | 279 mln $ | -10,0% | 251 mln $ | 279 mln $ | -10,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 377 mln $2025-12-31 | 432 mln $ | -12,6% | 377 mln $ | 432 mln $ | -12,6% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 91,6 mln $2025-12-31 | 62,8 mln $ | +45,8% | 91,6 mln $ | 62,8 mln $ | +45,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 3,92 mln $2025-12-31 | 2,64 mln $ | +48,5% | 3,92 mln $ | 2,64 mln $ | +48,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 4,17 mln $2025-12-31 | 3,02 mln $ | +38,1% | 4,17 mln $ | 3,02 mln $ | +38,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 27,1 mln $2025-12-31 | 83,3 mln $ | -67,5% | 27,1 mln $ | 83,3 mln $ | -67,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | -382 tys. $2025-12-31 | -668 tys. $ | +42,8% | -382 tys. $ | -668 tys. $ | +42,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 6,54 mln $2025-12-31 | 6,78 mln $ | -3,7% | 6,54 mln $ | 6,78 mln $ | -3,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 373 mln $2025-12-31 | 428 mln $ | -12,9% | 373 mln $ | 428 mln $ | -12,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Capitalized Research and Development Costs | 0 $2025-12-31 | 70 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 70 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 252 tys. $2025-12-31 | 382 tys. $ | -34,0% | 252 tys. $ | 382 tys. $ | -34,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 252 tys. $2025-12-31 | 311 tys. $ | -19,0% | 252 tys. $ | 311 tys. $ | -19,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 517 tys. $ | 107 tys. $ | +383,2% | 930 tys. $ | 252 tys. $ | +269,0% |
| Derivative Liability, Current | 1,7 mln $ | 4,59 mln $ | -63,0% | 4,59 mln $ | 6,98 mln $ | -34,3% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,10 $ | -0,21 $ | +52,4% | -0,70 $ | -0,48 $ | -45,8% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,10 $ | -0,21 $ | +52,4% | -0,70 $ | -0,48 $ | -45,8% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | -378 tys. $ | -274 tys. $ | -38,0% | -707 tys. $ | -1,35 mln $ | +47,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -46,9 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | -55,5 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | 24,8% | -23,8% | +204,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02