Finanse Eoptolink Technology Inc., Ltd. (EOPTOLINK)
SHZ · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 8537 · CEO: Xiao Lei Huang
- Cena
- 197,58 CNY +0,81%
- Kapitalizacja
- 276 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 272 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-29
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 276 mld CNY EV 272 mld CNY
- Przychody
- 40,2 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +120% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 36,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 14,6× Prognozowany 13,8× (FY2026)
- P/S
- 6,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 15,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,31 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 14,6 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 54,7 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-29
- Dywidenda
- 1,00 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-30): przychody poniżej o 41,3%, EPS poniżej o 43,4%Przychody 10,9 mld CNY wobec oczekiwanych 18,5 mld CNY (-41,3%); EPS 2,74 CNY wobec 4,84 CNY (-43,4%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 80,3%Przychody za Q3 '26: 10,9 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 123,1%.
- Marża operacyjna 44,3% (TTM), zmiana r/r: +2,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 113,6%, przychody: wzrost 100,7%.
- Capex: 5,5% przychodów (rok temu 8,0%)Zainwestowano 2,22 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+38,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 2,31 mld CNY = 15,8% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 40,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,4 mld, rok wcześniej: 994 mln.
- Gotówka netto: 3,93 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 6,85 mld CNY, dług z leasingiem: 2,92 mld CNY; rok temu gotówka netto: 4,02 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 10,9 mld CNY | 6,07 mld CNY | +80,3% |
| Marża brutto | 46,3% | 46,9% | -0,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 4,82 mld CNY | 2,53 mld CNY | +90,1% |
| Marża operacyjna | 44,0% | 41,8% | +2,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 3,84 mld CNY | 2,38 mld CNY | +61,2% |
| Rozwodniony EPS | 2,75 CNY | 2,40 CNY | +14,6% |
| Przepływy operacyjne | -152 mln CNY | 3,68 mld CNY | -104,1% |
| Capex | 542 mln CNY | 358 mln CNY | +51,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -694 mln CNY | 3,33 mld CNY | -120,9% |
| R&D | 160 mln CNY | 168 mln CNY | -4,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-30| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 10,9 mld CNY | 18,5 mld CNY | -41,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,74 CNY | 4,84 CNY | -43,4% |
Z raportu z 2026-10-30 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 4,53 mld CNY
- Capex
- -2,22 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- 0 CNY
- Przejęcia
- 37,4 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 0 CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,31 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 14,6× | 23,8× | 9,5× – 35,5× |
| EV / EBITDA | 15,0× | 19,1× | 7,7× – 26,9× |
| EV / przychody | 6,8× | 6,4× | 2,1× – 12,0× |
| Cena / FCF | 119,4× | 33,8× 3 z 5 lat | 18,4× – 47,8× |
| Cena / wartość księgowa | 9,9× | 6,8× | 1,8× – 17,0× |
| Rentowność FCF | 0,8% | 1,7% | -1,4% – 5,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 46,7% | 25,3% | 12,3% – 46,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 64,4% | 27,1% | 12,6% – 53,2% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 54,7 mld CNY | +120,1% | 14,33 CNY | +49,8% | 13,8× | 2 |
| FY2027 | 94 mld CNY | +71,9% | 26,57 CNY | +85,3% | 7,4× | 4 |
| FY2028 | 131 mld CNY | +39,1% | 37,55 CNY | +41,3% | 5,3× | 7 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02