Finanse Enovix Corporation (ENVX)
NASDAQ · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 664 · CEO: Ryan A. Benton
- Cena
- 3,15 $ -10,26%
- Kapitalizacja
- 691 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-12
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -0,15 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 691 mln $ EV 1,2 mld $
- Przychody
- 35,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +22% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -473,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3,9× Prognozowany -5,6× (FY2026)
- P/S
- 19,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -11,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -124 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -170 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 38,9 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 9,49 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody powyżej o 6,8%, EPS powyżej o 10,7%Przychody 9 mln $ wobec oczekiwanych 8,43 mln $ (+6,8%); EPS -0,13 $ wobec -0,15 $ (+10,7%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 20,8%Przychody za Q2 '26: 9,02 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 62,1%.
- Marża operacyjna -496,5% (TTM), zmiana r/r: +142,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -4,7%, przychody: wzrost 34,9%.
- Capex: 46,9% przychodów (rok temu 188,5%)Zainwestowano 16,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-66,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -124 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 219 mln, rok wcześniej: 205 mln.
- Dług netto: 61,7 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 476 mln $, dług z leasingiem: 537 mln $; rok temu gotówka netto: 11,4 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-07-05. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 9,02 mln $ | 7,47 mln $ | +20,8% |
| Marża brutto | 14,4% | -92,2% | +106,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -43,3 mln $ | -43,7 mln $ | +1,0% |
| Marża operacyjna | -479,8% | -585,6% | +105,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -43,1 mln $ | -44,5 mln $ | +3,3% |
| Rozwodniony EPS | -0,20 $ | -0,22 $ | +9,1% |
| Przepływy operacyjne | -21,8 mln $ | -25,9 mln $ | +15,8% |
| Capex | 9,62 mln $ | 7,97 mln $ | +20,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -31,4 mln $ | -33,8 mln $ | +7,2% |
| R&D | 24,4 mln $ | 28,1 mln $ | -13,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 13 mln $ | 14,1 mln $ | -7,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 9 mln $ | 8,43 mln $ | +6,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,13 $ | -0,15 $ | +10,7% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 7,6 mln $ | +49,0% | 100,0% | 34,3 mln $ | +21,6% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -107 mln $
- Capex
- -16,8 mln $
- Skup akcji
- -60,1 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 360 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 48 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -124 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -48,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -11,7× | – | – |
| EV / przychody | 33,3× | 163,0× 4 z 5 lat | 63,4× – 256,0× |
| Cena / FCF | -5,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,3× | 7,3× | 5,3× – 9,8× |
| Rentowność FCF | -18,0% | -6,9% | -9,6% – -3,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -23,4% | -32,3% | -49,9% – -15,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -66,9% | -56,8% | -90,1% – -14,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 9,60 $ (+204,8%)
zakres 5,00 $ – 21,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 38,9 mln $ | +22,1% | -0,56 $ | +24,8% | -5,6× | 7 |
| FY2027 | 75,8 mln $ | +95,0% | -0,59 $ | -5,5% | -5,3× | 8 |
| FY2028 | 225 mln $ | +197,5% | -0,22 $ | +63,8% | -14,6× | 5 |
| FY2029 | 784 mln $ | +248,0% | 0,36 $ | +267,0% | 8,8× | 1 |
| FY2030 | 2,08 mld $ | +165,4% | 2,12 $ | +489,3% | 1,5× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (284), które Enovix Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 75 mln $2026-02-28 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 12,2 mln $ | 13,9 mln $ | -12,5% | 17,8 mln $ | 9,49 mln $ | +87,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,1 mln $ | 4,24 mln $ | -27,0% | 4,42 mln $ | 4,57 mln $ | -3,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Income Taxes, Current | 393 tys. $2025-12-28 | 3,56 mln $ | -89,0% | 393 tys. $ | 3,56 mln $ | -89,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 11,5 mln $ | 6,22 mln $ | +84,3% | 14 mln $ | 19,8 mln $ | -29,5% |
| Accrued Professional Fees, Current | 2,57 mln $2025-12-28 | 648 tys. $ | +296,9% | 2,57 mln $ | 648 tys. $ | +296,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 49,7 mln $2025-12-28 | 21 mln $ | +136,7% | 49,7 mln $ | 21 mln $ | +136,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,42 mln $ | -391 tys. $ | -261,9% | -508 tys. $ | -143 tys. $ | -255,2% |
| Additional Paid in Capital | 1,33 mld $ | 1,09 mld $ | +21,6% | 1,31 mld $ | 1,07 mld $ | +22,5% |
| Additional Paid in Capital, Preferred Stock | – | – | – | 0 $2025-07-21 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 9,22 mln $2025-09-28 | – | – | 9,22 mln $ | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | – | – | – | 9,22 mln $ | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 4,8 mln $ | 4,7 mln $ | +2,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 13,3 mln $ | 13,7 mln $ | -3,1% | 52,5 mln $ | 62,7 mln $ | -16,4% |
| Assets | 800 mln $ | 469 mln $ | +70,5% | 879 mln $ | 527 mln $ | +66,7% |
| Assets, Current | 506 mln $ | 228 mln $ | +121,5% | 542 mln $ | 295 mln $ | +83,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 529 mln $ | – | – | 557 mln $ | – | – |
| Business Combination, Bargain Purchase, Gain Recognized, Amount | – | – | – | 4,76 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Restructuring Liabilities | 0 $2025-12-28 | 389 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 389 tys. $ | -100,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -2,4 mln $ | -4,62 mln $ | +48,0% | 10,2 mln $ | 13 mln $ | -21,4% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 800 tys. $2025-12-28 | 800 tys. $ | 0,0% | 800 tys. $ | 800 tys. $ | 0,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 33,7 mln $ | 136 mln $ | -75,2% | 106 mln $ | 273 mln $ | -61,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 336 mln $2025-09-28 | 201 mln $ | +67,0% | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 35,6 mln $ | 138 mln $ | -74,2% | 108 mln $ | 275 mln $ | -60,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -55 mln $ | -53,6 mln $ | -2,6% | -167 mln $ | 39,6 mln $ | -521,3% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 8,75 $2025-07-21 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | – | – | – | 12025-07-21 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | – | – | – | 29,2 mln2025-07-21 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 40,1 mln2025-12-28 | 36,5 mln | +10,0% | 40,1 mln | 36,5 mln | +10,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 219 mln | 193 mln | +13,6% | 217 mln | 191 mln | +13,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 219 mln | 193 mln | +13,6% | 217 mln | 191 mln | +13,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 23 tys. $ | 19 tys. $ | +21,1% | 22 tys. $ | 19 tys. $ | +15,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -14 tys. $ | 262 tys. $ | -105,3% | 134 tys. $ | -293 tys. $ | +145,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -43,2 mln $ | -44,7 mln $ | +3,3% | -157 mln $ | -222 mln $ | +29,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -43,3 mln $ | -44,5 mln $ | +2,7% | -157 mln $ | -223 mln $ | +29,5% |
| Concentration Risk, Percentage | 100,0% | 100,0% | 0,0% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 4 mln $ | 8,4 mln $ | -52,4% | 5,32 mln $ | 7,42 mln $ | -28,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 3,71 mln $ | 8,07 mln $ | -54,1% | 5,02 mln $ | 3,65 mln $ | +37,4% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 300 tys. $ | 300 tys. $ | 0,0% | 300 tys. $ | 3,77 mln $ | -92,1% |
| Convertible Debt, Fair Value Disclosures | 612 mln $2025-09-28 | 157 mln $ | +289,7% | 173 mln $2024-12-29 | 179 mln $ | -3,4% |
| Cost of Goods and Services Sold | 6,59 mln $2025-09-28 | 4,96 mln $ | +32,9% | 25,1 mln $2024-12-29 | 63,1 mln $ | -60,2% |
| Cost of Revenue | 7,72 mln $ | 5,53 mln $ | +39,7% | 25,7 mln $ | 25,1 mln $ | +2,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 61 tys. $ | 1,31 mln $ | -95,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 61 tys. $ | 1,31 mln $ | -95,3% |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | -1,5 mln $2025-12-28 | 512 tys. $ | -393,0% | 0 $ | 512 tys. $ | -100,0% |
| Debt Issuance Costs, Net | 11,6 mln $ | 3,48 mln $ | +233,4% | 13,5 mln $ | 4,05 mln $ | +232,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 403 mln $2025-09-28 | 111 mln $ | +261,6% | 103 mln $2024-12-29 | 138 mln $ | -25,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 170 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 848 tys. $ | 17 tys. $ | +4888,2% | 21 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 403 mln $2025-09-28 | 111 mln $ | +261,8% | 103 mln $2024-12-29 | 138 mln $ | -25,8% |
| Debt, Current | 10,6 mln $ | 10,4 mln $ | +1,8% | 9,87 mln $ | 9,45 mln $ | +4,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,37 mln $ | -2,7 mln $ | +49,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,37 mln $ | -2,7 mln $ | +49,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 8,32 mln $ | 9,78 mln $ | -14,9% | 9,12 mln $ | 8,78 mln $ | +3,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 244 mln $2025-12-28 | 231 mln $ | +5,7% | 244 mln $ | 231 mln $ | +5,7% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 32,1 mln $2025-12-28 | 42,3 mln $ | -24,0% | 32,1 mln $ | 42,3 mln $ | -24,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,37 mln $2025-12-28 | 2,64 mln $ | -48,1% | 1,37 mln $ | 2,64 mln $ | -48,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-05, 10-Q 2026-04-05, 10-K 2025-12-28, 10-Q 2025-09-28, 10-Q 2025-06-29, 10-Q 2025-03-30, 10-K 2024-12-29, 10-Q 2024-09-29, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02